vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

74 επισκέπτες, 4 χρήστες
apollwnas21, Jorge, manoslykos, infernity

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #120 στις: Αυγούστου 18, 2015, 16:50 »
Ναι, το ξέρω το μαγαζί. Σ' ευχαριστώ. Αυτοί όμως ανοίγουν από Δευτέρα οπότε μία η άλλη. Δεν πειράζει, απ' ότι είδα προστίθεται στην πορεία της διαδικασίας που σημαίνει ότι μπορώ να ξεκινήσω αύριο μεθαύριο και μετά να βάλω και αυτό

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #121 στις: Αυγούστου 19, 2015, 20:00 »
Σημειωση:Κωνσταντινε ναι αυτο να κανεις γιατι αν δεν υπαρχει μεσα toasted almonds  στην συνταγη θα το καταλαβεις σαν να μην εχει την καβουρντισμενη αυτη γευση που θελω να δωσω οποτε βαλτο στην διαδικασια αργοτερα να ωριμασει :thumpup:

Παμε τωρα στα καινουρια μας μαλλον παλια συνταγη που οποσδηποτε πρεπει να την δημοσιευσω ... και ο λογος ειναι οτι πολλοι στελνετε ΠΜ και ρωτατε για κρεμοσυνταγες ... δεν εβαζα συνταγες με custards ( με πολλα αρωματα )  για τον λογο οτι δεν ηθελα λογω παραξενων ουσιων  :tongue_smilie: αλλα ας βαλω μια και μεγαλα παιδια ειμαστε και αποφασιζουμε τι θα κανουμε

Αλλαξα το ενα αρωμα με DX   :)) κατι ειναι και αυτο  :laugh1:

Για να τα παρουμε τα πραγματα απο την αρχη ....

Η γευση μιας φρεσκιας μπανανας αν την περιχύσουμε  με πλουσια κρεμα ζαχαροπλαστικης και στο τελος βαλουμε ενα στρωμα καραμελας ? τι σας λεει ? χμμμμ μπα θελω και αλλο
αν ολα αυτα τα βαζαμε σε μια μαγικη μηχανη που μεταμορφωνει τα πραγματα σε κατι αλλο ? Αν δυναμωναμε την γευση και αλλο με μαυρη βανιλια ? και ολα αυτα τα βαζαμε σε φυλλα απο καπνο ? χμμμ τι θα περναμε απο τη μαγικη μηχανη ? ενα πλουσιο υγρο που θα λατρεψει και ο ποιος δυσκολος ...
Υπερβαλεις ... ελα τωρα λεγε τι θα ατμισω ?
Δεν υπερβαλω ... η αποδειξη ειναι μια " να το ατμισεις " αλλα προσεχε μην ζητας και αλλο  :laugh1: :laugh1:

Γευση τζουρας ? Νοτες πλουσιου καπνου με γλυκια μπανανα και οσο τον ατμο στο στομα τοσο γεμιζεις με νοτες βανιλιας και καραμελας αλλα θα παρετε και μια αισθηση οτι εχετε ψησει την μπανανα .. αρα φρεσκια και ψημενη μπανανα .. δυο σε ενα
Γευση εκπνοης ? καπνος βανιλιας και γλυκια καραμελα ... η μπανανα ερχεται μετα
Ο χωρος ?  αστα να πανε ... κολαση σε ζαχαροπλαστειο... ισως το καπνικο μερος κοψει λιγο απο την μυρωδια ψημενης μπανανας με κρεμα





θελω να γραφετε εδω ερωτησεις και αποριες αλλα και αν σας αρεσουν οι συνταγες οσοι τις εχετε φτοιαξει
ακομα αν εχετε κανει τις συνταγες με τον παραδοσιακο τροπο ή  με την δικη μου μεθοδο και αν ειδατε διαφορες



Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #122 στις: Αυγούστου 19, 2015, 20:12 »
Kώστα, θα το δοκιμάσω άμεσα.
Αλλά σκέφτομαι να βάλω την custard της capella, που είναι κλάσεις ανώτερη της ΤΡΑ (αν πω ότι μου το ψιθύρισε ο cruiser αυτό, να είσαι σίγουρος ότι θα με διαψεύσει)
Να το κάνω, ή θα αλλάξω τις ισορροπίες, μια που είναι πιο έντονη και αρωματική από της ΤΡΑ;

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #123 στις: Αυγούστου 19, 2015, 20:24 »
Να το κανεις οπως λεει ο Τρυφωνας .. εγω το εχω κανει και με τα δυο και τα εχω ευχαριστηθει και τα δυο οποτε καντο!!!

Αποσυνδεδεμένος MRxrisimos

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #124 στις: Αυγούστου 19, 2015, 20:32 »
φιλε Κωστα θα μας τρελλανεις ....αρχιζω μαγειρεματα και ολο θα το πιω στην υγεια σου...να σαι καλα,προχωρα :respect:

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #125 στις: Αυγούστου 19, 2015, 20:56 »
crime scene  :love_hearts: :love_hearts: :love_hearts:
western blend εννοείς western flavor?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #126 στις: Αυγούστου 19, 2015, 21:06 »
που το ειδες Χρηστο ?  οταν βαζω western εννοω το  TPA western type

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #127 στις: Αυγούστου 19, 2015, 21:07 »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #128 στις: Αυγούστου 19, 2015, 21:12 »
ναι Χρηστο αυτο ειναι  :tongue_smilie: ενα απο τα αγαπημενα μου αυτο και το red type

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #129 στις: Αυγούστου 19, 2015, 22:49 »
Να το κανεις οπως λεει ο Τρυφωνας .. εγω το εχω κανει και με τα δυο και τα εχω ευχαριστηθει και τα δυο οποτε καντο!!!

Ο Τρύφωνας, το μόνο που έχει πει για τα custard, είναι "ΕΛΕΟΣ"!!!! Αφού στο λέει, ότι θα την διαψεύσω!!!  ;D

Θεωρώ "λειψό" τον εαυτό μου ως δοκιμαστή, επειδή δεν μπορώ να δοκιμάσω βουτυρώδη υγρά! Δυστυχώς, δεν στάθηκα τυχερός σε αυτό το κομμάτι. Ευτυχώς, στην Ελλάδα δεν επικρατεί αυτή η πόρωση με τέτοια υγρά όπως στην Αγγλία και την Αμερική, αλλιώς οι δοκιμές μου δεν θα είχαν κανένα απολύτως νόημα.

Κώστα, να ξέρεις ότι οι συνταγές σου αποτελούν έμπνευση στην κουζίνα μου, καθώς δεν ασχολούμαι πλέον με ιδιοκατασκευή υγρών!

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #130 στις: Αυγούστου 19, 2015, 23:10 »
Παράθεση
Κώστα, να ξέρεις ότι οι συνταγές σου αποτελούν έμπνευση στην κουζίνα μου, καθώς δεν ασχολούμαι πλέον με ιδιοκατασκευή υγρών!


Πως γίνονται δηλαδή τα μακαρόνια με σάλτσα crime scene ??
 :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #131 στις: Αυγούστου 19, 2015, 23:16 »
Για μακαρόνια δεν ξέρω, αλλά αν θες να δοκιμάσεις την τύχη σου, ρίξε μια ματιά στο Συνταγές μαγειρικής ή ζαχαροπλαστικής, εμπνευσμένες από υγρά αναπλήρωσης.



Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #132 στις: Αυγούστου 20, 2015, 01:27 »
Ο Τρύφωνας, το μόνο που έχει πει για τα custard, είναι "ΕΛΕΟΣ"!!!! Αφού στο λέει, ότι θα την διαψεύσω!!!  ;D

Θεωρώ "λειψό" τον εαυτό μου ως δοκιμαστή, επειδή δεν μπορώ να δοκιμάσω βουτυρώδη υγρά! Δυστυχώς, δεν στάθηκα τυχερός σε αυτό το κομμάτι. Ευτυχώς, στην Ελλάδα δεν επικρατεί αυτή η πόρωση με τέτοια υγρά όπως στην Αγγλία και την Αμερική, αλλιώς οι δοκιμές μου δεν θα είχαν κανένα απολύτως νόημα.

Κώστα, να ξέρεις ότι οι συνταγές σου αποτελούν έμπνευση στην κουζίνα μου, καθώς δεν ασχολούμαι πλέον με ιδιοκατασκευή υγρών!

και επειδη μου αρεσουν οι παραξενες συνταγες στα φαγητα και ολο θελω να δοκιμαζω καινουρια πραγματα .. για να σε δω τι θα μας χαρίσεις αυτη την φορα  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #133 στις: Αυγούστου 20, 2015, 01:33 »
τάρτα με vanilla custard, φρέσκα φρούτα και ψημένη μαρέγκα  :D ;D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #134 στις: Αυγούστου 20, 2015, 10:27 »
Έχω στα σκαριά μία πίτα τύπου cobbler με τις γεύσεις του Lucena και ένα Trifle (το οποίο μπορεί τελικά να καταλήξει σε παγωμένο ρόφημα) με τις γεύσεις του BFF. Οκ, μαύρο αμερικάνικο καρύδι δεν ξέρω που θα βρω αλλά μια χαρά θα τη βγάλω και με το ντόπιο! Έχω επίσης σκοπό να φτιάξω γλυκό του κουταλιού ντοματάκι στο οποίο σκέφτομαι να στάξω πυραζίνη, αλλά αυτό αρκετά μετά που θα πέσουν οι θερμοκρασίες και τα ντοματάκια θα είναι πιο σκληρά!

Τέλος από εμένα, να μη σου ματώνω άλλο το νήμα!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix