vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

150 επισκέπτες, 5 χρήστες
Doubt, polydimi5, Jorge, tibolaso, Sergios

Twitter

MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #360 στις: Αυγούστου 08, 2018, 17:06 »
Η καμπάνα του unfollow είναι λίγο μεγαλύτερη σε όγκο αέρα εσωτερικά σε σχέση με του iou,καθώς ο τελευταίος χρησιμοποιεί την καμπάνα του  φαινομένου .Ολα  πάντως είναι εναλαξιμα με πολλές επιλογές καθώς η βάση είναι ίδια .

Αποσυνδεδεμένος johnny_suede

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #361 στις: Αυγούστου 08, 2018, 21:32 »
Unfollow δεν ειχα ποτε, αλλα o IOU ειναι πραγματικα πολυ καλος. αλλα αν σου αρεσει η τζουρα και η γευση του phenomenon lite, τοτε σκεψου κατι πιο αερατο με την ιδια γευση αν οχι καλυτερη λογω μεγαλυτερης ποσοτητας ατμου, τουλαχιστον σε μενα ετσι φαινεται. Η καλυτερη αγορα μου το 2018. Κ χρησιμοποιει την καμπανα του αιολου, οχι του φαινομενον

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #362 στις: Αυγούστου 08, 2018, 23:45 »
@johnny_suede  μπορεις να μου πεις λιγο διαφορες στην καμπανα αιολου-φαινο γιατι αυτο το ειχα απορια.

Τι εχει διαφορετικο η καμπανα του Αιολου?


Αποσυνδεδεμένος johnny_suede

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #363 στις: Αυγούστου 09, 2018, 12:38 »
Εχει διαφορες κ εξωτερικα οπως βλεπεις στις φωτο, κ εσωτερικα η καμπανα του αιολου εχει μεγαλυτερο βαθος κατι που δινει στον ιου μεγαλο χτυπημα κατα τη γνωμη μου. Γευστικα δεν ειδα τρελες διαφορες ακομα. 2 βδομαδες τον εχω

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #364 στις: Μαΐου 07, 2020, 01:23 »
Καλησπέρα,

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεχωρίσεις έναν γνήσιο Unfollow 2.1 από κλώνο?  Σε φωτογραφίες έχω προσέξει οτι το αστέρι της βεργίνας στο top cap είναι διαφορετικο στον κλώνο.

Κάτι να μπορεί να ζητηθεί σε φωτογραφία ώστε να διαπιστωθεί αν είναι γνήσιος.

Ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2020, 16:00 από striftos »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #365 στις: Μαΐου 07, 2020, 16:16 »
Υπάρχουν κλώνοι και κλώνοι. Αλλού ευδιάκριτες οι διαφορές, αλλού όχι. 
πχ είχα κλωνο που έπαιζε με το οριτζιναλ τανκ και κλωνο που δεν έπαιζε. Αλλά αυτό το διαπιστώνεις κατόπιν εορτής. 
Οπότε το μόνο σιγουράκι που ξέρω είναι να μην αγοράζεις από FB και λοιπές αγγελίες, αλλά μόνο από εδώ και μόνο από παλιά και γνωστά μέλη. 
Επίσης, η συσκευασία του gus νομίζω ότι δεν είναι κάτι που χρησιμοποιούν οι κινέζοι. Σκληρό κουτάκι με μπορντό χοντρό χαρτόνι σαν δερματόδετο στο πάνω μέρος, που κλείνει με λάστιχο και κουμπάκι, αν θυμάμαι καλά. Κάπου την έχω, αλλά μπορεί να την μπερδεύω με του φαινομενον. 


Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #366 στις: Μαΐου 07, 2020, 16:43 »
Ευχαριστώ για την απάντηση. Το φοβάμαι το fb αλλά έχει πολύ κίνηση και παρασερνεσαι χαχα

Το ξέρω το κουτί με το λαστιχακι που λες, ένα v2 κλώνο που είχα σε τέτοιο κουτί ήρθε. Είναι ίδιο με του hastur.

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #367 στις: Μαΐου 07, 2020, 19:11 »
Ο γνήσιος έχει κατι σαν δοντάκια πανω στη βάση, εκεί που πατάνε οι βίδες.Ο κλώνος εχω την εντυπωση πως οχι

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #368 στις: Μαΐου 07, 2020, 19:54 »
A, ok! 

Ξέρω ότι αυτό ισχύει στο φαινόμενο (στα παλια μοντελα είχε μονο στο θετικό πόλο δοντάκια) αλλα δεν το σκεφτηκα οτι ισχύει και στο μομεντους (αν και λογικο να ισχύει).

Κανείς με κλώνο να επιβεβαιώσει?

Αποσυνδεδεμένος ZEEK

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #369 στις: Μαΐου 07, 2020, 22:31 »
στον κλωνο δεν υπαρχει το λογοτυπο στη βαση οπως βλεπω στη φωτο παραπανω

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #370 στις: Μαΐου 07, 2020, 22:37 »
Ούτε λογότυπο ούτε δοντάκια. Μόλις τον τσέκαρα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #371 στις: Μαΐου 08, 2020, 01:11 »
τσεκαρα τους δυο που εχω
ο ενας δεν εχει λογοτυπο, αλλά έχει δοντάκια
ο αλλος εχει και λογοτυπο και δοντάκια. Αλλα δεν εχει SN. Τους τσεκαρα με τον γνησιο που εχω.

Υπάρχουν πολλοί κλώνοι στην αγορά. Δεν μπορούμε να ξέρουμε μετα βεβαιότητας ότι κανείς δεν έχει όλα τα διακριτικά, πχ λογοτυπο και SN. Δοντάκια έχουν όλοι.
Οπότε, για μένα σίγουρος οριτζιναλ ειναι μονο αυτος που πουλιεται από έμπιστο μελος που τον αγορασε απο τον κατασκευαστη.
Τόσο απλό

Edit Tην καλύτερη δουλειά έκανες. Σκεφτόμουν να στο προτείνω, αλλά με πρόλαβες. Νομίζω ότι ο οριτζιναλ δεν συγκρινεται σε αποδοση με τους κλώνους, αλλά θα κάνεις εξαιρετικά τη δουλειά σου και με έναν καλό κλώνο. 
Το μόνο μεγάλο θέμα που αντιμετώπισα με κλώνο ήταν ότι δεν κούμπωνε πάνω του το αυθεντικό τανκ. Εσπασα σε δυο κλώνους το τανκ. Στον έναν βολεύτηκα με το αυθεντικό, ο άλλος αχρηστεύτηκε διότι το αυθεντικό τανκ του έπεφτε φαρδύ και δεν έμπαινε. Εννοείται ότι κλωνοτανκ δεν θα βρεις. 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2020, 01:47 από petra »

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #372 στις: Μαΐου 08, 2020, 17:51 »
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Τελικά υπάρχουν κάπιοα guidelines αλλα επίσης υπάρχουν και πολλοί κλώνοι! Δεν το περίμενα να εχουν ασχοληθει παραπάνω από μια δυο εταιρίες με τον συγκεκριμένο ατμοποιητή.

Πέτρα ή αλήθεια είναι πως έχω ήδη δύο lite και ένα zest, όλοι γνήσιοι, και θέλω το κουστουμι να το φοράω σε αυτα.  Δουλευα το tiny tank αλλα (επιτελους) εσπασε και πηγε στην ευχη της παναγιας και δεν ξαναμπλεκω με gus tiny και bottom fill!
Θεωρείς πως κλωνο κουστουμι του v2.1 θα εχει προβλημα πανω σε αυτά που έχω?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2020, 17:58 από striftos »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #373 στις: Μαΐου 08, 2020, 21:54 »
Δεν ξέρω, διότι οι κλώνοι είναι είτε 100% ίδιοι σε διαστάσεις με το οριτζιναλ, οπότε ταιριάζουν τα κοστουμια, είτε έχουν αυτή την απειροελάχιστη διαφορά που θα κάνει το τανκ να πλέει (άρα διαρροές) ή να σφηνώνει και να μην μπαίνει (ή να μπαίνει με τόση πίεση, ώστε θα σπάσει) 
Θέμα τύχης είναι. 
 

Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #374 στις: Μαΐου 20, 2020, 15:07 »
Καλησπερα σας,
Χρησιμοποιω mtl fused clapton coilology εδω και ενα χρονο τουλαχιστον. Το ιδιο και στον unfollow(γνησιος) απο την αρχη που το πηρα. Διαβαζοντας πολλους απο σας οτι καλυτερο ειναι το κανθαλ στο συγκεκριμενο, αξιζει να αγορασω κανθαλ; Θα δω διαφορα στη γευση;
Το στησιμο που κανω 6-7 σπειρες, 2ρι πυρηνα 0.7 13-15 βατ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem