vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

187 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, vsotos, camber, Buliwyf

Twitter

ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #210 στις: Ιουλίου 20, 2015, 18:50 »
Αναμένουμεkingdm
........
Που τον αγόρασες?
Αθήνα?

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #211 στις: Ιουλίου 20, 2015, 19:01 »

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #212 στις: Ιουλίου 21, 2015, 15:58 »
Παιδιά πήρα τελικά Eleaf Gs Air M.
Δεν είναι και τόσο αεράτη αλλά σε σχέση με nautilo μακράν...
Βέβαια τρελός υγροκαταναλωτής αλλά με καλό χτύπημα, καλό ντουμάνι και εύγευστος....
Thanks for all....

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ρε παιδιά πείτε μου κι εσείς αν είναι νορμάλ ο eleaf κατάπιε 5ml υγρού σε 97 τζούρες....  :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2015, 23:31 από Ksp »

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #213 στις: Ιουλίου 25, 2015, 02:59 »
Παιδια εχω τον Ναυτιλο τον μεγαλο εδω και περιπου 1,5 μηνα και πλεον ατμιζω μονο στην μεγαλη τρυπα αερα και δεν μου φτανει η παραγωγη ατμου και ισως και ο αερας. Κανω mouth to lung και οι πνευμονικες δεν μου γεμιζουν το ματι, υπαρχει κατι που προτεινετε για περισσότερο ατμο (οχι ομως cloud chasing υπερβολες) και καλυτερο airflow; Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #214 στις: Ιουλίου 25, 2015, 07:36 »
Φίλε dkoure δοκίμασε σίγουρα subtank mini αλλά κι ο eleaf gs air είναι αρκετά καλός τώρα που έβγαλε και τις καινούριες αντιστάσεις αλλά μεγάλος καταναλωτής υγρού....
Δε χορταίνει!!!

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #215 στις: Ιουλίου 25, 2015, 09:25 »
Παιδια εχω τον Ναυτιλο τον μεγαλο εδω και περιπου 1,5 μηνα και πλεον ατμιζω μονο στην μεγαλη τρυπα αερα και δεν μου φτανει η παραγωγη ατμου και ισως και ο αερας. Κανω mouth to lung και οι πνευμονικες δεν μου γεμιζουν το ματι, υπαρχει κατι που προτεινετε για περισσότερο ατμο (οχι ομως cloud chasing υπερβολες) και καλυτερο airflow; Ευχαριστω!


Ποιοτικά και ατμιστικά ο νέος subtank με τις τρύπες στην επισκευάσιμη κεφαλή είναι αυτό που ψάχνεις.
Βέβαια δεν θεωρείται ο βασιλιάς της γεύσης.
Όμως στήνεται πανεύκολα αν αποφασίσεις να ασχοληθείς και με το επισκευάσιμο τμήμα του.
Θα έλεγα πως ο νέος triton της aspire που ήδη ήρθε στην Ελλάδα (δεν τον έχω) ίσως να είναι στην ίδια κατηγορία.
Τώρα αν θέλεις και γεύση κορυφαία και αρκετόν ατμό παίρνεις μια eviva που είναι και Ελληνική.


(πόσο ατμό βγάζει δες το avatar μου για να καταλάβεις :) )




Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #216 στις: Ιουλίου 25, 2015, 09:51 »
Παιδια εχω τον Ναυτιλο τον μεγαλο εδω και περιπου 1,5 μηνα και πλεον ατμιζω μονο στην μεγαλη τρυπα αερα και δεν μου φτανει η παραγωγη ατμου και ισως και ο αερας. Κανω mouth to lung και οι πνευμονικες δεν μου γεμιζουν το ματι, υπαρχει κατι που προτεινετε για περισσότερο ατμο (οχι ομως cloud chasing υπερβολες) και καλυτερο airflow; Ευχαριστω!
Μια φθηνή λύση είναι και το να αλλάξεις το drip tip του Ναυτίλου με ένα που να διαθέτει και ρύθμιση για αέρα, δεν ξέρω μόνο πόσο εύκολο είναι να βρεις ένα που να "δένει" ομοιόμορφα με τον Ναυτίλο μιας και αυτά βγαίνουν λίγο φαρδύτερα συνήθως..

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #217 στις: Ιουλίου 25, 2015, 11:12 »
Ή να αύξηση λίγο τα watt παραπάνω και να έχεις υγρά με περισσότερο vg .

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #218 στις: Ιουλίου 25, 2015, 11:35 »
Όποιο ντριπ τιπ και να βάλει πνευμονικές ή σχεδόν με ναυτίλο δεν πρόκειται να κάνει.
Πίο πολύ αέρα από όσον περνάει από τις τρύπες εξ ορισμού δεν θα βγάλει.




Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #219 στις: Ιουλίου 25, 2015, 11:54 »
Παιδια εχω τον Ναυτιλο τον μεγαλο εδω και περιπου 1,5 μηνα και πλεον ατμιζω μονο στην μεγαλη τρυπα αερα και δεν μου φτανει η παραγωγη ατμου και ισως και ο αερας. Κανω mouth to lung και οι πνευμονικες δεν μου γεμιζουν το ματι, υπαρχει κατι που προτεινετε για περισσότερο ατμο (οχι ομως cloud chasing υπερβολες) και καλυτερο airflow; Ευχαριστω!

Φιλε μου θα ακουσησ  πολλεσ και διαφωρεσ γνωμεσ εδω μεσα απο ολουσ μασ γιατη ο καθε ατμιστησ ατμιζη διφωρετικα απο των αλλο και με διαφωρετικουα ατμο και στυσιματα   κατοχοσ του nautilou 5ml οταν πρωτοξεκινησα ηταν ολα τελεια μεχρι τη στιγμη που αποφασισα λογου κοστουσ αγορασ των ετοιμον αντιστασεων και μπηκα στ επισκευασιμο αγωρασα απο ελληνιμο καταστημα των Lemo 2 απο τοτε αλαξαν ολα εκει που νομηζα οτι ο nautilos στην πιο μεγαλη του τρυπα οτι ηταν ο πιο αερατοσ και υδανικοτεροσ ατμο καταρευσαν ολα.αλαξαν ολα και γευση περισοτερη και ντουμανια και μπορουσα να πεζω εγω με τα Ω απο 0.5  εωσ τα 2.5Ω τωρα ο nautilos των δουλευο μονο οταν πλυνω των Lemo2 και μου φενωνται ολα ανουσια ουτε ντουμανια αλα και η γευση που νωμηζα οτι ειχε.περα λοιπων απο των lemo 2 δεν μπορω να εχω αποψη για καπιων αλλο ακου τη θα σου πουνε και αποφασισε εσυ σε τη θα καταλειξησ

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #220 στις: Ιουλίου 25, 2015, 12:28 »
Όποιο ντριπ τιπ και να βάλει πνευμονικές ή σχεδόν με ναυτίλο δεν πρόκειται να κάνει.
Πίο πολύ αέρα από όσον περνάει από τις τρύπες εξ ορισμού δεν θα βγάλει.
Χωρίς να σημαίνει ότι θα περάσει περισσότερος αέρας μέσα απ'τις τρύπες της βάσης ή ακόμα και της ίδιας της κεφαλής, ο πρόσθετος αέρας που θα τραβήξει απ'το drip tip φυσικά και θα είναι πιο πλούσιος απ'τη στιγμή που εισέρχεται κι απ'τις τρύπες του dt. Το αποτέλεσμα δίνει το αίσθημα της πνευμονικής χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι το σύνολο θα δώσει και περισσότερο ατμό. Το έχω δοκιμάσει στον mini ναυτίλο και το λέω με απόλυτη βεβαιότητα, το drip tip που δοκίμασα ήταν τεράστιο βέβαια, φαρδύτερο κι απ'του subtank για να γίνω λίγο πιο κατατοπιστικός. ;)

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #221 στις: Ιουλίου 25, 2015, 12:56 »
σκεφτομαι τον subtank και τον triton αλλα περιμενω το τελος των cc , και να προχωρησουν λιγο τα reviews για τον 2ο, αν και κλεινω προς τον sub λογω μεγαλου ευρους των εργοστασιακων του αντιστασεων και του οτι ειναι δοκιμασμενος, απλα προς το παρων δεν μπορω να δοκιμασω κατι μιας και εδω δεν υπαρχουν μαγαζια της προκοπης. 2 ερωτησουλες ακομα, παιζει σε μαγαζι Αθηνα ας πουμε να μπορεσει καποιος να δοκιμασει καπιον ατμοποιητη που να εχουν σαν sample; και 2, ο sub στις μικρες ρυθμισεις του αερα ειναι κοντα στην αισθηση της μεγαλης τρυπας του ναυτιλου;

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #222 στις: Ιουλίου 25, 2015, 13:08 »
Στο δεύτερο ερώτημα που μπορώ να σου απαντήσω ισχύει το ότι η δεύτερη έκδοση του subtank mini (αυτός με τις διπλές εισαγωγές αέρα δηλαδή απ'το δαχτυλίδι ρύθμισης του - και εάν φυσικά μιλάς για τον mini κι όχι τον μεγάλο ) στη "μικρότερη" ρύθμιση εισαγωγής δίνει αισθητά πιο σφιχτή τζούρα από την "μεγαλύτερη" ρύθμιση/θέση του Ναυτίλου. Ο πρώτος subtank mini ήταν πολύ πιο αεράτος σε αυτή τη ρύθμιση κι ας είχε μόλις μια τρύπα εισαγωγής αέρα αντί τις δύο του καινούργιου.
Πιθανολογώ ότι τα παραπάνω θα ισχύουν και για τη δεύτερη έκδοση του μεγάλου subtank (του subtank Plus δηλαδή ) αλλά δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα αφού δεν τον έχω δει/δοκιμάσει ποτέ..

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #223 στις: Ιουλίου 25, 2015, 13:23 »
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! Πλεον εκτος απο την μεγαλη τρυπα του ναυτιλου δεν χρησιμοποιω κανενα αλλο setting γιατι μου φαινονται πολυ σφιχτα! Παρεμπιπτοντως να αναφερω οτι οποιαδηποτε αγορα γινει θα χρησιμοποιειται πανω σε ενα cloupor mini το οποιο περιμενω να ερθει, και εφόσον δεν υπαρξει καποιο προβλημα δεν σκοπευω να αγορασω κατι αλλο συντομα, οποτε οποιοσδηποτε νεος ατμο θα πρεπει να ταιριαζει στα χαρακτηριστικα του cloupor! Απο οτι εχω διαβασει σε αυτο το ευρος οσον αφορα τις εργοστασιακες κεφαλες ο subtank τα παει καλα, ετσι δεν ειναι; Ευχαριστω και παλι!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #224 στις: Ιουλίου 25, 2015, 13:29 »
Άριστα θα τα πάει μη σε ανησυχεί, εγώ χρησιμοποιούσα τον πρώτο subtank σε istick20 και κατόπιν στο 30άρι να φανταστείς. Κανένα μα κανένα θέμα. Πλέον τον δεύτερο τον έχω πάνω στο 50άρι λόγω αυτονομίας περισσότερο κι όχι του εύρους των watts αφού κινούμαι ανάμεσα στα 12 και σπανίως πάνω από 16. Τη στιγμή που οι κεφαλές του subtank πάνε και στα 25w (30 η 0.5ohm ) δεν έχεις να φοβηθείς για κάτι, ενώ ατμίζουν ικανοποιητικά κι απ'τα 11 κατ'εμέ.. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 7762 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324501 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118892 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296161 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826323 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509795 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9320 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155949 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570278 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245115 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2167 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 764176 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as