vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Smok Xpro M80 Plus

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 30, 2015, 19:12 »
εγώ πάλι λέω μακρυά από ενσωματωμένες μπαταρίες και μάλιστα 2 :D


καλύτερα σε εξωτερικό φορτιστή να είσαι σχετικά σίγουρος.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 30, 2015, 19:48 »
Με βαση τη δικια σου λογικη το istick 50w θα πρεπε ηδη να εχει αποσυρθει παρα τις τρελες πωλησεις του! :wall:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 30, 2015, 23:49 »
Κάποια μηνύματα που αφορούσαν το iStick 50 μεταφέρθηκαν στο ανάλογο νήμα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 30, 2015, 23:56 »
80 ευρώ στην Ελλάδα, πιθανότατα τα μισά από Κίνα.... και θέλετε και αξιόπιστη λειτουργία θερμοκρασίας;  :hmmm: :hmmm:  μάλλον δεν γίνεται....
σας κάνει κατά τα λοιπα; βατ, ρεύματα, αυτονομία, αξιοπιστία, εμφάνιση; Αν ναι, είναι καλό. Αν όχι, μην το αγοράσετε για κάποιον από αυτούς τους λόγους. Οχι για την ρύθμιση θερμοκρασίας που δεν κάνει, στα εξτρά λεφτά που δεν ζητάει.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 01, 2015, 00:25 »
τα dna40 Mods ξεκινουν απο 110$ πάντως με το HB40

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 01, 2015, 00:40 »
Υπαρχει και φτηνοτερα το HB40.
100$ στο focalcig και η GB το ειχε βγαλει στα 84$ για προπαραγγελια.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #36 στις: Μαΐου 01, 2015, 00:52 »
80 ευρώ στην Ελλάδα, πιθανότατα τα μισά από Κίνα.... και θέλετε και αξιόπιστη λειτουργία θερμοκρασίας;  :hmmm: :hmmm:  μάλλον δεν γίνεται....
σας κάνει κατά τα λοιπα; βατ, ρεύματα, αυτονομία, αξιοπιστία, εμφάνιση; Αν ναι, είναι καλό. Αν όχι, μην το αγοράσετε για κάποιον από αυτούς τους λόγους. Οχι για την ρύθμιση θερμοκρασίας που δεν κάνει, στα εξτρά λεφτά που δεν ζητάει.



πραγματικά με εκπλήσσει έτσι που το αντιμετωπίζεις
σύμφωνης δηλαδή ότι μπορεί κάποια εταιρία να γράφει λειτουργίες του mod που δεν μπορεί να τις υποστήριξη?
και εδώ δεν μιλάμε σε φάση δεν έπιασε τα 50watt και πάει μέχρι 45
εδώ λέμε του λες 200f και πάει 800f

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #37 στις: Μαΐου 01, 2015, 01:00 »
Οχι, λέω ότι πρέπει να είμαστε ρεαλιστές. ειδικά όταν έχουμε να κάνουμε με χύμα κινέζους.
Επειδή μας λένε κάτι, σημαίνει ότι ισχύει κιόλας;
Οταν κάτι που μας λένε είναι εξ ορισμού μη εφικτό, πχ ηλεκτρονικό μοντ με tc στα 40 ευρώ από κίνα/80 από δω, ας θεωρήσουμε αυτονόητο ότι ΔΕΝ θα το κάνει.
Οπότε, με τη λογική βλέπουμε αν αυτά που πρέπει να κάνει σ΄αυτά τα λεφτά, τα κάνει σωστά.


εμένα με εκπλήσσει που πίστεψες ότι θα μπορούσε η σμοκ να βγάλει ένα ηλεκτρονικό μοντ με σωστό TC και να το χρεώνει τόσο λίγα. Εδώ, έναν σωστό επισκευάσιμο δεν κατάφερε να βγάλει τόσα χρόνια, ούτε καν ένα πολύ καλό ηλεκτρονικό μοντ και ξαφνικά θα παίξει μπάλα εκεί που απέτυχε η evolv και παλεύει με νύχια και με δόντια η YiHi?  :laugh1:




Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #38 στις: Μαΐου 01, 2015, 01:30 »
80 ευρώ στην Ελλάδα, πιθανότατα τα μισά από Κίνα.... και θέλετε και αξιόπιστη λειτουργία θερμοκρασίας;  :hmmm: :hmmm:  μάλλον δεν γίνεται....
σας κάνει κατά τα λοιπα; βατ, ρεύματα, αυτονομία, αξιοπιστία, εμφάνιση; Αν ναι, είναι καλό. Αν όχι, μην το αγοράσετε για κάποιον από αυτούς τους λόγους. Οχι για την ρύθμιση θερμοκρασίας που δεν κάνει, στα εξτρά λεφτά που δεν ζητάει.

Να με συγχωρείτε πολύ αλλά εδώ θα διαφωνήσουμε. Πώς ερμηνεύεται η "αξιόπιστη λειτουργία"? Όταν σε ένα αυτοκίνητο που κοστίζει 8000 ευρώ, τα τεχνικά χαρακτηριστικά λένε "υδραυλικό τιμόνι", έχει υδραυλικό τιμόνι, άσχετα αν κάθε τρεις και λίγο έχει διαρροή το κύκλωμα λίπανσης και στρίβει σαν Lada των 80es. Όταν λέει ότι έχει ηχοσύστημα 6 ηχείων και παίζει mp3, το κάνει, ασχέτως τι βαθμό παίρνει στην ποιότητα του ήχου ή το αν σε κάθε λακούβα διακόπτεται η αναπαραγωγή του cd.
Με λίγα λόγια αυτό που λέει ότι έχει, το έχει. Το πόσο καλά το κάνει, ναι αυτό είναι θέμα συζήτησης περί αξιοπιστίας και βεβαίως βρίσκεται σε άμεση συνάρτηση με την τιμή του.
Εδώ όμως, απ' ότι έχω καταλάβει, αυτό που ο κατασκευαστής υπόσχεται, δεν το δίνει καν. Δεν μιλάμε για το πόσο αξιόπιστα το δίνει λοιπόν.
Η χαμηλή τιμή επομένως δεν αθωώνει την κατασκευάστρια εταιρία, ως προς το τι λέει ότι παρέχει και τι παρέχει τελικά.

Υ.Γ. Προσωπικά το mod δεν με ενδιέφερε ποτέ και η συμμετοχή μου είναι καθαρά φιλολογικού ενδιαφέροντος.

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #39 στις: Μαΐου 01, 2015, 01:46 »
Νομίζω ότι το θέμα έχει αρχίσει και ξεφεύγει λιγάκι. Το TC δεν δουλεύει όπως θα έπρεπε, έχω το mod έκανα τα test και απέτυχαν, τέλος. Σαν mod (για μένα) είναι καλύτερο του iStick 50W και το έχω και αυτό από τότε που κυκλοφόρησε. Αν κάποιος θέλει TC ας κοιτάξει αλλού ή ας περιμένει, αν κάποιος θέλει ένα καλό mod με λογική (κατά τη γνώμη μου) τιμή και δεν τον ενδιαφέρει το TC τότε να μη το σκεφτεί και πολύ, το M80 είναι πολύ καλό.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #40 στις: Μαΐου 01, 2015, 02:07 »
Ribot...για να μην παιζουμε με τις λεξεις. Δεν θα αναλυσουμε αν εχει αξιοπιστη λειτουργια tc η μη λειτουργια tc. Η ουσια ειναι οτι αν θελεις να δουλευεις με tc δεν θα ικανοποιηθεις μ αυτο το μοντ. Πιθανοτατα δε διαφωνουμε...απλα εχουμε αλλη οπτικη. Οταν δω ενα αμαξι με 8000 να διαφημιζει οτι εχει αυτα που εχει ενα αμαξι των 20000 θα θεωρησω ως δεδομενο οτι η δεν τα εχει η δεν δουλευουν σωστα και θα προσπερασω.
Αν παλι αξιολογησω οτι τα βασικα που εχει, δουλευουν το ιδιο σωστα μ αυτα ενος ισης αξιας αλλο αυτοκινητο που δεν εχει καν τα εξτρα που το πρωτο εχει αλλα δε δουλευουν σωστα...τοτε θα το σκεφτω.
Εσυ μπορει να θελεις να συνεριστεις τον κατασκευαστη που εφτιαξε το φτηνιαρικο υδρσυλικο τιμονι που δε δουλευει σωστα. Ακρη δε θα βγαλεις,  αλλα δικαιωμα σου να το κανεις. Σαφεστατα ομως ειναι δικαιωμα καποιου αλλου να σκεφτει οπως εγω κι ο απο πανω μου. Να το ξαναπουμε; ανεκδοτο ακουγεται οτι σημερα μ αυτα τα ευρω υπαρχει μοντακι με σωστο tc.

Μετα απο τοσο καιρο στον ατμο, πιστεψε με, εχω δει τοσες μα τοσες χαμηλου η και οχι τοσο χαμηλου κοστους συσκευες να μην πραγματοποιουν οσα υποσχονται...κοινος τοπος πλεον. Με τις ακριβες αλλα ψευτικων υποσχεσεων συσκευες ακομη εξοργιζομαι. Με τις χαμηλου κοστους απλα προσπερνω.

Αποσυνδεδεμένος drakonman

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 02, 2015, 22:19 »
λυπών έχω την τύχη να έχω και τα 3 mod rdna,sx,smok. και τα 3 έχουν διαφορετική φιλοσοφία πανό στο θέμα tc . εξηγούμε: το rdna ορίζουμε μια θερμοκρασία και μετά βατ , γκαζώνει πανό από τα βατ που του έχουμε ορίσει στην αρχή και μετά εξισορροπεί με την θερμοκρασία ( μεταβολή αντίστασης ) , πάντα με σταθερά ρεύματα . το sx δουλεύει διαφορετικά με την θερμοκρασία γιατί είναι παλμικό και ουσιαστικά βάζει τα τζαουλς (χρόνο κύκλωμα) χοντρά χοντρά  , και το smok  βρίσκει την σταθερή απόδοση μιας αντίστασης σε σχέση με το χρόνο και ουσιαστικά με την αύξηση της καμπύλης κόβει το ρεύμα δηλαδή όταν μια αντίσταση στεγνώνονται ζητά πιο πολύ ρεύμα και την κόβει για αυτό αν την βάλεις στεγνή την καίει  . Τα έχω τεστάρει και τα τρία με υγρό χωρίς ούτε για πλάκα με σκέτο νικέλιο ! στο κάτω κάτω πάντα έχω υγρό από κακές τροφοδοσίες θέλω να με γλιτώνει και τα 3 το κάνουν ! ουσιαστικά έχουμε 3 σχόλες πανό στο tc και διαλέγουμε . θα δούμε πολλά και διαφορετικά πράγματα άλλα θα μας ικανοποιήσουν άλλα όχι
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 02, 2015, 22:24 από drakonman »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #42 στις: Μαΐου 02, 2015, 22:41 »

το dna και το sx mini m δεν κόβουν το ρεύμα όταν είναι στεγνό το βαμβάκι απλά κρατάνε την αντίσταση στην θερμοκρασία που εχεις ρύθμιση και αυτή η θερμοκρασία δεν φτάνει για να κάψει το βαμβάκι
με ποιον ακριβώς τρόπο μέτρησες την θερμοκρασία στο smok και λες πως δουλεύει?
γιατί σε καμια περίπτωση δεν πατάς το fire όταν η αντίσταση είναι στεγνή?
εγώ στο dna το κάνω σε κάθε στήσιμο για να βεβαιωθώ ότι είναι όλα ένταξη το σύρμα ζεσταίνεται αυτό το μπορώ να στο βεβαιώσω αλλα το βαμβάκι δεν κάηκε καμια φορα ούτε καν κιτρίνισε στους 430f

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #43 στις: Μαΐου 02, 2015, 22:49 »
λυπών έχω την τύχη να έχω και τα 3 mod rdna,sx,smok. και τα 3 έχουν διαφορετική φιλοσοφία πανό στο θέμα tc . εξηγούμε: το rdna ορίζουμε μια θερμοκρασία και μετά βατ , γκαζώνει πανό από τα βατ που του έχουμε ορίσει στην αρχή και μετά εξισορροπεί με την θερμοκρασία ( μεταβολή αντίστασης ) , πάντα με σταθερά ρεύματα . το sx δουλεύει διαφορετικά με την θερμοκρασία γιατί είναι παλμικό και ουσιαστικά βάζει τα τζαουλς (χρόνο κύκλωμα) χοντρά χοντρά  , και το smok βρίσκει την σταθερή απόδοση μιας αντίστασης σε σχέση με το χρόνο και ουσιαστικά με την αύξηση της καμπύλης κόβει το ρεύμα δηλαδή όταν μια αντίσταση στεγνώνονται ζητά πιο πολύ ρεύμα και την κόβει για αυτό αν την βάλεις στεγνή την καίει  . Τα έχω τεστάρει και τα τρία με υγρό χωρίς ούτε για πλάκα με σκέτο νικέλιο ! στο κάτω κάτω πάντα έχω υγρό από κακές τροφοδοσίες θέλω να με γλιτώνει και τα 3 το κάνουν ! ουσιαστικά έχουμε 3 σχόλες πανό στο tc και διαλέγουμε . θα δούμε πολλά και διαφορετικά πράγματα άλλα θα μας ικανοποιήσουν άλλα όχι


φαντάζομαι βρίσκει και τη σταθερά εμποτισμού του βάμβακος με το υγρό ενώ ταυτόχρονα προσθέτει σαν ανεξάρτητη μεταβλητή τα διάφορα hot spots που έφτιαξα γιατί βαριόμουνα..  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #44 στις: Μαΐου 03, 2015, 00:43 »
Πάντος εγώ που το είδα απο κοντά ομολογώ οτι είναι το ομορφο μοντ εκεί εξω ! Πέρα απο tc τα υπόλοιπα τα κανει σωστα ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix