vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Jorge, manoslykos, billythekid

Twitter

ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #225 στις: Ιουλίου 25, 2015, 14:48 »
  Απο οτι εχω διαβασει σε αυτο το ευρος οσον αφορα τις εργοστασιακες κεφαλες ο subtank τα παει καλα, ετσι δεν ειναι; Ευχαριστω και παλι!
Όχι δεν είναι έτσι ακριβώς.
Οι παλιότερες (προ subox) και διαρροές είχαν και όλα τα καλά.
Οι νέες έχουν άλλη φιλοσοφία αλλά διάρκεια ζωής ΔΕΝ έχουν.
Το μυστικό της υπεροχής του subtank (κατά την γνώμη μου) είναι η επισκευάσιμη-rba  κεφαλή του και φυσικά η σχέση ποιότητας-τιμής


Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #226 στις: Ιουλίου 25, 2015, 14:54 »
δεν έχουν; και είναι και πανάκριβες! εμένα οι κεφαλές του ναυτίλου μου βγάζουν άνετα εβδομάδα, με περίπου 4ml την μέρα. Αρχικά θα δοκιμασω να φτιαξω υγρό με καλύτερη vg γιατί της ατμός είναι νερό, και ίσως βρω εκεί μια χρυσή τομή. Μπορεί και το με το κλουπορ να μπορέσω να ανεβασω λίγο τα βατ και να έρθει όπως το θελω, μιας και με την vw ego style που έχω είμαι μονίμως στα 15 βατ, αλλά δεν πιστεύω να είναι όντως τόσα.

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #227 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 20:35 »
Καλησπέρα.
Είμαι νέος στον κόσμο του ατμού..
Για να μην πολυλογώ να σας πω οτι εχω ενα πακέτο το evod mega τις kangertech εδλω και δύο μήνες ειναι αυτό εδω..https://vaporhq.com/kanger-evod-mega-starter-kit.
Θα ήθελα να αναβαθμήσω τον ατμοποιητή μου απλα με τόση πληροφορία σαν νέοπας στον χώρο εχω μπερδευτεί.
τι ζητάω...
1)έναν ατμοποιητή που να είναι συμβατός με την μπαταρία μου και να δουλεύει σωστά.
2)η τιμή του να είναι max στα 20 ευρω..
3) να μπορώ να τον βρώ εύκολα σε μαγαζιά και όχι απο ιντερνετ
4)Δεν ξερω αν αυτα που ζητάω είναι παράλογα απλα δεν γνωρίζω και πολλα..
με λίγα λόγια μην βαράτε αν λέω μπαρουφες.. :)) :)) :))
ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.
με εκτίμηση Κώστας

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #228 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 20:50 »
Η συσκευή σου παίρνει όλους τους ατμοποιητές με 510 connector.


Αν θέλεις να είναι και όμορφο στο μάτι, χρειάζεσαι εναν ατμοποιητή με διάμετρο 19mm μιας και η μπαταρία σου έχει αυτή τη διάμετρο.


Απο αυτούς που γνωρίζω, στα 19mm υπάρχουν οι Ego ONE και Delta 19 της Joyetech.


Σίγουρα θα σου προτείνουν λύσεις και άλλοι.


Το ποιός σου ταιριάζει έχει να κάνει με την χρήση που θέλεις.

Αποσυνδεδεμένος yannis8

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #229 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 21:02 »
Αν εισαι ευχαριστημενος με τον kanger που εχεις αυτη η βαση θα αναβαθμησει κατα πολυ τον ατμοποιητη σου.

http://www.310.gr/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%BF%CF%85/kanger-airflow-base-v3

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #230 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 21:08 »
ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη ανταπόκριση..

modivin

ο πρώτος ειναι μια χάρα..μια απορεία με τις αντιστάσεις που ειναι απο 0,5 και 1 ΟHM ποια η διαφορά με τις 1,5 που εχει το πακέτο μου ποια τα πλεονεκτίματα και ποια τα μειωνεκτίματα..

ο δεύτερος ξεφεύγει απο το όριο μου εαν δεν έχει καποια διαφορά που να αξίζει πραγματικά δεν νομίζω να παω εκεί..
το λέω αυτο διότι δεν μπορώ να παίξω και πολυ με τα οικονομικά μου..

γιάννη

Η βάση αυτη τι κάνει ακριβώς??
Θα πάρω δηλαδη την βάση και πρέπει να αλλάξω και το tank??Δεν ξερω εαν ετσι λέγετε εννοώ το δοχειο που μπαίνει το υγρό αναπληρωσεις..



 συγνώμη για τις πολλες ερωτήσεις

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #231 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 21:15 »
Γεια σας παιδιά ! Έχω και εγώ το kanger mega evod και σκέφτομαι να αναβθμίσω και εγώ τον ατμοποιητή μου, όμως έχω κάποιες απορίες. Στην αρχή σκέφτηκα να πάρω τον genitank. Μετά είπα ας πάρω κάτι με ανοξείδωτο και σκέφτηκα aerotank. Αλλά και πάλι επειδή άμα δεν πάρεις κάτι ακριβό δεν θα αντέξει για πολύ καιρό, σκέφτηκα να πάρω subtank nano. Οπότε, θέλω αρχικά να σας ρωτήσω ποιος πιστεύετε εσείς ( εμπειρικά ) είναι καλύτερος για αυτή τη μπαταρία... Επίσης, οι δυο αρχικοί παίρνουν τις bdc. Ο subtank παίρνει τις καινούριες τις OCC που, από αυτά που έχω διαβάσει, είναι πιο καλές σε ντουμάνι, γεύση, διάρκεια κτλ... Είναι όντως έτσι ; Επιπλεόν, αντέχει αυτή η μπαταρία αυτούς τους ατμοποιητές ;


1. Τώρα, χρησιμοποιώ τις καινούριες bdc με αντίσταση 1.0 και 1.2 στον μαμα ατμοποιητή και όλα είναι κομπλέ σε γεύση, σε ντουμάνι, σε διάρκεια μπαταρίας κτλ. Απλά να το ξέρετε... :)
2. Είδα και reviews από ares mares, και για τους 3 ατμοποιητές που έγραψα παραπάνω, και προσωπικά ο subtank nano μου φαίνεται πιο κομπλέ και πιο αξιοπίστος.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 21:20 από OtiNane »

Αποσυνδεδεμένος yannis8

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #232 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 21:21 »
Κωστα. Το tank παραμενει ως εχει απλα με αυτη τη βαση μπορεις να ρυθμισεις τη ροη του αερα κ να τον προσαρμοσεις οπως σου αρεσει.Απο οτι ειδα ο ατμοποιητης σου δεν εχει ρυθμιση αερα.Τωρα οτι αγορα κ αν κανεις φροντισε να μην παρεις χαμηλες αντιστασεις γιατι θα χρειαστεις αλλη μπαταρια.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 21:28 από yannis8 »

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #233 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 23:35 »
οποτε καταλαβα τι παιζει περιπου με τις αντιστασεις..οκ ευχαριστω Γιαννη

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
τελικα πήρα τον eleaf gs air ms παιδια..
μου δουλεύει όμορφα..
απλά αυτο που βλέπω ειναι οτι εξέχει αρκετά ο θετικος πολος το ατμοποιητή και στο τέλος βιδώνει λιγο λιγο πιο δυσκολα..
αυτο που εννοω ειναι οτι δεν παει τελείως χαλαρα απλα 8έλει λιγακι ακομα δύναμη.
κατα τα αλλα ομορφος με ωραίο πυκνο ατμό με μονο καλό χτύπημα.
 μείων του για μένα ως τωρα ειναι οτι το evod mega μου εδεινε λίγο καλλύτερη γευση...

ευχαριστώ και παλι..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 14, 2015, 18:37 από vendetta »

Αποσυνδεδεμένος Vangogh

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #234 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 14:04 »
 Καλησπέρα παιδιά
 Πήρα το θάρρος να ζητήσω την γνώμη σας και την εμπειρίας σας , μιας και ειμε νέος στο ηλεκτρονικό τσιγάρο και στο forum
 Η εμπειρία μου στο ηλεκτρονικό τσιγάρο είνε πόλη μικρή ( σχεδόν 4 μήνες ), ειμουνα καπνιστής πάνω από 30 χρόνια και (δυστυχώς) μου το κόψανε με τον άσχημο τρόπο .
Έχω διάβαση κάποια σχετικα άρθρα στο forum αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω καταλάβη και παρά πολλά
 Αυτή την στιγμή έχω μια μπαταρία 30W και έναν ατμιστή Melo sub ( σηγχωρεστε την περιγραφή μου αλλά ακόμα δεν έχω μαθη της σωστές ονομασίες) τα υγρά που χρησιμοποιώ είνε το shamrock και το odin 104
 Την βοήθεια που ζητάω από την εμπειρία που έχετε είνε αν ύπαρxη καπιος καλύτερος ατμιστης να δίνη καλύτερη γεύση και να μην χριαζετε πολλά ω και δυνατές τζούρες για να απόδοση Ευχαριστώ και συγχωρέστεμε για τον μακρόσυρτο πρόλογο

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #235 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 18:59 »
Μετα απο πολυ διαβασμα αποφασισα να βρω παρεα στον Aspire BDC Vivi Nova μου και να προχωρησω στην αγορα ειτε :


α) Kanger genitank mega


β) Eleaf GS - Air M


Οποια βοηθεια στην επιλογη θα εκτιμηθει δεοντως


(Εχω μοντ Kbox)

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #236 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 19:21 »
Τον ίδιο ατμοποιητή έχω κι εγώ και το σκέφτομαι για delta 16, joyetech.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #237 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 19:38 »
Μετα απο πολυ διαβασμα αποφασισα να βρω παρεα στον Aspire BDC Vivi Nova μου και να προχωρησω στην αγορα ειτε :


α) Kanger genitank mega


β) Eleaf GS - Air M


Οποια βοηθεια στην επιλογη θα εκτιμηθει δεοντως


(Εχω μοντ Kbox)
Έχω και τους 2 φίλε μου. Μάλιστα αυτη τη στιγμή χρησιμοποιώ τον μέγα. Είναι ωραίος με αρκετή χωρητικότητα υγρού καλό τράβηγμα και ρυθμίσεις αέρα. Με στικ30 τον δουλεύω πιστεύω αν τον επιλέξεις δεν θα σε απογοητευσει
Προσοχή λίγο στο σφυξιμο το ο ρινγκ είναι μαλακό

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #238 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 19:44 »
Καλησπέρα παιδιά
 Πήρα το θάρρος να ζητήσω την γνώμη σας και την εμπειρίας σας , μιας και ειμε νέος στο ηλεκτρονικό τσιγάρο και στο forum
 Η εμπειρία μου στο ηλεκτρονικό τσιγάρο είνε πόλη μικρή ( σχεδόν 4 μήνες ), ειμουνα καπνιστής πάνω από 30 χρόνια και (δυστυχώς) μου το κόψανε με τον άσχημο τρόπο .
Έχω διάβαση κάποια σχετικα άρθρα στο forum αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω καταλάβη και παρά πολλά
 Αυτή την στιγμή έχω μια μπαταρία 30W και έναν ατμιστή Melo sub ( σηγχωρεστε την περιγραφή μου αλλά ακόμα δεν έχω μαθη της σωστές ονομασίες) τα υγρά που χρησιμοποιώ είνε το shamrock και το odin 104
 Την βοήθεια που ζητάω από την εμπειρία που έχετε είνε αν ύπαρxη καπιος καλύτερος ατμιστης να δίνη καλύτερη γεύση και να μην χριαζετε πολλά ω και δυνατές τζούρες για να απόδοση Ευχαριστώ και συγχωρέστεμε για τον μακρόσυρτο πρόλογο
Καλησπερα φιλε και καλως ηρθες στην ατμιστικη παρεα μας  :) Τα πραγματα σημερα με το ηλεκτρονικο τσιγαρο εχουν γινει πολυ πιο απλα και ευκολα ωστε ενας καπνιστης να μην δυσκολευτει ιδιαιτερα να κοψει το κανονικο τσιγαρο αν ασχοληθει με το ατμισμα...Ο ατμοποιητης που εχεις ο Melo,ειναι sub ohm ατμοποιητης και ολοι οι sub ohm δεν ειναι και οτι καλυτερο για καποιον που ξεκιναει τωρα το ηλεκτρονικο τσιγαρο καθως οι sub ατμοποιητες προσφερουν ενα ναι μεν απολαυστικο αλλα και ιδιαιτερο τροπο ατμισματος,δινωντας μεγαλη παραγωγη ατμου και φυσικα πολυ δυνατο χτυπημα..Για αρχη θα σου προτεινα τον ατμοποιητη Nautilus Mini ο οποιος ειναι δοκιμασμενος απο παρα πολλους...Προσφερει ηπια και σφιχτη τζουρα και πιστευω οτι για ενα μεγαλο διαστημα θα σε καλυψει απολυτα...Περισσοτερες πληροφοριες για τον Nautilus Mini θα βρεις εδω:


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,22921.0.html

Αποσυνδεδεμένος Vangogh

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #239 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 20:40 »
Ευχαριστώ Πολύ για την πληροφορία imjp1982


Διόρθωση γραμματοσειράς και μεγέθους.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 23:15 από jeke04 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4175 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix