vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Αστέρια είσαστε ρε!!


Ευχαριστώ πολύ!  :bow:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Μπραβο βρε Γιαννη.........


Ελειπε αυτο....... :thumpup:

Μερικοί τύποι μπαταριών ακόμα σε όριο Amps και όριο ασφαλείας αντιστάσεων

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Αν βρίσκαμε κατι αντιστοιχο και για τις μπαταριες EH θα ηταν τελεια!!

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα παιδιά, από Που να παραγγείλω 2 με 3 18350 Μπαταρίες που θέλω;;;;
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το WT19i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Αν βρίσκαμε κατι αντιστοιχο και για τις μπαταριες EH θα ηταν τελεια!!


Οπου δεις ΕΗ 18650 1600 mAh , ειναι η Sony US 18650 VTC 3 1600 mAh 30 A
............................ 2250 mAh , ειναι η Panasonic CGR 18650 CH 2250 mAh 10 A
............................ 2100 mAh , ειναι η Sony US 18650 VTC 4 2100 mAh 30 A
............................ 2500 mAh , ειναι η LG ICR 18650 HE2 2500 mAh 20 A ή Samsung SDI INR 18650 25 R 2500 mAh 20 A ( δεν θυμαμαι ποιες ειναι οι κιτρινες και ποιες οι μοβ....... ;D )


Oι μοβ και οι κιτρινες  18350 ειναι με 10.5 Α στα 700 mAh.

Oι κοκκινες ειναι κι αυτες με 10.5 Α ( αληθηνα βεβαια ειναι τα 4.5 Α) και δεν ειναι καθαρα IMR ............. :dontknow: :dontknow:
Η ετικετα ομως λεει IMR............. :dontknow: :dontknow: ;D


Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Δεν μπορω να καταλαβω πως εμενα η κοκκινη efest 18350 (που στα χαρτια ειναι αξιοπρεπης) μου βγηκε εμφανως χειροτερη απο την  aw (αναμενομενο), αλλα και την eh και την χρυσομαυρη xstar...     :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Ρε παιδιά έχω μία panasonic NCR 18650B 3400mah. Την γνωστή πράσινη μπαταρία!
Εχθές την έβαζα στον nitecore i2 για να φορτίσει ενώ ήταν στα 3.3V και μετά από 2 λεπτά έδειχνε ότι φόρτισε πλήρως.
Κατάλαβα ότι δεν είναι λογικό αυτό και την βγάζω και την ξαναβάζω. Δεν φόρτιζε καθόλου. Μετά την ξαναβάζω και δείχνει πάλι πλήρως φορτισμένη μετά από ένα λεπτό (μιλάω πάντα με βάση την ένδειξη του φορτιστή).
Καταλήγω λοιπόν στο συμπέρασμα ότι η μπαταρία πέθανε. Την έχω περίπου 5-6 μήνες. Ο φορτιστής δεν έχει κανένα πρόβλημα αφού όλες τις άλλες μπαταρίες τις φορτίζει κανονικά.
Σήμερα μου έφυγε η μπαταρία από τα χέρια και έπεσε στο πάτωμα. Την ξαναβάζω στον φορτιστή και δείχνει να επανήλθε και φορτίζει κανονικά!
Υπάρχει περίπτωση να συνήλθε ή θα είναι επικίνδυνο να την χρησιμοποιήσω;
Σε ηλεκτρονικό mod την βάζω.

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Αφού την έχεις χρησιμοποιήσει 5-6 μήνες και δεν θα την κλαις, θα έλεγα να την πετάξεις

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα παιδιά θέλω να παραγγείλω μπαταρίες 18350 για το vamo μου αλλά δεν ξέρω από που, μπορείτε να βοηθήσετε;;;; Η fasttech δεν φέρνει μπαταρίες άρα από που;;;;;

Στάλθηκε από το WT19i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Ρε παιδιά έχω μία panasonic NCR 18650B 3400mah. Την γνωστή πράσινη μπαταρία!
Εχθές την έβαζα στον nitecore i2 για να φορτίσει ενώ ήταν στα 3.3V και μετά από 2 λεπτά έδειχνε ότι φόρτισε πλήρως.
Κατάλαβα ότι δεν είναι λογικό αυτό και την βγάζω και την ξαναβάζω. Δεν φόρτιζε καθόλου. Μετά την ξαναβάζω και δείχνει πάλι πλήρως φορτισμένη μετά από ένα λεπτό (μιλάω πάντα με βάση την ένδειξη του φορτιστή).
Καταλήγω λοιπόν στο συμπέρασμα ότι η μπαταρία πέθανε. Την έχω περίπου 5-6 μήνες. Ο φορτιστής δεν έχει κανένα πρόβλημα αφού όλες τις άλλες μπαταρίες τις φορτίζει κανονικά.
Σήμερα μου έφυγε η μπαταρία από τα χέρια και έπεσε στο πάτωμα. Την ξαναβάζω στον φορτιστή και δείχνει να επανήλθε και φορτίζει κανονικά!
Υπάρχει περίπτωση να συνήλθε ή θα είναι επικίνδυνο να την χρησιμοποιήσω;
Σε ηλεκτρονικό mod την βάζω.

Οπότε ακολούθησες αθελά σου την παλια καλή μέθοδο ''χτύπα το και θα συνελθει'' :tongue_smilie:
Εγω θα έλεγα, ειδικά αφού την έχεις για VV, να μην την πετάξεις, δωστης λίγο χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Καλησπέρα παιδιά θέλω να παραγγείλω μπαταρίες 18350 για το vamo μου αλλά δεν ξέρω από που, μπορείτε να βοηθήσετε;;;; Η fasttech δεν φέρνει μπαταρίες άρα από που;;;;;

Στάλθηκε από το WT19i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν θες για φυσικο καταστημα, ριξε μια ματια σε vapeclub, e-smokers, nexxton που ειναι θεσ/νικη.
Διαφορετικα, μαζι με τα παραπανω, θα βρεις λιγο πολυ σε ολα τα ηλεκτρονικα καταστηματα
για ατμισμα. Ενδεικτικα, atmistique, fabvape, atmorama κτλ κτλ

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας

Πάνω κάτω αυτό έγινε e-go FUN! Αν και ήμουν πιο πολύ της άποψης "κλώτσα το και θα φτιάξει"  :laugh1:
Τώρα συνεχίζει κανονικά την φόρτιση. Θα της δώσω μία ευκαιρία ακόμα βασιζόμενος και στην προστασία που προσφέρει το ηλεκτρονικό mod. Άμα δεν τα καταφέρει να παίξει θα την φάει το μαύρο σκοτάδι.
Έτσι κι αλλιώς αγόρασα ήδη αντικαταστάτρια!

 

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Χτυπα το να γιάνει........



DIMTH Δεν μπορεις να ξερεις ή να συγκρινεις διαφορετικες μπαταριες μικρων εταιριων που αγοραζουν διαφορες κυψελλες καλες ή κακες και τις πουλανε στη συνεχεια με αλλο ονομα.

Το κακο εδω ειναι οτι στις 18350 δεν εχεις και πολλες επιλογες και η πιο σιγουρη,αποδωτικη και το κυριοτερο απ' ολα σωστη σαν λειτουργια , μετα απο τοσα χρονια στην αγορα και η διαγωγη που εχει δειξει   η AW ,   δυστυχως ειναι μονοδρομος.

Αν θες να κανεις καποια οικονομια ( της στιγμης ομως ) , κοιτας σε αλλες πιο φτηνες , οι οποιες ομως δεν ειναι σιγουρες λυσεις και μπορει να ειναι και πιο ακριβες στο τελος......
Οποτε δεν ειναι τιποτα σιγουρο με τετοιες μπαταριες.

Ακομα και μεγαλων εργ/σιων τα προϊοντα καπου καπου εχουν αστοχιες...........αυτες δεν θα ειχαν ;;;;
 ;D ;D ;D 8) 8) 8) :tongue_smilie: :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 66 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13672 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix