vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

53 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, bloodlessz, danys620, manoslykos

Twitter

Περί κλώνων (και γνήσιων)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #180 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 17:35 »
Kristoff, θα σου δώσω εγώ την απάντηση.


Εχω erlprinz και erlkonigin κλώνο.


Erlkonigin αυθεντικό δεν έχω, αλλά τον έχω δοκιμάσει.


Ισως με τον erlkonigin να αισθανόμουν λίγο κορόιδο, μια το φινίρισμα και το βίδωμά του είναι αψογότατα, αλλά τα 130 είναι πολλά.
Μια λοιπον όμως και ατμίζω μόνο νάνο και ο νάνο erlkonigin έχει 124 ευρώ, ενώ ο erlprinz νανο 72, όχι , δεν θα αισθανόμουν κορόιδο, απλά επέλεξα να συμβιβαστώ με τον erlprinz nano
ερλκλώνος 6μλ; Οχι, θεωρώ ότι δεν αξίζει τον κόπο να παιδεύεσαι με τα σπειρώματά του, όταν υπάρχει ο erlprinz, που δεν έχει σπειρώματα σαν του μεγάλου αδερφού του, αλλά είναι πολύ πολύ καλύτερα από του κλώνου.
Ούτε μου άρεσε που εξωτερικά σκούρηνε λίγο το μέταλλο του κλώνου. 
Οσο για το νάνο κιτ του κλώνου; Αν βρεις 3-4 για να σου μείνει ένα που να μη σκουριάζει και να μη σπάει το τανκάκι, οκ...


Βλέπεις όμως, το καλό αυτό παράδειγμα πολεμήθηκε πρώτα από τους ίδιους τους ατμιστές. Από τη μια όσοι πήραν τον αυθεντικό, που τους έκατσε στο στομάχι το 1/3 της τιμής. Από την άλλη, οι πολλοί περισσότεροι ιδιοκτήτες κι υποψήφιοι ιδιοκτήτες του κλωνοερλ, για λόγους που ποτέ δεν εξηγήθηκαν ακριβώς, αλλά ο καθένας μπορεί να αναλογιστεί.
 



Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #181 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 18:02 »
Aυτό που έκανε η εταιρία με τον erlprinz μ'αρέσει πολύ. Εγώ προσωπικά τον έχω βάλει στο καλάθι/wishlist σε πολλά μαγαζιά, άσχετα αν δεν έχω πατήσει buy ακόμα για διάφορους δικούς μου λόγους. Μιας και είμαι "νεός" φοβάμαι τους κλώνους μιας και δεν ξέρω αν σε λάθος/κακή  χρήση το φταίξιμο θα είναι του άτμο (κακός κλώνος - αστοχίας) ή της απειρίας μου.

Στην χώρα που ζω και στις συνθήκες αυτές μου είναι ΠΟΛΥ δύσκολο να βάλω στο καλάθι έναν KFL+ ή KFv4 ή Eviva ή Phenomenon ή κάποιον άλλο πρωτοκλασάτο (για τα γούστα μου), όταν βλέπω μάλιστα τόσους εδώ μέσα να είναι ευχαριστημένοι με τους κλώνους τους. Βλέπω ακόμα τιμή κατασκευαστή (κινέζου) σε άλλο πρωτοκλασάτο να είναι 55~60USD (για 10+ κομμάτια, και όχι για 100+ ή περισσότερα που θα έρχεται ακόμα φτηνότερα) και στα εδώ ράφια ή του εξωτερικού να έχει κοντά τριπλή τιμή !

Το "μοντέλο-τιμής-κατασκευής-promotion-elprinz" παίρνει ΑΡΙΣΤΑ-10' από μένα και ελπίζω να γίνω κάτοχός του σύντομα.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #182 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 18:08 »
Στα περί τιμών και τάσεων συμφωνώ 100%.
[Αν και ένα σπάνιο ξύλο, με περίεργο χρώμα ή νερά, δεν θα το έχουν πολυδουλέψει οι ντόπιοι τεχνίτες μας και είναι λογικό να το σνομπάρουν λίγο! Ε, θα το πεις εξωτικό. Έχει άλλο κόστος να το φέρεις, χωρίς αυτό να σημαίνει πως είναι καλύτερο από την ελιά, ας πούμε.]

Είναι αλήθεια πως δεν συχνάζω σε ατμοσυναντήσεις. Όποτε έχω δει συνατμιστές (σε μαγαζιά ή τυχαία) ποτέ δεν τέθηκε θέμα του ποιός ατμίζει με καλύτερη συσκευή -με μια μόνο εξαίρεση που μου έχει τύχει σύγκρισης ανάμεσα σε δυο αυθεντικούς! Στο φόρουμ κατά καιρούς η ένταση είναι μεγάλη. Πιστεύω πως συνήθως δεν είναι θέμα πληροφόρησης αλλά θυμού. Θες κάτι, δεν μπορείς να το έχεις άμεσα, θυμώνεις με αυτούς που στο "στερούν", φαντάζεσαι πως την έχουν δει περίεργα αυτοί που το έχουν και τα υπόλοιπα δεν σε νοιάζουν. Δεν είναι θέμα λογικής αλλά συναισθήματος. Κάποιοι από τους "γκρινιάρηδες" μπορεί σε 4 μήνες να έχουν μαζέψει πολύ περισσότερα πράγματα από εμένα στα 4 χρόνια, οπότε δεν είναι καν θέμα χρημάτων.

Δεν είναι όλα τα γνήσια καλά. Γιατί να είναι; Σε κάθε αγορά υπάρχουν αρπαχτές ή αστοχίες και θέλει ψάξιμο.
[Αλλά και ο κλώνος τους δεν θα είναι ως δια μαγείας καλύτερος, ε;]

Οι μεγάλες κουβέντες για "εκπληκτικά" προϊόντα που τελικά είναι μούφες με εξοργίζουν. Αλλά και το "πήρα κλώνο και είναι αστέρι" παίζει και σε περιπτώσεις που δεν ήταν και πολύ αστέρι και μπήκε στην μπάντα. Η ανθρώπινη ψυχολογία είναι χάος...

Νομίζω πως η λογική των ιδιαίτερων κατασκευών έχει να κάνει με την τοπική παραγωγή τους και είναι κάτι που με νοιάζει. Άσχετα αν δικαιούται ο καθένας να παράγει όπου νομίζει, εφόσον φροντίζει την ποιότητα. Ο Γερμανός κερδίζει αν πάρει γερμανικό μοντ, ο Έλληνας ελληνικό κοκ. Αν ζηλέψεις το ξένο καλώς να το πάρεις αλλά έχει κάποιο ρίσκο και χάνεις κάποια ατού: εξυπηρέτηση, επισκευή, τετ α τετ συμβουλές, γνώση της σοβαρότητας του δημιουργού και ενίσχυση τοπικής παραγωγής.

Μου άρεσε η ιδέα του φτηνού Erl, του πιο προσιτού KFL, του φτηνού Diver. Μας λείπουν προϊόντα που να βρίσκονται στο "μέσο". Αλλά... τα τιμούν οι ατμιστές;  :hmmm:

Μακάρι στη συνέχεια οι εργοστασιακοί να είναι τόσο καλοί που να παίρνουμε ιδιοκατασκευή μόνο από χόμπι ή ως ιδιαίτερη πολυτέλεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 12, 2016, 03:47 από BigSur »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #183 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 18:16 »
Δυο διευκρινίσεις:

Δεν θα συζητήσω εδώ για άλλο νήμα -και μάλιστα κλειδωμένο που δεν μπορεί να το δει κανείς.

Το θέμα μπορεί να το δει ο καθένας: http://vaping.gr/index.php/topic,28354.0.html
Δεν διαγράφηκε. Είναι απλά κλειδωμένο.

.... στεναχωριέμαι όταν κλειδώνουν παρόμοια θέματα, γιατί το ότι τα έχουμε πει και ξαναπεί, αλλά επανέρχονται και από άλλους, σημαίνει κάτι, κι αυτό το κάτι δεν είναι έλλειψη πληροφόρησης από την ανάγνωση των παλιότερων θεμάτων... Σημαίνει ότι όλα τριγύρω αλλάζουνε αλλά δυστυχώς όλα τα ίδια μένουν και η στάση αυτή είναι σαν να βάζουμε την σκόνη κατω από το χαλί...

Όταν κλειδώνει ένα θέμα επειδή υπάρχει παρόμοιο, γίνεται για να μην υπάρχουν παράλληλες συζητήσεις. Στο τέλος του θέματος δίνονται link με παρόμοια θέματα όπου όποιος θέλει μπορεί να συνεχίσει κανονικότατα τη συζήτηση που διακόπηκε στο κλειδωμένο. Κάποια από αυτά τα θέματα μάλιστα είναι πολύ ενεργά ακόμα με πρόσφατες δημοσιεύσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2022, 01:40 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #184 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 18:21 »
Αν και δηλώνω κλωνοφανατικός, υπάρχουν πλέον original ατμοποιητές σε πολύ λογικές τιμές.
Παραδείγματα ο goblin mini στα $20 με extra drip+tank του και o cthulhu RTA στα $27 με 2 decks+2 driptips+2 tanks+orings. (τιμές fasttech)


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #185 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 18:38 »
Σόρυ Atmos, δικό μου λάθος.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #186 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 18:38 »
 :thumpup:
Πάνω που έλεγα για παλάλληλα θέματα. Το μέλος KingKong667 άνοιξε ένα παρόμοιο θέμα το οποίο συγχωνεύτηκε με το παρόν. Επειδή βρέθηκε μια σελίδα πίσω και μπορεί να σας διέφυγε, είναι εδώ: http://vaping.gr/index.php/topic,27689.msg933777.html#msg933777
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2022, 01:39 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #187 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 19:17 »
Οι μεγάλες κουβέντες για "εκπληκτικά" προϊόντα που τελικά είναι μούφες με εξοργίζουν. Αλλά και το "πήρα κλώνο και είναι αστέρι" παίζει και σε περιπτώσεις που δεν ήταν και πού αστέρι και μπήκε στην μπάντα. Η ανθρώπινη ψυχολογία είναι χάος..


 :respect_hat: :thumbup_move_2:

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #188 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 20:51 »
Kristoff, θα σου δώσω εγώ την απάντηση.


Εχω erlprinz και erlkonigin κλώνο.


Erlkonigin αυθεντικό δεν έχω, αλλά τον έχω δοκιμάσει.


Ισως με τον erlkonigin να αισθανόμουν λίγο κορόιδο, μια το φινίρισμα και το βίδωμά του είναι αψογότατα, αλλά τα 130 είναι πολλά.
Μια λοιπον όμως και ατμίζω μόνο νάνο και ο νάνο erlkonigin έχει 124 ευρώ, ενώ ο erlprinz νανο 72, όχι , δεν θα αισθανόμουν κορόιδο, απλά επέλεξα να συμβιβαστώ με τον erlprinz nano
ερλκλώνος 6μλ; Οχι, θεωρώ ότι δεν αξίζει τον κόπο να παιδεύεσαι με τα σπειρώματά του, όταν υπάρχει ο erlprinz, που δεν έχει σπειρώματα σαν του μεγάλου αδερφού του, αλλά είναι πολύ πολύ καλύτερα από του κλώνου.
Ούτε μου άρεσε που εξωτερικά σκούρηνε λίγο το μέταλλο του κλώνου. 
Οσο για το νάνο κιτ του κλώνου; Αν βρεις 3-4 για να σου μείνει ένα που να μη σκουριάζει και να μη σπάει το τανκάκι, οκ...


Βλέπεις όμως, το καλό αυτό παράδειγμα πολεμήθηκε πρώτα από τους ίδιους τους ατμιστές. Από τη μια όσοι πήραν τον αυθεντικό, που τους έκατσε στο στομάχι το 1/3 της τιμής. Από την άλλη, οι πολλοί περισσότεροι ιδιοκτήτες κι υποψήφιοι ιδιοκτήτες του κλωνοερλ, για λόγους που ποτέ δεν εξηγήθηκαν ακριβώς, αλλά ο καθένας μπορεί να αναλογιστεί.
Petra δεν ξερω ποτε τον πηρες τον κλωνοearl αλλα τα σπειρωματα σε αυτόν που πηρα εγω  είναι σαν να αλοιφεις βουτηρο σε ψωμι(πολύ ανωτερα από τα σπειρωματα του γνησιου lemo2 που εχω),δεν ξερω ισος οι κλωνοπαραραγωγοι βελτιωθηκαν από τοτε που τον πηρες εσυ!
Και παλι Petra τα 9,44 ευρω που κοστιζει ο κλωνοerlkonigin  με όλα τα καλούδια του (μεταλικο τανκ,drip tip adapter,ενα ματσο oring)σε συγκριση με τα 40 ευρω του "γυμνου" και υποδιεστερου ποιοτικος erlprinz (υποδιεστερουσε σχεση με του πανακριβου earlkonigen)εμενα πολλα μου φαινονται!!!!!!
Αν εχει 9,44 ευρω ενας made in China κλωνος με όλα τα καλούδια του κατα την γνωμη μου ενας made in China γνήσιος (διορθωσε με αν κανω λαθος αλλα εκει δεν φτιαχνεται ο  erlprinz ?) δεν θα επρεπε να εχει 40 ευρω με τιποτα!
Εκτος βεβαια αν βγαινει κανα 10ρικο 15ρικο ο γνήσιος  erlprinz στην Κινα   και μεχρι να φτασει προς τα μερη μας εχει  πιασει το 40ρη!
Σαμπος και οι κλωνοι του δεκαρικου στην Κινα  δεν φτανουν να πουλιούνται στα μερη μας 30 και 40 ευρω?

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #189 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 00:23 »
και o cthulhu RTA στα $27 με 2 decks+2 driptips+2 tanks+orings. (τιμές fasttech)

Αυτός που λες είναι ο V2 ο οποίος ο ασημένιος έχει 38$ ενώ ο μαύρος έχει 41$.
Πάντα απο FastTech :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #190 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 11:59 »

βάζεις το κουπόνι MAP όπως και σε αρκετά άλλα authentic για την έκπτωση

https://www.fasttech.com/forums/3903000/t/1929126/before-someone-asks-map

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #191 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 13:30 »
Αυτά τα λένε από την αρχή  :tongue_smilie:
Μόνο για αυτόν δουλεύει τον Cthulthu, για bellus, subtank, lemo 2 δεν ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #192 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 13:55 »
valsam, αυστριακός είναι ο erlprinz.
Από κει και πέρα, θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλω ως προς την ακρίβεια των παρατηρήσεών σου. Καλόπιστες μεν, ανακριβείς δε κατά τη γνώμη μου.
Δεν έχεις πιάσει ποτέ κάποιον καλης ποιότητας ατμοποιητή στα χέρια σου να τον δουλέψεις σε βάθος χρόνου, ώστε να έχεις ολοκληρωμένη άποψη. Τους αντιμετωπίζεις σαν να έχουν λέπρα, μόνο και μόνο επειδή κάνουν πάνω από 10 ευρώ. Εδώ που τα λέμε, και κλώνο να σου πουλούσαν 15 ευρώ, κλοπή θα το θεωρούσες.
Ο κλώνος μου ξέρω ότι είναι από τους καλούς, επειδή έχω πιάσει κι άλλον κλωνοερλ. Καταρχήν, δε χρειάστηκε καν να του αλλάξω βίδες, ενώ ο δεύτερος έφτασε στα χέρια μου για ανταλλακτικά, ήδη σκουριασμένος από τις αρχικές του βίδες και με σπασμένο τανκάκι. Οταν του βιδώνω το τανκάκι, θέλει δύναμη για να βιδώσει μέχρι κάτω και δύναμη για να ξεβιδώσει. Αυτό δεν το κάνει ο αυθεντικός.
Πάντως, είμαι σίγουρη ότι αν σου έδιναν τον αυθεντικό ερλπρινζ με 9 ευρώ, θα τον εύρισκες τέλειο.  :D


Οσο για το γιατί φτάνουν οι κλώνοι εδώ στα 30 ευρώ, νομίζω ότι αντιλαμβάνεται κάποιος τη διαφορά μεταξύ FT Και καταστήματος γειτονιάς. Η FT δεν στοκάρει καν. Με Logistics δουλεύει. Βάση παραγγελιών δικών μας, παίρνει από τα εργοστάσια. Κάποια παραδίδουν αυθημερόν, κάποια όχι. Και ασχέτως κόστους προσωπικού, site και λοιπών εξόδων, η φορολόγηση μιας εξαγωγικής κινέζικης εταιρίας δεν έχει καμία σχέση με τη δική μας. Ούτε ΦΠΑ, ούτε φόρος εισοδήματος στα δικά μας πλαίσια, ούτε εκτελωνισμοί και κούριερ για να φτάσει το εμπόρευμα. Είναι επιλογή μας να περιμένουμε ένα μήνα τον κινέζο ή να το πάρουμε από εδώ. Αλλά το γιατί εδώ έχει τόσο, δεν θα μας βγάλει πουθενά. Ούτε θέμα καρτέλ είναι, ούτε τίποτα, όταν κάποιος αγοράζει από εργοστάσια που δεν έχουν μαρκέ τιμές λιανικής, όπως η joyetech. Είχε μια φαγούρα η HCigar πόσο θα πουληθεί ο κλώνος της οπουδήποτε!!!! Για να είμαι ακριβής, ίσως μια πολύ χαμηλή τιμή θα την χαλούσε, αλλά μιλάμε για χαμηλή κινέζικη τιμή, πχ 12 ευρώ ο κλώνος της. Αν σε ευρωπαικό κράτος, που κάτω από τα 25 δεν πέφτει ο κλώνος, πουλήσει κάποιος στα 29 και οι άλλοι στα 39, δεν την αφορά καθόλου. Παραπλησιες τιμές σημαίνουν παραπλήσιο κόστος. Ακριβώς επειδή κανείς παίκτης δεν είναι μεγάλος και κανείς δεν πουλάει υπερποσότητες, ώστε να κερδίζει από τον όγκο πωλήσεων.


Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #193 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 14:08 »
Αφου οι περισσοτεροι στον μηνα αντε διμηνο αλλαζεται τους μοντακο-ατμοποιητες σας τι στο καλο τα θελετε τα original :idiot1: , για να τα δινετε μετα μισοτιμης στο site;

Τα περι διαφορας κλωνων και original οσον αφορα την ποιοτητα ειναι σχετικα, εχω παρει κλωνο καλυτερο απο original και original καλυτερο απο κλωνο, ή ακομα και περιπτωση να μην μπορω να ξεχωρισω ποιο ειναι ποιο, οποτε ειναι θεμα τυχης και διαβασματος στα εκαστατοτε reviews που εχετε στην διαθεση σας στα κινεζομαγαζα.

Παντως, δεν υπαρχει περιπτωση ενας κλωνος απο Κινα του ιδιου κατασκευαστη να ειναι χειροτερος απο τον ιδιο κλωνο σε Ελλαδα, Αμερικη και Ευρωπη (την Ασια δεν την βαζω μεσα :laugh1: ).

Επισης ασχετο, αρχιζω να πιστευω οτι τα κινεζοατμομηχανακια με τις ετοιμες αντιστασεις ελεγχου θερμοκρασιας και μη (τουλαχιστον τα τελευταια που κυκλοφορουν) ειναι εφαμιλλα πλεον μη πω και καλυτερα απο αυτα που στηνεται μονοι σας την αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #194 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 14:48 »
Ξεκινάς από εικασίες και καταλήγεις σε αυθαίρετα συμπεράσματα που μας βγάζουν από κολλημένους έως ψιλο-ανόητους. Βρε τι ωραία τα λέμε εδώ στο φόρουμ και πόσο φιλικοί είναι όλοι!
 8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93748 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix