vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3270 στις: Απριλίου 13, 2013, 17:54 »
ψιλικατζίδικο;;;; :confused1: :confused1: :confused1: :confused1:

δες και αυτά ως εναλλακτικές λύσεις...

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13465.0.html

http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=14447.0

αν είναι να σκάσεις ένα πενηντάρικο σε no-name προιον, καλύτερα τα δυο παραπάνω...

Αποσυνδεδεμένος fanis-leros

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • Χωρίς καπνό,χωρίς ατμό........και μια χαρά.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3271 στις: Απριλίου 13, 2013, 18:26 »
Καλησπέρα,
Έχω και εγώ μια ερώτηση που επίγει! Θέλω να αγοράσω ένα μαϊμού Ovale Elips, Ά το φοβάμαι επειδή είναι μαϊμου. Έχω λόγο να το φοβάμαι;


Καλώς όρισες vapouri, http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html
Παίρνω το θάρρος να απαντήσω  αν και είμαι ατμιστης 2,5 μήνες μονο, μιας και το πρώτο μου η,τ ηταν απομίμηση ελιψ. Ειναι πολυ ομορφη και κομψή συσκευή,με μεγαλο ατού το παςςθρου(φορτίζεις και ατμιζεις ταυτοχρονα),ευκολο σε ανεφοδιασμο.Παμε τωρα στα αλλα....... μικρη διαρκεια μπαταριας,τραβοντας δυνατες τζουρες ρουφας και υγρο, συγκέντρωση υδρατμού στο καπακι του τανκ ,συχνα περνεις γευση καμένου απο κακη τροφοδοσια οπου αυτη μπορει να οφειλετε. αυτα απο προσωπική εμπειρια και με καθε επιφυλαξη,επισημαινω οτι τιποτα δεν ειναι απολυτο και οτι μπορει η άγνοια μου να προκαλεσε τα παραπάνω . σιγουρα θα υπαρχουν νήματα στο φόρουμ που θα βρεις πολλες πληροφοριες και αποψεις έτσι ωστε να κρινεις και να αποφασισεις καθως και παλαιοί ατμιστες που σιγουρα ειναι πρόθυμοι μα σε βοηθησουν σε οποια απορια εχεις οπως εκαναν και με εμενα και τους ευχαριστώ   και παλι καλώς όρισες και μην ξεχάσεις http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html φιλικα,Φάνης

Αποσυνδεδεμένος ymeg

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3272 στις: Απριλίου 13, 2013, 18:54 »
Εγώ αν και δεν είμαι νέο μέλος δεν ξέρω που να κάνω την ερώτησή μου οπότε θα την αποθέσω εδώ...!

Έχω αγοράσει έναν vivi nova και έναν vivi nova vision. Επίσης αγόρασα ανταλλακτικά από εκεί που αγόρασα τον δεύτερο (vision). Δοκίμασα να βάλω ένα ανταλλακτικό στον vivi nova (τον πρώτο, τον σκέτο δηλαδή) αλλά δε φαίνεται να μπορεί να βιδώσει... Είναι "άλλα" τα ανταλλακτικά του ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά;

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3273 στις: Απριλίου 13, 2013, 19:11 »
Υπάρχουν ένα σωρό διαφορετικές κεφαλές για τους Vivi Nova, CE4+ , CE5 κλπ. Κάποιες κεφαλές έχουν εξόγκωμα στον πάτο που βιδώνει στον πόλο και κάποιες άλλες όχι. παρατηρείται το εξής φαινόμενο: Αν εγώ έχω vivi nova αγορασμένο από το Χ μαγαζί και εσύ έχεις αγορασμένο τον ίδιο vivi nova απο το Ψ μαγαζί ενδέχεται να φοράνε διαφορετικές κεφαλές!
Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να εντοπίσεις δύο πράγματα στην κεφαλή του ατμοποιητή σου: 1. το ύψος της και 2. αν έχει εξόγκωμα στον πάτο ή όχι...  8)

Αποσυνδεδεμένος vapouri

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3274 στις: Απριλίου 13, 2013, 21:26 »

Καλώς όρισες vapouri, http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html
Παίρνω το θάρρος να απαντήσω  αν και είμαι ατμιστης 2,5 μήνες μονο, μιας και το πρώτο μου η,τ ηταν απομίμηση ελιψ. Ειναι πολυ ομορφη και κομψή συσκευή,με μεγαλο ατού το παςςθρου(φορτίζεις και ατμιζεις ταυτοχρονα),ευκολο σε ανεφοδιασμο.Παμε τωρα στα αλλα....... μικρη διαρκεια μπαταριας,τραβοντας δυνατες τζουρες ρουφας και υγρο, συγκέντρωση υδρατμού στο καπακι του τανκ ,συχνα περνεις γευση καμένου απο κακη τροφοδοσια οπου αυτη μπορει να οφειλετε. αυτα απο προσωπική εμπειρια και με καθε επιφυλαξη,επισημαινω οτι τιποτα δεν ειναι απολυτο και οτι μπορει η άγνοια μου να προκαλεσε τα παραπάνω . σιγουρα θα υπαρχουν νήματα στο φόρουμ που θα βρεις πολλες πληροφοριες και αποψεις έτσι ωστε να κρινεις και να αποφασισεις καθως και παλαιοί ατμιστες που σιγουρα ειναι πρόθυμοι μα σε βοηθησουν σε οποια απορια εχεις οπως εκαναν και με εμενα και τους ευχαριστώ   και παλι καλώς όρισες και μην ξεχάσεις http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html φιλικα,Φάνηςπάλι.!!

Σε ευχαριστώ πολύ Φάνη και όλους σας! Τελικά, πήγα και είδα ότι έφερε και γνήσια Joyetech και πήρα ένα ego-t πολύ καλό φαντάζομαι αλλά μου έδωσε δώρο με αυτό και ένα υγρό καραμέλα το οποίο μου φάνηκε επιεικώς απαισιότατο. Αυτό βέβαια είναι κάτι που λύνεται. Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι!!

Αποσυνδεδεμένος μιχαληςVape

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3275 στις: Απριλίου 14, 2013, 03:01 »
Καλησπερα. μολις ηρθε ο πρωτος μου επισκευασιμος . Εκαψα το μεσ ( σαν τα βιντεακια του gewre,ακριβως ομως ) , δουλευει χωρις να εχω hotspots αλλα μου φερνει για καποιο λογο καμμενο. Πολυ καμενο.Αν ξερει κανεις...
ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3276 στις: Απριλίου 14, 2013, 04:20 »
Κατέβασε λίγο τα Volt σου...

Εξ ίσου καλό video με αυτά του @gewre για Mesh Setup είναι και αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=fPuTwDM38no&feature=player_embedded ...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2013, 04:29 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος vapouri

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3277 στις: Απριλίου 14, 2013, 20:26 »
Καλησπέρα και πάλι!!

Έχω μια απορία-δυσκολία την οποία πιστεύω πως μπορείτε να μου λύσετε. Έχω ένα ego-t το οποίο έχει διαρροή εκεί που συνδέεται ο ατμοποιητής με την μπαταρία και λίγο (αρκετά λίγο) εκεί που συνδέεται το Tank με τον ατμοποιητή.  Είναι σος και χρειάζομαι γρήγορα απάντηση γιατι για να το μεταφέρω, το βάζω μόνο του και το τυλίγω σε σακούλα σουπερμάρκετ μόνο του. :eyesplash:

Υ.Γ.: Αγοράστηκε χτες, Joyetech ego t.

Φιλικά

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3278 στις: Απριλίου 14, 2013, 20:32 »
αμα ειναι κατασκευαστικο το θέμα λογικά δεν θα εχει πρόβλημα το μαγαζί να κάνει αντικατασταση , δοκίμασες άλλο ατμο πάνω ?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3279 στις: Απριλίου 14, 2013, 20:57 »
Μάλλον είναι συνέπεια ανορθόδοξου τρόπου ατμίσματος. Εκτός αν το ίδιο το Tank είναι προβληματικό.

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3280 στις: Απριλίου 14, 2013, 21:05 »
Φρόντισε να είναι καλά κουμπωμένο το τανκ και πρόσεξε μήπως τραβάς πολύ δυνατές τζούρες.


Αν σε περίπτωση δεν βγάλεις άκρη πήγαινε απο το μαγαζί που το πήρες να δείς αν είναι ελαττωματικό ή αν τελικά κάνεις κάτι λάθος.


Πάντως αν έχει διαρροή μην αφήνεις την μπαταρία με τον ατμοποιητή πάνω να μην πάνε υγρά και σου χαλάσει και η μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3281 στις: Απριλίου 14, 2013, 21:57 »
Καλησπέρα και πάλι!!

Έχω μια απορία-δυσκολία την οποία πιστεύω πως μπορείτε να μου λύσετε. Έχω ένα ego-t το οποίο έχει διαρροή εκεί που συνδέεται ο ατμοποιητής με την μπαταρία και λίγο (αρκετά λίγο) εκεί που συνδέεται το Tank με τον ατμοποιητή.  Είναι σος και χρειάζομαι γρήγορα απάντηση γιατι για να το μεταφέρω, το βάζω μόνο του και το τυλίγω σε σακούλα σουπερμάρκετ μόνο του. :eyesplash:

Υ.Γ.: Αγοράστηκε χτες, Joyetech ego t.

Φιλικά


Για αρχή δες αν το τανκάκι έχει κουμπώσει καλα, είχε τύχει σε φίλο μου να μην το κουμπώνει και αναρωτιόταν γιατι έφευγε το υγρό!

Αν είναι όντως ego-T, πρέπει να ξέρεις ότι είναι ένα μοντέλο παλιό πια, εγκαταλειμμένο από τις περισσότερες εταιρείες και ο λόγος είναι αυτές οι διαρροές που είναι σχεδόν κανόνας για αυτόν τον ατμοποιητή.
Σαν εταιρία η Joyetech είναι από τις καλές αλλά θα σου πρότεινα να αλλάξεις ατμοποιητή με την πρώτη ευκαιρία.

Για την ώρα δοκίμασε να φυσήξεις δυνατά από πάνω, εκει που μπαίνει το τανκάκι, προς τα κατω ώστε να φύγει το έξτρα υγρό από μέσα μπας και κανείς την δουλειά σου.
Αν διαρροές γίνονται ακόμα και όταν δεν το χρησιμοποιείς τότε έχει πρόβλημα που δεν αξίζει να ασχοληθείς να φτιάξεις.
Κάνε την δουλειά σου σήμερα όπως όπως και άλλαξε τον από αύριο.

Αποσυνδεδεμένος vapouri

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3282 στις: Απριλίου 14, 2013, 22:49 »
ΟΚ. Σας ευχαριστώ πολύ. Διάβασα σε ένα άλλο θέμα του forum ότι μπορείς να βάλεις βαμβάκι στο τανκ και το ποτίζεις με υγρό. Αυτό μπορεί να έχει τυχόν επιπτώσεις; Τι άλλο έχετε να μου πείτε για αυτό; Ευχαριστώ πολύ!
Ξέχασα! Πώς είναι ο σωστός τρόπος να τραβάς τζούρες;




Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2013, 23:03 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3283 στις: Απριλίου 14, 2013, 23:26 »
ότι μπορείς να βάλεις βαμβάκι στο τανκ και το ποτίζεις με υγρό. Αυτό μπορεί να έχει τυχόν επιπτώσεις;

Συγχωνευση ποστ

Ρίξε μια ματια εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13521.0.html

Αποσυνδεδεμένος Iωάννης

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3284 στις: Απριλίου 15, 2013, 00:40 »
Σε μπαταρία eGo-V2 mega ξεκολησε ο πολος.Υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί ή να την πετάξω.
Ανοίγει να την φτιαξω ή να την φτιάξει κάποιος φίλος ή μάστορας.???????? :confused1: :helpsmilie: :helpsmilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix