vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3255 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 01:50 »
εχω δοκιμάσει πολλές γεύσεις της halo και πολλών άλλων υγρών. Αυτό που είναι εντυπωσιακό σ' αυτή την εταιρεία είναι οι δυνατές γεύσεις της. Με όποιο μοντάκι, με όποιον ατμοποιητή η γεύση τους σε πλημμυρίζει μέχρι που κάποιες φορές γίνεται ως και ...κουραστική.

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3256 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 20:42 »
Παιδια να ρωτησω.. Πηρα το tribeca και απ οτι ακουω πρπει να το αφησω ενα 24ωρο ανοιχτο και μετα να το ατμισω..Ισχυει αυτο?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3257 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 20:49 »
Υποχρεωτικό δεν είναι. Εγώ το ατμιζω κατευθείαν. Βάλε ένα τανκακι τώρα να το χαρείς λίγο και στο επόμενο μπορείς να δεις την οποία διαφορά και μόνος σου.

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3258 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 21:36 »
αυτες τι ωρες που το αφηνω να οριμαζει το καπακι το εχω απλα πανω ξεβιδωμενο ή το αφηνω απλα να πρει λιγο αερα και μετα το κλεινω τελειως και το αφηνω στην ακρη για 24 ωρες?

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3259 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 21:38 »
Μιχάλη (και συνονόματε), εγώ το αφήνω 12 ώρες ανοιχτό (απλά ξεβιδωμένο)
και μετά από 5-6 μέρες το ατμίζω.
Όπως είπε και ο tsabasid , μπορείς να το ατμίσεις κι αμέσως.
Εγώ το βάζω στην άκρη να ωριμάσει γιατί είδα διαφορά
προς το καλύτερο , σε σχέση με το "αμέσως".
Γενικά τα HALO θέλουν λίγο χρόνο (όχι τα 7μελα , απ' όσο ξέρω) ,
κι όσο πιο πολύς τόσο πιο καλά.

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3260 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 21:43 »
Για να καταλαβω δηλαδη..το αφηνω λιγες ωρες με ξεβιδωμενο καπακι και στη συνεχεια το αφηνω στην ακρη ενω του εχω βιδωσει το καπακι?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3261 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 21:49 »
Ναι. Το ξεβιδώνεις , αφήνεις το πώμα επάνω
και μετά από 12 περίπου ώρες το κλείνεις.
Έτσι μου πρότειναν στο Replace Smoke.
Και μετά το ατμίζεις. Εγώ το κλείνω και το βάζω στην άκρη
για λίγες μέρες ακόμα γιατί μου φάνηκε πιο ωραίο (ειδικά με το Tribeca το κάνω αυτό).
Είναι και γούστα αυτά βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3262 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 21:53 »
Καταλαβα ευχαριστω μεγαλε!! Οσον αφορα τωρα τις ετικετες απο ποια γλωσσα ειναι τι ακριβως παιζει? Διαβασα λιγο το νημα και μου αναψατε φυτιλιες...  :confused1: Τα "αυθεντικα" και ας πουμε τα πιο καλα ειναι αυτα που γραφουν ελληνικα απο πισω? Και αυτα που γραφουν ισπανικα και βουλγαρικα ειναι χαμηλωτερης ποιοτητας?  :hmmm: (Το δικο μου που πηρα απο ατμοσφαιρα ειναι με ισπανικη ετικετα)

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3263 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 21:58 »
Εδώ η κατάσταση μπερδεύεται...
Κι εμένα στα ισπανικά είναι...
Έχω αγοράσει κι ένα στα αγγλικά που κάτω κάτω έγραφε Spain...
Από τα παιδιά εδώ, διάβασα ότι αυθεντικά έχει το Alter ego.
Δεν έχω πάρει από 'κει όμως και δεν το ξέρω.
Αν ξέρει κάποιος φίλος ας μας διαφωτίσει.

Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3264 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 23:17 »
Παιδια να ρωτησω.. Πηρα το tribeca και απ οτι ακουω πρπει να το αφησω ενα 24ωρο ανοιχτο και μετα να το ατμισω..Ισχυει αυτο?  :hmmm:

Οταν το ρώτησα κι εγώ αυτό μου είπαν ότι τα Halo έχουν ακλοόλη και πρέπει να μένουν ανοιχτά ένα 48ωρο για να εξατμιστεί. Δεν ξέρω αν είναι όντως έτσι αλλά η γεύση τους μετά από 48 ώρες ανοιχτά είναι όντως πολύ διαφορετική. Μαλακώνει κάπως και δεν είναι επιθετική.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Καταλαβα ευχαριστω μεγαλε!! Οσον αφορα τωρα τις ετικετες απο ποια γλωσσα ειναι τι ακριβως παιζει? Διαβασα λιγο το νημα και μου αναψατε φυτιλιες...  :confused1: Τα "αυθεντικα" και ας πουμε τα πιο καλα ειναι αυτα που γραφουν ελληνικα απο πισω? Και αυτα που γραφουν ισπανικα και βουλγαρικα ειναι χαμηλωτερης ποιοτητας?  :hmmm: (Το δικο μου που πηρα απο ατμοσφαιρα ειναι με ισπανικη ετικετα)

ενδιαφέρον ερώτημα. Εγώ έχω 2 μπουκαλάκια με ελληνικά και τα υπόλοιπα με ισπανικά. Τα έχω αγοράσει όλα από το ίδιο μαγαζί. Ετικέτες κλπ είναι ολόιδια. Τι παίζει?

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3265 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 23:36 »
Οταν το ρώτησα κι εγώ αυτό μου είπαν ότι τα Halo έχουν ακλοόλη και πρέπει να μένουν ανοιχτά ένα 48ωρο για να εξατμιστεί. Δεν ξέρω αν είναι όντως έτσι αλλά η γεύση τους μετά από 48 ώρες ανοιχτά είναι όντως πολύ διαφορετική. Μαλακώνει κάπως και δεν είναι επιθετική.
Το θεωρώ πολύ υπερβολικό το να μείνει το υγρό 48 συνεχόμενες ώρες ανοιχτό. Θα χάσει τον ιδιαίτερο χαρακτήρα του. Και τότε, βρες μου ένα λόγο που αγοράζεις tribeca και δεν αγοράζεις bebeca...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3266 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 01:14 »
Οταν το ρώτησα κι εγώ αυτό μου είπαν ότι τα Halo έχουν ακλοόλη και πρέπει να μένουν ανοιχτά ένα 48ωρο για να εξατμιστεί. Δεν ξέρω αν είναι όντως έτσι αλλά η γεύση τους μετά από 48 ώρες ανοιχτά είναι όντως πολύ διαφορετική. Μαλακώνει κάπως και δεν είναι επιθετική.

Πρώτον, τα Halo δεν έχουν αλκοόλ που να χρειάζεται εξάτμιση.
Δεύτερον, δε χρειάζεται δύο μέρες ανοιχτό καπάκι, αλλά άνοιγμα το καπάκι για μερικά δευτερόλεπτα ώστε να πάρει φρέσκο αέρα, κλείσιμο και στην ησυχία του για δυο μέρες.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3267 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 10:33 »
Παναγιώτη, η ίδια η Halo έχει παραδεχτεί με email ότι κάποια υγρά της ενδέχεται να περιέχουν οινόπνευμα, σε σχετική συζήτηση πρόπερσι ή πέρυσι, αλλά δεν μπορώ να βρω τη δημοσίευση, από κινητό γαρ!

Όσον αφορά την ωρίμανση, εγώ τη φτάνω στο μήνα, με καθημερινή Ανάδευση και πεντάλεπτο άνοιγμα του μπουκαλιού. Και στις πέντε μέρες μια χαρά είναι, αλλά στο μήνα είναι αστέρι

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3268 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 11:26 »
Πολλές αλλαγές στην ιστοσελίδα της Halocigs. Ενδιαφέρον παρουσιάζει η νέα σειρά  high-VG line (70% VG) με την ονομασία Halo V-Type. Πρόκειται για επτά γνωστές γεύσεις που διατίθενται πλέον με υψηλή αναλογία VG σε περιεκτικότητες νικοτίνης 0 , 6 και 12 mg/ml.....
https://www.halocigs.com/e-liquid/premium-flavors/?eliquid_ratio_filter=1151









Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3269 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 12:18 »
Τη σειρα Evo που πουλαει η Halo και ειναι υγρα με γευσεις φρουτων την εχετε δει?
https://www.halocigs.com/e-liquid/fruit-flavors/
Ειναι υγρα της Halo ή καποιας ασχετης εταιρειας που απλα πωλουνται απο τη Halo?



Παναγιώτη, η ίδια η Halo έχει παραδεχτεί με email ότι κάποια υγρά της ενδέχεται να περιέχουν οινόπνευμα, σε σχετική συζήτηση πρόπερσι ή πέρυσι, αλλά δεν μπορώ να βρω τη δημοσίευση, από κινητό γαρ!

Κι εγω εψαξα να βρω μια σχετικη κουβεντα που ειχαμε κανει τοτε (για να μην καθομαι και ξαναγραφω τα ιδια ;D), αλλα δεν την βρηκα.
Παραδεχτηκαν οτι περιεχουν καποια αλκοολη, αλλα οινοπνευμα με την εννοια της αιθανολης δε νομιζω πως περιεχει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 66 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13672 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix