vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 7 χρήστες
athanasiosm, vasim, manoslykos, Milarepa, camber, myiorgos, haris231

Twitter

"Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #345 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 11:49 »
εχω αναφερει λιγο πιο πισω τον νομο .. http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4424.msg549177/topicseen.html#msg549177

δεν αναφερεται στην χρηση του ηλεκτρονιου τσιγαρου.. τσεκαρε τον

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #346 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 12:24 »
Το έχω πει ξανά. Πρέπει να ξυπνήσουμε οι Έλληνες, σε όλα τα θέματα και όχι μόνο στο ητ, και να σταματήσουμε να δεχόμαστε ατάκες του στυλ "το λέει ο Νόμος".
Όταν κάποιος κάνει μια δήλωση, φέρει και το βάρος της απόδειξής της. Όταν μου λένε ότι το λέει ο Νόμος, ζητάω Νόμο, άρθρο, παράγραφο και ΦΕΚ.
Αλλιώς ας μου φωνάξουν Αστυνομία, οι μηνύσεις για συκοφαντική δυσφήμιση, ψυχική οδύνη, επιχειρηματική βλάβη και διαφυγόντα κέρδη, δεν είναι τίποτα σπουδαίο.
Λόγω επαγγέλματος, συναλάσσομαι συχνά με Εφορίες, ΙΚΑ, ΟΑΕΕ και λοιπά βασίλεια γραφειοκρατίας.
ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ.
Πλέον, όταν μπαίνω σε μια υπηρεσία, μου προσφέρουν καφέ και τοστ!!!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #347 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 12:30 »
Οπα! Το χουμε πει πολλές φορές, οτι αν καποιος θελει να σου απαγορέψει και τις μπλέ καλτσες στο μαγαζί του, θα το κάνει. θα του κανεις φασαρία βεβαια, αλλα αυτός στηρίζεται στο οτι δεν θα το τραβήξεις στα ακρα.


προ δεκαετίας ήμουν Αμερική.
Στην Καλιφόρνια, απαγορευόταν το καπνισμα ΠΑΝΤΟΥ, Στον δρόμο ευτυχώς όχι. Απαγορευόταν όμως το να πετάξεις αποτσίγαρο.
Στην Φλόριντα, ΔΕΝ απαγορευόταν παντού.
Στα ρεστωράν, είχε χώρο καπνιζόντων και μή.
Στις αλυσίδες  ομως και στα fast food όπως τα McDonald's, απαγορευόταν δια πυρός και σιδήρου, Και η αιτιολογία ηταν οτι εκεί μπαινουν κυρίως παιδιά.
Οπότε, όπως έχουμε ξαναπεί, το οτι ΔΕΝ υπάρχει αυτή τη στιγμή, σχετικός με συγκεκριμένα το ΗΤ νόμος, δέν σημαίνει οτι με την συμπεριφορά μας θα πρεπει να τους αναγκάσουμε να τον δημιουργήσουν.
Σύνεση θέλει.


@Cruiser   σκέτο τόστ ή ζαμπόν? να αναθεωρήσω αμα είναι..... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #348 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 12:47 »
Εμενα με το φλωρεξ,
-μου ειπε να μην ατμιζω 
-του ειπα να κλεισει την καφετιερα γιατι με ενοχλει ο ατμος
-μου ειπε οτι θα φωναξει το 100
-του ειπα να το φωναξει
-μου ειπε να φυγω
-του εδειξα τον νομο για το καπνισμα
  και του ειπα οτι θα τον μηνυσω
  γιατι το μαγαζι ειναι δημοσιος χωρος και δεν εχει δικαιωμα
  να διαλεγει ποιος θα μπει στο μαγαζι.
-εκανε την παπια
Διασκεδασα γιατι ηταν τσαμπουκαλεμενος. ;D ;D ;D

ΥΓΜονο φροντιστε πριν τον τσαμπουκα
    να σας εχει σερβιρει μην σας βαλει καθαρτικο.

 :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #349 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 12:51 »
στο ικεα μου είπε η υπάλληλος να μην ατμίζω γιατί υπήρχε ενδεχόμενο να πιάσει τον ατμό η πυρόσβεση. :o :wall:
η οποία ήταν 8 μέτρα πάνω απ το κεφάλι μου...και δεν είχα και τον ιάττυ να ντουμανιάζω!  ;D

 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #350 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 12:54 »
Η πυρόσβεση πιάνει άλλα προϊόντα καύσης (μονοξείδιο, δυοξείδιο κλπ) και όχι τον ατμό. Το έχω δοκιμάσει. Εβγαζα τον ατμό ακριβώς πάνω στον αισθητήρα στην δουλειά και δεν χτύπησε. Αλλιώς ούτε καφέ δεν θα μπορούσαμε να φτιάξουμε...

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #351 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 12:55 »
φαντάσου.....

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #352 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 12:56 »
@Νικος
Ε τώρα είναι ωραίο αυτό;
Θα ξαναπάς να πιεις καφέ εκεί; Κ μου κάνει κ εντύπωση που εντός κρίσης  διώχνουν πελάτες...
Αλλοι επιτρέπουν κανονικά ντουμάνια από τσιγάρα....ελληνικές κουλαμάρες! Πάντως εγώ έρχομαι αντιμέτωπη συχνά-πυκνά με το "νόμο" που "απαγορεύει" και το ηλεκτρονικό...πάνω που χάρηκα ότι δε θα έχω πρόβλημα πια..
Α και το άλλο το ωραίο! Γνωστός μου, που έχει σχετικά γνωστό τζαζομάγαζο, με ωραία εδέσματα και κοκτέιλ, όταν τον ρώτησα: "αν έρθω στο μαγαζί σου θα μπορώ να ατμίζω;" Μου απάντησε πως μπορώ αν και αυτό που κάνω είναι πολύ πιο βλαβερό από το τσιγάρο....ακόμα κ για τους γύρω γιατί είναι σα να κάνω γρασόλαδο γκαράζ!!!!!!!!!!!!! :idiot1:
Σπίτσλες...!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #353 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 13:03 »
Για τους ανιχνευτές καπνού, εχει ξαναγραφτεί και σε αυτό το νήμα, απο σχετικότερους, οτι οπου τοποθετούνται μόνο και μονο επειδή υπάρχει δια νόμου υποχρέωση, ρυθμίζονται και να είναι απντελώς αναίσθητοι δε πα να λαμπαδιάσει το κτήριο. οπότε ας κρατάμε μια πισινή με τους ανιχνευτές καπνού. Μην το δένουμε κόμπο.


Απο κεί και πέρα, εγώ θεωρώ "δουλειά μας" το νουμανιάζειν αρειμανίως, σε νορμάλ μέρη, ωστε να δείξουμε και στους δίπλα και παραδίπλα, οτι ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΛΕΙ.
Αλλα μου γυρνάνε οι οφθαλμοί, οταν ακούω για καυγάδες σε μέρη όπως σινεμά, μετρό, λεοφωρεία. κλπ! Ημαρτον. οπως αντέχαμε πρίν, έτσι αντέχουμε και τώρα χωρίς για λίγο. Ελεος δηλαδή.
Στον καφέ, είναι απαράβατο δικαίωμα πλέον, και εκεί, θελει και πλαστικοποιημένη βερσιόν του νόμου.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #354 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 13:09 »
Εχω μια ιδέα, αρκετά κακιασμένη ιδέα, αλλά νομίζω εκπαιδευτική:

Εστω καφετέρια που απαγορεύει το η.τ. δια ροπάλου.

Εχει όμως δίπλα της όμως άλλη καφετέρια, ελαστική στο θέμα.

Μαζευόμαστε στην άλλη καφετέρια καμμιά εκατοστή ατμιστές και αφήνουμε τον "σκληρό" να βαράει μύγες και να βλέπει τον διπλανό να έχει ξεσκιστεί στη δουλειά

 :P :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #355 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 13:11 »
αμα γεμισουμε το διπλα μαγαζι...
οι συνηθισμενοι του πελατες θα πανε ολοι στον "σκληρο" :P :P

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #356 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 13:12 »
Δεν ατμιζω ουτε στο σινεμα, ουτε στις συγκοινωνιες, αλλα ουτε στο καφε?
Μια μερα που θα εχω ορεξη για καυγα θα παω στα mcdonalds   
 ;D ;D;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #357 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 14:13 »
@Cruiser   σκέτο τόστ ή ζαμπόν? να αναθεωρήσω αμα είναι..... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Ζαμπόν εννοείται! Το σκέτο, δεν είναι τοστ (με την Ελληνική έννοια!!!!)

Αποσυνδεδεμένος nikosfts

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+Dca
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #358 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 20:57 »
Δεν ατμιζω ουτε στο σινεμα, ουτε στις συγκοινωνιες, αλλα ουτε στο καφε?
Μια μερα που θα εχω ορεξη για καυγα θα παω στα mcdonalds   
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D






και σε τράπεζα ακόμα καλύτερα :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #359 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 21:02 »
Στις Τραπεζες ατμιζω, μαγαζι ειναι.

 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix