vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 5 χρήστες
FaniFox, Tem, karasarinis, manoslykos, Milarepa

Twitter

Papillon Organic και El Toro Natural

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 02, 2012, 19:47 »
Επιτέλους κατάφερα να δοκιμάσω όλα τα υγρά που παρήγγειλα, ύστερα από την ατελείωτη καθυστέρηση των ΕΛΤΑ και πάλη με ατμοποιητές.
Παρέλαβα σ΄αυτή τη συσκευασία, ξεχωριστά η παρραγελία μου και ξεχωριστά τα δωράκια (δείγματα, σύρμα με αντίσταση 10μ. σύρμα χωρίς αντίσταστη 10μ.)


Συνολικά παρέλαβα τα εξής


Ολοκληρωμένη εικόνα για τα μπουκάλια του κανονικού μεγέθους είχα από το el toro puro. Γυάλινο μπουκάλι, με σταγονόμετρο και ετικέτα με "τεχνικά" χαρακτηριστικά στο πίσω μέρος
Σχόλια για το μπουκάλι. Καλής ποιότητας φυμέ καφέ γυαλί.
Μη βολικό σταγονόμετρο, παρόμοιο με των Natura, με στρογγυλή άκρη που έχει ελαφρά κλίση σε σχέση με το γυάλινο σωλήνα. Δεν μπορείς να στάξεις εξ επαφής στο μπουκαλάκι, πρέπει να βάλεις το σταγονόμετρο μέσα, αλλά πολύ εύκολα γίνεσαι χάλια από υγρό που από τα εξωτερικά τοιχώματα του σωλήνα φεύγει προς τα κάτω. Επίσης, το σταγονόμετρο δεν τραβαει αρκετό υγρό, με το ζόρι μισό μλ τη φορά και δεν έχει ένδειξη μλ. Αυτά της halo παραμένουν πιο βολικά. Βέβαια η επιδεξιότητά μου με λεπτοδουλειές είναι επιπέδου Γκούφη, οπότε αισιοδοξώ ότι οι περισσότεροι θα βολευτούνε μια χαρά.

Εδώ σταματούν τα αρνητικά.

Εχουμε αναλυτικότερα, σημειώνοντας ότι όλοι οι άτμο που χρησιμοποιήθηκαν, ήταν φρεσκοανοιγμένοι για τη δοκιμή



El toro puros naturales 24mg. Δοκιμή σε kanger 808d στα 3,7 volt από μένα και σε egoW στα 4 περίπου βολτ από δυο συνατμιστές.
Ετυμηγορία ομόφωνη: ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!! Αγνή καπνική γεύση, μεστή, με απολαυστική επίγευση και πολύ καλό χτύπημα. Πολύ μεστό και ευχάριστο στο άτμισμα. Ισως το πιο καθαρά καπνικό που δοκιμάσαμε ποτέ. Εντονο, αλλά χωρίς να σε πνίγει. Να σημειώσω εδώ ότι τα ατμιστικά γούστα των 3 που το δοκιμάσαμε είναι: η αφεντιά μου καπνικά FA & HALO, ο πρώτος συνατμιστής maxx-blendάκιας, ο δεύτερος σκέτη vg με ελάχιστο tribecca ενίοτε.
Συμφωνήσαμε επίσης, ότι για βραδιές με βαρύ ποτό, αυτοί που χάνουν τη γεύση και το χτύπημα του ατμού, θα τα ξαναβρούν με το puro. Σ΄αυτό το θέμα πιστεύω ότι είναι ανώτερο από το Tribecca, χωρίς να εννοώ ότι σαν υγρό είναι καλύτερο, μια και τα δυο είναι υπέροχα για διαφορετικές στιγμές. Αλλά είναι πιο καπνικό και με πιο έντονη γεύση. Το δοκίμασα και με ελαφριά αραίωση με σκέτη pg για να το ρίξη στα 18 και δεν έχασε από γεύση.
Επίσης, να προσθέσω ότι χωρίς να είναι ενοχλητικά ξηρό, δεν αφήνει τη γλυκιά γεύση και τη μη καπνική επίγευση που έχω συνηθίσει με τα καπνικά της FA. Είναι μια πολύ ευχάριστη εναλλαγή που άνετα ατμίζεται για πολλές ώρες.


El toro cigarillos naturales 11mg. Δοκιμή σε ego mega atomizer type A με dripping, στα 4-4,2 βολτ. Θα έλεγα ότι είναι η light εκδοχή του puro. Πολύ καλό, με επίγευση και εξαιρετικό χτύπημα για τα 11mg (ατμίζω στα 18 και δεν ένιωσα έλλειψη στο χτύπημα) Νομίζω ότι στα 18mg θα είναι εξίσου καλό για βραδυνό ποτό, αλλά και για όλη μέρα. Επίσης, δεν αφήνει γλύκα, αλλά ούτε και ενοχλητική ξηρότητα.

Organic tobacco 12mg  To δοκίμασα αρχικα στον προαναφερόμενο mega atomizer σε φάση που είχε πρόβλημα μπουκώματος και κρίση ταυτότητας από τις εναλλαγές cigarillos-sweet spicy. Δεν κατάλαβα γεύση, οπότε άνοιξα έναν 510Τ. Μετά τα πρώτα τρια της δοκιμής, μου φάνηκε άνευρο. Πολύ πιο απαλό από όσο περίμενα. Και σε γεύση και σε χτύπημα. ΘΑ έλεγα ότι απευθύνεται στους φαν των πολύ απαλών γεύσεων, που απεχθάνονται τα χημικά. Γλυκίζει ελαφρά σε σχέση με τα άλλα, χωρίς να πλησιάζει σε καμιά περίπτωση τη γλύκα των καπνικών ΦΑ και HALO.

Organic sweet spicy 12mg Δοκιμή σε ego mega atomizer typeA με dripping στα 4-3,7βολτ. Δεν το περίμενα ποτέ! Είμαι λάτρης των καπνικών. Το πούρο μου φάνηκε υπέροχο. Το σιγκαρίλο το ίδιο. Αλλά, κόλλησα με το απίστευτο αυτό μείγμα γαρύφαλλου, κανέλλας και άλλων μπαχαρικών!!! Και έριξα απίστευτα ντουμάνια και throat hit με 12ρι!!! Νόμιζα ότι θα ήταν μπουκωτικό όταν το μύρισα. Αλλά ήταν απίστευτα πλούσιο, ισορροπημένο, απαλό και έντονο συνάμα, με χορταστική επίγευση! Και έφτασα να το δοκιμάζω με ποτό και να λέω ότι ατμίζω μη καπνικό μόλις στα 12mg και καταλαβαίνω γεύση και χτύπημα!! ΑΥΤΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ!
ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ!!! Ποτίζει σχεδόν μόνιμα το φυτίλι. Επειδή ο mega atomizer καίει σαν φεράρι στην πίστα, είπα μετά το 4ωρο να κάνω κράττει πριν πιει όλο το μπουκαλάκι και έβαλα ενισχυμένο DIY maxxblend για να δω πόσο θα "καπακώσει" τη γεύση του. 24 ώρες μετά το αισθανόμουν ακόμη στη γεύση. Εννοείται ότι έδεσε θαυμάσια με το ΦΑ, όπως θα δέσει και με πολλά άλλα ατμιστικά υγρά. Χωρίς απαραίτητα να κάνετε ανάμειξη. Μόνο βάζοντας το δεύτερο υγρό μετά από άτμισμα με spicy. Eβρaσα τον άτμο για ξεμπούκωμα και επιφυλλάσσομαι να του ξαναβάλω sweet spicy και μετά puros. Aν το πάρετε και σας αρέσει, αλλά δεν θέλετε να το αναμείξετε με άλλες γεύσεις, ατμίστε το σε δικό του άτμο ή κάρτο.

Κλείνοντας, να απολογηθώ στον Γιώργο για την αναφορά σε άλλες εταιρίες, πιστεύω όμως ότι με αυτό τον τρόπο ουσιαστικά τοποθετώ τα προϊόντα του στην ίδια league με αυτά δυο κορυφαίων εταιριών, μεγάλου μεγέθους, που είναι σημεία αναφοράς στον χώρο του vaping. Το κάνω γιατί πιστεύω ότι έχει γίνει μια πολύ καλή δουλειά, τα houseofliquid είναι ντελικατέσεν.

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 05, 2012, 15:45 »
Από μεταφορά από τον πίνακα του κατασκευαστή:

Παρέλαβα και εγώ σήμερα σε άριστη κατάσταση El toro puros και el toro cigarillos , μαζί δυο δήγματα organic tobacco και  Forest fruits , αρχικά να πω ότι η συσκευασία ήταν μια χαρά , καμία διαρροή.
Ήμουν προϊδεασμένος βέβαια από τις αναλύσεις των φίλων του φόρουμ για το τι θα συναντήσω , πραγματικά τα δυο καπνικά είναι τρομερά , δεν έχω δοκιμάσει κάτι αντίστοιχο εγώ προσωπικά , το el toro puros 24mg όμως δεν είναι για όλη μέρα νομίζω , πολύ δυνατό και κατά την άποψη μου άριστο για να συνοδέψει το ποτό μας η ώρες που έχουμε βαριά σεκλέτια , το cigarillos 11mg είναι για τα κυβικά μου , για όλη μέρα και για πλακά θέλω μπιμπερό ……. Αυτό που όμως μου έκανε τρομερή αίσθηση ήταν το Forst fruits , απίστευτο άρωμα και αίσθηση  φρεσκάδας , η γυναίκα μου που είναι λάτρεις των φρουτενιων γεύσεων μου απαγόρευσε να ατμίσο έστω και 1ml , όποτε πάμε και για την επόμενη παραγγελία εδώ. Το organic tobacco αρχικά με άφησε αδιάφορο , μετά κάτι μου άρεσε αλλά δεν κατάλαβα  τι , οπότε θα του δώσω περισσότερο χρόνο.
Το El toro cigarrilllos naturals 11mg κατατάσσετε με ευκολία μέσα στα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) καπνικά της αγοράς , κατά την δική μου άποψη και για τον δικό μου ουρανίσκο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2014, 03:27 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 09, 2012, 16:14 »
παιδια με τι ερχονται τα υγρα αφου φτασουν ελλαδα?
με ελτα η με πορτα πορτα των ελτα?
εχουν φυγει απο την δευτερα και ακομη τα περιμενω.
και με το tracking number ουτε στο site των ελτα φαινονται ουτε στο πορτα πορτα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 09, 2012, 19:24 »
με απλό ελτα.
τις πρωτες μερες το κανεις τρακινγκ από την βρετανικη royal mail. μολις φτασει ελλαδα το ψαχνεις από τα ελτα.
σε κανονικές συνθηκες αγγλια-σπιτι σου θελει μια ημερολογιακη βδομαδα

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 15, 2012, 19:37 »
Επιτελους παρελαβα Σημερα !!! (Παραγγελια στις 6/3, αφιξη στο ταχυδρομειο εχθες 14/3)

Αψογα συσκευασμενα μαζι με τα.....δωρακια  :thank_you2:

Μεχρι Στιγμης δοκιμαστηκαν τα : Cigarrillos Naturales 11mg και Sweet Spices 12 mg dripping σε 510

Cigarrillos Naturales 11mg : Καπνικο, χωρις να κουραζει, ελλειψη ''γλυκαδας'' -που ειναι το ζητουμενο- θυμιζει ελαφρως RY3 Nobacco.Το ατμιζω πλεον σε καρτο 510....θελω να το δω και συνοδεια ποτου. Ισως να ηθελε υψηλοτερο ποσοστο νικοτινης(15mg-16mg).Ανετα μπορει να χρησιμοποιηθει για all day vaping.

Sweet Spices 12 mg : Πλουσιο σε  αρωματα με εντονη τη γευση της κανελας, ισως να ''κουρασει'' σε ημερησια χρηση. Αρωμα που ΜΕΝΕΙ στον ατμο.Πιστευω πως καποιες ιδιαιτερες στιγμες της ημερας...του ανηκουν, αλλα δεν τις εχω βρει ακομα, γιατι παρασυρθηκα με το Cigarrillos Naturales  ;D

Ευχαριστημενος απο το μεχρι στιγμης αποτελεσμα, μενουν αλλα 2 για δοκιμη (Organic Tobacco 12mg ,Puros Naturales 24mg)τα οποια θα ηθελα να τα δοκιμασω αποκλειστικα με συνοδεια ποτου.

Αυτα προς το παρον  :thumpup:










Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 22, 2012, 17:36 »
Μέσα στο cartridge του Α2 (χωρίς μπαμπάκια) είχε 1-2 σταγόνες puros naturales που είχα δοκιμάσει πριν λίγο και έριξα 1 μλ vg. Tο αποτέλεσμα είναι να ατμίζω ένα πολύ καλό "τσιγάρο"  :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος tolis33

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 22, 2012, 17:47 »
Σημερα μ ρθαν κ τα δικα μ,περιμενω κ αλλα βεβαια..παραγγελια εκανα στις 13 Μαρτιου αργα το βραδυ,τα υγρα ηρθαν στο ταχυδρομειο 20 Μαρτιου απλα πηγα τα πηρα σημερα λογω δουλειας.η συσκευασια πολυ καλη,καμια διαρροη..ανοιγω το cigarillos,το αφηνω κανα 20λεπτο ανοιχτο κ γεμιζω εναν giant,κ εκει ξεκινησε το ανελεητο σφυροκοπημα,μιλαμε για πολυ χτυπημα,πολυ καλη γευση που φερνει αρκετα σε τσιγαρο,κ ντουμανια με πολυ καλη ποιοτητα ατμου.πραγματικα φοβερο υγρο,μπραβο στο γιωργο.πιστευω πως κανει για ολη μερα...κ θα ναι κ πολυ καλο συνοδεια ποτου..θα επανελθω με sweet spice..

Επανερχομαι οπως υποσχεθηκα με το sweet spice στα 11mg,ειναι πραγματικα η πιο ιδιαιτερη γευση που εχω δοκιμασει,κ πραγματικα εχω δοκιμασει πολλες,μ φερνει μια υπεροχη γλυκα στην εισπνοη κ στη εκπνοη μια γευση κανελλας,μαλλον δεν ειναι για ολη μερα,για το βραδακι ομως για μια αλλαγη θα ηταν καλη επιλογη.αφηνει παντως ενα πολυ ευχαριστο αρωμα στο χωρο

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2014, 03:19 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος tolis33

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 27, 2012, 19:02 »
Δοκιμασα κ το el toro puros,προκειται για δυναμιτη...βαρυ,πολυ καλη γευση,μοιαζει αρκετα με το cigarillos,δεν μπορω ακομα να πω ποιο ειναι καλυτερο,παντως δυσκολα να μπορεσω να κανω το puros ολη μερια,ειναι για βαρια σεκλετια

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 27, 2012, 19:19 »
1)El Toro Cigarrillos Naturales - ΑΑΑ
2)Papillon Organic Sweet Spice - Εκτός ότι είναι κάτι εντελώς διαφορετικό και με διαφορά, έχει αρωματίσει όλο το χώρο. Σκεφτομαι να το κάνω και αποσμητικό χώρου!   :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 30, 2012, 12:19 »
Μερικες ερωτησεις.
Ατμιζω το El Toro και νιωθω μια εντονη γευση απο ουισκι  :idiot1: .Δεν ειναι οινοπνευματιλα οπως αλλα υγρα,ειναι κατι πιο μπελαλιδικο.
Ειναι ιδεα μου?Ή εχω καψει την γευση μου?
Αμα το αφησω καμια μερα ανοιχτο θα αλλαξει κατι?

Αποσυνδεδεμένος BART

Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 04, 2012, 20:21 »
Νομίζω απο 30 ευρω και πάνω είναι δωρεάν τα μεταφορικά.
Εμένα εχθές που έκανα παραγγελία 50 ευρώ δεν μου έβγαλε μεταφορικά.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 04, 2012, 20:48 »
 :) Το puros το εχει δοκιμασει κανειs να μαs πει ???

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 04, 2012, 20:55 »
Ειναι φιλε και αυτο βαρυ(αρκετα θα ελεγα βαρυ)τσιγαρισιο καθαρα,για κανα ποτο το βραδυ ειναι σουπερ....εκει που δεν σε γεμιζουν τα αλλα ξεκιναει αυτο,αλλα οχι για ολη μερα

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 04, 2012, 21:01 »
 :hmmm: Κατι σαν το bella τηs halo danys?το carlitos ειναι για ολοι μερα? ???

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 04, 2012, 21:43 »
το bella tis Hallo δεν το ξερω αλλα αυτο το πουρος και το cigarrillos ειναι τελειος διαφορετικα απο οτι εχω δοκιμαση,ειναι τα πιο(πραγματικα)καπνικα που εχω δοκιμαση.Το cigarrillos ειναι για ολη μερα και αν και η γευση ειναι στον καθενα διαφορετικη θα σου ελεγα αν σου αρεσουν τα καπνικα να το δοκιμασης ΣΙΓΟΥΡΑ!
Ειναι για εμενα κορυφη μαζι με το τριμπεκα,αν και δεν μοιαζουν!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 338 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21774 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix