vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #210 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:14 »
Το άτμισμα ΕΙΝΑΙ μέσο διακοπής του καπνίσματος.
Και μάλιστα προκύπτει από την Ευρωπαϊκή οδηγία που δίνει το ελεύθερο σε όποιον κατασκευαστή επιθυμεί να δηλώσει το προϊόν του ως φαρμακευτικό και να πωλείται ή συνταγογραφείται από τον κλάδο της υγείας.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #211 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:18 »
Atmos: Από αυτά που ειπώθηκαν, τι είναι αυτό που δεν σε αντιπροσωπεύει, dimgr;
Αν λάβω υπόψιν ότι σκιάχτηκα με τα λεγόμενα του γιατρού μας Κ.Φαρσαλινου περί ατόμων που μπορεί να επιλέξουν να πηδήξουν από αεροπλάνο χωρίς αλεξίπτωτο,πιθανολογώ βαση τίς μαθηματικής φόρμας χ+ ψ = αστα να πανε στα αδιάβαστα,πως για τον ίδιο λόγο δεν αντιπροσωπεύτικαν κάποια άτομα,απο φόβο ,μην έχουν πάρει το σακ βουαγιαζ ,αντί του αλεξιπτώτου.


dimgr:μια παρέα ,  κλίκα , φίλων που εχουν ενα φόρουμ ,σε καμιά περίπτωση δεν αντιπρωσοπευουν τα μέλη ολα!! μονάχα τους εαυτούς τους.

Εμένα παλικαριμ με αντιπροσώπευσαν επάξια ,αλλά δεν είναι κλίκα μου επιβεβαιωμένα ,καθότι ως γνωστόν τις πάσης εδώ στο χωριό κολλητοί μου είναι ο Μητσος ο στούρνας,ο Κώτσος ο αλλοπρόσαλλος,ο Βάγγος ο Αρκουδιάρης ,Και στα μουλωχτά η Μαρίκα η Μα'ι'στράλο.( μην το καρφώσετε στην κυρά καλά )?Τούς άλλους τούς γραβατωμένους ουτε τούς εχω ματαδεί ,ουτε τα πρόβατα θα μου αρμέξουν ,ούτε χρειάζετε λογιστική βοήθεια η κυρα Γιώργενα.Μια χαρα ξακρίζει κανα ευροπουλο ( καθότι παραπάνω που να τα βρεί ) για να πάρει ενα ταγάρ Σανέλ μαιμού ,για να μπεί στο μάτι της ζωντοχήρας της Μαλαμος.
Αυτά απο εμένα παω να μαζέψω στα μουλωχτά καμιά τσουκνίδα να φάμε ,γιατί στέρεψαν και αυτές .Σε βαζάκια τίς κρατάμε πλέων.Τις στέλνω με δωρεάν μεταφορικά σε όλους  όσους έχουν ένα ...καλό λόγο ( κίτρινο βγήκε ? φτου τα μάτια μου )να πουν.για την συνέντευξη .(προσοχή μήν τις βράσετε χάνουν ολες τις βιταμίνες και ιχνοστοιχεία.Απλώς μασήστε τα φύλα.Τα άλλα τα αναλαμβάνει η Σοφή Φύση.

Υ/Σ Αν το άνωθεν θεωρείτε off topic περικαλώ να τού εγίνει Ολικη διαγραφή, να μαθει να μήν κάνει παρεισφρήσεις εκτός φύσης το αφύσικο,και απαντά σε οτι το χαλάνε το ληγμένο.

 
 




 

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #212 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:19 »
Δεν αντιπροσωπεύει καμία δική μου άποψη, αλλα τί το "περίεργο" (sic) δηλαδή  έχει "κάποιος να εκφράζει την άποψή του" (sic sic Κλπ) σε μιαν ενέργεια όπου ο "καθένας αντιπροσωπεύει τον εαυτό του". Πως και πότε καθορίστηκε το "απόλυτο" ή το "νικητήριο" .  Οτιδήποτε μονοπρόσωπο έπρεπε να εχει δηλωθεί επίσης εφόσον μιλάμε για "διαφάνεια" (ντεμέκ)

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #213 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:21 »
Και εκεί που ο τόπος μύριζε χολή, το καλύτερο σχόλιο προς το τέλος του live streaming χθες, ήλθε από τον Spectrum... :respect_hat:
Πιο σύμφωνος, δεν γίνεται να είμαι! Κρίμα που έχουν σβηστεί...  :(

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #214 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:23 »
 Να και τα νεοτερα... Μολις φετος βγηκε μια ερευνα που το βγαζει καθαρο. Προηγηθηκαν παρεμβασεις του fda υποχρεωτικη αναγραφη σημανσης για http://www.pmlive.com/pharma_news/pfizers_champix_and_gsks_zyban_cleared_of_causing_neuropsychiatric_side_effects_1008255?SQ_DESIGN_NAME=2&τασεις αυτοκτονιας και χαμενες δικες. 300 εκατ δολαρια αποζημιωσεις σε χρηστες του.
Δειτε το ονομα της φαρμακευτικης...
Γκουγκλαρετε το ονομα του φαρμακου.
Και προσεξτε τις ημερομηνιες. Το τσιγαρο το εκοψα πριν πεντε χρονια.

Ο γιατρος αναφερθηκε σε αυτη την ερευνα .
Αλλα εγω αναφερθηκα στη συνολικη εικονα και ειδικοτερα στο 2011. Σιροπακι για το βηχα δεν ειναι. Ουτε αναλγητικο η αντιβιοτικο.
Απο κει και περα σκεπτομενοι ειμαστε..
ΥΓ το ποστ γινεται για ενημερωση των μελων. Το νεο μελος που θετει το θεμα εμφανως ειναι καποιος παλιος γνωριμος ππυ δε θελει να δωσει στιγμα


Αποσυνδεδεμένος Leza

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #215 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:23 »
Τα ψυχοφάρμακα έχουν νομίζω κατι κόκκινες γραμμές και τα γράφουν σε ειδική συνταγη.  Τα φάρμακα για την διακοπή του καπνίσματος δεν έχουν. Πως να το κάνουμε δηλαδη...  Και ο Φαρσαλινος το αρνήθηκε. Με το ζόρι το champix ψυχοφάρμακο?  Λοιπόν και φτάνουμε στο ζουμί τώρα. Το ηλεκτρονικο τσιγάρο είναι μέσο-μεθοδος διακοπης καπνίσματος αντί για εναλλακτικός τρόπος πρόσληψης νικοτίνης κατα τον Atmos.  Διαφωνώ πλήρως. Όχι ως προς την ουσία, αλλα ως προς το νομικο πλαίσιο.  Και η συνεντευξη αφορούσε το νομικό πλαίσιο.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #216 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:29 »
..... ιατρός δεν είμαι.....αλλά νομίζω ότι η χολή που εκκρίνει ο οργανισμός είναι πάντα ανάλογη
αυτού που προσπαθεί να χωνέψει.....
:angel: :angel: :angel:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #217 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:30 »
Δεν αντιπροσωπεύει καμία δική μου άποψη, αλλα τί το "περίεργο" (sic) δηλαδή  έχει "κάποιος να εκφράζει την άποψή του" (sic sic Κλπ) σε μιαν ενέργεια όπου ο "καθένας αντιπροσωπεύει τον εαυτό του". Πως και πότε καθορίστηκε το "απόλυτο" ή το "νικητήριο" .  Οτιδήποτε μονοπρόσωπο έπρεπε να εχει δηλωθεί επίσης εφόσον μιλάμε για "διαφάνεια" (ντεμέκ)
Να εκφράζονται απόψεις αλλά δεν είναι κακό να ζητείται και η αιτιολόγησή τους. Όχι τίποτα άλλο αλλά καλό είναι να γνωρίζουν και οι κρινόμενοι το γιατί κάποιοι διαμόρφωσαν μια άποψη αλλά και θα βοηθήσει και άλλους που επιχειρήσουν να κάνουν κάτι παρόμοιο.

Και εκεί που ο τόπος μύριζε χολή, το καλύτερο σχόλιο προς το τέλος του live streaming χθες, ήλθε από τον Spectrum... :respect_hat:
Πιο σύμφωνος, δεν γίνεται να είμαι! Κρίμα που έχουν σβηστεί...  :(

Στο Youtube εννοείς;
Δεν γνωρίζω να τα έσβησε κάποιος. Μήπως χάνονται μόνα τους λόγω live; 

@Leza
Το Champix χορηγείται μόνο με ιατρική συνταγή: 
http://www.ema.europa.eu/docs/el_EL/document_library/EPAR_-_Summary_for_the_public/human/000699/WC500025252.pdf

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #218 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:35 »
Και εκεί που ο τόπος μύριζε χολή, το καλύτερο σχόλιο προς το τέλος του live streaming χθες, ήλθε από τον Spectrum... :respect_hat: Πιο σύμφωνος, δεν γίνεται να είμαι! Κρίμα που έχουν σβηστεί... :(

Για όποιον το έχασε, ο spectrum σχολίασε την ώρα που μύριζε χολη, ότι αυτά τα ίδια τα σχόλια από μόνα τους αποδεικνύουν ότι εκπροσωπηθήκαμε επάξια. :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #219 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:35 »
Mα  ποιον συνωμοσιολόγο ενδιαφέρει ποιος είναι ο νέος χρήστης δηλαδή Petra?
:idiot1: :))
οταν γράφεις τέτοια , δεν μπορείς να κοντράρεσαι με τους της άλλης συνωμοσίας  που θα σε κατηγορούν για πλασιέ "κινεζο-υγρών" σε συσκευασία πολυτελείας
;D

Atmos κατανοώ οτι ακόμα και τώρα. "χαρακτήρες πλάθονται" κι εγώ σε αυτο το πλαίσιο κινουμαι συνηθως, αφου είμαι κομμένος στις "τελικές" μου :))
Η καλύτερη απάντηση ήταν του camber που την είδα αφού έγραψα

Αποσυνδεδεμένος Leza

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #220 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:37 »
Ναι με ιατρική συνταγή αλλά όχι ΄΄κοκκίνη΄΄    Παραθέτω το σημείο της αντίδρασης του κ. Φαρσαλινού.
https://www.youtube.com/watch?v=AZ_GGzKTAdA&feature=youtu.be&t=1h15m51s

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #221 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:46 »
Εδώ είναι το σημείο: https://youtu.be/AZ_GGzKTAdA?t=53m13s

Πετάχτηκε πάνω ο άνθρωπος όταν άκουσε για ψυχοφάρμακα!  :tongue_smilie:

Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #222 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:47 »
O Κος Φαρσαλινός, είναι Ιατρός, παραβρέθηκε ως Ιατρός και όφειλε να τοποθετηθεί με βάση την Ιατρική δεοντολογία. Άρα σαφώς δεν θα χαρακτήριζε ένα φάρμακο ως ψυχοφάρμακο, εφόσον δεν χαρακτηρίζεται ως τέτοιο. Αν το χαρακτήριζε, όφειλε να είναι σε θέση να το αποδείξει, ειδάλλως θα έχανε μερικές δεκάδες εκατομμύρια από την αγωγή.
Η petra και η κάθε Petra, διαβάζοντας π.χ το παρακάτω...
"Όπως επισημαίνει ο Dr Furberg, αν προσθέσει κανείς και τις παρενέργειες από το Κεντρικό Νευρικό Σύστημα, όπως τα λιποθυμικά επεισόδια, η επιθετικότητα με βίαιες εκδηλώσεις, η κατάθλιψη και ο αυτοκτονικός ιδεασμός, τότε αυτό το βοήθημα διακοπής του καπνίσματος είναι ένα πραγματικά επικίνδυνο φάρμακο, από τα χειρότερα που κυκλοφορούν (ως προς τις παρενέργειες στο ΚΝΣ) και οι αρχές οφείλουν να απαγορεύσουν την κυκλοφορία του! Αξίζει να σημειώσω ότι το φάρμακο έχει ήδη απαγορευτεί στους πιλότους και τους επαγγελματίες οδηγούς, καθώς επίσης υπάρχει στις ΗΠΑ οδηγία του Υπουργείου Άμυνας για τη λήψη του από προσωπικό που χειρίζεται πυραυλικά συστήματα. Επίσης, στη Γαλλία το σύστημα υγείας έχει διακόψει την επιδότησή του στους ασθενείς."

δικαιούται όπως και εγώ δικαιούμαι να το χαρακτηρίσω ως ψυχοφάρμακο (αφού επιδρά στο ΚΝΣ). Θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω και ως παστουρμά με μέλι, αν ήθελα. Όπως πολλές φορές ο κάποιος δεν λέει ότι αυτό που κάνει νιάου στα κεραμύδια είναι η γάτα, αλλά ο σκύλος που μαθαίνει ξένες γλώσσες.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #223 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:47 »
Αγαπητή Leza κατά την άποψη σου ο κ. Φαρσαλινός πρέπει ή δεν πρέπει να εμφανίζει αποτελέσματα στατιστικών μελετών όπως αυτή που επισυνάπτω? Ειλικρινά δεν μπορώ να σκεφτώ δυνατότερο επιχείρημα απ' το ότι κόψαμε όλοι το τσιγάρο με τον ατμό και βελτιώθηκε η υγεία μας. 
Α! και περιμένω ακόμα το επιχείρημα με το οποίο θεωρείς πως πρέπει ως απλοί ατμιστές να βγαίνουμε μπροστά και να προβάλουμε ασφαλέστερα τις θέσεις μας. 

Αποσυνδεδεμένος Leza

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #224 στις: Ιουλίου 13, 2016, 13:56 »
δικαιούται όπως και εγώ δικαιούμαι να το χαρακτηρίσω ως ψυχοφάρμακο (αφού επιδρά στο ΚΝΣ). Θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω και ως παστουρμά με μέλι, αν ήθελα. Όπως πολλές φορές ο κάποιος δεν λέει ότι αυτό που κάνει νιάου στα κεραμύδια είναι η γάτα, αλλά ο σκύλος που μαθαίνει ξένες γλώσσες.

Ναι έχει το δικαίωμα αλλά ΟΧΙ ΔΗΜΟΣΙΑ σε συνέντευξη.  Παραθέτω το σημείο διορθωμένο.   Στο 1h15m50s

https://youtu.be/AZ_GGzKTAdA?t=1h15m50s
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 13, 2016, 14:02 από Leza »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499303 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy