vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 8 χρήστες
pngtszs1976, bloodlessz, gfilip, Jorge, manoslykos, camber, infernity, Doubt

Twitter

Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Η γειτόνισσα δεν είναι χοντρή... Κοντή είναι.. ;D  

Αποσυνδεδεμένος verdeangelo

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Εντάξει,καλά τα λέει ο παντογνώστης καθηγητής μας,σε σχέση μ`αυτά που υποστηρίζει τουλάχιστον εδώ και 2.5 χρόνια με επίσημα στοιχεία ο Ιατρικός Σύλλογος της Αγγλίας-Royal College of Physicians (ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι το καλύτερο μέσο για να κόψεις για πάντα το κάπνισμα - με δικαίωμα συνταγογράφησης ηλεκτρονικών τσιγάρων του Αγγλικού αντίστοιχου ΕΣΥ ως μέσο διακοπής του καπνίσματος,ότι αν και δεν είναι κατασκευασμένα με ιατρικά πρότυπα δεν είναι ούτε καν 5% πιο επιβλαβές από το κλασικό τσιγάρο,ότι είναι ο πιο ασφαλής τρόπος να κόψεις το κάπνισμα σε σχέση με τις τσίχλες νικοτίνης ή τα τσιρότα νικοτίνης κοκ).
Μην τους ακούτε αυτούς,λένε ΜΠΟΥΡΔΕΣ !!!. :yes:

Δυστυχώς όλη αυτή η προβολή των αρνητικών αποψεων έχει αρχίσει και κάνει μεγάλη ζημιά με τάση παγίωσης στον πληθυσμό.Εχω βαρεθεί τον τελευταίο καιρό να υπερασπίζομαι το ατμισμα σε σχέση με το κάπνισμα.Υπαρχουν δε και περιπτώσεις που έχω συναντήσει και εχθρότητα αντίστοιχη με αυτή εναντίον των καπνιστών.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
[member=17977]jimfer13[/member]

Δεν είναι χοντρή, κάνει όγκο. Γράμμωση θα κάνει στη συνέχεια  :))

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
 ......δεν είναι ούτε καν 5% πιο επιβλαβές από το κλασικό τσιγάρο......
μάλλον αλλιώς ήθελες να το γράψεις φίλε μου....

Αποσυνδεδεμένος verdeangelo

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Ναι,και χαίρομαι που το `πιασες. :D
Με απλά λόγια,το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι τουλάχιστον 95% λιγότερο επιβλαβές,από το κλασικό τσιγάρο.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 05, 2018, 21:08 από Tem »


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Νίκο, νομίζω ότι το έχουμε ήδη συζητήσει αυτό (ή ήταν στο ΦΒ?)

Είναι η φάση που παραδέχτηκε ο Μπεχράκης στην ομιλία του ότι στην ουσία μας λέει παπάτζες κάτι χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Δεν ξέρω, σήμερα το είδα στο thetoc.gr.

Και εμένα μου έκανε εντύπωση, Μπεχρακης και καλα λόγια για το ατμισμα στο ίδιο άρθρο, ποιο εύκολα βρίσκεις κεχριμπαρι με dna δεινοσαυρου.

Παιδιά ποσταρετε όπου μπορείτε αυτή την έρευνα.Ο καθένας μας τσαμπουνάει ότι δαιμονοποιεί το ατμισμα φτιάχνοντας αρνητικό κλίμα στην κοινωνία.Ας κάνουμε και μεις το αντίστροφο.

Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ξέρω, σήμερα το είδα στο thetoc.gr.

Και εμένα μου έκανε εντύπωση, Μπεχρακης και καλα λόγια για το ατμισμα στο ίδιο άρθρο, ποιο εύκολα βρίσκεις κεχριμπαρι με dna δεινοσαυρου.
Καμία εντύπωση. Κοντεύουν να φέρουν την αγορά εκεί που θέλουν. Μόνο ετοιματζίδικο.
Ε λογικό είναι να αρχίσουν να εμφανίζονται και τα "θετικά" του ατμίσματος σε σχέση με το τσιγάρο. Αφού θα κοστίζει περισσοτέρο... αλλά θα έχεις την υγειά σου :yes:

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απο ερευνες υπερ του ατμισματος να φανε και οι κοτες. Ολοκληρο τμημα του φορουμ ειναι αφιερωμενο σε αυτες. Και πολλες απο αυτες ειναι και πιο σοβαρες και πιο σημαντικες απο τη συγκεκριμενη.  :yes: Υπομονη και διαθεση να εχετε να ποσταρετε. Οσο για τον Μπεχρακη να μην εκφραστω καλυτερα δε μου το επιτρεπει η διαγωγη μου... :disgust:

Η διαφορα εδώ είναι ότι είναι η πρώτη με σημαντικό κύρος έρευνα που αποδεικνύει ότι δεν υπάρχουν επιπτώσεις με το παθητικό ατμισμα.Και αυτό έχει ιδιαίτερη αξία,προκειμένου να δημιουργήσει φίλο-ατμιστικη συνείδηση στον κόσμο.Επισης άλλο είναι να ακούγεται το όνομα Μπεχράκης που τον ξέρουν όλοι(αφού έχει τεράστια προβολή) και άλλο το όνομα Φαρσαλινος που τον ξέρουν μόνο οι ατμιστες.Ολα έχουν τη σημασία τους.Παιχνιδι εντυπώσεων είναι,το οποίο πρέπει να το γυρίσουμε υπέρ μας.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Η πρωτια στην οποια αναφερεται το αρθρο αφορα προφανως τη μεθοδο που χρησιμοποιηθηκε. Και αυτο γιατι για το παθητικο ατμισμα εχουν δημοσιευτει ηδη καμια δεκαρια ερευνες (μπορει και περισσοτερες, δε το γνωριζω) σε παγκοσμιο επιπεδο ολες με κυρος απο επιστημονες, πανεπιστημια, οργανισμους. Αν σου πεφτει λιγο το κυρος ολων αυτων, νομιζω οτι θα σε ικανοποιει το κυρος του Βρετανικου Οργανισμου Υγειας ή του Βασιλικου Κολλεγιου Ιατρων που πρωτο εφερε στην επιφανεια την επικινδυνοτητα του τσιγαρου στη δεκαετια του 60 ή ακομα και του Βρετανικου Συλλογου Ιατρων. Ολοι οι παραπανω  μιλουν για ελαχιστες εως ανυπαρκτες συνεπειες απο το παθητικο ατμισμα. Αυτοι προφανως θεωρησαν εγκυρες τις πρωτες ερευνες που σου ανεφερα. Μπορεις λοιπον αφοβα να ποσταρεις και να χρησιμοποιεις στις συζητησεις σου τα παραπανω ονοματα για να δωσουν το αναλογο κυρος τοσο για το παθητικο ατμισμα οσο και γενικοτερα για το ατμισμα. Τωρα αν νομιζεις οτι το ονομα Μπεχρακης κουβαλαει περισσοτερο κυρος και μπορει να πεισει τους αδαεις, τη στιγμη που η εμπειρια και οι γνωσεις του για το ΗΤ δε συγκρινονται ουτε για πλακα με τους προαναφερθεντες, χρησιμοποιησε το και αυτο, κακο δε κανει. Η δικη μου παντως προτροπη ειναι τοσο σε συζητησεις οσο και σε ποσταρισματα να χρησιμοποιειτε πρωτιστως τα ονοματα που προανεφερα γιατι οντως εχουν παγκοσμιο κυρος και η γνωμη τους υπολογιζεται. Και αν καποιοι αδαεις δε γνωριζουν αυτους τους οργανισμους (που δε το νομιζω) να τους ενημερωνετε να τους μαθουν.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
No news, good news? Μεγάλο ακαδημαϊκό περιοδικό δεν θα επιτρέπει πλέον στους συγγραφείς να αποκαλούν τα ατμιστικά ως "προϊόντα καπνού". Σε άρθρο με τίτλο "Είναι τα προϊόντα καπνού ηλεκτρονικά τσιγάρα;" ο επικεφαλής συντάκτης Ερευνών για Νικοτίνη και Καπνό Marcus Munafò εξηγεί ότι το περιοδικό θα χρησιμοποιεί τον όρο "προϊόντα καπνού" μόνο για να περιγράφει προϊόντα που περιέχουν πραγματικά καπνό σε φύλλα.
Περισσότερα (το άρθρο του vaping360 & το pdf με το άρθρο του αρχισυντάκτη),  εδώ 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65994 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix