vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Υγρά στη χειραποσκευή σε μπουκαλάκια τα οποία να αναγράφουν 100ml άφοβα μπορείς να έχεις μαζί σου... Απλά θα σου ζητηθούν να τα δείξεις για την επαλήθευση της χωρητικότητας.. Όσο για το αν επιτρέπεται το ΗΤ μέσα στους χώρους του Ελ. Βενιζέλος κρατώ μια επιφύλαξη παιδιά.. Όταν ρώτησα αν μπορώ να ατμίζω για να μην υποχρεώνομαι να πηγαίνω στα καπνιστήρια μέσα στην κάπνα, σαφή απάντηση δεν πήρα.. Ο ένας έλεγε "ναι" ο άλλος "όχι"...  :hmmm:
εγω δεν ρωταο κανεναν καθομαι σε μια θεση και λιγο διακριτικα μεσα στο αεροδρομιο ατμιζω.

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Στο Μακεδονια ατμιζα χωρις προβλημα χωρις να προκαλω βεβαια

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα

@maimou
Ποια ηταν η  εταιρια?


...πολύ ενδιαφέρον αυτό που λες, ποιά εταιρεία το κάνει αυτό στ'αεροπλάνα της;
EDIT: daywalker, μαζί το γράφαμε ;D

Ηταν με Ryanair η πτηση, απο Θεσσαλονικη για Ρωμη και τουμπαλιν!  ;D

Δηλαδή από ότι διαβάζω κανείς δεν φέρνει εμπόδια σε κράτηση η.τ. σαν προσωπικό αντικείμενο
παρά μόνο να είναι ελεγχόμενη η χρήση του στα αεροδρόμια ή μέσα στο αεροπλάνο .... στη ζούλα  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
στο αεροπλανο βασικα. Στο αεροδρομιο δεν σου λενε τιποτα.
στο αεροπλανο ομως αμα σε δουνε να βγαζεις ατμους πιθανον να παρεις παρατηρηση

Αποσυνδεδεμένος VersuS05

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Αν και δε ταξιδεύω πολύ με αεροπλάνο σε πρόσφατη πτήση που χρειάστηκε να μεταβώ στο εξωτερικό δεν είχα πρόβλημα.
Ούτε στο χώρο του αεροδρομίου αλλά ούτε και μέσα στο αεροπλάνο και μάλιστα κάποιος μου ζήτησε να δοκιμάσει κ του έδωσα με άλλο drip-tip.
Εντάξει όμως ήμουν διακριτικός παρ όλα αυτά.

 :confused1: :confused1: με ποια εταιρεία ταξίδευες  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος VersuS05

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
EgyptAir Express με προορισμό τη Μάλτα.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Εγω Lufthansa κανενα προβλημα με διακριτικη ατμιση
στην δικη μας Aegean Air ομως... την εφαγα την παρατηρησουλα μου και πηγα στο μπανιο να ατμισω..

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
EgyptAir Express με προορισμό τη Μάλτα.
Η αγαπημένη μου εταιρία !!! Είναι  πολύ καλά ενημερωμένοι  για το η.τ.!!!!!!!  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Στο τελευταιο ταξιδι μου Αθηνα-Πιζα στο Ελ. Βεν. Στη χειραποσκευη εχω μινι προβατο. Περναει η χειραποσκευη απο τον ελεγχο και εχω περασει κι εγω επισης και μπορω να δω το μονιτορ που βλεπει κι ο ελεγκτης. Φανταζει πραγματικα απειλητικο ενα μαρκουτσι (που να ηταν και το μεγαλο προβατο) μεσα σε ενα τσαντακι να κινειται πανω στον υμενα μεσα απο την οθονη. Φυσικα μου ζηταει ο ελεγκτης να ανοιξω. Τον προλαβαινω, ειναι ηλεκτρονικο τσιγαρο. Με ρωταει, αυτο ειναι ο ατμοποιητης; :dontknow: :dontknow: Ναι....... απαντω, το βαζω στη χειραποσκευη και κατευθυνομαι στο gate. Επιστροφη απο Πιζα, ματαια προσπαθουσα να τους πεισω οτι το προβαρι ηταν αναμνηστικος πυργος της Πιζας (ο οποιος γερνει παρεπιπτοντως οπως το προβαρι που ηταν χυμα πεταμενο στο τσαντακι) για να γλυτωσω την ιδια διαδικασια. Ευτυχως με το που το ειδαν και αφου τους ειπα περι τινος επροκειτο με αφησαν να περασω ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
ο πυργοσ τησ Πιζασ...??!!!! :)) :)) :))
εκει εγραψεσ...:)) :))

καλυτερα να τουσ λεμε κατευθειαν οτι ειναι η.τ. ... και για τισ φασεισ που δεν καταλαβαινουν, μπορουμε να λεμε συσκευη για εισπνοεσ ειναι

Αποσυνδεδεμένος glyrakos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini + DID
Δηλαδή από ότι διαβάζω κανείς δεν φέρνει εμπόδια σε κράτηση η.τ. σαν προσωπικό αντικείμενο
παρά μόνο να είναι ελεγχόμενη η χρήση του στα αεροδρόμια ή μέσα στο αεροπλάνο .... στη ζούλα  :)) :))

Γιάννη πριν από 10 ημέρες πήγα μέσω Ρώμης Αθήνα-Μόσχα και τούμπαλιν με Alitalia. Στον Δ.Α.Α. και στη Ρώμη μπαταρία από simple με 4 ατμοποιητές (2xCS3 + 2X CE4) πέρασε αέρα με τις χειραποσκευές μου. Στην επιστροφή από Μόσχα ξέχασα να βάλω το Prova(ta)ri + DID στη βαλίτσα. Πέρασαν 2 φορές τη χειραποσκευή μου από τις ακτίνες και με κράτησαν για να την ανοίξω τόσο στη Μόσχα όσο και στη Ρώμη (ήμουν σίγουρος ότι θα το έχανα). Αλλά αφού τους εξήγησα τί ήταν χρησιμοποιώντας το 1 φορά (στη Μόσχα) μου το έδωσαν κανονικά! Τώρα μέσα στο αεροπλάνο εννοείται ότι το χρησιμοποιούσα αλλά διακριτικά (εκπνέοντας προς τα κάτω) στρέφοντας τα βλέμματα των γύρω μου (μάλλον καπνιστών) πάνω μου!  ;D   

Αποσυνδεδεμένος Elias_kall

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα σας..  :bye:  Μετά από ένα περιστατικό στον Ελ. Βενιζέλος θα ήθελα να ενημερώσω τους φίλους που χρησιμοποιούν box mods να τα βγάζουν από τσάντες όταν περνάν τον έλεγχο... Διότι προχθές πέρασε επιβάτης με τέτοιο mod από τον έλεγχο και έγινε χαμός, νομίζοντας ότι αυτό το κουτί με την μπαταρία και τα καλώδια περιέχει.... ΜΠΟΥΜ!!  :idiot1:   :laugh1:  Βέβαια εγώ που είδα το εν λόγω μοντ φωτογραφίες, η όποια ομοιότης με βόμβα είναι απλά ανύπαρκτη...  :eyesplash:  Το συγκεκριμένο ήταν κουτί, με μια μπαταρία... το καπάκι άνοιγε και δίπλα από την μπαταρία είχε θήκη για να αποθηκεύει μπουκαλάκι με υγρό των 10ml.... Και που να είχε και οθόνη το μοντ... Θα είχαν καλέσει και τα Κ9....  :laugh1: :laugh1:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix