vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 4 χρήστες
lagoudakis, lounik, camber, bloodlessz

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ άτμισης. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Αν σου φαίνεται τόσο έντονο και βαρύ, τότε μπορείς να το αραιώσεις με μηδενική βάση 1:1.

Αποσυνδεδεμένος kostasαψ

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Tα Custard γενικά δεν τα συμπαθώ, αλλά μου άρεσε αρκετά το General Custard από Generals Juice.
Αν κάποιος είναι λάτρης αυτού του είδους των υγρών, θα του πρότεινα να το δοκιμάσει.


Το General Custard από Generals Juice, και το The Bomb της ίδιας εταιρίας που μου τα έφερε ένα φίλος από Αγγλία πραγματικά είναι ξεχωριστά , είναι τα μόνα που δεν με μπουχτίζουν  να τα ατμιζω  μετά από μερικές μέρες . Έχω δοκιμάσει δεκάδες άλλα που ενώ στην αρχή με ενθουσιάζουν μετά από λίγο τα βαριέμαι. θα  ήθελα να δοκιμάσω και άλλα από αυτήν την σειρά. :yes:

Αποσυνδεδεμένος john 7

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν υγρά μόνο με vg πλην τις fa.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Υπάρχουν αρκετά. Εύκολα βρίσκεις όλα τα υγρά της AtmosLab σε βάση Mist (=100% VG).

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν υγρά μόνο με vg πλην τις fa.

Nuse Drops = 100% VG

Αποσυνδεδεμένος john 7

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Τα nuse drops τα έχουν σταματήσει αρκετά μαγαζιά και τις ατμός μόνο μπεμπεκα βρήκα.ευχαριστώ πάντως

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Ίσως να μην είναι εύκολο να βρεις σε φυσικό κατάστημα κοντά σου και μάλλον θα πρέπει να ψάξεις σε e-shops.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Τα nuse drops τα έχουν σταματήσει αρκετά μαγαζιά και τις ατμός μόνο μπεμπεκα βρήκα.ευχαριστώ πάντως

Συνεχιζουν & τα φερνουν κανονικοτατα εδω http://www.funstore.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=175&sl=EL

Αποσυνδεδεμένος john 7

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Δεν τα είχα δει.με τα περισσότερα καταστήματα που μίλησα σήμερα μου είπαν ότι θα τα σταματήσουν.θα τους πάρω αύριο ένα τηλ.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Δυο ερωτήσεις έχω:
1 Σε δοκιμαστήριο με Τ2 kanger ατμο, κάποια υγρά που ήθελα να δοκιμάσω, τα είχαν μόνο σε 6mg νικοτίνη
( εγώ κάνω 9-12mg ) και δεν έπαιρνα καθόλου γεύση.
Σε χαμηλά ποσοστά νικοτίνης το άρωμα ατονεί; ή μήπως φταίει ο άτμο;
Ρωτάω γιατί δεν έχω ξαναδοκιμάσει σε τόσο ποσοστό νικοτίνης.


2 Υπάρχει άρωμα για DIY ( οποιασδήποτε εταιρίας ), που να μοιάζει με το έτοιμο υγρό american tobacco της liqua;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Προφανως και το μεγαλυτερο ρολο στην ατονη αποδοση της γευσης του υγρου τον επαιξε η δοκιμη του σε ατμοποιητη Τ2.
Απο ατμοποιητη σε ατμοποιητη η γευση αποδιδεται διαφορετικα, ποσο μαλλον σε ενα ατμοποιητη σχετικα παλιας τεχνολογιας, οπως ο Τ2.
Αν σκεφτουμε οτι μπορει και η κεφαλη του να ηταν στα τελευταια της, ετοιμο το πακετο της ατονης γευσης.
Υπαρχουν διαφορες στην ενταση της γευσης απο τη μια νικοτινη στην αλλη, αλλα δε θεωρω πως ειναι τοσο αισθητη σε υγρο 6mg/ml και 9mg/ml νικοτινης.

Για το δευτερο ερωτημα δεν εχω αποψη μιας και τον Αmerican Tobacco δεν το ατμιζω.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Α τόσο καλά ο T2..και επιμέναν να τον αγοράσω κιόλας για να έχω καλύτερη ατμιστική εμπειρία, απο τους eleaf GS16s, Delta 16 και genitank mega που έχω.


Αποσυνδεδεμένος emankov

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια sorry αν δεν ποσταρω σωστα εδω, αλλα εχει κανεις παρατηρησει μεγαλες διαφορες
αναμεσα σε 30μελα και 10 μελα της ιδιας εταιριας και της ιδιας ποικιλιας τοσο σε γευση οσο και σε εμφανιση?
Ειχα ενα τετοιο θεμα προφατα και μαλιστα με ακριβο brand και εβαλα πολλα με το νου μου
Ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2015, 23:52 από emankov »

Φίλοι μου μπορείτε μήπως να μου προτείνεται μερικά υγρά; Μου αρέσουν τα γλυκά καπνικά, συγκεκριμένα τα αγαπημένα μου είναι τα HALO captain jack (αν και το βαρέθηκα) tribeca, voodoo και WANTED shooting star.
Ατμίζω με kayfun v4 και iLeaf iStick 50W.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Δοκίμασε after8 Smoke και atmos bebeca.
Επίσης και five pawns castle long αλλά αν σου αρέσει θα ματώσεις οικονομικά :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282064 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix