vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

110 επισκέπτες, 4 χρήστες
vasim, Buliwyf, dallaskdp, grag

Twitter

MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #345 στις: Ιουλίου 04, 2018, 14:45 »
Ερώτηση: Σε κλώνο unfollow μπορώ να βάλω τανκάκι από τον οριτζιναλ;

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #346 στις: Ιουλίου 04, 2018, 15:32 »

Δεν είναι όλοι οι κλώνοι ίδιοι βέβαια αλλά δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα Βούλα. Το έκανα χθες και τα κομμάτια ταιριάζουν καλά (προς το λίγο πιο σφιχτό). :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #347 στις: Ιουλίου 04, 2018, 16:04 »
Ευχαριστώ πολύ, Κωνσταντίνε.
Θα χτυπήσω ένα ζεύγος. Το μελετούσα ότι το τανκ μου δεν ήταν καλά, μέχρι που τίναξε τα πέταλα.

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης94

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #348 στις: Αυγούστου 04, 2018, 14:03 »
Στον καινουριο τον momentous unfollow γνωριζουμε τι διαφορες εχει απο τον v2;

Στάλθηκε από το LG-K420 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #349 στις: Αυγούστου 07, 2018, 16:48 »
Δεν υπάρχει καινούριος unfollow momentus. Υπάρχει ο iou, που δεν αντελήφθην τον λόγο ύπαρξής του, μια και πισωγυρίζει σε κατασκευαστικά προβλήματα του φαινομενον, που διορθωσε ο εκπληκτικός unfollow momentus, όπως τα λούκια για το βαμβάκι στη βάση και το εύκολο άνοιγμα του τανκ χωρίς να σπας δάκτυλα με σφιχτά Oring.
Το άνοιγμα από πάνω για να γεμίσεις είναι η μια διαφορά του IOU (για να αλλάξεις όμως βαμβάκι/σύρμα πάλι θα γανιάσεις) και οι πιο αεράτες εισοδοι αέρα σε σχέση με τον φαινομενον είναι η άλλη διαφορά του. Αν και νομίζω ότι ίδιο άνοιγμα αέρα με τον Iou εχει και ο unfollow.

Τεσπα... μακάρι να ξαναέβγαζε ο gus τον unfollow. Μαζί με τον εβιβα 2 είναι για μένα οι καλύτεροι MΤL ατμοποιητές σήμερα. Είμαι μ΄αυτούς τους δυο κολλημένη κι ευτυχώς που τουλάχιστον ο gus έχει πάντα ανταλλακτικά για τον unfollow!!!



Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #350 στις: Αυγούστου 07, 2018, 19:44 »
Από το site καταλαβαίνω ότι έβγαλε νέα έκδοση που δεν έχει να κάνει με το IOU. 
Δυστυχώς εξαντλήθηκε.
Και ναι ο eviva 2 είναι καταπληκτικός, αλλά προσωπικά θα ήθελα να έχω και  τον unfollow αν καταφέρνει να δώσει την γεύση του zest με λίγο αέρα παραπάνω 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #351 στις: Αυγούστου 07, 2018, 20:06 »

Κατά την άποψη μου ο unfollow ξεπερνά σε γεύση και τον zest και τον lite ίσως λόγω του παραπανίσιου αέρα. Είχα δοκιμάσει ένα σκασμό ατμοποιητές όλα αυτά τα χρόνια και γεύση σαν του unfollow δεν είχα βρει πουθενά. Μέχρι που ήρθε ο eviva v2 και ο unfollow μου ή καλύτερα οι unfollow μου απέκτησαν παρέα! Κατά τα άλλα θεωρώ πως ο κατασκευαστής του (του unfollow) δεν αντελήφθη ποτέ πόσο καλό ατμοποιητή είχε φτιάξει, γι' αυτό κι εμείς πρέπει να μυρίσουμε τα νύχια μας για να καταλάβουμε αν υπάρχει ακόμα ο unfollow, αν καταργήθηκε, αν βγήκε καινούργιος ή αν η γιαγιά μου είχε καρούλια... :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #352 στις: Αυγούστου 07, 2018, 20:24 »
μαλλον εννοει μια... πατριωτική έκδοση, τον 2.1, που έχει χαραγμένους μαιάνδρους στη βάση, 20 ευρώ μεγαλύτερη τιμή και βέβαια είναι επίσης εξαντλημένο. Δε νομίζω ότι πρόκειται για νέα έκδοση, αλλά όποιος είναι πολύ περίεργος, ας ρωτήσει τον κατασκευαστή κι ας μας ενημερώσει.

Κωνσταντίνε, μάλλον συμφωνούμε 100%. Το θέμα είναι ότι όντως, παλεύοντας με 15 χιλιάδες διαφορετικές παραλλαγές της βάσης του φαινομενον ο γκας δεν αντιλήφθηκε ότι έφτιαξε με τον unfollow έναν σχεδόν τέλειο ατμοποιητή.

νομίζω ότι πρώτα η γιαγιά σου θα βγάλει καρούλια και μετά θα ξαναβγεί unfollow! Δυστυχώς!

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης94

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #353 στις: Αυγούστου 08, 2018, 02:27 »
Ναι αυτη την εκδοση εννοω. Εχω ηδη εναν unfollow που ειναι ενας απο τους βασικους εδω και πολυ καιρο και ψαχνω σιγα σιγα για δευτερο γιατι ολους τους αλλους ατμο που εχω δεν εχω το πακετο που εχει ο unfollow. Ο hussar μου θυμιζει την τζουρα του, ο clx v4 την γευση του, ο skyline δεν μου εβγαζε την γευση οπως ηθελα και με τον φαινομενο ποτε δεν τα βρηκα. Διαβαζω το νημα του φαινο 2 χρονια και ακουω οτι ο gus ετοιμαζει κατι καινουριο...ισχυει;;ή να ψαχνω αγγελιες για 2ο unfollow;

Στάλθηκε από το LG-K420 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #354 στις: Αυγούστου 08, 2018, 10:15 »
Ψαξε αγγελίες. Καλού κακού

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #355 στις: Αυγούστου 08, 2018, 12:08 »
Unfollow βαση εχει ο ιου νομιζω βρε παιδια στο θεμα αερα,εχει βαλει και τα δοντακια το βαμβακι

.Εχει δικιο η πετρα οτι δεν εχει γινει γενικα κατι καινουργιο απλα αισθητικες αλλαγες και καποιες λειτουργικες(γεμισμα απο πανω και κλεισιμο.
Δεν βλεπω να υπαρξει και κατι καινουργιο-πρωτοτυπο σχεδιαστικα για πολους λογους.

Δεν προσφερει κατι διαφορετικο απο θεμα "καλυτερης"γευσης σε σχεση με αλλα φαινομενα εκτος του οτι φοραει μικρο τανκ(υπαρχει να μπει σε ολες τις βασεις σαν εξτραδακι σε τσιμπημενη για μενα τιμη το minimo απ οτι ειδα).

Αρα εαν μας αρεσει η γευση που δινει μια κοντη καμπανα με οτι αυτο συνεπαγεται τοτε ειναι στα μετρα μας.

Προσωπικα προτιμω την μεγαλη καμπανα λογο του οτι εχω εγω τις παραξενιες μου.

Περνεις βαση iou ή γενικα την πιο αερατη του gus-κοντο τανκ(+καμπανα) και εχεις unfollow.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 08, 2018, 12:58 από teo77 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #356 στις: Αυγούστου 08, 2018, 15:25 »
εψαξα να βρω φωτογραφιες του και δεν ειχε το στοπ για το βαμβάκι η νέα βάση.
Χωρίς τα στοπ, το βαμβάκι κόβει βόλτες κι εχεις με το παραμικρό διαρροές. Χ από μένα για όλες τις βάσεις του γκας χωρίς το στοπ.

Επίσης, το iou δεν είναι unfollow, ούτε μπορεί να γίνει όσο η βάση δεν έχει περιστρεφόμενο δαχτυλίδι για τον αέρα (unfollow) κι αναγκάζεσαι να γυρνάς το τανκ (phenomenon)
Δυστυχώς το site δίνει το μινιμουμ των πληροφοριών κι ακόμη και οι φωτογραφίες δεν είναι σωστές. Χαμηλής ανάλυσης και παραμορφωμένες.

Επομένως - κι επειδή δε μου αρέσει να εικάζω - εξαιτίας ελλειπούς ενημέρωσης από τον κατασκευαστή - όποιος επικοινωνήσει μαζί του ας μας ενημερώσει πρώτο χέρι.

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1937
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #357 στις: Αυγούστου 08, 2018, 15:36 »
δλδ.... δεύτερο χέρι!!!  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #358 στις: Αυγούστου 08, 2018, 15:40 »
Δεν υπάρχουν πλέον βάσεις χωρίς στοπ. Όλες οι νεότερες εκδόσεις, όπως και ο iou έχουν την θέση για το βαμβάκι για να μην το παρασύρει η καμπάνα.

Όσον αφορά το περιστρεφόμενο ή όχι δακτυλίδι θα σας γελάσω,αλλα να ρωτήσω άμα πάω.

Πάντως σε προηγούμενη επίσκεψη μου είχε αναφερθεί unfollow με πάνω γέμισμα που προφανώς είναι ο 2.1 που βλέπω στο site. Ίσως βγάλει νέο batch μετά το καλοκαίρι. Τον ρωτήσω άμα πάω και θα σας πω.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #359 στις: Αυγούστου 08, 2018, 15:46 »
H νεα βαση εχει δοντακια 2 αντικριστα σε καθε πλευρα απ οτι εχω δει για στοπ.

Unfollow στο θεμα αερα-τζουρα-γευση εννοω petra,
Ο αερας ειναι ιδιος iou-unfollow στα 2*1.2mm

Στο δαχτυλιδι εχεις δικιο,ρυθμιση τζουρας εξωτερικα μονο απο τανκ.

Στο site και εγω δεν βλεπω κατι,δεν βοηθαει καθολου.

Ανεφερα μια λυση για να παρει καποιος ατμιστης την αποδοση που του αρεσει και εχει συνηθισει στον unfollow,με αυτα που βλεπω να εχει διαθεσιμα ο συγκεκριμενος κατασκευαστης.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823390 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114285 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506323 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8794 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154265 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568215 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243325 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293526 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1579 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762265 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 992 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3889 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem