vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

66 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, gfilip, thanos1071, infernity, manoslykos, lagoudakis

Twitter

U-Max vv mod by UniQ

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #225 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 21:30 »
Απ' ότι έχω καταλάβει και διορθώστε με αν κάνω λάθος, υπάρχουν δύο εκδόσεις του umax. Τουλάχιστον αυτές που κυκλοφορούν στην Ελλάδα. Αυτή με την κόκκινη οθόνη και αυτή με την μπλε.
Η έκδοση που έχω στα χέρια μου είναι με την μπλε οθόνη και αν και το έχω για ώρα ανάγκης, είπα να το ξαναδοκιμάσω γιατί με βάλατε σε σκέψεις.
Το δοκίμασα λοιπόν με
vivi-nova 1.8ωμ    3.4v = ok
DCT         1.5ωμ    3.4v=ok
i-mist       2.0ωμ    3.2v= ελαφρώς καμένο
gianto      2.5ωμ   3.2v=ελαφρώς καμένο
Δεν δοκίμασα παραπάνω. Σε όλες τις περιπτώσεις η μέτρηση που έκανε στην αντίσταση ήταν 1-2ωμ παραπάνω.
Αυτή είναι μια πρώτη εικόνα από ατμο εμπορίου και έπεται συνέχεια


@farmax
Από που μπορώ να εισπράξω τα μισά χρήματα?   :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #226 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 21:35 »
ξεκίνα από τα 3V τις δοκιμές σου

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #227 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 21:44 »
Από κει ξεκίνησα. Αν δεις λίγο τα προηγούμενα μνμ συζητάμε κατά πόσο είναι αποκλειστικά για επισκευάσιμους το u-max και δεν ενδείκνειται για ατμο εμπορίου  :)


@farmax
μη κάνεις το κορόιδο, θέλω να εισπράξω άμεσα  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #228 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 22:29 »
.. και αυτό για τους επισκευάσιμους δεν είναι απόλυτο
Θέλει ατμο (εργοστασιακούς ή μη) με πολύ καλή τροφοδοσία για αποφυγή καμένου και χοντρό σύρμα για να αντέχουν. Οπως ισχύει άλλωστε για όλα τα *max
Γιαυτό και έχουν προβάδισμα οι επισκευάσιμοι, γιατί μπορείς να τους πλακώσεις στα φιτίλια και να επιλέξεις το σύρμα σου

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #229 στις: Νοεμβρίου 02, 2012, 02:23 »
Οχι οχι δε κανω το κοροιδο ημουν απων  :tongue_smilie:


Η αληθεια ειναι οτι αυτο με το μπλε λεεντακι δεν το ειχα
πρεπει να ειναι το v2 αν δεν κανω λαθος


Σε μενα παντως vivi 1.8 και 2.3 τις εκαιγε εν ρυπη οφθαλμου
εκαιγε ακομα και σεταρισμα στο SN μου με 0.17 συρμα αλλα και με το 0.20 στα
3.2 το ξεφτυλιζε
και οχι μονο το δικο κου αλλα και της κοπελιας το σοκολατακι
με 0.15 ομως.


Γιαυτο και το εδωσα αν και το ειχα μια βδομαδα δεν τα πηγαμε καλα οι 2 μας.
Ο φιλος που το πηρε το δοκιμασε με εναν genesis εκεινη τη στιγμη και ολος παραδοξος επαιζε μια χαρα


Για ολα τα ανωτερο με ακουσες λιγο απολυτο ισως λαθος μους ισως να φταιε και
το v1 με το κοκκινο λεντακι που ειχα




Τι να πω σηκωνω τα χερια ψηλα  ::) [size=78%] [/size]


Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #230 στις: Νοεμβρίου 02, 2012, 07:41 »
Λοιπόν αγαπητέ μου φίλε καταρχήν να δεχτώ τις εξηγήσεις σου. Όμως, ΟΜΩΣ λέω, δεν κάνεις κουβέντα για την ταμπακιέρα. ΘΕΛΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ :fight_knuppel:

ΘΕΛΩ: Τα λ7 για 1 vivi-nova + 1 DCT
ΘΕΛΩ: 100.000 € ψυχοσωματική οδύνη (ο τρόμος που πήρα από αυτά που έγραψες, η έκπληξη, η αγωνία που έζησα, το άγχος, ο χρόνος που διέθεσα για πειράματα, η ζάλη από τις τζούρες, η παντοφλιά που μου έριξε η γυναίκα μου επειδή την αγνοούσα, ο σκύλος του γείτονα που γαύγιζε, το λεωφορείο καθυστέρησε, η Ολυμπιακή δεν απογειώθηκε λόγω ομίχλης - όση ώρα άτμιζα και τέλος αναγκάστηκα να γράψω εκτός τόπου)
ΘΕΛΩ: 50.000 € για αποζημίωση των συντονιστών κ των μελών που θα διαβάσουν αυτά που γράφω και θα συμπαρασταθούν-συμπαραταχθούν στον δίκαιο αγώνα μου!
Και κλείνοντας θα βροντοφωνάξω "Ζήτω η Ελλάς", "Ελευθερία ή θάνατος", Τρεις λαλούν κ δυό χορεύουν", "Ανοίξτε τα τρελλάδικα να μπει ο κόσμος μέσα"! (Αυτά ξέρω, δεν ξέρω άλλα)
Για τους άλλους άτμο που δοκίμασα, δεν θέλω φράγκο. Μη σε βάζω και σε περιττά έξοδα....
 :laugh1: :laugh1: :wall: :wall: :bye:

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #231 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2013, 11:42 »
Από μεταφορά MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS


Μόλις χθες είπα ότι το u-max δεν μου έβγαλε κανένα πρόβλημά μέχρι τώρα ,αλλά σήμερα να το κακό ,μου το έβγαλε τελικά 8.88 μου γράφει και δεν μπαίνει καν στο μενού με τα βολτ .ξέρει μήπως κανείς τι είναι και αν φτιάχνετε ? αν έχει τύχει και σε άλλον plz ας μου πει τι να κάνω για να μην το στέλνω Αθήνα(είναι ακόμα σε εγγύηση) τα έκανα όλα ότι ξέρω δλδ έβγαλα μπαταρίες κοίταξα τον πόλο μήπως έχει κάτσει  αλλά τπτ.και ρε γμτ θα είμαι στη δουλειά μέχρι τις 8 το βτ=βράδυ και δεν έχω άλλο modaki μαζί μου την έκατσα


Άκυρο παιδιά μην απαντήσετε τζάμπα ,παρέδωσε πνεύμα .. ευτυχώς είναι στην εγγύηση για ένα μήνα ακόμα ίσως είμαι και τυχερός που χάλασε τώρα και όχι μετά από την εγγύηση (να πω ότι το χτύπησα η μου έπεσε κάτω και χάλασε ρε γμτ άντε καλά, αλλά τπτ στο χέρι μου το είχα και μου έβγαλε αυτό το 8,88 και μετά παπαλα)τώρα πάει σε funstore αν θυμάμαι καλά .Να δούμε τι θα πει και η εταιρία ,αν όντως ισχύει η εγγύηση όπως λένε για ένα χρόνο ?εκτός αν φταίω σε κάτι εγώ ! αν και δεν το έκανα τπτ ,τι να πω δεν ξέρω ...όλα κάποτε χαλάνε


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2013, 09:49 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #232 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2013, 01:04 »
ενημέρωσε μας πάντως να δούμε τί θα κάνει το κατάστημα. ας ελπίσουμε ότι δεν θα αρχίσει τις παπαρολογίες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix