vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 10 χρήστες
bloodlessz, Mimhsdr, Tem, jtheogr, paiktaras, Jorge, manoslykos, dRain, Christos Z, fratz8

Twitter

MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #330 στις: Απριλίου 09, 2018, 15:42 »
[justify]CP το prime φουσκωνει οπως το v2?[/justify]

[justify]Το V2 στα φαινομενα λογο φουσκωματος θελει προσοχη το ατιμο[/justify]

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #331 στις: Απριλίου 09, 2018, 16:07 »
μεχρι να απαντησει ο σερλοκ που το εχει δουλεψει εχω ακουσει οτι δεν φουσκωνει το συγκεκριμενο

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #332 στις: Απριλίου 09, 2018, 16:28 »
Καλημέρα παιδιά!

Θα ορκιζόμουν οτι είχα λίγο βαμβάκι στον v2 που είχα υποτροφοδοσία και έπρεπε να ανοίξω την καμπάνα για να δουλέψει σωστά (πάντως όταν την άνοιξα δούλευε υπέροχα)...

Τον έστησα πάλι πρίν απο λίγο με ακόμα λιγότερο.Τέρμα βιδωμένη η καμπάνα,καλή σχετικά γεύση αλλά βλέπω φυσαλίδες μόνο απο την μια μεριά(μάλλον η άλλη πάλι δεν τροφοδοτεί σωστά).Στήσιμο με κάνθαλ 0.30,αξονάκι 2mm,5.5 σπείρες,κοτομπέϊκον απλό,υγρό 70/30 vg/pg,η αντίσταση βγήκε στο 1.05 και δουλεύει στα 8-8.5 βατ μια χαρά,εκτός ίσως της τροφοδοσίας που είπα παραπάνω...πάντως καμένο δεν έχω καθόλου ούτε σε απανωτές τζούρες που τον δοκίμασα.

Ντίνο,το ντέκ είναι νομίζω ακόμα πιο εύκολο στο στήσιμο και απο τον doggy(edit:στο πόσο εύκολα βάζεις την αντίσταση) αλλά θέλει επιμονή να βρεί κανείς πόσο ακριβώς βαμβάκι χρειάζεται.

Γιατί, ποιος σου είπε ότι το σωστό είναι να βλέπεις φυσαλίδες και από τις δύο πλευρές?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #333 στις: Απριλίου 09, 2018, 16:33 »
[justify]CP το prime φουσκωνει οπως το v2?[/justify]

[justify]Το V2 στα φαινομενα λογο φουσκωματος θελει προσοχη το ατιμο[/justify]

Θοδωρή δες αυτά που έγραψα αλλού προ ημερών...


...Διογκώνεται και το prime (ίσως και περισσότερο...) αλλά έχει τέτοια καταπληκτική απορροφητικότητα που και παραμένει συνεχώς μούσκεμα (τέλος οι υποτροφοδοσίες και τα καμένα) αλλά και δεν στάζει (τέλος τα δάκρυα απ' το airflow). Με το prime μπορεί να είναι κανείς πιο τσαπατσούλης στα βαμβακώματα του. Συγχωρεί!  :yes:
Cotton Bacon Prime
 
Δεν είναι πολύς καιρός που κυκλοφόρησε το CB prime και ένας νέος ατμιστικός αστικός μύθος έχει ήδη δημιουργηθεί: «το Cotton Bacon v2 είναι για τανκάτους και το Cotton Bacon Prime για drippers». To διαβάζω από δω κι από κει και το ακούω να το λένε κατά κόρον και στα μαγαζιά. Δεν φαντάζεστε πόσο διαφωνώ με αυτό το νέο θέσφατο!  
 
Έχω χρησιμοποιήσει όλα τα βαμβάκια που υπάρχουν (νομίζω...). Μόνο αυτό το αιγυπτιακό που ξεχνάω πως το λένε δεν έχω χρησιμοποιήσει. Αυτό που συνέβη με το CBP δεν έχει ξανασυμβεί. Στήνω εντελώς διαφορετικούς ατμοποιητές με διάφορους τρόπους για άλλου είδους άτμισμα και το βαμβάκι αυτό κεντάει. Κάνω 10-15 απανωτές τζούρες και όταν ανοίγω να δω σε τι κατάσταση είναι το βαμβάκι, αυτό είναι μούσκεμα ακόμα κι αν έχω βάλει περισσότερο από όσο πρέπει. Στον Unfollow (πέρα από το ατελείωτο αφράτεμα), όταν έβαζα παχύρευστα υγρά ξεβίδωνα πάντα την καμπάνα αλλιώς είχα καμένα. Τώρα η καμπάνα είναι πάντα βιδωμένη τέρμα γιατί η απορροφητικότητα του CBP είναι για βραβείο! Νομίζω επίσης πως το CBP έχει μεγαλύτερη διάρκεια από το v2 αλλά ίσως είναι πολύ νωρίς ακόμα για ασφαλή συμπεράσματα επ’ αυτού. Πάντως στις 2-3 βδομάδες που χρησιμοποιώ το βαμβάκι αυτό έχω αρχίσει να στήνω όπως έστηνα τον πρώτο μου επισκευάσιμο. Όπως να’ναι δηλαδή, γιατί ξέρω πια ότι δεν θα έχω θέμα σωστής τροφοδοσίας.
                                                                      
To Cotton Bacon Prime είναι το πρώτο πράγμα, μετά τον πρώτο επισκευάσιμο, που μου γύρισε σελίδα στην ατμιστική μου εμπειρία. Τέρμα η κομμωτική, τέρμα τα περίτεχνα βαμβακώματα, τέρμα τα διαφορετικά βαμβάκια για διαφορετικούς ατμοποιητές, καλημέρα προχειρότητα, ευκολία και τεμπελιά. Ζω ένα ατμιστικό όνειρο!   :love_hearts:
 
 
ΥΓ. Τα άλλα βαμβάκια μπορείτε να τα χαρίσετε στις κυρίες σας για το ντεμακιγιάζ τους. Και στους κυρίους σας δηλαδή. Δεν έχω τέτοιες προκαταλήψεις εγώ...  :nope:



Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #334 στις: Απριλίου 09, 2018, 16:51 »
και στους κυριους λεει  :)) :)) :)) :)) με εχει φαει η περιεργεια για το prime,συντομα θα το δοκιμασω

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #335 στις: Απριλίου 09, 2018, 17:12 »
Κανείς δεν μου το είπε.Υποθέτω οτι οι φυσαλίδες και απο τις δυο μεριές δείχνουν οτι τροφοδοτεί εξίσου καλά και απο τις δυο άκρες του βαμβακιού.
Αν βγάζει φυσαλίδες απο την μια μεριά η άλλη,υποθέτω,δεν τροφοδοτεί το ίδιο καλά.Τώρα,αν επαρκεί η τροφοδοσία μόνο απο τη μια γιατί κάποια στιγμή θα βραχεί όλο το βαμβάκι είναι άλλο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #336 στις: Απριλίου 09, 2018, 17:18 »
Ναι

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #337 στις: Απριλίου 09, 2018, 17:36 »
Κανείς δεν μου το είπε.Υποθέτω οτι οι φυσαλίδες και απο τις δυο μεριές δείχνουν οτι τροφοδοτεί εξίσου καλά και απο τις δυο άκρες του βαμβακιού.
Αν βγάζει φυσαλίδες απο την μια μεριά η άλλη,υποθέτω,δεν τροφοδοτεί το ίδιο καλά.Τώρα,αν επαρκεί η τροφοδοσία μόνο απο τη μια γιατί κάποια στιγμή θα βραχεί όλο το βαμβάκι είναι άλλο θέμα.
Και από τις δύο τροφοδοσία έχεις πάντα αλλά επίσης πάντα από την μία πλευρά το βαμβάκι θα είναι έστω ελάχιστα λιγότερο από την άλλη και από εκεί έχεις τις φυσαλίδες επειδή είναι η πιο εύκολη διοδος για τον αέρα.
Αν έχεις φυσαλίδες και από τις δύο πλευρές τότε μάλλον έχεις υπερβολικά λίγο βαμβάκι μέσα.
Μιλάμε πάντα για την περίπτωση που βλέπεις πολλές φυσαλίδες και από τις δύο πλευρές. Αν βλέπεις πολλές μόνο από την μία πλευρά και που και που από την άλλη τότε αυτό είναι φυσιολογικό.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #338 στις: Απριλίου 09, 2018, 17:53 »
Λογικό. :yes:
Απλά βλέπω αρκετές φορές μαυρισμένο το βαμβάκι στη μια μόνο μεριά....όπως και να έχει με λίγο ξεβίδωμα της καμπάνας ή με το cb prime που λέει ο Κωνσταντίνος μάλλον το θέμα βρίσκει τη λύση του. :)

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #339 στις: Απριλίου 09, 2018, 17:58 »
το βαμβακι που ειναι μαυρισμενο σημαινει ο τι δεν κανει καλη τροφοδοσια απο αυτη την πλευρα,δυστυχως δεν μπορουμε να σου πουμε πολλα πραγματα απο μακρυα,θα πρεπει να κανεις τα πειραματα μονος σου,βασικα να εχεις την ιδια ποσοτητα και απο τις 2 πλευρες,τωρα οσο για την ποσοτητα πας με δοκιμες

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #340 στις: Απριλίου 09, 2018, 18:01 »
Αλίμονο .. Σιγά που δε θα βάζε φωτιές, ΑΥΤΟΣ  

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #341 στις: Απριλίου 09, 2018, 18:02 »
Πάντα πρέπει να έχεις όσο το δυνατόν πιο συμμετρικο στήσιμο γίνεται.
Απλά πάντα δεν γίνεται αυτό να ισχύει 100% και από εκεί που είναι ελάχιστα λιγότερο το βαμβάκι θα βλέπεις τις φυσαλίδες.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #342 στις: Απριλίου 09, 2018, 18:07 »
στο δικο μου θεμα τωρα με το τανκακι.αλλαξα το οριγκ της βασης και δειχνει τωρα να δουλευει καλυτερα,θελει πιεση βεβαια αλλα οχι αυτο το πραγμα που ειχα χτες βραδυ που επρεπε να χοροπηδαω πανω του η να εχω κοντρα στο τραπεζι για να βγει και αλλα τετοια γραφικα,τωρα τουλαχιστον στο χερι το κατεβαζω,οποτε λυπαμε αλλα ο σερλοκ δεν θα βρεθει με 15 unfollow,θα τον κρατησω

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #343 στις: Απριλίου 09, 2018, 18:26 »
Κ ειχε αρχίσει να κερναει απο τη χαρά του.  :))
Γιάννη αυτό είναι.. θα στρωσουν τα ορινγκ κ θα μαλακώσει. Βαζε τους κ μια σταγονα γλυκερινη που κ που. Βοηθάει. ;)

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #344 στις: Απριλίου 09, 2018, 18:32 »
του εβαλα βαζελινη για να γλυστραει :)) δεν πειραζει αστον,2 του εχω δωσει,ας μεινει με 14

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix