vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

365 επισκέπτες, 2 χρήστες
Barbapaidi, xsad

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος Drunkyard

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Σύντομα θα ξεπροβάλλει.....
μεχρι 100ml μαζι σου σε χειραποσκευη, και μεχρι 1L στη βαλιτσα, αν θυμαμαι καλα..  :thumpup:


αυτό που διάβασες κ το έγραψες;


Την δεύτερα έφυγε συνάδελφος μου με 5λιτρα στην βαλίτσα κ 100μλ [μπουκαλάκια] αρώματα κ δν του ειπαν μεχρι 1λιτρο αλλιώς
 δν πετας
η στα κατασχέσουμε
που το είδες γραμμένο αυτό που έγραψες κ που γίνεται αναφορά για ατμιστικά υγρά στης αποσκευές σε κοινοτική οδηγία η νομους αεροδρομιου;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 17:57 από Drunkyard »

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Αυτό με το 1ml ισχύει. Έψαξα και βρήκα πρόχειρα και οδηγίες από γνωστή εταιρία:




Υγρά σε χειραποσκευήΥπάρχουν πολλοί κανόνες για το τι να βάλετε στη χειραποσκευή σας και τι να αφήσετε στο σπίτι. Και το πιο σημαντικό, η λέξη "υγρά" έχει μια ευρύτερη έννοια από ό,τι φαντάζεστε. Για παράδειγμα: το lip balm, τα κραγιόν, οι κρέμες χεριών, τα αποσμητικά και οι λακ όλα θεωρούνται υγρά στο συγκεκριμένο πλαίσιο.
[/color]Οι κανόνες:[/color]Το υγρό βρίσκεται σε δοχείο με μέγιστο όγκο τα 100ml
  • Όλα τα δοχεία πρέπει να χωρούν άνετα σε διάφανη, επανασφραγιζόμενη πλαστική σακούλα 1 λίτρου, με διαστάσεις που δεν ξεπερνούν τα 20 x 20cm
  • Αυτή η πλαστική σακούλα πρέπει να αφαιρείται από τη χειραποσκευή και να ελέγχεται ξεχωριστά από την ασφάλεια του αεροδρομίου

Αποσυνδεδεμένος Drunkyard

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Σύντομα θα ξεπροβάλλει.....
για χείραποσκευη αναφέρεται αυτό
για τα μλ της βαλίτσας που γίνεται αναφορά για να την δω κ εγώ;

Αποσυνδεδεμένος Elias_kall

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Λοιπόν, για αποσκευή δεν υπάρχει περιορισμός υγρών... Για την καμπίνα επιτρέπονται τα υγρά (μη εύφλεκτα) σε μπουκαλάκια μέχρι 100ml (αναγραφόμενη χωρητικότητα)... Τα παραπάνω μπουκαλάκια να χωράνε σε σακουλάκια του 1 λίτρου...

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Μιλήστε περισσότερο θετικά, παρά αρνητικά.

Δημοσιεύστε καλοπροαίρετα μηνύματα .

Παραθέστε απλά την άποψή σας και αν αυτή βασίζεται σε επιχειρήματα, πιθανόν να βρείτε κι άλλους που συμφωνούν μαζί σας.

Στο φόρουμ προσπαθούμε να χαλαρώσουμε αλλά και να ενημερωθούμε ταυτόχρονα.

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
αυτό που διάβασες κ το έγραψες;
...
που το είδες γραμμένο αυτό που έγραψες κ που γίνεται αναφορά για ατμιστικά υγρά στης αποσκευές σε κοινοτική οδηγία η νομους αεροδρομιου;
δε μιλησε κανεις για ατμιστικα υγρα συγκεκριμενα, απλα στραβοθυμομουν κατι, το οποιο και καλοπροαιρετα εσπευσα να αλλαξω και αν παραπληροφορησα ατμιστες που προλαβαν και πεταξαν χωρις 2-3 λιτρα υγρο μαζι τους, τους ζητω και συγγνωμη..


ας κρεμασουμε λοιπον την επιφυλαξη και την καλη διαθεση να ειμαστε ολοι με το μαχαιρι πισω απ' την πλατη και κρυμμενοι στη γωνια  :bravo_encouragements: :bravo_encouragements: :bravo_encouragements:

η παρεμβαση του Γιαννη απο πανω τα λεει ολα περι υφους και στοχου οταν γραφει κανεις στο φορουμ, αλλοι προτιμουν να συμβαλλουν την ηρεμια και την καλη τους διαθεση, και αλλοι   :dontknow:



για να επαναφερω το θεμα στην ουσια του, εχει τυχει σε κανεναν αλλο να πουλανε ΗΤ στο αεροπλανο κατα τη διαρκεια της πτησης; μονο η Ryanair το κανει;   :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
πουλαει η.τ. η Ryanair κατα την διαρκεια της πτησης ?! :o
θα πεταξω με αυτην τον αλλο μηνα..
θελω να δω αν πουλουνται ακομη τα EGO-T :))

Αποσυνδεδεμένος genesis_rds

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari mini + Cobra
 Στο ξενοδοχείο που δουλεύω ήρθαν κάτι πελάτες και μου έδειξαν ένα πακέτο (μοιάζει με κανονικά πακέτο τσιγάρων) με ΗΤ μιας χρήσεις που τα αγόρασαν από την Ryanair. Απ όσο θυμάμαι μου ειπανε πώς τα πηρανε 6-7 εύρο.

(δεν θυμαμαι ποσα ειχε μεσα το πακετο)

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
πουλαει η.τ. η Ryanair κατα την διαρκεια της πτησης ?! :o
θα πεταξω με αυτην τον αλλο μηνα..
θελω να δω αν πουλουνται ακομη τα EGO-T :))

Νομιζα οτι θα ηταν cigarette look τυπου αυτα που πουλανε.

Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
θα ερθει η αεροσυνοδος να με ρωτησει αν θελω ητ γιατι μονο αυτο επιτρεπετε κ θα βγαλω το βε βε με την ποπη πανω θα τραβηξω μια καλη τζουρα να βγει πολυ ντουμανι κ θα μεινει η κοπελα :)) :))

θα γεμησω ατμο το αεροπλανο να μην βλεπει κανεις κ μετα θα το απαγορεψουν κ αυτο :wall: :wall:


παντως ειναι κ πολυ φτηνη εταιρια αποτι εχω δει...τρομερη διαφορα σε τιμες

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
αφου ειναι ετσι στην εταιρια αυτη...θα παω με προβατο στο αεροπλανο.. :)

Αποσυνδεδεμένος stephanos21

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Στο ταξίδι που έκανα Birmingham-Dublin με ryanair, το ΗΤ επιτρεπότανε και στα δύο αεροδρόμια, και στην πτήση. Με τα υγρά δεν είχα πρόβλημα, και δεν νομίζω κανείς να σκέφτεται να πάρει e-liquid σε συσκευασία άνω των 100ml, που είναι το όριο.

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
πριν ποσο καιρο?

γιατι ειναι προσφατη η απαγορευση στα αεροπλανα....κανενα 6μηνο περιπου νομιζω

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
για απαγορευση στα αεροπλανα δεν ειχα ακουσει.
μονο ανα εταιρια ανακοινωσεις που βγαζουνε εχω ακουσει μεχρι τωρα...
εχεις κανενα λινκ για την απαγορευση αυτη?

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
γενικα νομιζω ειναι κ το ητ απαγορευμενο σε κλειτους χωρους....δεν το εχω ψαξει κ πολυ γιατι ετσι κ αλλιως ατμιζω οτι κ να μου πουνε,κατι για εναν νομο του 2009 που δεν τον εφαρμοζαν κ το ξεκηνησαν πριν λιγο καιρο :dontknow:

εδω το ειχα διαβασει αλλα δεν θυμαμε που...

δεν ξερω αν στα αεροπλανα το απογορυσαν σε ολες τις εταιριεσ...στην aegean που μπηκα παντως το ειπαν στην ανακοινωση οτι το απαγορευουν :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541458 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597264 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357785 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591938 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios