vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Με μπαταριες δεν εχεις θεμα .Εγω τις προαλλες με ραιαν για Ρωμη ειχα 4 18650 σε πλαστικα κουτακια ανα δυο.Ουτε που με ρωτησαν.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Ταξίδεψα πρόσφατα και τα είχα όλα πάνω μου, εκτός του coil jig που δεν έχω. Σύρμα, τρυπανάκια, βαμβάκι, νυχοκόπτη, τα μπλε κατσαβιδάκια, istick και kfl+. Πέρασα άνετα, δε με ρώτησαν τίποτα και σε ερώτησή μου, μου επέτρεψαν να ατμίσω και στο terminal. Σε χώρο χωρίς πολύ κόσμο φυσικά για να μην ενοχλώ. Μόνο ψαλίδι δεν πήρα.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Δηλαδη το kuro coiler περνάει πιο εύκολα ;
Εύχαριστω παιδιά


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Για Τουρκία, πήρα τα πάντα.
Ψαλίδι, κατσαβίδια, μυτοτσίμπιδο, 150 ml υγρά σε μουκάλια των 30 ml, coiler, μπαταρίες, στις αποσκευες και ενα mod με atmo πάνω μου και ενα στις αποσκευες.
Δεν μου είπε κανενας τίποτα, άτμιζα παντού (διακριτικα), δεν με με ρώτησε κανενας τίποτα.
Το mod (50άρι istick) με ένα Kayfun4, πέρασε από όλους τους ελέγχους σέ πολλές μαγνητική πύλες στην Πόλη. Μονο στο TOP CAPI μετα από 3 ώρες κανονικου ατμίσματος μου ειπε κάποιος φύλακας να μην καπνίζω.
Κανενα πρόβλημα πουθενά εκει πέρα.

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ σε ταξίδι Λονδίνο (Ελ. Βενιζέλος - Χίθροου) καθώς και στην επιστροφή δεν είχα τελικά κανένα πρόβλημα. SX Mini και iStick 40w με Triton και GS Tank (άδειους), τέσσερις μπαταρίες LG κίτρινες (τρεις σε θηκούλα efest με φερμουάρ, μία μέσα στο μοντάκι), τον φορτιστή τους και ένα μπουκαλάκι 100ml υγρό.


Μόνο στην αναχώρηση στο Βενιζέλος ζήτησαν να βγάλω το υγρό για να το δούνε, δεν ρώτησαν για τίποτα, ενώ με άφησαν να έχω το μπουκαλάκι στο τσαντάκι μου (μέσα στο σακουλάκι της Aegean όμως).  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Bill-Βασιλης

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα,ξερει καποιος φιλος μετα απο τα γεγονοτα στο Παρισι εχει αλλαξει στο αυστηροτερο ο ελεγχος;;
Φιλη που ηρθε απο Γερμανια μεχρι και τις καλτσες την εψαξαν,το λεω αυτο μηπως για καλυτερα τα βαλω ολα στην βαλιτσα να φυγουν κατω στις αποσκευες
Σας ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Φιλη που πηγε βουδαπεστη μου ειπε οτι ειχε ενας στην πτηση ηλεκτρονικο στο χερι.δεν εκανε αλλα το ειχε πανω του

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
εκανε, αλλα εκανε διακριτηκα  :tongue_smilie:  (ειμαι ενας απ αυτους που το κανουν)  :))

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα,ξερει καποιος φιλος μετα απο τα γεγονοτα στο Παρισι εχει αλλαξει στο αυστηροτερο ο ελεγχος;;
Φιλη που ηρθε απο Γερμανια μεχρι και τις καλτσες την εψαξαν,το λεω αυτο μηπως για καλυτερα τα βαλω ολα στην βαλιτσα να φυγουν κατω στις αποσκευες
Σας ευχαριστω

Μη συγχέετε τους αυστηρότερους ελέγχους με το ΗΤ. Απο τη στιγμή που δε συμπεριλαμβάνεται στα απαγορευμένα ήδη των χειραποσκευών, όσο αυστηροί και να γίνουν οι έλεγχοι σε καμιά περίπτωση δε θα απαγορεύσουν πράγματα που επιτρέπονται απο διεθνείς συνθήκες.

Απο εκεί και πέρα, ο καθένας πράττει ως κρίνει. Το να ατμίζεις πχ μέσα στο αεροπλάνο, ενώ απαγορεύεται ρητά, το θεωρώ απαράδεκτο, και ειναι απο τις συμπεριφορές που ενισχύουν την δαιμονοποίηση του ΗΤ

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
εκανε, αλλα εκανε διακριτηκα  :tongue_smilie:  (ειμαι ενας απ αυτους που το κανουν)  :))
Μπορει.δεν φανταζομαι να τον κοιταγε σε ολη την πτηση.αλλα για να το ειχε στο χερι του και εγω το ιδιο φανταζομαι

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Οι Γάλλοι είναι εξοικειωμένοι με το ΗΤ απ' όσο γνωρίζω οπότε υποθέτω ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα εκτός αν κρατάς τίποτα τέτοιο:





ή τέτοιο:



Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απο εκεί και πέρα, ο καθένας πράττει ως κρίνει. Το να ατμίζεις πχ μέσα στο αεροπλάνο, ενώ απαγορεύεται ρητά, το θεωρώ απαράδεκτο, και ειναι απο τις συμπεριφορές που ενισχύουν την δαιμονοποίηση του ΗΤ


ναι το να πας δυο ωρες πτηση και να παριστανεις το δρακο που βγαζει καπμνους ειναι απαραδεκτο.
Το να τραβηξεις 10 διακριτικες τζουρες με τροπο που ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΚΑΝΕΝΑΣ σε μια 10-12 ωρη πτηση το θεωρω μια χαρα και καθολου μεμπτο.


Δικαιωμα του καθ ενος βεβαια να επιλεξει τη λογικη η το νομο σαν οδηγο της ζωης του, και βεβαια το δευτερο ειναι ευκολοτερο γιατι δεν απαιτει ουτε σκεψη ουτε τιποτα. (σορρυ αν ακουγεται λιγο επιθετικο αυτο, πιθανον να μην κανεις συχνα η μακρυνα ταξιδια)

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Φαντάζομαι το ίδιο έκανες και προ ΗΤ, όταν απαγορευόταν το κάπνισμα στις πτήσεις. Τραβούσες κανά δυο τζούρες, για ξεχαρμάνιασμα και δεν ακολουθούσες την εύκολη οδό του να υπακούσεις το νόμο. Εκτός αν τότε σκεφτόσουν και τώρα με το ΗΤ δεν δουλεύει πια… Δικαίωμά σου να κάνεις ότι νομίζεις, αλλά το να μου λες στα μούτρα ότι είσαι έξυπνος που το κάνεις κι εγώ δεν σκέφτομαι είναι κάπως...

Αποσυνδεδεμένος Bill-Βασιλης

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα,πως το βλεπετε να στειλω τον εξοπλισμο με τις βαλιτσες κατω (ατμοποιητες ,δευτερο μοντακι, βαμβακια, ψαλιδια,συρματα κλπ κλπ)
και να κρατησω πανω ενα ατμο με το μοντακι; για καμμια τζουρα;;Λετε να εχω θεμα;;;

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Οι Γάλλοι είναι εξοικειωμένοι με το ΗΤ απ' όσο γνωρίζω οπότε υποθέτω ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα εκτός αν κρατάς τίποτα τέτοιο:


(Image removed from quote.)


ή τέτοιο:


(Image removed from quote.)

αυτα θα καναν θραυση στο νησι!!! ολα τα ζωνιανα κλπ θα ατμιζαν!!!!!!αχαχχαχαχα :laugh1: :laugh1: :laugh1: ομολωγω οτι δν μου ειχε περασει καν η φαση η.τ και αεροπλανο !!! ευτυχως που δν μπαινω αν δν ειναι θεμα ζωης /θανατου!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix