vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, bloodlessz, maprix, panikad, Doubt, grag, laniel

Twitter

"Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος Fight3R

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Mess With The Best Die Like the Rest...!!!!
    • Ammoudara Beach Hotel/Apts
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #255 στις: Μαρτίου 25, 2012, 15:59 »
Παρακολουθώ το νήμα και δυστυχώς βλέπω ορισμένα πράγματα που με θλίβουν ... Ως καπνιστές νιώσαμε με τον νομο περί απαγόρευσης "στοχοποιημενοι" κτλ .... Αλλα διαβάζω από φίλους εδώ γιατί μου απαγορεύουν να "ατμισω" στο τάδε μέρος δεν υπάρχει ακόμα νομος δεν  κάνω κακό σε κανέναν και αλλα τέτοια όμορφα... Με το να έχουμε προκλητική συμπεριφορά όπως πχ να "ατμιζουμε" μέσα σε αίθουσα κινηματογράφου τι πιστεύεται ότι θα καταφέρουμε??? Δεν λέω στον χώρο των εισιτηριων ok να το δεχτώ αλλα μέσα στην αίθουσα ο διπλανός η ο από πίσω δεν πληρώσανε τα ωραία τους euro για να βλέπουν τα ντουμάνια μας η να μυρίζουν την φράουλα/καραμέλα/σπανακόρυζο που εμείς θέλουμε να "ατμισουμε". Ας υπάρχει λίγο κοινή λογική και κοσμια συμπεριφορά, γιατί βλέπω σε λίγο καιρό να γίνει fast track κάποιος νομος που όντως να το απαγορεύει και μετά να δω τι θα λέτε.... Αυτά από μένα πάντα φιλικά...

Αποσυνδεδεμένος stratos25

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό Τσιγάρο  Enjoy e-Smoke
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #256 στις: Μαρτίου 25, 2012, 16:03 »
Έχεις δίκιο,
γιαυτό έγραψα να ατμίζει, χωρίς να προκαλεί ο φίλος

Αποσυνδεδεμένος carpe-noctem

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #257 στις: Μαρτίου 26, 2012, 01:45 »
εντάξει μέσα στην αίθουσα όχι εννοείται .είπαμε μην το τραβάμε και από τα μαλλιά υπάρχουν και οι άγραφοι νόμοι. 

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #258 στις: Μαρτίου 26, 2012, 02:00 »
εγω παντως κανω παντου εστω και στην "καβατζα"..  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Nyxteridas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #259 στις: Μαρτίου 30, 2012, 23:27 »
Στο θέατρο "Λαμπέτη" στο "Ζείτε παίδες Ελλήνων" ήμουν 4 σκαλοπάτια πρίν απο την είσοδο του θεάτρου(όχι της αίθουσας!) και ήρθε η κυρία η οποία ελέγχει τα εισιτήρια και έκανε κάπως σαν τρομαγμένη,φοβισμένη μην την δεί κάνα αφεντικό όταν μου μίλαγε;Ο εξής διάλογος:
"Κύριε το ξέρω,το ξέρω πως είναι ηλεκτρονικό τσιγάρο αλλά απαγορεύεται!"
"Αλήθεια;Απο πότε;Δεν το ήξερα γιατί το προιόν δεν βασίζεται σε καπνό..."
"Ναι το γνωρίζω αλλά κανονισμοί...Καταλαβαίνετε...Το θέατρο μας έχει δικηγόρους και έχει βγεί νόμος ο οποίος το απαγορεύει"
"Σοβαρά;Πρόβλημα δεν έχω,να μην κάνω αλλά να σας ενημερώσω πως αν πέσετε σε κάποιον άλλο ατμιστή,πιθανότατα όχι τόσο διαλλακτικό,να έχετε πρόβλημα"
"Τι πρόβλημα μπορεί να έχω απο την στιγμή που απαγορεύονται τα προιόντα νικοτίνης;"
"Βλέπετε;Το δικό μου δεν έχει μέσα νικοτίνη π.χ. και εκτός αυτού,δεν υπάρχει τέτοιος νόμος!"
"Ναι αλλά εγώ δεν μπορώ να το ξέρω.Και σας λέω οτι ο δικηγόρος μας το έχει ψάξει το θέμα και απαγορεύεται όντως.Τι όφελος έχω να σας κάνω την οποιαδήποτε φασαρία;"
"Ναι κυρία μου το καταλαβαίνω πως κάνετε την δουλειά σας αλλά για το συγκεκριμένο θέμα,μπορεί να σας δημιουργήσουν θέματα άλλοι"
Και τελείωσε εκεί το θέμα

Αποσυνδεδεμένος bananajoe

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #260 στις: Μαρτίου 31, 2012, 10:08 »
Σε άτομα που φαίνεται να μην έχουν κρίση ή δικά τους επιχειρήματα αλλά απλώς κάνουν επίκληση σε κάποια απούσα "αυθεντία" (δικηγόρος, γιατρός, κλπ), ο ταχύτερος δρόμος για να τους προβληματίσουμε είναι να δηλώσουμε και οι ίδιοι "αυθεντίες" (δικηγόροι, γιατροί, κλπ) πριν εξηγήσουμε πώς έχουν τα πράγματα.

Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #261 στις: Μαρτίου 31, 2012, 13:08 »
"Ναι αλλά εγώ δεν μπορώ να το ξέρω.Και σας λέω οτι ο δικηγόρος μας το έχει ψάξει το θέμα και απαγορεύεται όντως.Τι όφελος έχω να σας κάνω την οποιαδήποτε φασαρία;"
"Ναι κυρία μου το καταλαβαίνω πως κάνετε την δουλειά σας αλλά για το συγκεκριμένο θέμα,μπορεί να σας δημιουργήσουν θέματα άλλοι"
Πάλι καλά που δεν στο πάτησε για να στο σβήσει  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #262 στις: Απριλίου 02, 2012, 02:58 »
Δεν ήταν ακριβώς "πόρτα" αυτό που μου έτυχε σήμερα, αλλά...
Μεσημέρι, σε ανοιχτό χώρο, πέτυχα με τα παιδιά παράσταση με ξυλοπόδαρους.
Το πλήθος συνωστισμένο, είναι η αλήθεια.
Μέσα στο χαμό, ατμίζω με τον Τιτάνα, mix καπνικών με λεμονάκι.
Μια κοπελιά, δίπλα μου, ρίχνει κλεφτές ματιές, ειδικά όταν ακούγεται ο χαρακτηριστικός θόρυβος.
Συνηθισμένος στα περίεργα βλέματα, συνέχισα ανυποψίαστος. Ώσπου...
"Έχω άσθμα" μου λέει σε κάποια φάση.
"Αυτό δεν είναι καπνός, ξέρετε", απαντώ.
"Το ξέρω, αλλά άρχισε να με ενοχλεί..."
"ΟΚ" αποκρίθηκα και πάτησα 5 φορές το κουμπάκι...

Η αλήθεια είναι ότι ο αέρας πήγαινε τον ατμό κατά το πρόσωπό της.
Αλλά, τι ενόχληση προκαλεί ο ατμός σε αυτούς που έχουν άσθμα; Και γιατί;

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #263 στις: Απριλίου 02, 2012, 03:10 »
Εγω παντως μεσα στην αιθουσα αναμονης στο Ωνασειο ατμιζα κανονικοτατα.
Καποια στιγμη περασε μια νοσοκομα και απλα με κοιταξε για 2-3 δευτερολεπτα και μετα εφυγε.
Περισσοτερο ηταν το σοκ των γυρω μου παρα των γιατρων-νοσοκομων. ;D

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #264 στις: Απριλίου 02, 2012, 03:16 »
Φίλε μου λογικά έπεσες σε καμιά στριμμένη,απλά ήθελε να σου την σπάσει πιστεύω εγώ. :yes:
Αν είχε πρόβλημα(άσθμα) θα ΆΛΛΑΖΕ θέση για να μην την ενοχλεί ο ΑΤΜΟΣ(καπνός νόμιζε αυτή). ;)
Παράδειγμα,αν εσύ στο δρόμο που περπατάς καθαρίζουν έναν υπόνομο κ μυρίζει,θα τους πεις να σταματήσουν το καθάρισμα ή θα αλλάξεις πορεία γιατί άπλα δεν αντέχεις την μυρωδιά? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος xoxlasae

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #265 στις: Απριλίου 02, 2012, 04:03 »
και η κοπελα μου που  εχει ασθμα την ενοχλει ο ατμος .
Οσο για την χρηση του ηλεκτρονικου σε χωρους που απαγορευεται το καπνισμα συμφωνω απολυτα με τον Fighter...το οτι εχεις κατι που δεν απαγορευεται δια του νομου να το χρησιμοποιεις δε παει να πει οτι εσυ σαν ελληναρας θα το εκμεταλλευτεις και θα γινεσαι ερεστικος απεναντι στους αλλους ! ειναι αγενεια,ασεβεια οπως θες πες το! παραγεις κατι και ας ειναι ατμος ο οποιος μπορει να ενοχλει...με την λογικη και τις εξυπνες δικηγοριστικες δικαιολογιες κακο κανουμε παρα καλο στους ιδιους μας τους εαυτους... η δικη μου συμπεριφορα παντως ειναι ιδια με αυτη οταν καπνιζα...απλα πλεον εχοντας το αβανταζ αυτο κανω μια ερωτηση απλα...μπορω να κανω ηλεκτρονικο...και 95% ειναι ναι και πιανω και την κουβεντα για αυτο.

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #266 στις: Απριλίου 02, 2012, 04:19 »
Δεν διάβασες κάτι όμως.....
Μεσημέρι, σε ανοιχτό χώρο, πέτυχα με τα παιδιά παράσταση με ξυλοπόδαρους.
Προς Θεού δεν είπαμε να πάμε να ατμισουμε πάνω στα μούτρα κάποιου άλλα πόσο ενοχλείτε κάποιος σε ανοιχτό χώρο?

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #267 στις: Απριλίου 02, 2012, 04:53 »
και σε μενα εχει τυχει σε ουρα εξω απ την εφορια ενω καπνιζαν καμμια δεκαρια ατομα να μου πει μια κυρια <αμαν με αυτο το πραμα πως μυριζει ετσι μας ντουμανιασες> :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #268 στις: Απριλίου 02, 2012, 05:28 »
Το περίεργο είναι όταν κάποιος μη καπνιστής-ατμιστής έρχεται δίπλα σου και την ώρα που σου κάνει την παρατήρηση νιώθεις τη μπόχα από το στόμα του και τα δόντια του που έχει να ξεχάσει να τα πλύνει από περσι το πάσχα!

 Εκει τι κάνεις? του λές: και σένα η ανάσα σου είναι τοξική και επικίνδυνη για την δημόσια υγεία... αλλα γιατί εμένα ο νόμος δεν με προστατεύει?  Και επιπλέον, αν σε ενοχλεί η μυρωδιά του ατμού, πως γίνεται να μην σε ενοχλεί η δικιά σου μυρωδιά?

Το λέω γιατί όντας καπνιστής μέχρι πρόσφατα είχα ακούσει πολλά υποτιμιτικά σχολιάκια για την μυρωδιά του τσιγάρου από άτομα τα οποία ήταν συνώνυμα της μπίχλας...

Προτείνω λοιπον για λόγους δημόσιας υγείας να επιβληθει το ΗΤ σε γλυκές γεύσεις (φραουλίτσα, μέντα κτλ) σε όσους συμπολίτες μας παραμελούν την υγιεινή του στόματος.  :angel:

Έβγαλα τη χολή μου και ησύχασα... ::) Τερμα το οφ τοπικ

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #269 στις: Απριλίου 02, 2012, 10:23 »
και η κοπελα μου που  εχει ασθμα την ενοχλει ο ατμος .
Οσο για την χρηση του ηλεκτρονικου σε χωρους που απαγορευεται το καπνισμα συμφωνω απολυτα με τον Fighter...το οτι εχεις κατι που δεν απαγορευεται δια του νομου να το χρησιμοποιεις δε παει να πει οτι εσυ σαν ελληναρας θα το εκμεταλλευτεις και θα γινεσαι ερεστικος απεναντι στους αλλους ! ειναι αγενεια,ασεβεια οπως θες πες το! παραγεις κατι και ας ειναι ατμος ο οποιος μπορει να ενοχλει...με την λογικη και τις εξυπνες δικηγοριστικες δικαιολογιες κακο κανουμε παρα καλο στους ιδιους μας τους εαυτους... η δικη μου συμπεριφορα παντως ειναι ιδια με αυτη οταν καπνιζα...απλα πλεον εχοντας το αβανταζ αυτο κανω μια ερωτηση απλα...μπορω να κανω ηλεκτρονικο...και 95% ειναι ναι και πιανω και την κουβεντα για αυτο.
σωστο σε βρισκω,αυτη την συμπεριφορα ακολουθω και εγω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499483 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194746 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25499 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy