vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

93 επισκέπτες, 7 χρήστες
azografos, Jorge, manoslykos, johnath, bloodlessz, Mimhsdr, Tem

Twitter

Joyetech eCom και eCom-C

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 26, 2014, 16:49 »
Nα προσθέσω επίσης ότι οι C2 κεφαλές (όπως και οι παλαιότερες eGo-C) δεν μπορούν να φτάσουν συνήθως τη διάρκεια ζωής μιας κεφαλής Aspire BDC. Aυτό βέβαια δεν σημαίνει κατ ανάγκη ότι οι  Aspire BDC είναι καλύτερες.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 26, 2014, 17:35 »
Ίσως έχεις να μου προτείνεις καποιο άλλο η.τ. παρεμφερή;

Εάν έχεις καταλήξει σε υγρό-α, προτείνω να πας σε ένα κατάστημα όπου μπορείς να δοκιμάσεις τα υγρά που ατμίζει. Τότε μόνο έτσι θα βγάλεις κάποια άκρη.


Εννοείται ότι θα τα ατμίσεις με το η.τ που ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις.

συγχώνευση συνεχομενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 07, 2014, 21:44 από petra »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 07, 2014, 21:43 »
Από την Πέμπτη έχω στα χέρια μου το ροζουλί eComC με την 650 mah twist VW μπαταρία.  Τον ατμοποιητή τον χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά, τη μπαταρία όχι, μια και πρέπει να φορτίζει ενδιάμεσα.

Το πακέτα έφτασε «σπασμένο» στα χέρια μου από την ecig Hellas ως σετ δοκιμής, μέσω του συνατμιστή camber και περιλάμβανε  μια μπαταρία, τον ατμοποιητή και μια ανταλλακτική κεφαλή. Το πλήρες μονό πακέτο περιλαμβάνει:

Το μονό:   1 μπαταρία 650 ή 900 ή 1300 mah σε 510 σπείρωμα
                 1 ατμοποιητή με 2 επιστόμια και 2 κεφαλές C2
                 1 φορτιστή (τοίχου + micro usb καλώδιο)
                 2 καλύμματα επιστομίων μαζί με οδηγίες χρήσης και κάρτα εγγύησης
Διατίθεται σε εξής χρώματα: Ασημί, μαύρο, ασπρο, ροζ, κόκκινο για τις 650ρες μπαταρίες
Ασημί-μαύρο για τις 900ρες (με επιβάρυνση 2 ευρώ)
Ασημί-μαύρο για τις 1300ρες (με επιβάρυνση 4 ευρώ)
Παρουσίαση:
elegant ego style η.τ. μεσαίου μεγέθους και με όμορφη περλέ βαφή. Το επιστόμιο από σκληρό πλαστικό είναι τύπου 510 και αντικαθίσταται με οποιοδήποτε 510 επιστόμιο. Η φόρτισή του γίνεται από οποιοδήποτε micro usb καλώδιο. Η εισαγωγέας εταιρία δίνει ως υλικό κατασκευής τον ανοξείδωτο χάλυβα. Το ύψος της 650ρας μπαταρίας με 510 σπείρωμα είναι 9.8 εκατοστά, 1.5 εκατοστό κοντύτερη από την ego spinner 1 στα 1300.
Χρήση:
Σε γενικές γραμμές εξεπλάγην ευχάριστα από την απόδοση τόσο της μπαταρίας, όσο και του ατμοποιητή
Μπαταρία: είναι vw πλέον, από 5.1 ως 10 βατ και πιθανότατα τα δίνει και τα 10, χωρίς περιορισμό αμπέρ. Βασισμένη στην πετυχημένη twist, με περιστρεφόμενο διακόπτη, κομψό κουμπί και λαμπάκι ένδειξης μπαταρίας διπλα του. Στον ατμοποιητή του πακέτου, που είναι 2.5 ομ, ήταν αισθητή η διαφορά τραβήγματος οσο ανέβαινα από τα 8.5 βατ (4.6 βολτ σύμφωνα με το dna) στα 10 βατ (5 volt σύμφωνα με το dna). Αυτό την κάνει πιο ισχυρή από την σπινερ 1.
Συγκριτικά επίσης, δοκίμασα τον ατμοποιητή στα 10 βατ στην ecom μπαταρια και το dna. Τα 10 βατ του dna ατμιστικά μου φάνηκαν ελάχιστα πιο ισχυρά, ενώ σε σχέση με τη σπινερ 1 στα 9.2 βατ, η joyetech μπαταρία αποδείχτηκε ατμιστικά λίγο πιο ισχυρή.
Δοκίμασα τη μπαταρία και με άλλους ατμοποιητές (σοφια, dripper, smok terminator, Gemini mini-οι επισκευάσιμοι στα 1.5 ως 1.9 ο τζεμινι στα 1.9 ομ) με ικανοποιητικότατο αποτέλεσμα ατμιστικά. Η μπαταρία λοιπον, ξέχωρα από το σύνολο, είναι μια ικανοποιητικότατη ατμιστική προσθήκη για μια έξοδο ή αν τελειώσει η μπαταρία του μοντ. Στον υπολογιστή μπορείτε να τη λειτουργήσετε και ως passthrough αν δεν σας ενοχλει το καλώδιο στο πλάι

Σύμφωνα μη την κατασκευάστρια εταιρία, το λαμπάκι ένδειξης μπαταρίας αναβοσβήνει πιο συχνά όσο τελειώνει η μπαταρία (όταν πατάμε το κουμπί) Κάτι τέτοιο δε διαπίστωσα, όπως επίσης το φως πίσω από το κουμπί δε σβήνει όταν η μπαταρία φορτίζει. Μου ανακοινώθηκε όμως ότι η μπαταρία του πακέτου είναι από τα δοκιμαστικά κομμάτια και δν είχε τη συγκεκριμένη ρύθμιση.  Ωστόσο, δε μου άρεσε η αίσθηση του usb βυσματος. Το καλώδιο δυσκολεύεται για να μπει. Κάποια στιγμή που το ζόρισα, γλίστρησε πάνω στη μπαταρία κι έκανε μια ασχημη γρατζουνιά στο χρώμα της.

Ατμοποιητής: Αν για την μπαταρία περίμενα μια κλασική twist joyetech, για τον ατμοποιητή δεν περίμενα τίποτα. Ομολογώ ότι με μισή καρδιά έπιασα να κάνω τη δοκιμή. Η κεφαλή C2 είναι η bottom coil εκδοχή της joye. Ως γνωστόν, η μέτρια γεύση των BC, το ήπιο χτύπημά τους, οι μπουρμπουλήθρες, η υπερθέρμανση της κεφαλής  και οι διαρροές τους, μαζί με τη μικρή διάρκεια ζωής των κεφαλών δε με ικανοποιησαν ποτέ.  Να όμως που έπεσα στην εξαίρεση.

Ο eComC ατμοποιητής μπορεί να έχει τη μέτρια γεύση όλων των ΒC, αλλά κανένα άλλο από τα ελαττώματά τους. Δοκίμασα με πλήρη επιφύλαξη 6ρα νικοτίνη, όση βάζω στον Gemini mini και τους επισκευάσιμους με βαμβάκι και πήρα χτύπημα. Ελάχιστα υποδεέστερο, αλλά όχι σε βαθμό που να προσθέσω σταγόνες 40ρας βάσης για ενίσχυση. Σε απανωτές τζούρες ο ατμοποιητής ούτε υπερθερμάνθηκε, ούτε αρχισε μπουρμπουλήθρες, ούτε διαρροές. Ισως βεβαια για το τελευταίο να ευθύνεται το εξτρα oring στην εξωτερική πλευρά του πόλου, που δεν το συνάντησα σε άλλο ατμοποιητή. Υποδειγματική πάντα συμπεριφορά, με αρκετά χαλαρή και άνετη τζούρα και ευελπιστώ καλή διάρκεια κεφαλής αν κρίνω από τη απόδοσή του μετά από 25 περίπου μλ. Ελπίζω η επόμενη κεφαλή που θα ανοιξω να μην έχει διαφορετική συμπεριφορά. Η τιμή της άλλωστε δεν το επιτρέπει. Σοβαρό μειον του ατμοποιητή το χαλαρό κούμπωμα του επιστομίου, που βγαίνει με την παραμικρή πίεση ή ζορισμα σε τσέπη. Θέλει πολλή προσοχή για να μην χαθεί

Συνοψίζοντας:

Θετικά:
Ποιότητα Joyetech
Κομψή εμφάνιση
Δυνατή μπαταρία
Καλή διάρκεια για 650ρα
Ομορφος σχεδιασμός
Χρώματα – περλέ βαφή
Passthrough λειτουργία
Απευθείας κούμπωμα επισκευάσιμων
Φορτιση από micro usb – δε χρειάζεται ειδικός φορτιστής ego – πρακτικα φορτίζει από οποιοδήποτε καλώδιο κινητού ή power bank
Ατμοποιητής χωρίς συμπεριφορά πριμαντόνας. Απροβλημάτιστη, σταθερή λειτουργία, κατάλληλος για αρχάριους.
Δυνατότητα χρήσης οποιουδήποτε 510 επιστομίου
Ικανοποιητικό χτύπημα
Δεν υπερθερμαίνεται σε σκληρή χρήση, δεν εμφανίζει μπουρμπουλήθρες και διαρροές.
Διαθέτει εξτρά ορινγκ στεγανοποιησης στην εξωτερική πλευρά του πόλου
Κομψή μεταλλική επένδυση του ατμοποιητή

Αρνητικά:
Η βαφή «τραυματίζεται» εύκολα
Ελλειψη χρωμάτων στις 900-1300 mah μπαταρίες
Η usb είσοδος φορτισης δεν καλύπτεται με καπάκι. Δεν διανοούμαι να ρίξω χύμα τη μπαταρία στην τσάντα ή να την πάρω μαζί μου σε θαλασσα. Λίγη σκόνη, σκουπιδάκια, άμμος, ακόμη κι ένα ξεφτίδι από χαρτομάντιλο μπορούν να την καταστρέψουν
Υπερβολικά στενή usb εισοδος
Λίγο μεγάλο μέγεθος για 510 μπαταρία συγκρινόμενη με τον ανταγωνισμό. Στις μεγαλύτερες χωρητικότητες το μήκος της είναι απαγορευτικό.
Πολύ χαλαρό και λίγο άκομψο επιστόμιο
κλασική μετρια γεύση bottom coil
Δυσκολία στην αναπλήρωση υγρού σε χώρους με μη επαρκή φωτισμό. Το «παραθυράκι» ελέγχου του υγρού είναι μικρό.
H κεφαλή δεν είναι βιδωτή, αλλά κουμπωτή, ένα σχετικό ζόρι το θέλει

ΤΙΜΗ-ΤΙΜΗ-ΤΙΜΗ
Αν και joyetech, που είναι μια εταιρία γνωστή για την ποιότητα κυρίως των μπαταριών της, η τιμή του ecom δεν είναι η καλύτερη δυνατή. Σχεδόν 48 ευρώ το μονό σετ, με τον ατμοποιητή να πωλείται ξεχωριστά στα 16 ευρώ, τη μπαταρία στα 30.5-35.5 ανάλογα με τα mah και την κεφαλή στα 5 ευρώ!!!! Δεν είναι από τα φθηνότερα της αγοράς, αλλά (για να λέμε και του στραβού το δίκιο) η ecig.gr δίνει 20% έκπτωση στα μέλη του φόρουμ και δωρεάν μεταφορικά για παραγγελίες άνω των 30 ευρώ, οποτε η τιμή του μονού σετ διαμορφώνεται στα 38,5  ως 41.5 ευρώ (650-1300mah) και του διπλού (πλήρης λύση για αρχάριο ατμιστή) στα  52 για 650ρες μπαταρίες και στα 60 για 1000ρες μπαταρίες. Το κόστος για σταρτερ κιτ με πολυβολτικές μπαταρίες, φορτιστές, ατμοποιητές κλπ δεν είναι τόσο υψηλό, αλλά είναι υψηλό το κόστος της κεφαλής στα 4 ευρώ με την εκπτωση ή στα 5 ευρώ αν το πάρει από συνεργαζόμενα καταστήματα χωρίς έκπτωση. Και ο ατμοποιητής αν χρειαστεί αντικατάσταση είναι ακριβός.

Συνοψίζοντας, μπορεί τα αρνητικά να φαίνονται αρκετά, αλλά είναι δευτερεύουσας σημασίας, εκτός ίσως από την τιμή των μεμονωμένων κομματιών. Το σημαντικό είναι ότι στα χέρια αρχάριου θα δώσει μια καλή λύση για άτμισμα χωρίς προβλήματα, αλλά δεν θα απογοητεύσει και τον εμπειρο και απαιτητικό ατμιστή σαν εργοστασιακό σετάκι. Η τιμή των ανταλλακτικών με προβληματίζει, διότι είναι τέτοια, που τη δικαιολογεί μόνο πολύ καλή ποιότητα και διάρκεια σε όλες τις κεφαλές που θα αγοράσει ένας χρήστης. Για το συγκεκριμένο θέμα δεν μπορώ να εκφέρω ακόμη άποψη, θέλει χρήση του προιόντος για αρκετό καιρό.

Όπως εγραψα και στην αρχή του ποστ, το σετ μου το προμήθευσε για τη δοκιμή η ecig Hellas, αντιπρόσωπος της joyetech στην Ελλάδα (ecig.gr) και διατίθεται επίσης στα συνεργαζόμενα καταστήματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 07, 2014, 23:05 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 07, 2014, 22:22 »
Παράθεση
Ελπίζω η επόμενη κεφαλή που θα ανοιξω να μην έχει διαφορετική συμπεριφορά.

Μια απ'τα ίδια και ο ecom, δε ξέρει αν θα δουλέψει η αντίσταση ή όχι. Μια αντίσταση δουλεύει τέλεια και άλλη άστα να πάνε..!

Περίεργα πράματα για τέτοιο κόστος αντίστασης.

Συμφωνών σχεδόν με όλα όσα ανέφερες petra.

Αποσυνδεδεμένος arkoudiaris

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 08, 2014, 23:50 »
Το παρέλαβα και εγώ χθες αλλά μετά το δεύτερο γέμισμα έχω μπουρμπουλήθρες. Σταμάτησαν μόλις άλλαξα και έβαλα καθαρή κεφαλή. Κάτι που θεωρώ θα μου δημιουργήσει πρόβλημα στα γρήγορα refill κατά τη διάρκεια της μέρας όπως όταν είμαι στη δουλειά.  :( :(   Αν συνεχίσει έτσι και δεν βρω κάποιο "τρόπο" να τις αποφύγω θα καταλήξω σε κάποιον ατμοποιητή με bdc κεφαλή που ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος.


Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 09, 2014, 09:07 »
Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα με τους συγκεκριμένους ατμοποιητές όπως έγραψα και πιο πάνω και μου φαίνεται πολύ παράξενο που η joyetech δεν το έχει διορθώσει στον ecom-C.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος arkoudiaris

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 09, 2014, 11:33 »
Καμιά πατέντα ίσως να χρησιμοποιήσουμε το δικό του atomizer με bdc κεφαλή;;; :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 09, 2014, 12:03 »
οι δικές του κεφαλές μπαίνουν κουμπωτές, οι αλλες μπαίνουν βιδωτές.
Θα ήταν καλό πάντως να γνωρίζουμε αν οι μπουρμπουλήθρες ξεκινούν μόλις δουλέψετε απανωτά τον ατμοποιητή και ζεσταθεί, ή συμβαίνουν σε άσχετο χρόνο.
Εν τω μεταξύ η δικιά μου κεφαλή (η οποία πάει αύριο για αλλαγή μάλλον) δεν κάνει μπουρμπουλήθρες ούτε καν όταν τελειώνει το υγρό. Δε φαίνεται καλά από το παραθυράκι και το καταλαβαίνω όταν τρώω το πρώτο καμμένο. Και τώρα που πάλιωσε η αντίσταση, υπερθερμαίνεται μεν κάποιες φορές, αλλά χωρίς φυσαλίδες και διαρροές.
Είπαμε βέβαια, δεν μπορώ από την απόδοση της μιας να κρίνω όλες, αλλά η πρώτη τα πήγε τελικά μια χαρά. Αύριο κλείνει βδομάδα, υπολογίζω να έχω κάνει 4-5 μλ ημερησίως, δλδ περίπου στα 30 μλ με βλέπω να την πετάω. Δε λες μικρή τη διάρκεια ζωής της για bottom coil, τη λες όμως για την τιμή της. Δυστυχώς, το κόστος συντήρησης του ecomC είναι ένα θέμα.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 20, 2014, 09:24 »
Joyetech eCom™-BT......
Mια ακόμα εκδοχή του eCom.....με τεχνολογία Bluetooth.

Πρόκειται για μια συσκευή eCom που συνδυάζεται αυτή τη φορά με τις νέες μπαταρίες eCom-BT οι οποίες διαθέτουν Bluetooth chip.



http://www.joyetech.com/product/ecombt.php

Αποσυνδεδεμένος l4m0

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #54 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 21:16 »
Σκέφτομαι να αγοράσω το πακέτο ecom c starter kit, αξίζει; Θα μπορώ να του βάζω πάνω ατμοποιητές bdc? Θα δώ διαφορά σε σχέση με το ovale elips c που χρησιμοποιεί ατμοποιητή ego c η να μεινω στο elips?

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #55 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 21:43 »
To ecom  χρησιμοποιεί την κεφαλή C2 της Joyetech. Eίναι μια  bottom coil κεφαλή αλλά όχι bdc. 

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #56 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 22:03 »
Όπως τα λέει ο Tem από πάνω. Μπορείς βέβαια αργότερα να βάλεις οποιονδήποτε ατμοποιητή BDC 510 επάνω αν δε σου αρέσει ο δικός του. Ή να πάρεις σκέτη τη μπαταρία και ατμοποιητή της αρεσκείας σου.

Αποσυνδεδεμένος l4m0

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #57 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 22:13 »
Ευψαριστω για τις απαντησεις! Ο c2 ειναι καλος? Δεν ξερω και πολλα... Ποσο διαρκει μεχρι να ειναι για πεταγμα και που μπορω να βρω ανταλλακτικα? Αν μπορειτε στειλτε μ κ ενα λινκ
Και κατι ακομα..ποια υγρα χαλανε ποιο ευκολα τον ατμοποιητη? Αυτα με pg η αυτα με περισσοτερη vg? Τελευταια ακυρη ερωτηση γ να μην βγαινω off topic!

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #58 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 22:22 »
Η διάρκειά τους είναι στα επίπεδα των eGo-c
Ανταλλακτικές κεφαλές και γενικότερα όλα τα είδη της Joyetech θα βρείς στο http://www.ecig.gr

Αποσυνδεδεμένος l4m0

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #59 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 22:41 »
Η αποδοση τους σε σχεση με τους ego c? Αποδιδει καλυτερη γευση κ ατμο? Θελω ν ξερω αν θα δω διαφορα προς το καλυτερο σε σχεση με το elips-c, το οποιο το εχω και δυο χρονια σχεδν κ εχουν χασει οι μπαταριες την αποδοση τους..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124753 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix