vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

286 επισκέπτες, 6 χρήστες
dallaskdp, lagoudakis, Buliwyf, skoubri, Barbapaidi, nightdream

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Πολλοι απο 'μας κανουμε και αντ/σεις που ειναι πολυ χαμηλες .Μπορει να μην φτανουν τα νουμερα των 20 - 30 - 40 Amperes , αλλα σε ενα σημειο αναφερει οτι αναγκαστικα η αποφορτιση γινεται στα 2 Amps λογο υψηλης θερμοκρασιας του στοιχειου.
Υποθέτω ότι κάπου χάνει η μετάφραση. Λογικά εννοεί 2Ah και όχι 2Α. Δηλαδή λόγω της υψηλής θερμοκρασίας με συνεχές φορτίο 20Α (ή 30Α?) δεν μπόρεσε να φτάσει την μπαταρία στα 2600mAh αλλά μέχρι τα 2000mAh. Ένα link προς το αρχικό κείμενο θα βοηθούσε.

Από ότι διαβάζω αποδίδει ελαφρά καλύτερα στα 20A από τις Samsung INR18650-25R και LG 18650HE2. Λόγω όμως των υψηλών θερμοκρασιών έχει μικρότερο χρόνο ζωής από τις άλλες (300 κύκλους φόρτισης αντί 500).

Στο  άτμισμα δεν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Με διακοπτόμενο φορτίο 20Α (10sec άτμισμα, 30sec παύση) δεν ανεβάζει πάνω από 40οC. Όμως καταλαβαίνει κανείς τι θα γίνει αν πατηθεί κατά λάθος το κουμπί για περισσότερη ώρα.


Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Εμένα πάντως μου φαίνονται αρκετά ίδιες  :dontknow: :))
Μέχρι τα 3.7 φαίνεται να υπερέχει μεσοσταθμικά  με μικρή διαφορά η samsung (της τάξεως 0.03 volt) αλλά εναλλάσονται με τα σημεία που συναντώνται ακριβώς τα volts τους.
Στα 2Α από 3.5volts μέχρι 3.8volts είναι επίσης ίδιες και από εκεί και πάνω ακολουθεί το προηγούμενο μοτίβο.
Μετά τα 3.9volts στα 3Α και μετα τα 3.8volts στα 5Α είναι (σχεδόν;) ίδιες.

Έχουν διαφορές αλλά δεν ξέρω αν είναι τόσο σημαντικές ή αν μπορούμε καν να τις αντιληφθούμε στο άτμισμα μας.  :hmmm:

Αυτό που μου φαίνεται μεγάλη διαφορά αλλά δεν ξέρω τι σημαίνει πρακτικά είναι ότι :
1) Στα 2Α και 4v η samsung δίνει 104 mah ενώ η sony δίνει 140 mah και
2) Στα 5Α και 4v η samsung δίνει 6 mah ενώ η sony δίνει 4 mah

Στα 3Α και 4v είναι ίδιες με 37mah.
 

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Aκριβως .   Διαφορα δεν θα δει κανεις με τις διαφορες αυτες....... :laugh1:

Την καρφιτσα στα αχυρα ψαχνουμε να πουμε την αληθεια. :eyesplash:





Camber.................μαλλον το ιδιο διαβασαμε............. :))








To βρηκα............. :)) ............αλλα η μεταφραση.............ραδιο αρβυλα.... :laugh1:




Το μυστήριο γύρω από την Sony Κονιών US18650VTC5
δημοσιευθεί στην κατηγορία
Έλεγχος μπαταρίας , e-τσιγάρα 
Αναμειγνύονται με ένα κομμάτι του πανικού, μια χαμένη μέρα και ένα νέο «πρωτοπόρος» για όλα τα ατμόπλοια, που τους αρέσει ζεστό .. Και συγνώμη, η δοκιμή είναι τώρα ίσως λίγο πολύ τεχνικό / στεγνό.
Οι μπαταρίες που κατασκευάζονται από εμένα Akkuteile.de παρέχονται. Η Sony [email protected]  και όλες οι άλλες μπαταρίες εδώ στην παραπάνω θέση, βρίσκονται σε μέρη της μπαταρίας συνήθως από απόθεμα σε δίκαιες τιμές διαθέσιμες.Είμαι λίγο φοβισμένη, όταν τόσο η Sony μου έδωσε US18650VTC5 δοκιμή αποφόρτισης της μπαταρίας στα 20Α συνεχής έως 2,5 V, η θερμοκρασία της προστασίας του West Mountain Radio CBA IV στους 60 ° C τράβηξε το φρένο έκτακτης ανάγκης και η διεξαγωγή της δοκιμασίας πρόωρα ματαιώθηκε. Μια τέτοια ισχυρή θέρμανση της μπαταρίας κατά τη διάρκεια μιας δοκιμής εκκένωσης, η οποία εξακολουθεί να είναι καλά μέσα στα επιτρεπόμενα φορτία για αυτή τη μπαταρία, ποτέ δεν είχα δει πριν. Το κύτταρο VTC5 έχει κυκλοφορήσει τελικά ναι σε 30Α συνεχές φορτίο από τη Sony, όπως αναμένεται επίσης ότι η μπαταρία δεν έχει να κάνει τόσο  ζεστό  είναι ότι ποτέ δεν μπορεί να τον αγγίξει.
[/size]Αν ζεσταθεί: CBA IV μπαταρίας Analyzer τραβάει το φρένο έκτακτης ανάγκης. VTC5 Μπλε, Κόκκινο: VTC4, κάθε διακεκομμένη τη θερμοκρασία της μπαταρίαςΈχω την υποψία αυτή μόνο μία φορά ένα ελάττωμα των δύο εξεταζόμενων κυττάρων μέχρι τότε ένα ωραίο έμπορος, η εταιρεία
Intaste.de , είχε με βοήθησε με τα δελτία δεδομένων Sony: να βρείτεεδώ και επίσημα καμπύλες απαλλαγή εδώ . [Για λόγους πνευματικών δικαιωμάτων, μόνο συνδέσεις που έχω πάει ποτέ είναι τακτοποιημένα πρόβλημα με τα δελτία δεδομένων που ισχύουν σε πολλούς κατασκευαστές μπαταριών ως εμπιστευτικό]. Από αυτό είναι σαφές ότι σε μια απαλλαγή 20Α συνεχές φορτίο μια θέρμανση της μπαταρίας σε ένα επιβλητικό 80 ° C θεωρείται φυσιολογική, με (δεν διευκρινίζεται) θερμοκρασίες 40A αυτή η μπαταρία ακόμα και να αναρριχηθεί σε ένα εντυπωσιακό[/size]125 ° C . Οι χρήστες που χρειάζονται μπαταρίες τους Συνεχής φορτίο θα πρέπει να γνωρίζουν. ΜουAkkuteile.de στον έλεγχο που προβλέπεται VTC5 είναι τόσο σωστό και να λειτουργεί ως "διαθέσιμη".Από τη στιγμή που μπορεί να σώσει το νήμα θέρμανσης και να γείρει το υγρό να εξατμιστεί απευθείας από τη μπαταρία για να μας σιγά-σιγά. (Αστείο).Εκτός από το φόβο, έτσι ώστε η καύση πόδια σας σε μια μπαταρία, μέχρι στιγμής πραγματικότητα πήγα υποθέσουμε ότι η θερμοκρασία των κυττάρων σε τέτοιες αναλογίες, δεν είναι σε θερμική δραπέτη (εξαέρωση) έρχεται, αλλά τουλάχιστον είναι εξαιρετικά επιζήμια τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας θα. Συγκρίνετε αυτό: για παράδειγμα, Cadex Πανεπιστήμιο μπαταρίας Απαλλαγή Μέθοδοι .Money αναφέρει: «Το μαγγάνιο και-φωσφορικού τύπου Li-ion επιτρέπουν μια συνεχή εκφόρτιση 30C [...] και να λειτουργήσει στο μέγιστο επιτρεπόμενο ρεύμα εκφόρτισης, τα κύτταρα ζεσταθεί σε περίπου 50 ° C (122 ° F)? η μέγιστη θερμοκρασία περιορίζεται στους 60 ° C (140 ° F). " και "Heat Αυξάνει την απόδοση της μπαταρίας, αλλά μειώνει τη διάρκεια ζωής κατά ένα συντελεστή δύο για κάθε αύξηση 10 ° C μεγέθυνση πάνω από 25-30 ° C (18 ° F πάνω από 77-86 ° F) " . Εμ, ναι. Δεν έχω καμία ιδέα για το πώς θα πάει τώρα έξω και τι Sony σκεφτόταν. Είναι εντυπωσιακό το γεγονός, η Sony κάνει για την US18650VTC5 σε μία μόνο δύναμη κύκλου 300 αποφόρτισης. Αυτό είναι σχετικά χαμηλό. Ευτυχώς, έχουμε πράγματι ανάγκη ατμόπλοιο δεν συνεχούς φορτίου, μπορούμε πάντα να ναι μόνο nen τρένο στο eZigarette μας και στη συνέχεια να περιμένετε λίγο μέχρι να πάρουμε το επόμενο τρένο. Έτσι μάλλον μια ώθηση φορτίου ως ένα συνεχές φορτίο. Έτσι, η επόμενη σειρά των καμπυλών απαλλαγής ήταν τότε το ερώτημα: πώς αυτή η θέρμανση στο σιδηροδρομικό ατμού σε SubOhm ατμό (Pinoy Style) σε μηχανική μπαταρία ιθύνοντες. Σε μένα έτσι βάφτισε "VapeSim" (10 δευτερόλεπτα με 20Α "drag", στη συνέχεια, 30 δευτερόλεπτα παύση) η θερμοκρασία ανέρχεται στους 39,2 ° C
[/size]"Vapesim" Καμπύλη: 20Α έως 2.5V 10 δευτ. για 30 δευτερόλεπτα - θερμοκρασία στο τέλος του 39,2 ° CΕπίσης, κατά τη δοκιμή πίεσης με συνεχή 20A μόνο 3,0 V παραμένει <50 ° C και σύμφωνα Cadex Πανεπιστήμιο μπαταρία ούτε την εξέδρα. Αυτό ίσως είναι σημαντική για τους φίλους φακό; Τα πραγματικά κραυγαλέα θερμοκρασίες φτάνουν σε δοκιμή μου μόνο κατά την έξοδο σε 2,5 V. Στο 2,0 V, δεν ξεφορτώσουν, αν και κυκλοφορούν εν μέρει οι τεχνικές προδιαγραφές για US18650VTC5 που επιτρέπουν αυτό.Για την απόδοση:Το κρίσιμο ερώτημα, και γιατί είχα κάνει ποτέ τις μετρήσεις 20Α, ήταν στην πραγματικότητα το ερώτημα: "; Sony US18650VTC4" "Μήπως η Sony US18650VTC5 για Pinoy / SubOhm ατμόπλοιο ανάμεσά μας έχει πραγματικά ένα πλεονέκτημα σε σχέση με την αποδεδειγμένη και όλα γύρω από πολύ« ψυγείο Η υποψία είναι ότι η μπαταρία του οποίου η προδιαγραφή για 2.0V των σειρών απαλλαγής, ενδεχομένως, η πλειοψηφία της αποθηκευμένης ενέργειας του θα μπορούσε να κάνει σε τάσεις της μπαταρίας κάτω από το σχετικό μας Entladeschlüssen μόνο, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την αύξηση κατά 20% της παραγωγικής ικανότητας της VTC5 σε σύγκριση με VTC4 θα μπορούσε.
Η απάντηση είναι απλή: Ναι, η μεγαλύτερη δυναμικότητα μπορεί να χρησιμοποιηθεί για SubOhm ατμόπλοιο. (Υποθέτω ότι θα ανταλλάσσονται με εναπομένουσα τάση της μπαταρίας του ~ 3,5 V στο ρελαντί / ρελαντί χωρίς φορτίο στην μπαταρία)
Πιο συγκεκριμένα:
[/size]
[/font]
    • η αρχική πτώση τάσης ("drop volt") εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από τη θερμοκρασία του κυττάρου σε δοκιμή μου:
        • ακόμη καλό χέρι ζεστό κυττάρων φρέσκο ​​από το φορτιστή αποδεικνύεται ότι είναι πολύ πιο σταθερό από το VTC4 και σπάει πολύ λιγότερο και διατηρεί αυτό το πλεονέκτημα σε μεγάλα τμήματα της καμπύλης εκκένωσης. Αυτή είναι η πρώτη φορά στη θεωρία τίποτα νέο, αλλά τόσο εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω δει στην πράξη.
        • α (όπως πραγματικά συνιστάται) μετά τη χρέωση για μια ώρα ανάπαυσης των κυττάρων, η οποία έχει προσαρμοστεί στη θερμοκρασία δωματίου, τα διαλείμματα σε σύγκριση με VTC4 μια σαφώς ισχυρότερη, αλλά αυτό φέρνει κατά τη διάρκεια της απαλλαγής, στη συνέχεια πίσω. (Παρεμπιπτόντως: Πάλι παρατυπία με τη θερμοκρασία των κυττάρων - κάτι μαστορέματα της Sony, αλλά υπάρχει)
        • Είμαι περίεργος ματιά στις επιδόσεις το χειμώνα σε θερμοκρασίες κατάψυξης ..
      [/li][/list][/list]Έτσι, για μελλοντικές μετρήσεις πτώση volt με την VTC5: ​​παρακαλώ σημειώστε τη θερμοκρασία της μπαταρίας! (Όπως και αν το θέμα αυτό αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα η διαδικασία θα είναι ..)[/size]Εξαρτάται από τη θερμοκρασία: Μπλε: χλιαρό φορτωτές ausm, Πράσινη καμπύλη: μετά την φάση ανάπαυσης σε θερμοκρασία δωματίου, το κόκκινο: α VTC4 σύγκριση (Stark Αξιοθέατα μερική περικοπή)[/size]
        • η ανώτατη ατμόπλοιο ικανότητα μας στο 20Α στο "Vapesim" καμπύλη σαν σύνολο είναι σημαντικά υψηλότερο από ό, τι στην VTC4, είναι επίσης ελαφρώς υψηλότερο από ό, τι ο ανταγωνισμός 20Α Samsung INR18650-25R και επίσης πολύ καλή, αλλά μόλις πρόσεξα LG 18650HE2[/size][/size]
        [/list]
        [/size]Ανοιχτό πράσινο: VTC5, Dark Green: VTC4, Κόκκινο: LG ΗΕ2, Γαλάζιο: Samsung 25R Συμπέρασμα:Default απόδοση Sony έχει καταφέρει να συμβαδίσει με την VTC5 πίσω στην Samsung και η LG, η νέα US18650VTC5 με 2600mAh στο 30Α έως 2,0 ή 2,5 V (ανάλογα με το ποια φύλλο λαμβάνεται) υπερβαίνει τα κύτταρα του ανταγωνισμού τόσο στην χρήση των μηχανικών φορείς μπαταρία για SubOhm ατμούς, καθώς και σε οργανωμένη κατασκευαστές μπαταριών που απαιτούν ασυνήθιστα υψηλά φορτία από την μπαταρία (περισσότερα για Γερμανικά: επικίνδυνη χάλια).
        ΑΛΛΑ: Μπορώ να δω το κύτταρο δεν είναι τρομακτικό. Δεν βλέπω κανένα πραγματικό κίνδυνο για ατμόπλοια, όπως ακριβώς δεν απαιτούν συνεχή φορτίο από τη μπαταρία, αλλά με μια σύσταση, κάνω βαρύ για μένα. Η συγκεκριμένη κύκλοι δύναμη του 300 κύκλους στο 70% με μόνο 10A 30A Θεωρώ επίσης ιδιαίτερα χαμηλό. Θα ήθελα, αν μη τι άλλο, την περαιτέρω πρόσβαση στη Samsung ή LG 25R ΗΕ2, ακόμη και αν το μόνο που καθορίζονται μέχρι 20Α και παραμένουν στη δοκιμή πίσω από το VTC5.
        Πού είναι πραγματικά Panasonic - ζαμπόν στην τάξη που δεν έκανε τίποτα;
        .One Response to "Το μυστήριο της Sony Κονιών US18650VTC5"

        # [/size]G. [/size][/color]στις 8 Απρ., 2014 στις 17:32Και για άλλη μια φορά, σας ευχαριστώ, σας ευχαριστώ, σας ευχαριστώ ... για μεγάλο μοναδικές ουσιαστικές δοκιμές σας από ένα μέλος του trickling Subohm τάγματος. Μου ισιώσει. Πραγματικά ήθελα ... αλλά ... τώρα θα προτιμούσαν να μείνουν στο VTC4. Έτσι ... άλλη μισή ντουζίνα παραγγελία. «Είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος με αυτό, ειδικά με τα απίστευτα αποθέματα ισχύος για τη μέγιστη δυναμικότητα εκκένωσης (Sicherheit!) και αν τώρα η μπαταρία δέκα λεπτά νωρίτερα ή αργότερα Αλλαγή servicekit στην πραγματικότητα δεν ενδιαφέρονται. Σας ευχαριστούμε![/font][/font]
        « Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2014, 16:44 από shadockan »

        Αποσυνδεδεμένος shadockan

        • *****
        • 4514
        • Φύλο: Άντρας
        Εμένα πάντως μου φαίνονται αρκετά ίδιες  :dontknow: :))
        Μέχρι τα 3.7 φαίνεται να υπερέχει μεσοσταθμικά  με μικρή διαφορά η samsung (της τάξεως 0.03 volt) αλλά εναλλάσονται με τα σημεία που συναντώνται ακριβώς τα volts τους.
        Στα 2Α από 3.5volts μέχρι 3.8volts είναι επίσης ίδιες και από εκεί και πάνω ακολουθεί το προηγούμενο μοτίβο.
        Μετά τα 3.9volts στα 3Α και μετα τα 3.8volts στα 5Α είναι (σχεδόν;) ίδιες.

        Έχουν διαφορές αλλά δεν ξέρω αν είναι τόσο σημαντικές ή αν μπορούμε καν να τις αντιληφθούμε στο άτμισμα μας.  :hmmm:

        Αυτό που μου φαίνεται μεγάλη διαφορά αλλά δεν ξέρω τι σημαίνει πρακτικά είναι ότι :
        1) Στα 2Α και 4v η samsung δίνει 104 mah ενώ η sony δίνει 140 mah και
        2) Στα 5Α και 4v η samsung δίνει 6 mah ενώ η sony δίνει 4 mah


        Στα 3Α και 4v είναι ίδιες με 37mah.






        Αυτο που λεει φιλε ειναι οτι η πτωση τασης της Samsung απο τα 4.2 V στα 4.0 V , με απλα λογια ειναι πιο γρηγορη.
        Δηλαδη στα 2 Α η Samsung μεχρι να πεσει στα 4.0 V δεινει 104 mAh , ενω η Sony μεχρι τα 4.0 V δεινει 140 mAh.


        H διαφορα ειναι φυσικα μηδενικη......... 8)


        Η διαφορα της Samsung και της Sony στην αποδωση ειναι η εξης :


        Η Samsung εχει εσωτερικη αντ/ση της ταξης των  0.04mohms , ενω η Sony εχει  0.13 mohms.
        Aυτο σημαινει οτι η Samsung μπορει να δωσει πιο ευκολα αυτο που εχει (τη δυναμη της )  απο τη Sony.


        Aλλα και παλι , μιλαμε για δυο μπαταριες με πολυ δυναμη και πολυ μικρες εσωτερικες αντ/σεις.

        Αποσυνδεδεμένος camber

        • *****
        • 3876
        • Φύλο: Άντρας
          • camber
        Διαφορά θα δει κάποιος αν ατμίζει με πολύ χαμηλά Ωμ και αρκετά πιο πάνω από 5Α. Εκεί δείχνει τα δόντια της σε σχέση με τη VTC4. Για την πλειονότητα των ατμιστών δε νομίζω ότι υπάρχει αξιόλογη διαφορά.

        Παρακάτω ένα τεστ στα 20Α (διακοπτόμενα έως 3.4V) που δείχνει ότι έχει αρκετή διαφορά χωρητικότητας από τη VTC4 και ελαφρύ προβάδισμα από τις Samsung & LG.
        Παράθεση
        (Image removed from quote.)

        Light green: VTC5, Dark Green: VTC4, Red: LG HE2, Light Blue: Samsung 25R



        Υ.Γ. shado το ίδιο διαβάσαμε

        Αποσυνδεδεμένος shadockan

        • *****
        • 4514
        • Φύλο: Άντρας
        Παντως η κυψελη πρεπει να ειναι ιδια με της VTC 4.


        Kαπου το ειχα διαβασει , αλλα δεν θυμαμαι που....... :eyesplash: :idiot1:


        Εκει πρεπει να ειναι και το θεμα με την θερμοκρασια.

        Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

        • *****
        • 1731
        • Φύλο: Άντρας
        • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
        Δεν ξέρω αν θέτω σωστά την ερώτηση εδώ, αλλά υπάρχει κάποια άποψη γιά την συγκεκριμένη μπαταρία?

        Efest IMR 30Amp 18650 2100mAh

        Αποσυνδεδεμένος shadockan

        • *****
        • 4514
        • Φύλο: Άντρας
        Καλη μπαταρια.

        Ειναι η SONY US 18650 VTC4  2100 mAh  30 Amperes απο μεσα....

        Αν η τιμη της ειναι μικροτερη απο της Sony , τοτε θα ειναι καλη αγορα.



        Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

        • *****
        • 1731
        • Φύλο: Άντρας
        • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
        Η τιμή της είναι 9.50 ευρώ (FabVape). Μου φαίνεται λογική.

        Ο ενδοιασμός μου είναι ο εξής:
        Αγόρασα την μικρή της αδελφή (18500 - 15Α - 1000 mAh). Χρησιμοποιώντας την σε μηχανικό mod, μου δίνει μία περίεργη και υποτονική αίσθηση ατμίσματος... Γιά την σύγκριση, να αναφέρω ότι μία κλασσική AW 18350 (μήνες χρησιμοποιημένη!), ατμιστικά "της ρίχνει στ' αυτιά".

        Θα ισχύει, άραγε, το ίδιο και γιά την μεγάλη αδελφή?  :dontknow:


        Αποσυνδεδεμένος shadockan

        • *****
        • 4514
        • Φύλο: Άντρας
        Δεν εχουν καμια σχεση οι δυο αυτες μπαταριες.

        Μαλιστα σε συγκριση με την '' μαμα '' SONY , εχει και καποια βελτιωση ωστε σε πολλα Amps ζητουμενο ρευμα ( χαμηλα Ωμ ) , να εχει και καλυτερη αποδωση.

        Οχι κατι σημαντικο ωστε να το καταλαβαινεις , απλα για τη χαρα των ματιων μας σε συγκριτικα... :tongue_smilie:


        Οσο για την 18500 σε σχεση με την 18350......καποιο λαθος κανεις.

        Ειναι πολυ πιο δυνατη και μεγαλη σε διαρκεια η 18500 με τα 15 Amps , εναντι των 6 Amps της AW 18350.

        Mπορει να μην εχει '' στρωσει '' ακομα η μπαταρια.   Κανε μερικους κυκλους φορτισης/αποφορτισης και μαλλον θα αλλαξεις γνωμη.

        Αν μου ελεγες για την Efest 18350....ειναι ιδια με την AW 18350 .
        Τα 10.5 Amps που λεει , ειναι απλα ενα φορτιο για καποια δευτερολεπτα.   Εχει 6 Amps οπως και η AW.

        Η 18500 ομως εχει τα διπλα.   Μαλλον ειναι πολυ καινουρια ακομα.... ;)

        Αποσυνδεδεμένος mantos

        • ***
        • 929
        • Φύλο: Άντρας
        • ~Box Mods~
        Tη Sony 2100mah τη βρισκεις στα 9ε πλεον,
        ενω με 10ε βρισκεις την αντιστοιχη 2600mah και τη Samsung INR 2500.


        Just my 2 cents!!




        Αποσυνδεδεμένος shadockan

        • *****
        • 4514
        • Φύλο: Άντρας
        Οπως τα λεει ο Mantos.......

        Νομιζω ειναι καλυτερη αγορα οι Samsung 25R , LG HE2, SONY VTC5 , παρα η VTC4 (Efest 2100 30 A)

        Kαι μια πληροφορια...η EFEST 2500 35 Amps ειναι η   LG ICR 18650 HE2   2500 mAh  20 Amps  (35 Amps για 75'' )

        Πολυ καλη μπαταρια και δυνατη.

        Το ιδιο και η EH 2500 35 Amps η οποια χρησημοποιει και την LG  και την Samsung.

        Δεν θυμαμαι ομως ποια ειναι η κιτρινη και ποια η μοβ...... ;D :eyesplash:

        Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

        • *****
        • 1731
        • Φύλο: Άντρας
        • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
        Παιδιά, κατ' αρχήν, ευχαριστώ γιά τις απαντήσεις.  :)

        Να πω ότι έχουν περάσει από τα χέρια μου αρκετές μπαταρίες, στους 14 μήνες που ατμίζω. Όχι και όλη η αγορά, αλλά αρκετές. Επειδή χρησιμοποιώ (βασικά) μηχανικά mods, μπορώ να πω ότι οι αγαπημένες μου μπαταρίες είναι όλη η σειρά AW και οι Efest V1 18650 1600 mAh 30A. Ειδικά οι τελευταίες, που δουλεύουν απροβλημάτιστα γιά μήνες τώρα, οδηγώντας άνετα διπλές αντιστάσεις έως 0,7 Ohm (μέχρι εκεί έχω φτάσει, προς το παρόν  :D ).

        Ο λόγος που έκανα την ερώτηση ήταν αυτή η περίεργη αίσθηση της μπαταρίας (να διευκρινίσω ότι έχω αγοράσει ζευγάρι - και οι δύο λειτουργούν ακριβώς το ίδιο) σε σχέση με άλλες αντίστοιχες. Το παράδειγμα με την AW 18350 ήταν γιά να γίνει κάπως κατανοητή η αίσθηση που μου δίνουν οι συγκεκριμένες μωβ Efest 18500.

        Τώρα, γιά το στρώσιμο δεν ξέρω - δεν μου έχει ξανατύχει.  :dontknow:

        Και τέλος, μπορώ να προμηθευτώ από Ελλάδα τις: Samsung 25R, LG HE2, SONY VTC5, EH 2500 35 Amps?

        Ευχαριστώ πολύ γιά την βοήθεια, σε κάθε περίπτωση!


        Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

        • ***
        • 813
        • Φύλο: Άντρας
        • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
        http://www.atmorama.gr/index.php?route=product/product&path=63_72_174&product_id=476

        Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


        Αποσυνδεδεμένος mondelos22

        • *
        • 76
        • Φύλο: Άντρας
        καλησπερα παιδια εχω παραγειλει το vamo v5 και θα το δουλευω με 18350 ποιες ειναι καλες η efest v2 -aw -efest η μοβ


        Sent from my iPhone using Tapatalk

         

        Τελευταία θέματα

        Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
        που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6269 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
        από Sergios
        Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117292 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
        από Sergios
        Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825415 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
        από Buliwyf
        Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508526 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
        από Sergios
        Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
        από Sergios
        Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
        από Barbapaidi
        Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569419 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
        από Tol1as
        Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244452 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
        από Sergios
        Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294893 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
        από Xxristos
        Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1973 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
        από chkontog
        Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
        από Tol1as
        Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
        από chkontog