vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 7 χρήστες
athanasiosm, vasim, manoslykos, Milarepa, camber, myiorgos, haris231

Twitter

ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:31 »
Ναι καλέ μου απλώς στο...εθεσα συνδιαστικά...Πάντως όταν το φτιαχνεις μονος σου κάαατι ξέρεις αλλά κ πάλι φυτικό έλαιο θα το πεις???? :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:38 »
Γιατί δεν φοράς κράνος:     :laugh1:

Μπορεί να είχε τρακ μπροστά στην κάμερα, ο... Χριστιανός.
Για έλα στη θέση του... πώς θα το έλεγες:
(εγώ πάντως, δεν ξέρω...  :dontknow:).

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:43 »
Τι τρακ καλέ μου??? Γραμμένα σε χαρτί τα χε δεν το δες?? (Παραθεση:"Χριστιανος" είσαι εσύ ενας σπεκτρουμ μου!!! )

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:44 »
Ναι καλέ μου απλώς στο...εθεσα συνδιαστικά...Πάντως όταν το φτιαχνεις μονος σου κάαατι ξέρεις αλλά κ πάλι φυτικό έλαιο θα το πεις???? :eyesplash:

Στα έλαια ανήκει και η γλυκερίνη.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:45 »
Α συγνώμη ο κύριος ατμίζει σκέτη ανόθευτη VG λάθος μου! :tongue_smilie: 8)

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:48 »
Ο doctor μπορεί να καπνίζει ότι γουστάρει, πάντως η VG που ατμίζεις εσύ λαδάκι είναι.. :tongue_smilie: 8)

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:57 »
Εμενα παλι μου αρεσε ο δοκτωρ..δεν ειναι και λιγο να βγαινεις με το ονομα σου..
απο την αλλη διαφημιση που ειπατε εγω δεν ειδα..αυτο που καταλαβα ηταν μια
προωθηση μιας και οπως ανεφερε "αλλες μεθοδοι που εχουν χρησιμοποιηθει στο
παρελθον δεν απεδωσαν".
Οκ μπορει να μη πειθει εντελως ο γιατρος μιας και φανηκε οτι δεν εχει και τοσο
καλη γνωση του πραγματος αλλα μηπως και εμεις ειμαστε λιγο περιεργοι?και τι εννοω..
οταν λενε κατι στραβο ορμαμε να τους φαμε και τα ποστ πεφτουν βροχη..βγηκε ενας
"χριστιανος" επωνυμα και μαλιστα γιατρος και ειπε εναν καλο λογο και παλι εμεις να αρχισουμε τις γκρινιες?
εγω παντως θα προτεινα να του συστησουμε το φορουμ μας για να ενημερωθει εκτενώς
ο ανθρωπος μιας και εδω εχουν συγκεντρωσει τα παιδια τα παντα που αφορουν το η.τ,
και ετσι το επομενο του βιντεο θα ειναι πιο πλουσιο απο αποψη ενημερωσης σχετικα με αυτο
  ;)

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:58 »
τα ειπε παρα πολυ καλα. ενθουσιαστηκα πολυ θετικα με αυτη την κινηση ενος γιατρου. μπραβο απο εμενα προς τον γιατρο και φυσικα στον τυπο που το ποσταρε. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος bd7

Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 01:01 »
Πολλα μπραβο του λετε,οταν για εμενα ειναι ξεκαθαρο οτι το διαφημιζει. ειναι ασχετος με το θεμα(φυτικα ελαια;;;) και δεν εχει καμια πηγη για αυτα που λεει.
ειδικα απο επιστημονες εγω περιμενω να ακουσω στοιχεια που πηγαζουν απο ερευνα και οχι γενικοτητες...

Μια από τα ίδια. Αν δεν παρουσιάσει ολοκληρωμένη έρευνα, σε εμένα δεν λέει τίποτα. όπως και ότι δηλώνει γιατρός. όχι ότι δεν είναι, αλλά δεν είναι η άποψή του βασισμένη σε αποδεδειγμένη επιστημονική - ιατρική έρευνα. 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 03:34 »
Μπράβο και μόνο για το θάρρος του κ. Καλέργη να βγει επώνυμα και να πει τη γνώμη του για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.
Δεν μπορούμε να ζητάμε έρευνες από ένα άτομο μόνο του. Ίσως ο άνθρωπος να είδε βελτιώσεις στην υγεία των καπνιστών ασθενών του και αποφάσισε να πει τη γνώμη του. Θα έπρεπε όμως να πας πει περισσότερα γι' αυτό το θέμα.

Το ότι άλλα μέσα διακοπής καπνίσματος έχουν αποτύχει σε μεγάλο βαθμό, είναι γνωστό σε όλους μας. Εφόσον βρέθηκε ένα μέσον που κατάφερε να απομακρύνει τους καπνιστές από την πίσσα του κλασικού τσιγάρου με πολύ μεγαλύτερη επιτυχία, καλό είναι να αναφέρεται. Και αυτό έκανε ο άνθρωπος.

Η ως τώρα νομοθεσία είναι τέτοια που αναγκάζει τους εμπόρους η.τ. να μην αναφέρονται στην καλυτέρευση της υγείας των καπνιστών που το γύρισαν στο η.τ. με το φόβο να χαρακτηριστούν τα η.τ. φαρμακευτικά προϊόντα, πράγμα το οποίο θα ανέστελλε την ελεύθερη πώλησή τους μέχρι να γίνουν οι κατάλληλες έρευνες όπως γίνονται και στα φάρμακα κτλ. Αν λάβουμε υπόψιν και τα χρήματα που χάνονται από φόρους κτλ. δεν θα είναι απίθανο να υποθέσει κανείς ότι αυτές οι έρευνες μπορεί να κρατούσαν πάρα πολλά χρόνια με τα η.τ. να μένουν στα ράφια περιμένοντας τα πορίσματα των ερευνών και τους καπνιστές να συνεχίζουν να πεθαίνουν από τις επιπτώσεις του καπνίσματος.

Το θέμα προβλημάτισε και την "Μονάδα ώθησης" του υπουργικού συμβουλίου της Βρετανίας το οποίο προτείνει αλλαγή της νομοθεσίας ώστε να προωθηθεί το η.τ. για να σωθούν ανθρώπινες ζωές. (περισσότερα εδώ) Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν τέτοιες δηλώσεις δίνουν έρεισμα ώστε το η.τ. να ενταχθεί στα φαρμακευτικά προϊόντα. Ελπίζω πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο γιατί σε μια τέτοια περίπτωση μια τέτοια δήλωση μπορεί να οδηγεί στα αντίθετα ακριβώς αποτελέσματα, ίσως και εν αγνοία του κ. Καλέργη.

Αν και αυτό το τελευταίο είναι μαχητό πιστεύω. Αν ένα γιατρός πει "φάτε πορτοκάλια, κάνουν καλό", αυτό δεν κατατάσσει αυτόματα τα πορτοκάλια στα φαρμακευτικά προϊόντα! Εκτός αν η νομοθεσία κάνει διάκριση μεταξύ φυσικών και τεχνητών προϊόντων.

Ένα είναι σίγουρο: Ζούμε σ' έναν παράλογο κόσμο που έχει αρχίσει να χάνεται η έννοια της λογικής και να επικρατούν νομικές σοφιστείες οι οποίες προσπαθούν να δικαιολογήσουν ενέργειες που αποσκοπούν απλά και μόνο στο χρήμα. Γι' αυτό και καταλαβαίνω μερικές φορές πολλά μέλη που έλεγαν: Σσσστ μην κάνετε κουβέντα για το η.τ., αφήστε το στην αφάνεια να ατμίζουμε με την ησυχία μας γιατί αυτοί (οι νομοθέτες) είναι τρελοί και δεν το 'χουν σε τίποτα να μας το απαγορεύσουν με το έτσι θέλω.
Δυστυχώς κάτι τέτοιο δεν είναι πια δυνατόν, όσο και να το επιδιώξει κανείς. Το ηλεκτρονικά τσιγάρο αποκτάει κάθε μέρα περισσότερους οπαδούς και θα έπρεπε κάποια στιγμή η νομοθεσία να διαμορφωθεί έτσι που να μην υπάρχει κανένα "συννεφάκι" στην αγορά και τη χρήση του η.τ. και να το αφήσει ελεύθερο όπως το κλασικό τσιγάρο, το ουίσκι, το κοκορέτσι, τη ζάχαρη, το αλάτι και τόσα άλλα που ξέρουμε ότι βλάπτουν την υγεία μας αλλά επιλέγουμε ο καθένας ελεύθερα για τον εαυτό του να τα βάζουμε στον οργανισμό μας.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 08:16 »
Καλημέρα σας!

Είδα και γω πρωινιάτικα το λινκ και, βαθύτατα υποψιασμένος και έτοιμος να κατηγορήσω το παραμικρό (όπως πάντα, τρομάρα μου), παρακολούθησα το βίντεο.

Εύγε του! Τίποτα μεμπτό, τα είπε όλα, σωστά και συμμαζεμένα.

Ας μην ξεχνάμε πως αυτή τη στιγμή γίνεται πόλεμος ενάντια στο η.τ στην Κρήτη, τα πολεμικά ανακοινωθέντα τα ξέρετε.
Βρέθηκε ένας σύμμαχος να φέρει ένα μεγάλο κανόνι!

- για αυτά που ακούστηκαν για διαφήμιση: όχι βρε παιδιά, ο άνθρωπος ήθελε να κάνει μια όμορφη εισαγωγή, τονίζοντας ότι "Ryan = σαν τσιγάρο".
Βρέστε μου εσείς Ryan στην Ελλάδα!
- πιθανόν να έχετε διαβάσει αυτό που έχω πει για την αποτελεσματικότητα ενός φαρμάκου, ανάλογα με το πως του το συστήνει ο γιατρός. Ε, λοιπόν, αυτός αυξάνει την αποτελεσματικότητα του η.τ σαν μέσο διακοπής του καπνίσματος.
- το μόνο που τόνισε στην όλη ιστορία, ήταν να συνοδεύεται από σταθερή απόφαση να μην καπνίσει. δέκα  :thumpup:

Και το βίντεο είναι διπλά χρήσιμο, γιατί ακούστηκαν διάφορα πράγματα κι' εδώ που τελικά χρειάζονται κουβέντα.

Έχουμε λοιπόν:

1. Το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι ασφαλές. Είναι πολύ ασφαλές. Δεν είναι απλώς ασφαλέστερο σε σχέση με το κάπνισμα: οι ουσίες που περιέχει έχουν μελετηθεί εδώ και δεκαετίες σε σχέση με την επιρροή τους στο ανθρώπινο σώμα, και οι ποσότητες που προσλαμβάνονται είναι ελάχιστες σε σχέση με τα όρια κινδύνου.
Απλά: όπως είπε και ο Atmos, απαγορεύεται να δηλώνουμε πως το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι ασφαλές, γι' αυτό και δεν το κάνουμε και καθόμαστε και λέμε ναι, ξέρεις, αλλά, ίσως, οι έρευνες κλπ.κλπ.κλπ. Είναι μια καλή ευκαιρία να το δηλώσουμε εδώ, μια και το είπε πρώτος-πρώτος ένας γιατρός (που μου φαίνεται, μας έβαλε τα γυαλιά όλους).
Η υπερκατανάλωση του η.τ πιθανόν να προκαλεί άσχημες (προσωρινές!) παρενέργειες (μπούκωμα, ταχυκαρδίες κλπ.) Το ίδιο ισχύει γενικά για τις υπερκαταναλώσεις, όμως. Αν φάτε τριάντα σακουλάκια γαριδάκια, σε τι κατάσταση θα είσαστε;
2. Είμαστε όλοι πρώην καπνιστές. Τόσα χρόνια καπνίζαμε, παρόλες τις παρενέργειες (που τις ξέραμε, πολύ καλά). Τώρα μας έκοψε να ασχοληθούμε με την ασφάλειά μας; Είχαμε το τσιγάρο τόσες δεκαετίες και δεν αφήναμε κανέναν να το κατηγορήσει, τώρα για το ευλογημένο άτμισμα ψάχνουμε πιστοποιητικά; Έλεος!
Πες πως γίνεται σοβαρή έρευνα, που αποδεικνύει ότι το άτμισμα σε σχέση με το τσιγάρο είναι πολύ πιο ασφαλές, αλλά όχι σε σχέση με το μη-άτμισμα. (παρεμπιπτόντως, αυτό θα λέει, αν και όταν γίνει)
Τι θα κάνετε; Θα κόψετε το άτμισμα; Όταν καπνίζατε, τέτοιες έρευνες σας έκαναν να κόψετε το τσιγάρο;
Ποια ακριβώς πτυχή των συνηθειών σας θα επηρεαστεί από τα αποτελέσματα μιας τέτοιας έρευνας;
Το πολύ-πολύ, να αλλάξουμε λίγο την σύσταση των υγρών ή τον ατμοποιητή.
Και το πολύ αλκοόλ κάνει κακό. Δεν εννοώ κοινωνικά, εννοώ βλάβες στα όργανα. Υπάρχουν έρευνες που το αποδεικνύουν.
Αυτή τη στιγμή που ζητάτε έρευνες για το η.τ, ξεπερνάτε τα όρια στο αλκοόλ ή όχι; Κι' αυτό άδικο δεν είναι;
Όπως λέει και ο γιατρός, φέρτε μου πιστοποιητικά για το κάπνισμα. Το η.τ δεν τα χρειάζεται.

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 09:44 »
Σωστος ο γιατρος.Ο πραγματικος εχθρος ειναι το τσιγαρο απο εκει και περα ολα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε.Προσωπικα δεν χρειαζομαι ουτε πιστοποιησεις ουτε τιποτα για το Η.Τ γιατι βλεπω τις διαφορες στον εαυτο μου και αν αυριο προσπαθουσαν να μου αλλαξουν αυτη μου την αποψη θα ημουν καθετος.

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 09:54 »
respect στο γιατρο που μιλησε επωνυμα και ειλικρινα  για το ηλεκτρονικο τσιγαρο!!!!
 :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 10:03 »
.............- για αυτά που ακούστηκαν για διαφήμιση: όχι βρε παιδιά, ο άνθρωπος ήθελε να κάνει μια όμορφη εισαγωγή, τονίζοντας ότι "Ryan = σαν τσιγάρο".
Βρέστε μου εσείς Ryan στην Ελλάδα!..........

Yπάρχει εδώ Λιάκουρα  ;)
www.ruyanjazz.gr
Αλλά ο γιατρός δεν διαφημίζει προϊόντα της ruyan. Aπλά κάνει μια αναφορά στην ιστορία του ΗΤ. Και η ιστορία βέβαια έχει καταγράψει και τον πρώην καπνιστή από το Πεκίνο με το όνομα Hon Lik αλλά και την ruyan.

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 10:14 »
Διαφήμιση για το η/τ παιδιά, ήμαστε ΕΜΕΙΣ που το έχουμε ξεκινήσει,
και που οποίος καπνιστής μας ρωτάει, του λεμε τις εντυπώσεις μας.

Οι διαφορές που βλέπουμε στην δική μας προσπάθεια διακοπής του τσιγαρου, ειναι διαφήμιση ΤΣΑΜΠΑ για τις εταιρίες η/τ.

Αν δεν ημασταν εμεις οι ιδιοι διαφημηση,
θα έδινε καμιά εταιρία τζάμπα ηλεκτρονικά τσιγάρα σε ενα φόρουμ ?

Για καλό το λέω, οχι ειρωνικά.
Οι εταιρίες ξερουν καλά και να κανουν τη δουλεια τους,και το μαρκετινγκ ειναι βασικο στοιχείο....
Αλλωστε ποιος αλλος θα μπορουσε να διαμορφώσει αποψη και να μας πει, για ενα νεο προϊον, εκτος απο εναν ηδη χρήστη ηλεκτρονικού τσιγαρου ??

μπραβο στον γιατρό, που παει κοντρα στον πολεμο των καπνοβιομηχανιών.
Αν τα "πηρε" ή οχι............δεν με νοιαζει. Και να τα πηρε, ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ. (εχω κανει ιατρικος επισκεπτης οπότε δεν με σοκάρει αυτο)....


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=E5RFDqxHyTQ&feature=share[/youtube]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67342 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix