vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, camber

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #255 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 10:29 »
Οταν θα ειναι γεματο θα τραβας γλυκες τζουρες να στρωσει το υγρο, μετα θα ειναι οκ στις πολυ μεγαλες τζουρες σκαει λιγο υγρο καλο ειναι κατα διαστηματα να πλενεις το πιπακι και γενικα θελει την φροντιδα του καθε τοσο.

Αποσυνδεδεμένος CAPTAINATMOS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #256 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 00:39 »
το καρτο του giant 1.6 εχει καλυτερο χτυπημα απο το 2,0???

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #257 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 00:43 »
ναι καλυτερη απόδοση αλλα λιγοτερο χρονο ζωης

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #258 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 10:05 »
Σε εμενα συμβαινει ακριβως το αντιθετο.
Καλυτερη αποδοση και διαρκεια το 1,6 απο τον 2.

Αποσυνδεδεμένος hotcarver1

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #259 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 12:12 »
Καλησπερα παιδια μια ερωτηση.
Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με τον giant αλλα προτιμω να την ευκολια του tank,clearomizer.
Δοκιμασα ατμο απο want αλλα πολυ πλαστικουρα..
Να παρω ατμοποιητη απο ego-w?Η titan dct?
Η ιδεα του εχω δυο,τρια διαφορετικα υγρα σε tanks μου αρεσει.
Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #260 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 12:38 »
Καπου διαβασα οτι συντομα θα εχει η Nobacco ετοιμοπαράδοτο το ΤΙΤΑΝ 2.............. (σε καποιο νημα το ανεφερε ο κυριος NOBACCO)

Προσωπικά θα το περιμενω...............

hotcarver1, αν θες κανε λιγο υπομονη   8)  να το δοκιμασουμε να το δουμε και αυτο !

Αποσυνδεδεμένος max

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #261 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 13:47 »
Παιδια ηθελα να κανω μια ερωτηση.

Εχω την 650 μπαταρια του Want και εδω και 5 μερες ατμιζω ατμο Giant στα 1.6 Ohm. Η μπαταρια του Want με βγαζει σχεδον 1 μερα. Απο οτι ειδα ο ατμο Giant βγαινει και σε 2 Ohm. Η διαφορα στο χτυπημα μεταξυ των 2 ατμο ειναι μεγαλη? Η διαρκεια ζωης τους ειναι παρομοια? Τι πιστευεται οτι δινει το καλητερο αποτελεσμα με την μπαταρια που εχω? Η μπαταρια του Want ειναι ιδια με αυτη των ego-t? Ειμαι ψιλοασχετος για αυτο ζηταω τα φωτα σας. Ευχαρηστω εκ των προτερων!!!

Αποσυνδεδεμένος Johnny_B

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #262 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 18:47 »
καλησπέρα παιδιά.Γράφω πρώτη φορά στο φόρουμ αν και ατμιστής περίπου κανα 8μηνο.
Βέβαια παρακολουθώ συχνά τις εξελίξεις εδώ μέσα μαθαίνοντας αρκετά πράγματα.
Είμαι κάτοχος του ego-t και έχω πειραματιστεί αρκετά με διάφορους ατμοποιητές αλλα ποτέ
δεν έχω ατμίσει με καρτο.Σκέφτομαι να αγοράσω το giant αλλά με προβληματίζει στο θέμα οτι
δεν είναι εύκολο να αλλάζω γέυσεις λογο καρτο.Το έχει δοκιμάσει κανείς με ατμοποιητή ego-t
τύπουΒ?Θα τον βάζω μόνο αμα θέλω να αλλάξω καμμιά γευση.
Η αγορά του Η/Τ έτσι κι αλλιώς θα γίνει σίγουρα μιας και οι μπαταρίες μου πλέον έχουν πέσει
αρκετά και οι 3 ατμοποιητές που έχω φτάνουν στο τέλος τους.
Με έχει προβληματίσει που το προτείνετε σε νέους ατμιστές κυρίως.Επειδή με το ego-t έχω μείνει
ικανοποιημένος σε γενικές γραμμές θα ήθελα να μου προτείνετε τι να πάρω. :hmmm:
Τα υγρά τα φτιάχω μόνος μου και έχω καταλήξει στο τι με ικανοποιεί σε θέμα νικοτίνης και
γέυσης αρκεί αυτό που θα πάρω να είναι καλύτερο απο το υπάρχον ego-t.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος Nick1150

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #263 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:14 »
Καλησπέρα σε όλους,

Χρήστης ovale elips μέχρι και εχθές, από σήμερα και GIANT. Δεν κρατήθηκα και το πήρα...

Μια ερώτηση... Γεμίζω τον ένα ατμοποιητή με υγρό της Nabaco και δουλεύει μια χαρά. Γεμίζω το άλλο με υγρό Natura και βγάζει τζούφιο καπνό. Δοκιμή έγινε και με τις δύο μπαταρίες. Συνεπώς η ο ατμοποιητής φταίει ή το υγρό της natura. Θεωρώ το δεύτερο δύσκολο αλλά είπα να ρωτήσω πριν ανοίξω και τον τρίτο ατμοποιητή να τον δοκιμάσω...

Μάλλον έπεσα σε προβληματικό ατμοποιητή ή επειδή γέμισα κάπως γρήγορα μήπως έχει μπουκώσει ή κάτι παρόμοιο ;

Ξέρω ψιλό-χαζή ερώτηση, αλλά είπα να την κάνω...

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #264 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:15 »
Αν δεν τα δοκιμάσεις χιαστί, (1ος άτμο με το Νο.2 υγρό και τούμπαλιν) κανένας δεν μπορεί να σου δώσει απάντηση. ;)


Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #265 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:17 »
το πλεον πιθανο να ειναι ο ατμοποιητης μιας κ εχω αντιμετωπισει το ιδιο θεμα με χρηση ενος κ μονο υγρου σε 3-4 ατμο
μερικων η αντισταση ειναι πιο ισχυρη με συνεπεια να ντουμανιαζουν περισσοτερο κ αντιστοιχως αναλογα.
εγω στους 5 που εχω δοκιμασει οι 2 βγηκαν τζουφιοι :wall:

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #266 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:42 »
εγω στους 5 που εχω δοκιμασει οι 2 βγηκαν τζουφιοι :wall:

Κακή στατιστική αυτή!!

Αποσυνδεδεμένος Nick1150

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #267 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 17:52 »
Ευχαριστω ολους για τις αμεσες απαντησεις.

Τελικα ηταν ο ατμοποιητης. Γεμισα τον τριτο και δουλευει μια χαρα.

Εχω τρεις παρατηρησεις αν δεν σας κουραζω.

1. Οταν φορτιζω τις μπαταριες αναβει κοκκινο λαμπακι και ποτε δεν αναβει πρασινο οταν τελειωσει, απλα αναβει πρασινο για λιγο και μετα κοκκινο ξανα,  και παλι το ιδιο πρασινο... Κοκκινο... Κλπ... Κατι σαν μακροσυρτο αναβοσμησμα. Αυτο σημαινει οτι φορτισε ; η εχει κατι ο φορτιστης μου ;

2. Σε σχεση με το elips βρισκω ελαχιστα πιο δυνατο το giant, λιγο πιο πολυ καπνο, και αρκετα λιγοτερο αρωμα στην γευση με το ιδιο ακριβως υγρο. Εχει καποιος Παρομοια εμπειρια με τα δυο αυτα ΗΤ ;

3. Τελος στο elips οταν τελειωνει η μπαταρια αναβοσβηνει ο διακοπτης για να σε ενημερωσει, επισης την σταθμη του υγρου μπορεις να την δεις βγαζοντας το επιστομιο. Στο giant πως μπορεις να καταλαβεις ποσο υγρο εχεις και αν τελειωσε η μπαταρια ;

Ευχαριστω

Νικος

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #268 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 18:53 »
kaι του Giant η μπαταρια,οταν τελειωσει αναβοσβεινει καμιά δεκαρια φορες ........
αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται να φτασεις στο σημείο να κλεισει απο μονη της η μπαταρία.
Εγω την φορτιζω οταν πεσει η απόδοσή της (οσο χρησιμοποιεις μια μπαταρία,κατεβαινουν τα βολτ αρα και η απόδοση της στο να "αναβει" την αντίσταση).

Περίπου στο 5ωρο βαζω την δευτερη μπαταρία,που παντα εχω φορτισμένη σε ετοιμότητα......


η φορτηση στον τοιχο, ειναι κοκκινο λαμπακι φορτιζει
πρασινο λαμπακι = ετοιμη.

οτιδηποτε αλλο.......... μαλλον κατι δεν παει καλά...........
απο το φορουμ εχω διαβασει, οτι ισως να θελει σηκωμα ο πόλος της μπαταριας με προσοχη παντα, γιατι δεν κανει καλη επαφη με τον ατμοποιητη,ή με τον φορτιστη τοιχου.



Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #269 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 19:41 »

Μια ερώτηση... Γεμίζω τον ένα ατμοποιητή με υγρό της Nabaco και δουλεύει μια χαρά. Γεμίζω το άλλο με υγρό Natura και βγάζει τζούφιο καπνό. Δοκιμή έγινε και με τις δύο μπαταρίες. Συνεπώς η ο ατμοποιητής φταίει ή το υγρό της natura. Θεωρώ το δεύτερο δύσκολο αλλά είπα να ρωτήσω πριν ανοίξω και τον τρίτο ατμοποιητή να τον δοκιμάσω...

Μάλλον έπεσα σε προβληματικό ατμοποιητή ή επειδή γέμισα κάπως γρήγορα μήπως έχει μπουκώσει ή κάτι παρόμοιο ;


Εχω τον γιγαντα εδω και εναμιση μηνα και αυτο που αναφερεις μου συμβαινει οποτε τον γεμιζω, ασχετα με το υγρο που χρησιμοποιω. Πρεπει να προερχεται απο υγρο που μπαινει μεσα στο σωληνακι. Εγω παντως το επιλυω φυσωντας μια φορα απο την μερια που ατμιζουμε πανω σε χαρτι, γιατι βγαζει αρκετο υγρο, σκουπιζω καλα τη κατω μερια του ατμοποιητη και τελος σκουπιζω τον πολο της μπαταριας. Οποτε εχω προβλημα τζουρας με λιγο ατμο ή πεσμενη αποδοση, αν δεν ειναι ξεφορτιστη μπαταρια, παντα επιλυεται με σκουπισμα ατμοποιητη και μπαταριας. Συμπερασματικα εισαι ή οχι κρυωμενος πρεπει να εχεις χαρτομαντηλα μαζι σου.  :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix