vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

Provari Radius

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #300 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 00:14 »
Kαι μονο που το βλεπεις στις φωτο εχει μεγαλη διαφορα με το πικο στα ρευματα και οχι μονο   ... Vapeland για να το δοκιμασεις

Αποσυνδεδεμένος mstranger

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #301 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 08:08 »
Ναι όντως.Η διαφορά στην ποιότητα κατασκευής φαίνεται και απο τις φωτογραφίες.  Τώρα για τα ρεύματα μια δοκιμή  θα το δείξει.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #302 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 15:50 »
Καλησπέρα . Γνωρίζετε σε αν κάποιο μαγαζί ( Αθήνα ), το έχουν για δοκιμή? Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάρω , άλλα σε καμία περίπτωση χωρίς να το δοκιμάσω, και να καταλάβω διαφορά από το pico που έχω .

Αν θα δεις διαφορά με το πικο;
Δλδ είναι σα να λες θα δοκιμάσω μια λαμποργκινι και αν δω διαφορά από το φιεστα θα την πάρω.......
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2016, 16:35 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #303 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 16:53 »
Καλησπέρα . Γνωρίζετε σε αν κάποιο μαγαζί ( Αθήνα ), το έχουν για δοκιμή? Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάρω , άλλα σε καμία περίπτωση χωρίς να το δοκιμάσω, και να καταλάβω διαφορά από το pico που έχω .
Φίλε από το πικο (όχι ότι δεν είναι καλό αλλά είναι της σειράς) θα δεις τρελές διαφορές είναι δεδομένο. Πήγαινε να το δεις αλλά συμβουλή βαστα και τα λεφτά μαζί σου. Χαχαχχαχα
Αν θα δεις διαφορά με το πικο;
Δλδ είναι σα να λες θα δοκιμάσω μια λαμποργκινι και αν δω διαφορά από το φιεστα θα την πάρω.......
Φίλε αν και εγώ το ξέρω είναι δύσκολο αν κάποιος δεν έχει δοκιμάσει καλά ρεύματα να πιστέψει ότι παίζουν τόσο σπουδαίο ρόλο στο ατμισμα - γεύση - απόλαυση.
Γιαυτό το λόγο σκορπανε τα λεφτά τους στα μοντακια της σειράς που τα αλλάζουν διαρκώς και κοροϊδεύουν κάποιοι εμάς με ακριβά μοντακια γιατί απλά έχουν μεσάνυχτα.
Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι και εκείνοι δεν ατμιζουν, αλλά όπως είπες είναι σαν να οδηγας τα αμάξια που ανέφερες.

Αποσυνδεδεμένος mstranger

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #304 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 17:01 »
Αν θα δεις διαφορά με το πικο;
Δλδ είναι σα να λες θα δοκιμάσω μια λαμποργκινι και αν δω διαφορά από το φιεστα θα την πάρω.......
Αν ήταν να πάρω λαμποργκινι , θα κοίταζα και τα φεραρι και άλλα σε αυτή την κατηγορία. Σου φαίνεται λοιπόν τόσο περίεργο οτι θέλω να διαπιστωσω και προσωπικά οτι  όντως αξίζει αυτά τα χρήματα , πέρα απο τα πολύ καλά λόγια που έχω διαβάσει? Όταν θα πάω να πάρω το καλύτερο σε οποιοδήποτε πράγμα , τουλάχιστον θέλω να ξέρω και να μπορώ ΕΓΩ να αντιληφθώ γιατί είναι το καλύτερο. Αν λοιπόν εγώ είμαι χαζός ,και δεν καταλάβω την διάφορα στα ρεύματα του radius , πρέπει να χώσω τα 200+ euro που κοστίζει, επειδή είναι το καλύτερο mod?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2016, 17:52 από mstranger »

Αποσυνδεδεμένος dimigixx

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #305 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 17:49 »
δεν ξερω αν το εχουν στη vapeland για να το δοκιμασεις,αλλα σιγουρα στο καταστημα της κατεχακη,
ειναι ενας κυριος του μαγαζιου λογικα(οποτε παω ειναι εκει,απλα με εξυπηρετει ο πωλητης)
ο οποιος ατμιζει με αυτο..εγω εχω δοκιμασει καποιους ατμο που ειχε επανω...
παρε ενα τηλ να ρωτησεις στην αναγκη.
και καλα κανεις και το ψαχνεις γιατι τα λογια και ο ενθουσιασμοςσε τυφλωνουν καμια φορα..
ωρε τι ειπα παλι :confused1:

Αποσυνδεδεμένος mstranger

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #306 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 17:51 »

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2016, 19:00 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #307 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 19:07 »
Αν ήταν να πάρω λαμποργκινι , θα κοίταζα και τα φεραρι και άλλα σε αυτή την κατηγορία. Σου φαίνεται λοιπόν τόσο περίεργο οτι θέλω να διαπιστωσω και προσωπικά οτι  όντως αξίζει αυτά τα χρήματα , πέρα απο τα πολύ καλά λόγια που έχω διαβάσει? Όταν θα πάω να πάρω το καλύτερο σε οποιοδήποτε πράγμα , τουλάχιστον θέλω να ξέρω και να μπορώ ΕΓΩ να αντιληφθώ γιατί είναι το καλύτερο. Αν λοιπόν εγώ είμαι χαζός ,και δεν καταλάβω την διάφορα στα ρεύματα του radius , πρέπει να χώσω τα 200+ euro που κοστίζει, επειδή είναι το καλύτερο mod? Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Δεν στην "Ειπαμε" ρε συ...απλα οποιος το εχει η το εχει δοκιμασει σου επιβεβαιωνει αυτο που σκεφτεσαι με σιγουρια...και εννοειτε οτι θα κανεις δοκιμη.αλλα οπως ειπε κ ο φιλος εχε λεφτα μαζι.. για να μην τραβιεσαι σπιτι κ ξαναπηγαινεις...:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #308 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 19:23 »
θα σου πω μια ιστορία... Είχα το vamo v... 3 ήταν, 4 ήταν δεν θυμάμαι... Αποφάσισα και πήρα το Provari το 2.5.... μαγεία!!!. Κάποια στιγμή για λόγους ακατανοητους πήγα και πήρα το istick το 30αρι (νομίζω ήταν το πρώτο) και πάω σε ένα νυχτερινό μαγαζί μόνο με το στικ... ένα θα σου πω, την άλλη μέρα το χαρισα σε φίλο (το istick) ήταν τόσο τραγική η διαφορά στο ατμισμα!! Με τον ίδιο ατμοποιητη φυσικά και δεν μπορούσα να ατμισω!!! Βέβαια για ακατανοητους λόγους και πάλι(Ε ρε μαλακΐα που με εδερνε)! το πούλησα και ξεκίνησα την περιήγηση στα βοχ μοντς, όχι ακριβά (cloupor, ipv, ipv d2, ipv 4)μεχρι που πριν 2 χρόνια που πρωτοβγηκε πήρα το ραντιους. Αυτή την φορά δεν την πάτησα ξανά! και το έχω και θα το έχω μέχρι τέλους!! Παράλληλα δοκίμασα και άλλα (Reuleaux, therion DNA 75) αλλά το Radius ήταν εκεί.
Βέβαια υπάρχει ένα θέμα, για το πόσο μπορεί κάποιος να καταλάβει με ατμισμα 2 ή 3 ml σε μαγαζί με άλλο ατμοποιητη (ή ακόμα και με τον δικό σου) άμεσα διαφορά.... Εγώ πάντως το κατάλαβα... ελπίζω και εσυ. Εν κατακλείδι θεωρώ ότι αξίζει. Αν το βρεις μάλιστα και μεταχειρισμενο ακόμα καλύτερα (χρηματικως μιλάω).
Αντε και καλό βόλι!! ☺️

Sent via G4

Αποσυνδεδεμένος mstranger

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #309 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 19:52 »
Ακριβώς αυτό θέλω να αποφύγω και εγώ αγοράζοντας το radius. Το να χαλάσω ένα σωρό χρήματα σε οικονομικότερα mods μέχρι να καταλήξω σε αυτό. Δεν είχα σκοπό να συγκρίνω την που#$%^!  με την βούρτσα. Πίστευα και πιστεύω στο ότι πληρώσεις παίρνεις, απλά δυστυχώς καμιά φορά ισχύει και το ότι λάμπει δεν είναι χρυσός.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #310 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 20:08 »
Φίλε μου, αυτό ισχύει ευκαιριακά, και σε καμμία περίπτωση για την ProVape. Να είσαι σίγουρος ότι ένα ProVari 2.5 ατμίζει, ακόμη και σήμερα, καλύτερα από πολλά σύγχρονα μπλιμπλίκια...

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #311 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 20:46 »
Ακριβώς αυτό θέλω να αποφύγω και εγώ αγοράζοντας το radius. Το να χαλάσω ένα σωρό χρήματα σε οικονομικότερα mods μέχρι να καταλήξω σε αυτό. Δεν είχα σκοπό να συγκρίνω την που#$%^!  με την βούρτσα. Πίστευα και πιστεύω στο ότι πληρώσεις παίρνεις, απλά δυστυχώς καμιά φορά ισχύει και το ότι λάμπει δεν είναι χρυσός.
Κοίτα, εγώ συνειδητά επέλεξα το Radius.. ο έλεγχος θερμοκρασίας δεν μου αρέσει (εκτός και αν βρεθεί κάποιος δίπλα μου ο οποίος να στήσει στον ατμοποιητη μου και γενικώς να μου τα εξηγήσει, πάντως όσες φορές το προσπάθησα δεν...). Οι πνευμονικες επίσης δεν μου αρέσουν, άρα δουλεύω μόνο τσιγαρισιες, άρα μεγάλες σχετικά αντιστασεις, με σχετικά ψιλά σύρματα, χαμηλά βατ, άρα είναι μονόδρομος το μοντ αυτό..

Sent via G4


Αποσυνδεδεμένος mstranger

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #312 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 21:27 »
Βασικά από ότι κατάλαβα από αρκετές απαντήσεις , το έθεσα εγώ λάθος το θέμα , νέος ατμιστής βλέπεις. Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω και εγώ έχω καταλήξει στο να ατμίζω τέρμα σφιχτούς ατμοποιητες, μεγάλες σε ohm αντιστάσεις σε χαμηλά watt, και  επειδή έχω αύριο την γιορτή μου το πιο πιθανό είναι το radius να είναι το δώρο στον εαυτό μου.

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #313 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 00:06 »
Να το παρεις αγορινα μου.

Αποσυνδεδεμένος madtracker

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #314 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 01:34 »
Veterans Day Sale: Get 10% Storewide

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro