vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 5 χρήστες
tony1976, stratoz, JohnDag, manoslykos, ZoeM

Twitter

Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #210 στις: Αυγούστου 25, 2012, 19:29 »
Δεν εγραψα κατι για να ερθω σε αντιπαραθεση .. και ουτε αυτος δεν ειναι ο σκοπος μου.... Και ουτε διαγωνισμο κανουμε ποσο χρονο καποιος ειναι ατμιστης.. ουτε αυτο ειναι το ζητουμενο για μενα... Δεν ξερω πως φαινεται ο γραπτος μου λογος... αλλα ναι δεν κοιταω τον χρονο που εκανα σαν ατμιστης και αν τον μηδενισα... Δεν με νοιαζει ουτε αυτο... Δεν θα παρω κανενα βραβειο.... Σορυ παππου αλλα δεν το βλεπω απο αυτη τη σκοπια...και απο μονος μου ειπα οτι ναι.... Το εκανα εσκεμενα... Και η απαντηση οσο και αν δεν ηταν πιστευτη ... ΗΤΑΝ ΑΙΔΙΑ!!!!...
Σεβομαι τα γραφομενα σου..... Αλλα
 Κοιταω το δασος και οχι το δεντρο... Και δεν ειμαι χομπιστας ατμιστης... Αλλα ξεγελαω αναγκη.... Και ειμαι πολυ χαρουνενος και καθολου τυψεις που στις διακοπες εκανα κ.τ. με την διαδηκΑσια που αναφερα παραπανω και ενοω τους λογους που εκανα κ.τ.... Και πιστεψε με οτι δεν ειμαι παιδακι να λεω ψεματα μην  με τημωρησουν... Περασα σουπερ διακοπες... Και μαλιστα μονο με λιγοτερο απο 1ml ημερησιως ατμισμα... Και αν ειμουν για μηνες με μηδενικη σιγουρα απο τον δευτερο μηνα θα το σταματαγα τελειως ....θα ηταν ανουσιο... Γιατι να το εκανα?.....  Σεβαστοι ομως και αυτοι που το κανουν... Δεν μου πευτει εμενα λογος να τους λογοκρινω.....
Οτι και αν ειπα πριν ηταν προς απαντηση στο δημητρη... Οτι ποτε δεν ειναι αργα... Το εκανε ...αλλα δεν ηρθε και το τελος του κοσμου... Και ουτε αρχιζει απο το μηδεν.... Καποτε ρωτησε ενας φιλος μου τον γιατρο του.. γιατρε καπνισα αλλα δεν εχω καπνισει ποτε.. λες να εχει επιροη πανω μου αυτο το ενα τσιγαρο που εκανα.... Απαντηση γιατρου.... Οχι βεβαια... Αρκει να μην το κανεις παλι και παλι...δεν του ειπε οτι ωχ.... Τωρα μετα απο αυτο που εκανες εισαι παλι 0 μερες οχι καπνιστης.... Ελπιζω νΑ καταλαβαινεται
Sent from my Desire HD u sing Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #211 στις: Αυγούστου 25, 2012, 20:19 »
Κώστα δεν ξέρω πως πήρες το μήνυμά μου .Μάλλον κατάλαβες λάθος αυτά που προσπάθησα να σου μεταδώσω.


Πρόθεσή μου ήταν τα λόγια μου να σε πεισμώσουν να μην ξαναβάλης στο στόμα σου ξανά το τσιγάρο.Γιαυτό και
έκλεισα λέγοντάς σου ότι δεν είναι αμαρτία να σκέφτεσαι το τσιγάρο.Όλοι μας το σκεφτόμαστε .Και εγώ το
σκέφτομαι ορισμένες φορές μετά από αγώνα 8 μηνών.Γιαυτό εδώ πρέπει να δίνουμε κουράγιο ο ένας στον άλλο να
συνεχίζουμε αυτό που αρχίσαμε και να μην ξαναβάλουμε τσιγάρο στο στόμα μας..
Ζητώ συγγνώμη αν τα λόγια μου σε έκαναν να σκεφτής κάτι διαφορετικό :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος optostyle

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #212 στις: Αυγούστου 25, 2012, 21:02 »
Για να πω την αληθεια οταν διαβασα το Post του παππου το ειδα πολυ θετικα αυτο που εγραψε.....μην το βλεπεις αρνητικα φιλε Κωστα...Ξαναδιαβαστο...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #213 στις: Αυγούστου 25, 2012, 21:51 »
Ισως  να καταλαβα λαθος.... Και ζητω ταπεινα συγνωμη απο ενα παλιο και ειλικρινα σεβαστο σε μενα πολυ... Αλλα ειδα το μηνημα περι αιδιας ... Και οτι ηταν ψεματα περι αιδιας ....και εκει ενιωσα καπως... Επιμενω ..ακομα και τωρα ατμιζω.... Με δικα μου υγρα... Και ειμαι οκ.... Παππου φταιει η αδρεναλινη που εχω εδω...:))

Sent from my Desire HD using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #214 στις: Αυγούστου 25, 2012, 22:12 »
οκ Κώστα δεν υπάρχουν παλιοί και νέοι εδώ όλοι είμαστε το ίδιο. :yes: :yes:

Απλά υπάρχουν νέοι - έμπειροι και πιό έμπειροι ατμιστές. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #215 στις: Αυγούστου 26, 2012, 13:19 »
Δεν μπορείς ποτέ να ξέρεις πόσο βαθιά είναι μια λακούβα, αν δεν πέσεις μέσα!
Και μεις είμαστε μέσα για πολλαααααααά χρόνια !!!!!! οπότε να κοιτάμε που βαδίζουμε  ;)

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #216 στις: Αυγούστου 27, 2012, 10:29 »
Ίσως η πραγματικότητα να βρίσκετε κάπου στην μέση γιατί δεν μπορώ να πιστέψω ότι έχει κάποιος λόγο να πει ψέμματα για το τι του προξένησε το τσιγάρο όταν κάποια στιγμή το ξανάβαλε στο στόμα του και δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα στον Κώστα. Εμένα δεν μου προξένησε καμμια δυσφορία κι ας κάπνισα και διαφορετική μάρκα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση μάλιστα ήταν το ότι αν εξαιρέσετε την πρώτη τζούρα που μ' έπιασε στον λαιμό λιγάκι, οι υπόλοιπες ήταν "μια χαρά", σαν να μην είχα σταματήσει καθόλου το κάπνισμα.

Δεν ξέρω, πιθανώς σε άλλους να συμβαίνει, σε άλλους όχι. Ίσως να παίζει ρόλο και το πόσο καιρό το έχουν σταματήσει, ίσως να παίζει ρόλο και τι ατμίζουν, ίσως να παίζει ρόλο και το τι κάπνιζαν και σε ποιά ποσότητα, ίσως να παίζει ρόλο και πόσο γεμάτο ήταν το φεγγάρι..  :D

Το όλο θέμα νομίζω είναι να μην το βάλεις κάτω και να μην επαναπαυτείς. Από την αρχή όλοι λέμε ότι θέλει υπομονή και επιμονή. Μπορεί παρασπονδίες να υπάρξουν, ας προσπαθήσουμε να μείνουν εκεί. Εμένα δεν με ενόχλησε που έκανα όσα έκανα. Ξέρω τον εαυτό μου, ξέρω πως αισθάνομαι και ξέρω ότι δεν θα ξαναγυρίσω στο κάπνισμα. Αυτό είναι δεδομένο. Εξακολουθώ να θεωρώ τον εαυτό μου από τους τυχερούς σε σχέση κάπνισμα - άτμισμα και θεωρώ πως ότι συνέβη ήταν μέσα στο όρια λάθους που δικαιολογείται από τον ανθρώπινο παράγοντα..

 :thumpup:

ΥΓ. Κωστή, αν είναι το πρώτο σου τατουάζ, καλορίζικο.  :D

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #217 στις: Αυγούστου 27, 2012, 10:45 »
καλημερα και απο ελλαδα...
ειμαι μια χαρα και σωος ...  ;D ;D ;D ;D ;D ;D dont worry !!!!!! ::)

μια εμπειρια ακομα λοιπον ... οπως λεει και ο ΛΕΠΑ!!!!!  ολα καλα και περασα ατμιζοντας σουπερ!!!!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #218 στις: Αυγούστου 28, 2012, 23:53 »
Δημήτρη μετέφερα αυτό το κείμενο εδώ προμένου να μην καταλήξει στα σκουπίδια γιατί το έγραψα κάπου
αλλού όπου ήταν οφ τόπιτς.

Ατμίζω 8 μήνες.
Στην αρχή της καριέρας μου ως ατμιστης άτμιζα 18αρα νικοτίνη και ειδικά τους πρώτους 5 μήνες άτμιζα υγρά
με διάφορα αρώματα στην αρχή έτοιμα και στην συνέχεια τα έφτιαχνα μόνος μου.

Πολές φορές που χρησιμοποιούσα υγρά με βαριά αρώματα ή όταν έφτιαχνα μόνος μου βάζοντας δυνατά αρώματα
υπήρχαν περιπτώσεις που πέταγα τον ατμοποιητή από την πρώτη εβδομάδα διότι η αντίσταση έπιανε τόσο μάκα
που δεν καθάριζε.

Περισσότερο αυτό με θορύβισε (η μάκα) σαν ατμιστή βλέποντας την αντίσταση και σπεπτόμενος ότι κάτι
παρόμοιο συμβαίνει και στους πνεύμονές μου με τα συγκεκριμένα αρώματα.

Ετσι από τους  4 μήνες άρχισα να χρησιμοποιώ όσο γίνεται ελαφρά αρώματα και πριν δύο μήνες περίπου
σταμάτησα  τελείως τα αρώματα και χρησιμοποιώ σκέτη βάση στην αρχή με λίγη νικοτίνη και από 3-8-2012
με μηδενική νικοτίνη.

Από τότε που χρησιμοποιώ σκέτη βάση οι ατμοποιητές μου ζουν περισσότερο.Ειδικά ο πρώτος μου ce4+ μετά από
40-45 μέρες συνέχιζε να δουλεύει αλλά τον σταμάτησα γιατί είχε πέσει η αποδοσή του.

Ίσως και εγώ να μην είχα και να μην έχω μεγάλες απαιτήσεις από τους ατμοποιητές μου. :dontknow: :dontknow:
Τι να πω δεν μπορώ να το αρνηθώ και αυτό.
Πιθανώς αρκούμαι και σε πεσμένη απόδοσή τους.
Ενδεχομένως για αυτό το λόγο κατάφερα να μηδενίσω τη νικοτίνη.

Εκείνο όμως που θέλω να πω είναι ότι δεν κρατούσα ατμοποιητή με μάκα στην αντίστασή του. :yes:
Είμαι όμως ευχαριστημένος από την μέχρι τώρα ατμιστική πορεία μου και δεν θα την άλλαζα με καμία άλλη.

Αν αύριο άρχιζα από την αρχή τον ίδιο δρόμο θα ακολουθούσα.

Μπορεί να βγήκα λίγο οφ τόπιτς αλλά πιστεύω να με συγχωρήσουν οι συντονιστές .(αυτό ήταν για το άλλο
νήμα που είχα τοποθετήσει πρώτα το κείμενο) :yes: :yes:   

Πιστεύω ότι εδώ είναι στο κατάλληλο νήμα.Ύστερα από πολύ προσπάθεια κατάφερα να το μεταφέρω γιατί δεν
ήξερα πως γίνεται.Ήταν η πρώτη μου φορά που το έκανα αυτό και νοιώθω και γιαυτό περήφανος. :yes:

Λιγότερο όμως από το ότι κατάφερα να ατμίζω μηδενική νικοτίνη. :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 29, 2012, 21:37 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #219 στις: Αυγούστου 29, 2012, 00:34 »
ας μου επιτραπει κι εμενα να κανω ενα  :respect: :respect: :respect: :respect: σε καποιον που εμενα προσωπικα μεσα απο τα σοβαρα του αλλα και τα αστεια του με εκανε να το παλευω για να μειωσω νικοτινη.......μου εδειξε οτι οταν η θεληση υπαρχει καταφερνεις κατι και μεσα απο την απλοτητα(ce4)...... :) :) :) παππου μου :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 29, 2012, 00:41 από efhkal »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #220 στις: Αυγούστου 29, 2012, 01:01 »
Και εδώ, κυρίες και κύριοι, έχουμε τη μεταμόρφωση ενός ανθρώπου (kostas44) ο οποίος:
Αρχικά ένοιωσε σαν ισοβίτης που παίρνει πενθήμερη άδεια και σκοπεύει να ξεσαλώσει.
Τώρα νοιώθει ότι το ΚΤ είναι αηδία και ξόδεψε τις 5 μερούλες με το συσσίτιο της φυλακής  :laugh1:  το οποίο αποδείχθηκε τα μάλα πιο νόστιμο.
Συμβουλή: Στους περισσότερους η αηδία κρατά λίγο. Μετά γίνεται κάτι υποφερτό και μετά κάτι ωραίο. Την επόμενη φορά, μην δοκιμάσεις καν. Σεβάσου τα αρχικά του τατουάζ, που σε βοηθούν στην προσπάθεια.

Λίγοι είναι οι χομπίστες. Οι υπόλοιποι, στην συντριπτική πλειοψηφία, βρήκαμε έναν τρόπο να γίνεται η εξάρτηση απείρως πιο υγιεινή.
Μην ξαναδοκιμάσεις...  :nope:
Είναι πολύ νωρίς ακόμα για σένα... και για όλους μας !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 29, 2012, 01:13 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #221 στις: Αυγούστου 29, 2012, 01:05 »
Την καλυτερη περιγραφη που εχω διαβασει και δεν ειναι τυχαιο απο ποιον ;) Μιχαλη ακριβως ετσι.....!!!!


 :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #222 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 10:16 »
Καλημέρα σας  :D

Τελικά δεν έκανα λάθος ότι ήταν μια μικρή παρένθεση. Συνεχίζω κανονικά με την ΜΙΑ 650αρα μπαταρία μου, τους Boge μου και τους C4+ μου.
Βέβαια έχω προσέξει ότι σε στιγμές που υπάρχει μεγαλύτερη αρνητική συναισθηματική φόρτιση, το ζητάω το τσιγάρο ή μάλλον καλύτερα το σκέφτομαι αλλά αυτό κρατάει μόνο μερικά δευτερόλεπτα και μετά πάπαλα..  :D Πιστεύω πως ένα υγρό πιο καπνικό, λίγο πιο δυνατό από αυτά που κάνω με μηδενική νικοτίνη, να έδινε λύση αλλά προς το παρόν δεν το έχω φτιάξει.

Και δεν γράφω και συχνά, άσχετο, αλλά και τι να πω όταν δεν έχω κάτι ιδιαίτερο ή κάτι καινούργιο;

Περιμένω με ανυπομονησία να έρθει το Σαββάτο για την ζυγουροσυνάντηση. Θα με ευχαριστήσει να δω φιλικά πρόσωπα. Τρελλαίνομαι να βλέπω τα παιδάκια να χάνονται σε ομίχλες..!!  :)) :)) Η φωτογραφική παραμάσχαλα  ;) Όχι τίποτε άλλο αλλά να έχω και στοιχεία ποιός τρώει και πόσο..!!  :))

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #223 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 11:07 »
δεν έχω σκεφτεί ποτέ μέχρι τώρα να μειώσω τη νικοτίνη. ή μάλλον μια φορά επιχείρησα να φτιάξω υγρό με 9mg και το χάρισα τελικά...
νομίζω πως ίσως να ήρθε η ώρα. θα το επιχειρήσω αύριο. δε νομίζω βέβαια το 18 να το φτάσω απευθείας στο 9 αλλά σκέφτομαι για 13 περίπου... :hmmm:
 ίδωμεν...

dreamy ίδια τρέλα έχουμε! ;)
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 11:21 από lemy »

Αποσυνδεδεμένος zenon

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #224 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 11:46 »
καλημέρα σας


διάβαζα αυτά που γράψατε και ειδικά ένα σχόλιο του papou και είπα μήπως με βοηθούσατε με μια απορία μου


και εγώ μείωσα την νικοτίνη μου στα 6 mg πρόσφατα και όλα μια χαρά (αυτή την περίοδο κάνω torque της Halo)


αυτή η ρημάδα η βάση που γράφετε και ξαναγράφετε τι μέρος του λόγου είναι?


ατμίζεται ή είναι μια αηδία και μισή?


κε αdmin μην το σβήσετε, θα γραψω οσονουπω και ενα κειμενακι on topic :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 11:54 από zenon »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93825 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix