vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

86 επισκέπτες, 7 χρήστες
azografos, Jorge, manoslykos, johnath, bloodlessz, Mimhsdr, Tem

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1170 στις: Αυγούστου 09, 2016, 20:48 »
Παιδια μολις ειδα τα μηνυματα και θα προσπαθησω να απαντησω με τη σειρα.
rezwalker:εχω χρησιμοποιησει μονο ενα μπουκαλι βαση avoria 100ml 50/50 περιστασιακα και μολις χτες πηρα μια pinkmule purple 70/30 6mg (πολυ πιο ωραια για μενα).

Antonio_de_la_Svouras:φραπε σπανια.Κυριως φιλτρου και εσπρεσο φρεντο,αλλα τι σχεση εχει?

krasopateras (Αντωνης):Αντωνη αν ρωτας εμενα,κανω απο την αρχη που ξεκινησα το ατμισμα το black old tobacco/ovale 9mg ή 16 αν δεν βρω 9αρι σαν βασικο υγρο αλλα βεβαια δοκιμαζω καθε λιγο και κατι νεο.Εχω ''πιασει'' να γδερνει τον λαιμο η πολυ νικοτηνη,οχι παντα ομως(τα ovale ειναι 50/50)
σημ:ανεφερα τη χοληστερινη σε σχεση με τις μετρησεις πριν τον ατμο(300 μοναδες) και μετα(198 μοναδες) ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ Κ.Τ. Δεν γνωριζω αν συσχετιζονται,ισως καποιος γιατρος μπορει να πει περισσοτερα.

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1171 στις: Αυγούστου 09, 2016, 21:43 »
ακριβως τα ιδια
φιλος με αυτη την βαση ολα κομπλε οποτε λεω στον χρηστο
μηπως εχει αλλαξει και βαση
αρα χρηστο δεν σου καθεται η βαση ,εγω αλλαξα και ελπιζω σταδιακα
να επανελθω,επισης δωσε σημασια στο οτι δεν βρισκεις ιδια νικοτινη
κανε στοκ να κανεις τη νικοτινη που εχεις επιλεξει

Για να σου δωσω να καταλαβεις ,ειχα τα ιδια συμπτωματα και σε αλλαγη νικοτινης
εγω ,οποτε πλεον θα μεινω σταθερος στη βαση που ειχα επιλεξει και στην νικοτινη
ενταξει δεν ειναι καλο να παιζουμε με τον λαιμο
επισης για μενα δν ειναι καλο ουτε υγτα αβερτα κουβερτα 2-3 το πολυ και καλο ατμισμα
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 09, 2016, 21:50 από rezwalker »

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1172 στις: Αυγούστου 09, 2016, 22:41 »
Rez,ισως δεν το διευκρινησα καλα εγω.Εχω κανει μονο 100μλ βαση της avoria αλλα σε ενα χρονο που ατμιζω συνολικα,οχι συνεχομενα και μολις χτες πηρα την μωβ γαιδαρα.Δεν φτιαχνω υγρα,παιρνω ετοιμα μονο(και εχω μια υποψια ποιο μπορει να φταιει για τον λαιμο.Θα σιγουρευτω και θα δουμε).
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 10, 2016, 00:29 από Chris66 »

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1173 στις: Αυγούστου 09, 2016, 23:25 »
Τωρα που το λετε, η νικοτινη της pink mule και σε βασεις και σε ετοιμα υγρα ειναι αυτη που δεν με ενοχλει καθολου. Σε αυτην την εταιρια κανω ευχαριστα 6αρα ενω σε e-liquid france ηθελα 3. Ολες οι αλλες 6αρες μου σκιζαν τον λαιμο.

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1174 στις: Αυγούστου 10, 2016, 00:23 »
για εμενα απο τα καλυτερα υγρα που κυκλοφορουν :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1175 στις: Αυγούστου 10, 2016, 01:01 »
αντωνη τα france εννοεις?
κι εμενα η mule μου καθετε τελεια
οποτε κακως και εκανα πειραματα
ειδη εχει υποχωρησει αυτο το ζελε στο λαιμο ;D

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1176 στις: Αυγούστου 10, 2016, 02:12 »
τα pink mule εννοει αν καταλαβα καλα.Αρα δεν ειμαι ο μονος με τετοιο ζελε στον λαιμο(το οποιο κανει και την φωνη πιο λεπτη).Θα προσπαθησω να κανω μονο βαση για ενα διαστημα και θα αναφερω αποτελεσματα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1177 στις: Αυγούστου 11, 2016, 20:50 »
Παρακαλώ όλους σας που έχετε ψηφίσει σ' αυτήν εδώ την ψηφοφορία, αν τα δεδομένα έχουν αλλάξει, π.χ. αν ανακαλύψατε ότι τελικά η παρενέργεια που υποπτευόσασταν ότι οφείλεται στο άτμισμα τελικά οφειλόταν σε κάτι άλλο (και αντιστρόφως) ή πέρασε από μόνη της, μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας κάνοντας κλικ στο "Αφαίρεση ψήφου" και μετά μπορείτε να ψηφίσετε εκ νέου.

Παρακαλώ όσοι άλλαξαν την ψήφο τους ή δεν έγραψαν τελικά τι έγινε μετά την αρχική συζήτηση για την παρενέργεια που είχαν παρατηρήσει. να γράψουν και ένα μήνυμα για το τι έγινε τελικά στην περίπτωσή τους.

Η εικόνα αυτή τη στιγμή είναι η παρακάτω:


Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1178 στις: Αυγούστου 16, 2016, 12:02 »
καλημερα,καλως σας βρηκα!
θα ηθελα μια βοηθεια -αποψη σχετικα με το προβλημα που αντιμετωπιζω...
ξεκινησα το ατμισμα πριν μια εβδομαδα ,λογω του οτι δεν πηγαινε αλλο με τα αναπνευστικα προβληματα που ειχα(καπνιστρια 34 χρονια,2 πακετων την ημερα)
πηρα το ηλεκτρονικο globe 650 και με εχει βολεψει πολυ(βεβαια δεν εχω δοκιμασει και κατι αλλο ωστε να εχω μετρο συγκρισης) και ατμιζω το πολυ 2 μλ την ημερα,κανοντας και 4 τσιγαρα...τα οποια ειμαι σχεδον σιγουρη οτι δεν θα τα εκανα,εαν δεν αντιμετωπιζα προβλημα με το ατμισμα ...μου εδωσαν υγρα με 70 προπ 30 γλυκερινη και 6 νικοτινη...
το θεμα μου ειναι πως δεν αντεχω με τιποτα να τραβαω τον ατμο και με ποναει το στηθος μου σαν να καπνιζω ενα ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ τσιγαρο (θυμηθηκα τα γκωλουαζ αφιλτρα που εκανα στα νιατα μου χαχα)θεωρειτε πως φταινε τα υγρα?ενας φιλος μου ειπε οτι προφανως ειμαι αλλεργικη στην pg και πρεπει να παρω 30 και οχι 70...
πειτε μου την γνωμη σας παρακαλω,διοτι με το ατμισμα ετσι οπως το κανω τωρα,υποφερω...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1179 στις: Αυγούστου 16, 2016, 12:12 »
Δανάη, βλέπω ότι είσαι στην Αθήνα, επομένως μπορείς να πας σε ένα κατάστημα με καλό δοκιμαστήριο και να πεις το πρόβλημά σου, να δοκιμάσεις υγρά άλλης περιεκτικότητας ή άλλες συσκευές ατμίσματος. Από την εμπειρία που έχω υπάρχουν κάποιοι με δυσανεξίες ή αλλεργίες σε κάποιο από τα συστατικά του η.τ.. Αλλά , βάρος στο στήθος? Μήπως είναι ανεξάρτητο του η.τ.? Όταν καπνίζεις τσιγάρο δεν το αισθάνεσαι?

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1180 στις: Αυγούστου 16, 2016, 12:19 »
ευχαριστω για την απαντηση σου :)
οχι,δεν το αισθανομαι με το τσιγαρο,εκτος κι αν εχω καπνισει δυο πακετα στο τελειωμα της ημερας,ενω με το ηλεκτρονικο το παθαινω με τις πρωτες τζουρες...ο αντρας μου που καπνιζει μονο 2-3 τσιγαρα την ημερα,το ηλεκτρονικο μου δεν το αντεχει με τιποτα,ουτε μια ρουφηξια για να δει πως ειναι η γευση,ζαλιζεται ;D
επειδη σε δυο μερες φευγω διακοπες ,γνωριζεις καποιο καλο καταστημα σε περιοχη χολαργο,αγια παρασκευη,για να παω να δοκιμασω αλλα υγρα?
η αληθεια ειναι και πως οταν τα πρωτοπηρα,τα δοκιμασα ολα και εβηχα στο μαγαζι σαν τρελλη,αλλα νομιζα πως ειναι επειδη δεν ειχα ξανακανει ηλεκτρονικο...δηλαδη με μια δοκιμη εκει,δεν πιστευω να δω διαφορα...ειμαι λιγο απογοητευμενη,διοτι εχω πολλα προβληματα λογω του καπνισματος και αποφασισα να το σταματησω...και ειχα μια χαρα που πηρα ηλεκτρονικο,αλλα δεν το αντεχω :(

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1181 στις: Αυγούστου 16, 2016, 12:28 »
Έχεις προσωπικό μήνυμα. Μην τα παρατήσεις, δοκίμασε. Από Αγ. Παρασκευή δεν ξέρω, στο Χαλάνδρι έχει αρκετά καταστήματα.

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1182 στις: Αυγούστου 16, 2016, 12:34 »
δεν μπορω να απαντησω σε πμ,ισως επειδη ειμαι νεο μελος :dontknow:(ειναι κλειστο για διακοπεεεεεςςςςςςςςς :'( )
οχι,δεν θα τα παρατησω... στο χαλανδρι πηρα το δικο μου,αλλα ο συγκεκριμενος πωλητης,δεν μου φανηκε ιδιαιτερα ενημερωμενος....

Αποσυνδεδεμένος JeLaKos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1183 στις: Αυγούστου 16, 2016, 12:39 »
Μαλλον σε ενοχλει η pg οπως και μενα.Στην vg και 20mg νικοτινη να βαλω δεν εχω θεμα αλλα στην pg και χωρις νικοτινη νιωθω οτι μου καιει ολο τον θωρακα,λαιμο στομα τα παντα ολα.

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #1184 στις: Αυγούστου 16, 2016, 12:42 »
και τι αναλογιες κανεις ?σκετη vg?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix