vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 10 χρήστες
Buliwyf, ramon, Jorge, Αράπης, I.P, camber, Sergios, thebull, Milarepa, grag

Twitter

Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 19, 2010, 17:45 »
Για πείτε μου ορέ συνατμιστές:
H διακοπή του ΚΤ παχαίνει ή το ίδιο το ΗΤ?
Εγώ γιατί έχω πάρει 3-4 κιλά εδώ κι ένα εξάμηνο (παρόλο που κάνω και ήπια άσκηση, πράμα που δεν έκανα ποτέ ακόμη κι αυτήν)? Ε, γιατί? Μήπως με πήρε και η κάτω βόλτα?
Γιατί μετά από μια ορισμένη ηλικία και μετά, ε πως να το κάνουμε, ο οργανισμός δεν τα καίει όπως όταν είσαι 20-30.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 19, 2010, 17:51 »
Για πείτε μου ορέ συνατμιστές:
H διακοπή του ΚΤ παχαίνει ή το ίδιο το ΗΤ?
Εγώ γιατί έχω πάρει 3-4 κιλά εδώ κι ένα εξάμηνο (παρόλο που κάνω και ήπια άσκηση, πράμα που δεν έκανα ποτέ ακόμη κι αυτήν)? Ε, γιατί? Μήπως με πήρε και η κάτω βόλτα?
Γιατί μετά από μια ορισμένη ηλικία και μετά, ε πως να το κάνουμε, ο οργανισμός δεν τα καίει όπως όταν είσαι 20-30.
Κι εγώ έχω αναρωτηθεί αλλά μάλλον φταίει το κόψιμο του κ/τ αφού όποιος το κόψει παίρνει έτσι κι αλλιώς κιλά είτε αρχίσει η/τ είτε όχι.

Αποσυνδεδεμένος nikdnik

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 19, 2010, 18:50 »
Εκει που εχω ενα θεμα ειναι με τον φραπε το πρωι και ....
Σ΄αυτή την περίπτωση (και όχι μόνο) με ένα mod στα 6v "έρχεσαι στα ίσια σου"  :yes:  !!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 19, 2010, 20:21 »
Για πείτε μου ορέ συνατμιστές:
H διακοπή του ΚΤ παχαίνει ή το ίδιο το ΗΤ?
Εγώ γιατί έχω πάρει 3-4 κιλά εδώ κι ένα εξάμηνο (παρόλο που κάνω και ήπια άσκηση, πράμα που δεν έκανα ποτέ ακόμη κι αυτήν)? Ε, γιατί? Μήπως με πήρε και η κάτω βόλτα?
Γιατί μετά από μια ορισμένη ηλικία και μετά, ε πως να το κάνουμε, ο οργανισμός δεν τα καίει όπως όταν είσαι 20-30.

Κια εγώ έχω πάρει 2 κιλά, μάλλον γιατί τρώγω περισσότερο αφου νικοτίνη παίρνω...

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 19, 2010, 20:26 »
Κι εγώ έχω πάρει βάρος. Το καλύτερο είναι να τρώμε πολλά δημητριακά, λαχανικά, φρούτα, γιαούρτια κλπ και να πίνουμε πολύ νερό.

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 19, 2010, 20:35 »
Κι εγώ έχω πάρει βάρος. Το καλύτερο είναι να τρώμε πολλά δημητριακά, λαχανικά, φρούτα, γιαούρτια κλπ και να πίνουμε πολύ νερό.

Αν τα τρως ολα αυτα μαζι,τοτε ειναι που θα παρεις βαρος μεχρι και στ' αυτια  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 19, 2010, 20:55 »
Κι εγώ έχω πάρει βάρος. Το καλύτερο είναι να τρώμε πολλά δημητριακά, λαχανικά, φρούτα, γιαούρτια κλπ και να πίνουμε πολύ νερό.

Εεεε να λείπει η προπαγάνδα για την υγιεινή διατροφή. Εδώ είναι ατμιστικό forum. 
Σάματις  δεν τα ξέρουμε να 'ουμ :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 19, 2010, 21:31 »
κι ο ελέφ(x)αντας χόρτα τρώει και δείτε κατάντια


Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 19, 2010, 22:08 »
κι ο ελέφ(x)αντας χόρτα τρώει και δείτε κατάντια
Καλά κάνω και αποφεύγω οτιδήποτε υγιεινό... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 19, 2010, 22:56 »
Χωρίς να είμαι γιατρός, θα έλεγα πως την ενέργεια που καταναλώναμε για να επουλωθούν οι βλάβες στους πνεύμονες,τώρα την αποθηκεύουμε.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 19, 2010, 22:59 »
Να προσθέσω και μία καινούργια επίπτωση. Όταν κάπνιζα και μου ερχόταν να ....πάω στην τουαλέττα, αυτό έπρεπε να γίνει μέσα σε 5-10 λεπτά, αλλιώς υπήρχε πρόβλημα .... ;D :))
Πλέον, δεν ισχύει αυτό!  :thumpup:

Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 20, 2010, 12:16 »
Χωρίς να είμαι γιατρός, θα έλεγα πως την ενέργεια που καταναλώναμε για να επουλωθούν οι βλάβες στους πνεύμονες,τώρα την αποθηκεύουμε.

για την ακριβεια την πρωτεινη που χρησιμοποιουσες για να διωξει ο οργανισμος τις βλαβερες ουσιες τωρα την χρησιμοποιεις για να θρεφεις τους μυς. Το ΗΤ δε σε κανει υγιη απλα σε κανει περιπου οπως πριν που δεν καπνιζες. Για να γινεις υγιης θελεις και σωστη διατροφη και σωστη ασκηση. Τουλαχιστον αυτον τον πρωτο μηνα που ατμιζω δεν εχω παθει καμμια κραμπα στο γυμνατηριο οπως αναφερανε καποιοι σε ξενα φορουμ :)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 26, 2010, 00:42 »
Πριν μια βδομάδα στις γενικές εξετάσεις αίματος όλα ήταν νορμάλ αλλά το πιο καλό ήταν ότι κατέβηκε η χοληστερίνη
Ογιατρός είπε ότι οφείλεται στο κόψιμο του τσιγάρου αφού το τσιγάρο μειώνει την καλή χοληστερίνη

όσο για τα κιλά έχω πάρει 5 κιλά τα οποία με βασανίζουν πολύ να πω την αλήθεια γιατί δεν έχω όρεξη για καινούρια γκαρνταρόμπα και έτσι αποφάσισα να πάω σε διαιτολόγο.
Ελπίζω πραγματικά η αύξηση βάρους να οφείλεται στο κόψιμο του τσιγάρου και όχι στο ηλεκτρονικό γιατί ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη με τις επιπτώσεις της γλυκερίνης στο σωματικό βάρος και πόσο μεταβολίζεται στο αίμα
Πρέπει όμως να παραδεχτώ ότι τρώω σχεδόν διπλάσιες ποσότητες από πριν αφού το ίδιο το τσιγάρο μου έκοβε πολλές φορές την όρεξη,θα δείξει.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 26, 2010, 00:56 »

Πρέπει όμως να παραδεχτώ ότι τρώω σχεδόν διπλάσιες ποσότητες από πριν αφού το ίδιο το τσιγάρο μου έκοβε πολλές φορές την όρεξη,θα δείξει.
Ε αφού τρως διπλάσιες ποσότητες μην το ψάχνεις παραπέρα! Το ανησυχητικό θα ήταν να έτρωγες τις ίδιες ή λιγότερες :)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 26, 2010, 01:02 »
Μην εισαι μίζερη fairy 5 κιλάκια μπορεί να σου πηγαίνουν
Βαρέθηκα τη νοοτροπία των top models
Η χοληστερήνη είναι πιό σημαντικό , αμα πά8εις εμφραγμα και  - 20  κιλά να είσαι δε γίνεται τίποτα   :yes: :laugh1: :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 668 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro