vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

52 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3240 στις: Απριλίου 07, 2013, 14:40 »
Αν ρίξεις συναγερμό όμως εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,822.0.html όλο και κάποιος θα σε βοηθήσει

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3241 στις: Απριλίου 07, 2013, 14:41 »
Αν το κατσιμο της βαρκας σημαινει οτι δεν προλαβαινεις να αγορασεις υγρο, βαλε ενα μηνυμα στα δυο λινκ που σου εδωσαν ο κυριος απο πανω και ο κυριος πιο πανω, θα βρεθουν σιγουρα αρκετοι φιλοι προθυμοι να σε ξελασπωσουν για το ΣΚ.

Αποσυνδεδεμένος Aravas

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3242 στις: Απριλίου 07, 2013, 14:50 »
Σας ευχαριστώ όλους για την άμεση ανταπόκριση.. πω πω το old holborn μου χαμογελάει...  :wall:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3243 στις: Απριλίου 07, 2013, 16:50 »
Aravas αν ψαχνεις δικαολογια να καπνισεις δεν χρειαζεται...... καντο
Αλλα αν δεν θες πραγματικα αυτην την στιφμη υπαρχει προποτζιδικο ανοιχτο (λιγο μακρυα) στην περαια και εχει απο el toro μεχρι οτι αλλο θες  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Aravas

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3244 στις: Απριλίου 07, 2013, 19:33 »
Efxaristw poli vreika! :thumpup:

ευχαριστω πολυ βρηκα!  :thumpup:

διαγραφη αμεσης παραθεσης και μεταφραση greeklish
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2013, 19:40 από Mulder »

Αποσυνδεδεμένος tsebebou

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3245 στις: Απριλίου 09, 2013, 02:16 »
Σαν ΑΣΧΕΤΗ και αρχάρια ατμίστρια, θα ήθελα απο τους γνώστες των η.τ να μου πουν την γνώμη τους σχετικά με την σημερινή μου αγορά. Το η.τ μου είναι το ego-ts double stem 900mah e-cigarette και το υγρό είναι το ecig (kentuky). Θα χαρώ να διαβάσω την άποψή σας και τις προτάσεις σας!  :)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3246 στις: Απριλίου 09, 2013, 02:27 »
Καλώς ήρθες  :bye: και μπράβο για την καταπληκτική αυτοπαρουσίασή σου.
Το ΗΤ που αγόρασες δεν το γνωρίζω, αλλά αν "δέσεις" μαζί του θα είναι καλό, για σένα.
Αν όχι, έχεις πολλές επιλογές διαβάζοντας εδώ.
Το υγρό και η γεύση και το άρωμά του, είναι πάντα κάτι υποκειμενικό.
Αντί να ρωτάς, μάλλον εμείς θα πρέπει να ρωτήσουμε πώς σου φαίνεται.
Όπως θα καταλάβεις σε λίγες μέρες, έχεις πολλά, μα πάρα πολλά, περιθώρια επιλογής, κυρίως στα αρώματα.
Αν (...αν) δεν σου αρέσει το πρώτο σου υγρό, δοκιμάζεις άλλα...
Αν σου αρέσει, έχεις φτιάξει μια σχεδία και προχωράς άνετα στον ήρεμο ωκεανό, ψάχνοντας για καλύτερο.

Το άθλημα του ΗΤ απαιτεί εκπαίδευση στην αρχή.
Που είναι υπόθεση ατομική και προϋποθέτει καλή διάθεση.
Κι εσύ, όπως και οι περισσότεροι από εμάς, τη βρήκες ανέλπιστα.
Πολύ καλή αρχή. Τα υπόλοιπα θα τα βρεις στην πορεία.

Αποσυνδεδεμένος tsebebou

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3247 στις: Απριλίου 09, 2013, 03:01 »
Καλώς σας βρήκα spectrum! Και σε ευχαριστώ πολύ για το θερμό καλοσώρισμα!
Ο λόγος που θα ήθελα την γνώμη σας για το η.τ και το υγρό που αγόρασα, είναι καθαρά επειδή ανησυχώ λίγο μιας και δεν ξέρω ακόμα τίποτα-τουλάχιστον εμπειρικά- πάνω στις μάρκες, τα ειδη που κυκλοφορούν, το αν είναι καλή η κακή ποιότητα και όλα αυτά που κάποιος που δεν είναι γνώστης αναρωτιέται. Διάβασα αρκετά θέματα και ο εγκέφαλός μου μάλλον συνέλεξε υπεράριθμες πληροφορίες και τα έχει ολίγον φτύσει! ;D
Και θα σου απαντήσω στην ερώτησή σου για τον αν μου αρέσει ευθύς αμέσως. Το η.τ μου αρέσει στα χέρια μου, παρόλο που δεν μοιάζει με τσιγάρο (να μπορώ να το κρατάω στα δάχτυλα εννοώ). Είχε βέβαια στο κατάστημα και κάποια που ήταν σαν να βλέπεις ένα davidoff αλλά η κοπέλα που με εξυπηρέτησε μου είπε πως δεν μου τον προτείνει, λόγω του ότι έχει μικρό χώρο για το υγρό και θα πρέπει να το γεμίζω συνέχεια, όπως επίσης και η μπαταρία του ήταν πολύ μικρότερη, άρα θα εξασθενούσε πολύ πιο γρήγορα...
Όσον αφορά το υγρό και αυτό μου αρέσει!!!!Στην βόλτα μου όμως στο φόρουμ δεν το είδα να αναφέρεται πουθενά και ψιλοαγχώθηκα μήπως δεν είναι καλό απο άποψης ελέγχων...Μπορεί να λέω και βλακείες, αλλά που θα πάει, θα με συνηθίσετε!!!!χιχιχι ;D  (Δεν έχω καπνίσει και απο την χαρά μου δεν λέω να πάω για ύπνο)!!!!!!!!!
Σε ευχαριστώ και πάλι!

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3248 στις: Απριλίου 09, 2013, 03:25 »
Υπεράριθμες πληροφορίες:
απόλυτα φυσιολογικό. Αργότερα, που θα έχεις κάποια πείρα, θα ταξινομηθούν αυτόματα μόνες τους.

Η κοπέλα που σε εξυπηρέτησε:
Πολύ καλά έπραξε!!!  :yes: Και πολύ σωστή η αιτιολόγησή της. Αυτά είναι παλιά μοντέλα για να ξεγελούν.
Εδώ είμαστε κάτι άλλο, πολύ πιο όμορφο και πολύ λιγότερο βλαβερό.
Η μπαταρία που πήρες, τελικά, μια χαρά για ξεκίνημα. Οι δικές μου είναι μικρότερες, οι περισσότερες.

το ωραίο υγρό:
τα υγρά που κυκλοφορούν είναι πιο πολλά από εμάς, άρα πολύ λογικό να μην βρεις κάτι.
Άσε που οι πλαιότεροι φτιάχνουμε και δικά μας (όχι εσύ ακόμα, μελέτη πρώτα) και έχουμε 4-5 στάνταρτ ατομικές συνταγούλες ο καθένας. Αφού σου αρέσει, όπως είπαμε.

δεν λες να πας για ύπνο:
να πας να ηρεμήσεις. Είναι αλήθεια. Απλά, δεν σου την είχαν πει.
Και, σε λίγο καιρό, θα κοιμάσαι πιο λίγο και θα ξυπνάς σαν πουλάκι  :yes:

Φυσικά και σε συνηθίσαμε, από τώρα.




Αποσυνδεδεμένος spyrosrg505

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3249 στις: Απριλίου 09, 2013, 03:34 »
Αν θέλεις έχε το νού σου και εδώ  ;) :

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13549.330.html





Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3250 στις: Απριλίου 09, 2013, 11:37 »
Καλημερα και καλως ηλθες στην παρεα μας...
Απο οτι ειδα η μπαταρια σου ειναι η κλασικη ego που μπορει να παρει το 90% των ατμοποιητων της αγορας και το υπολοιπο 10% με τους αναλογους ανταπτορες αρα εισαι κομπλε απο θεμα μπαταριας αλλα και διαρκειας λογω αρκετων mah...

http://www.chinabuye.com/ego-ts-double-stem-900mah-e-cigarette-general-flavor-high-content-with-portable-bag-black

Οπως σου ειπε και η πωλητρια οντως τα ηλεκτρονικα τσιγαρα που μοιαζουν με κανονικο τσιγαρο δεν εχουν αρκετη διαρκεια και χωρητικοτητα υγρου απλα τα προτιμουν γιατι δημιουργουν την ψευδαισθηση οτι κρατουν κανονικο και γενικα για νεους ατμιστες ειναι πιο ευκολο αισθητικα να κρατουν κατι τετοιο απο το "κλαρινο" που φαινεται στα ματια τους το απλο ego...

Τελος το υγρο που πηρες ειναι αυτο http://www.ecig.gr/%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%AC-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/ecig-white-label/248-%CE%BA%CE%B1%CF%80%CE%BD%CF%8C%CF%82-kentuky.html και ο πινακας της εταιριας ειναι εδω για καθε σου ερωτηση η απορια http://e-kapnisma.gr/index.php/board,139.0.html οπως και διαφορες γνωμες μελων εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8148.0.html

 :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 09, 2013, 11:42 από Mulder »

Αποσυνδεδεμένος tsebebou

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3251 στις: Απριλίου 09, 2013, 22:38 »
Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά για τα πολύ χρήσιμα links! Γιατί η αλήθεια είναι ότι απο κάπου πρέπει να ξεκινήσω!!!!

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3252 στις: Απριλίου 09, 2013, 22:39 »
Τα είπαμε και από κοντά ... είσαι σε καλό δρόμο  8)

Αποσυνδεδεμένος tsebebou

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3253 στις: Απριλίου 10, 2013, 00:24 »
Να'σαι καλά Γιάννη! Το πιστεύω κι εγώ αυτό  :)

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3254 στις: Απριλίου 13, 2013, 11:11 »
Καλημέρα παιδιά. Έχω αγοράσει σύρμα κανθαλ χωρίς αντίσταση 0.20 διατομή κ μου έκανε εντύπωση γιατί στο χρώμα του μαυρίζει λίγο κ επίσης είναι πολύ σκληρό..τόσο που δυσκολευομαι να το στριψω. Τι παίζει; έτσι είναι το κανθαλ η μου έστειλε σύρμα για τενεκεδες;

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας tapatalk 2

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 152681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 566535 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 241948 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291838 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 977 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760864 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 502499 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 506 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13029 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis