vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

115 επισκέπτες, 8 χρήστες
bakoulini, maprix, manoslykos, I.P, bloodlessz, tibolaso, camber, Milarepa

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Αποσυνδεδεμένος Nosterdamus

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #345 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 12:32 »
Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα. Κώστα μήπως έχεις στο «τσελεμεντέ» σου, συνταγή που έχει ως βασικό άρωμα το πεπόνι; Αν ναι, μπορείς σε παρακαλώ να ποστάρεις τα συστατικά της; Θα μου έκανες μεγάλη χάρη.
Για τη συνταγή σοκολάτας με μπανάνα, επειδή δε μπορώ να βρω το «Lorann - Άρωμα Banana Cream» μπορώ να βάλω κάποιας άλλης εταιρίας μπανάνα (TPA, Atmos) και αν ναι ποιο άρωμα ακριβώς;


Σε ευχαριστώ πολύ. Φιλικά Σπύρος.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2015, 14:20 από Nosterdamus »

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #346 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 15:23 »
Σοκολάτα εφτιαξα 50 ml κανονικα με Flavor West brandy και ένα εικοσάμελο ακόμα με 12 σταγόνες hennessy vsop που εχω σε "ωρίμανση" από το 1992.
Ειναι σε ωρίμανση ηδη 2 βδομαδες και σε μια βδομαδα θα κάνω και 50ml ακόμα με κανονικη ωρίμανση τα 3 πρωτα σταδια και σε ultrasonic το συνολικό υγρό.
Θα ξεκινήσω με 4 ωρες στους 50 βαθμούς και ανάλογα θα το επιμηκύνω να δουμε τι κάνει το εργαλείο.

Αποσυνδεδεμένος efarmostis

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #347 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 18:19 »
Μόλις τελείωσα το μαγείρεμα για το banana shock, αντε να ωριμάσει τώρα!!!! :(
Κώστα  :respect:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #348 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 18:31 »
Σπυρο μπορεις να βαλεις και απο TPA banana ripe   δοκιμασε και με αυτην ....  με οποια εχεις καλες σχεσεις μπορεις να την βαλεις ... :yes:

τωρα οσο αναφορα με πεπονο συνταγη εχω αλλα δεν θελω να την ποσταρω γιατι δεν ειναι οσο θα ηθελα .. ειναι παλιες συνταγες τοτε που δεν υπηρχαν και τοσο  καλα αρωματα σαν τωρα οποτε θα σε εχω στο μυαλο μου να  ξαναδοκιμασω παλι καποια συνταγη .. κατι εχω στο νου αλλα τωρα δεν θελω να σου δωσω κατι που δεν μου αρεσει .... ( και δεν θα σου αρεσει )

Μιμη χαχαχαχ εφτοιαξες και με Hennessy Vsop ? 


 ενα ποτηρακι βαλε φιλε μου και ατμιζε σοκολατα ... βαλε και σε μενα .... χαχαχχα  σ ωραιος!!!!!


αντε καλο ατμιστο Ιωσηφ !!!!  αστο να ωρημασει στις μερες που λεω και μετα γουσταρε !!! 

Αποσυνδεδεμένος Nosterdamus

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #349 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 20:04 »
TPA Ripe Banana μπηκε στη λιστα. Μεχρι την πεμπτη θα τα εχω. Περιμενω νεα σου για το πεπονι. Σε ευχαριστω πολυ Κωστα για τις συνταγες σου. Πανω που ειχα παραδοσει τα οπλα στο βωμο του DYI ;)
Keep up the good work my friend !

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #350 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 20:37 »
μια διορθωση Σπυρο ... συγνωμη ειμουν απασχολημενος  στην δουλεια ... .. και δεν το προσεξα ... εκανα λαθος ... TPA banana cream TPA  να βρεις ... συγνωμη  και για αλλαγη banana Foster TPA  ...  αφου δεν μπορεις να βρεις banana cream LORAN

Συγνωμη για το λαθος!!! :-[

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #351 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 20:53 »
Ειναι εντελώς διαφορετική η μυρωδιά πάντως. Αυτο με το άρωμα brandy έχει την μυρωδιά από γεμιστό σοκολατάκι, με έντονη την σίσθηση της γέμισης.
Αυτο με το κονιάκ, σοκολάτα που δεν εχω δοκιμάσει ποτε μου και αρώματα που δεν μπορω να τα ξεχωρίσω, σαν γλυκα μπαχαρικα κάπως, αλλά και κάτι σαν μουστο, σαν ωριμο σταφύλι, κάτι τετοιο..
Και τα δύο δινουν την αίσθηση πολύ πολύ, γλυκού υγρού.
Οπως και να έχει, αν ειναι και σε γευση οπως μυρίζει, παίζει να ειναι κορυφαίο υγρο και με πολλές πολλές δυνατες παραλλαγές με κάποια λικερ και τα κλασσικά πορτοκάλια, φραουλες, ξηρους καρπούς... Ατέλειωτες παραλλαγές.
Για εμενα η κορυφαία συνταγή σου ειναι η μπανανα γιατι ειναι TOP όπως ειναι, και έχει τεραστιο ευρος παραμετροποίησης για να καλύψει προσωπικά γούστα.
Αν έλθει στο ιδιο επίπεδο και η σοκολάτα, φίλε,  θα έχεις μεγάλο πρόβλημα να τα υποσκελίσεις με κάποια άλλη συνταγή.
Εγω πάντως ειναι ήδη καλυμένος, και αν πετύχει η σοκολάτα, θα εχω 6 υγρα (τα 2 δικα σου) που δύσκολα θα τα καλύψει κάποιο άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Nosterdamus

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #352 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 21:11 »
Κωστα ΟΚ. Εχω παρει κ απο τα δυο, cream & foster, για αλλες σου συνταγες. Θα δοκιμασω πρωτα το cream να δω πως θα βγει κ μετα foster. :) εως τοτε θα βρω και τη Lorann banana. Δε θα εχουμε φραγκα ουτε για καραμελες μετα :)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #353 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 21:18 »
Μιμη  η συνταγη που κανεις με κονιακ ... δεν ξερω τι θα βγει αλλα η αλλη θα ειναι πολυ καλη σιγουρα ... εχω μεγαλη περιεργεια να δω τι θα βγει με το κονιακ ... σε βλεπω να το ατμιζεις και να τρικλιζεις ... χαχαχχαχαχ   
με βοτκα που το ειχα κανει  μια αλλη συνταγη στο παρελθον  ( και να μην ακουτε και περνεται ιδεες  :tongue_smilie: )  ηταν πολυ δυνατη γευση και οντως σαν να ατμιζα  οινοπνευμα .. βεβαια μετα απο καποιες τζουρες ηρεμουσε αλλα στο κεφαλι χτυπαγε υπουλα
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #354 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 21:32 »
καλή φάση υγρό με αλκοόλ να βγαίνεις στα μπαράκια να πίνεις ένα χυμό και να φεύγεις πίτα σουρωμένος :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #355 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 21:56 »
10 σταγόνες στα 20 ml έβαλα παίδες, τα αφήνω και 24 ωρες ανοιχτά..
Εφαγα πολύ γκρινια από τη γυναίκα μου που ξέθαψα το μπουκάλι από την αποθήκη τακα τακα μετα από 25 χρόνια, και για κατι χαλάκια με παιδευει απο περυσι.
Και μονο για αυτο πρέπει να με σέβεστε, μην αναφέρω και το μαλλί βαμβάκι.
Παντως μοσχοβολούν.  :P

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #356 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 22:16 »
Χαχαχα. Θα πεθάνω

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #357 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 14:44 »
Καλησπέρα Κώστα.  Για την συνταγή Banana Shock μπορούμε να βάλουμε peanutbutter από capella ή lorann και Bavarian Cream από FW (την έχω από την σοκολάτα  :)) );
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2015, 15:10 από achatzi »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #358 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 23:31 »
Αντωνη .. μπορεις να τα βαλεις αλλα αν βρεις αργοτερα τις συνταγης καλο ειναι να δοκιμασεις και την πρωτοτυπη ...

αλλα πιστευω οτι θα εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα και με αυτα που λες :yes:

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #359 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 12:22 »
αντί για sweetener Μπορεί να μπει ethyl maltol? :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 73 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix