vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

104 επισκέπτες, 3 χρήστες
thanos1071, camber, john67

Twitter

Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 26, 2010, 01:10 »
Δεν είμαι μίζερη φίλε abet :)) :)) :))
αλλά όταν έχεις συνιθίσει να σε παίρνει ο αέρας (κι εδώ πιάνει ένας βοριάς παναγίτσα μου) ε! είναι λίγο δύσκολο να προσγειώνεσαι από την βαρύτητα :)) :)) :)) :))
 Και το χειρότερο είναι ότι με την οικονομική κρίση που να βγεις για ψώνια θα σε φάει η μαρμάγκα,άσε δεν έιμαστε για καινούρια γκαρνταρόμπα,δεν συμφέρει 8)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 27, 2010, 12:47 »
Τοιχογραφία οροφής σε αίθουσα καπνιστών


Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 27, 2010, 12:51 »
Πριν με το ΚΤ
Χωρις πλακα τωρα και δεν ξερω αν 6 μηνες ειναι μακροπροθεσμες
επιπτωσεις αλλα προσωπικα κοιμαμαι,αναπνεω,αντεχω,μυριζω καλυτερα απο καθε αλλη φορα και οσο για αυξηση κιλων αντιθετα
εχω χασει....
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2010, 12:58 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 27, 2010, 13:00 »
Πριν με το ΚΤ
Χωρις πλακα τωρα και δεν ξερω αν 6 μηνες ειναι μακροπροθεσμες
επιπτωσεις αλλα προσωπικα κοιμαμαι,αναπνεω,αντεχω,μυριζω καλυτερα απο καθε αλλη φορα και οσο για αυξηση κιλων αντιθετα
εχω χασει....
απλά εκπληκτικό το θέμα της φωτογραφίας :yes:

Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #49 στις: Απριλίου 02, 2010, 23:28 »
Αρχισα το άτμισμα πριν 3 μέρες! Το αποτέλεσμα είναι ολοφάνερο : Φαίνεται στο ψευδώνυμο μου! Από tsigaro_reeeee έγινε tsigaro_telos

-Είχα κακή διάθεση/πεσμένη ψυχολογία/στιγμές με έντονο άγχος τον πρώτο καιρό που άτμιζα πολύ συχνότερα απο όταν κάπνιζα
Σήμερα τρίτη μέρα ατμίσματος παρουσίασα τα συγκεκριμένα συμπτώματα και επιπλέον είχα αργά το απόγευμα έντονη επιθυμία να καπνίσω ξανά Κ.Τ. κάτι που ευτυχώς απέφυγα! Τις πρώτες δυο μέρες είχα ανεβασμένη διάθεση και ψυχολογία και άρχισα να ανακαλύπτω μυρωδιές που είχα χάσει! Και βέβαια δεν είχα καμμιά επιθυμία καπνίσματος!

Αίμα στα ούλα είχα και εγώ , κράτησε μερικές μέρες μόνο και το διαπίστωσα τη 2η βδομάδα που είχα κόψει το ΚΤ
Από την πρώτη μέρα έχω αίμα στα ούλα αλλά σε συγκεκριμένο σημειο οχι γενικευμενα! Στο σημείο απο το οποίο ρουφάω το Η.Τ.

..(και δεν μιλάω μόνο για το ελληνικό forum)
καλό θα ήταν για όσους μπορούν και έχουν διαθέση να μεταφέρουν στο e-kapnisma.gr όποια πληροφορία βρίσκουν στα ξενόγλωσσα forum και τη θεωρούν σημαντική για να τη μαθαίνουμε κι εμείς που δεν γνωρίζουμε ξένες γλώσσες! :)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #50 στις: Απριλίου 03, 2010, 00:36 »
tsigaro_telos Μπράβο!
Παράθεση
ίχα αργά το απόγευμα έντονη επιθυμία να καπνίσω ξανά Κ.Τ.
Όταν έκοψα το ΚΤ ο φίλος asala που μου έδωσε τις βασικές συμβουλές μου είπε 4  24ωρα χωρίς ΚΤ και μετά κάπνισε ένα και θα δεις. Θα έλεγα με τη σημερινή εμπειρία μου 1 βδομάδα και μετά κάπνισε ένα πισσοτσίγαρο χωρίς κινδυνο να ξανακαπνίσεις. Στους 6 μήνες έχω καπνίσει 15 τσιγάρα και δεν μου είπαν τίποτα ( για να είμαι ειλικρινής , μου είπαν κάτι την ώρα που τα κάπνιζα  αλλά δεν το άκουσα καλά και ούτε θέλω να το ακούσω)

Παράθεση
Από την πρώτη μέρα έχω αίμα στα ούλα
Μη δίνεις σημασία στα συμπτώματα της 1ης εβδομάδας , αν συνεχίσουν  2η και 3η εβδομάδα,  συμβουλέψου γιατρο.

Παράθεση
αλό θα ήταν για όσους μπορούν ...κλπ
Εχουμε πράκτορες στο αμερικ(λ)άνικο  , στο γερμανικό και στο αγγλικό φόρουμ. Αν πεθάνει κάποιος ή πάθει καρκινο , να είσαι σίγουρος ότι θα είμαστε οι πρώτοι που θα το μάθουμε ( αντε οι δεύτεροι )

Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #51 στις: Απριλίου 03, 2010, 15:23 »
Σήμερα ξύπνησα και τα φλέματα που εβγαζα ειχαν χρωμα γκρι (σταχτί). Επισης και τα ρουθουνια μου στο φυσημα παρηγαγαν σταχτί προϊον! Να οφείλεται κι αυτο στην αποτοξινωση αραγε? (Παντως ατμιζω με 15 mg νικοτινη)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #52 στις: Απριλίου 03, 2010, 16:49 »
Στους 6 μήνες έχω καπνίσει 15 τσιγάρα και δεν μου είπαν τίποτα ( για να είμαι ειλικρινής , μου είπαν κάτι την ώρα που τα κάπνιζα  αλλά δεν το άκουσα καλά και ούτε θέλω να το ακούσω)

Στους 6 μηνες που ατμιζω καπνισα 2 τσιγαρα και μου ειπαν πολλα.........τι ΜΑΚΑΚΑΣ ημουν που καπνιζα αυτην την ΑΗΔΙΑ..................

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #53 στις: Απριλίου 03, 2010, 16:59 »
Παράθεση
Σήμερα ξύπνησα και τα φλέματα που εβγαζα ειχαν χρωμα γκρι (σταχτί). Επισης και τα ρουθουνια μου στο φυσημα παρηγαγαν σταχτί προϊον! Να οφείλεται κι αυτο στην αποτοξινωση αραγε? (Παντως ατμιζω με 15 mg νικοτινη)
Μη το παρακάνεις με τη νικοτίνη .
Στα φλέματα ίσως παρατηρήσεις μαύρα μικρά στίγματα , αυτά είναι πίσσα που πανικόβλητη εγκαταλείπει τον οργανισμό σου.
Το γκρι σάλιο και γενικά η γκρι χρωστική στα ούλα - δόντια ειναι απο την PG , ευκολα φεύγει αν βουρτσίσεις τα δόντια ( δεν ενσωματώνεται στην αδαμαντίνη όπως με το τσιγάρο)

Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #54 στις: Απριλίου 03, 2010, 18:09 »
Το γκρι σάλιο και γενικά η γκρι χρωστική στα ούλα - δόντια ειναι απο την PG

Δεν έχω γκρι σάλιο. Απλά με το ξύπνημα η καθιερωμένη απόχρεμψη σήμερα είχε χρώμα γκρι! Στην αρχή ολόκληρο το φλέμα και μετά γκρι στίγματα! Επίσης δεν ατμίζω PG αλλά VG (τουλάχιστον αυτήν ζήτησα να μου στείλουν αν και το μπουκαλάκι γράφει πως το υγρό είναι τοξικό αν έρθει σε επαφή με το δέρμα και μου έκανε εντύπωση γιατί θεωρητικά η VG δεν είναι τοξική)

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #55 στις: Απριλίου 03, 2010, 18:12 »
γιατί θεωρητικά η VG δεν είναι τοξική
Ούτε η PG, ούτε η VG είναι τοξικές, η νικοτίνη είναι τοξική.

Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #56 στις: Απριλίου 03, 2010, 18:33 »
Ούτε η PG, ούτε η VG είναι τοξικές, η νικοτίνη είναι τοξική.

Το μπουκαλάκι γράφει τα εξής : Toxic in contact with skin. Keep away from food, drink and animal feedstuffs. Wear suitable protective clothing and gloves. Harmful to aquatic organisms, may cause long term adverse effects in aquatic anvironment. In case of acceident or if you feel unwell seek medical advice immediately and show this lebel. Keep locked up and KEEP OUT OF REACH OF CHILDREN. Contains <2.6% v/v Nicotine, Main ingredents (>95%) Aqueous V/Glycerol, Deonized-water, Other <3%

Πάσα μετάφραση δεκτή :)

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #57 στις: Απριλίου 03, 2010, 19:49 »
Ειναι υποχρεωμενοι οι κατασκευαστες να τα γραφουν αυτα λογω της νικοτινης ΚΑΙ ΜΟΝΟ!
Οπως σου λεει και ο φιλος παραπανω η νικοτινη ειναι τοξικη και δηλητηριωδης ουσια τα αλλα συστατικα δεν κανουν κακο πουθενα και δεν ειναι καθολου τοξικα.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #58 στις: Απριλίου 03, 2010, 19:59 »
Θυμίσου ότι στα πακέτα τσιγάρων λέει
"Το καπνισμα προκαλέι καρκίνο"
Αυτό δυστυχώς δεν με εμπόδισε να καπνίζω 35 χρόνια

Όπως έχουμε ξαναγράψει σε αυτό το φόρουμ , κανείς ποτέ δεν ισχυρίστηκε ότι το ατμισμα είναι υγιεινό, ιδιαίτερα με νικοτίνη.
Take it or leave it !

Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #59 στις: Απριλίου 05, 2010, 14:40 »
τα αλλα συστατικα δεν κανουν κακο πουθενα και δεν ειναι καθολου τοξικα.

Όντως το υγρό που ατμίζω εκτός από νικοτίνη έχει άλλα 4 συστατικά (όπως τουλάχιστον λέει στο site). Όμως δε γράφει ποια συστατικά είναι! Ούτε στο site ούτε στο μπουκαλάκι! Και όταν ρώτησα τον πωλητή να μου πει ποια είναι, απέφυγε να απαντήσει!
 :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246289 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572229 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1925 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122067 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 416 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326871 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8634 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298053 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827669 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511817 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios