vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

171 επισκέπτες, 2 χρήστες
Thaboresso, Sergios

Twitter

Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #315 στις: Απριλίου 11, 2016, 15:25 »
Στην Ελλάδα ποτέ δεν υπήρξε και ποτέ δεν θα υπάρξει αυτό που ονομάζουμε "συλλογική συνείδηση".
Για διάφορους λόγους, τόσο βαθειά ριζωμένους που δεν έχω καμία ελπίδα να το δω να αλλάζει αυτό όσο ζω.
Δυστυχώς.

Είμαστε τέτοιοι (ως λαός) που ακόμα κι αν υπήρχε κάποιος σύλλογος που να εκπροσωπεί τα "συμφέροντά μας", θα αρχίζαμε:
  • "Και ποιός σου είπε εσένα ρε μεγάλε ότι συμφωνώ με τα "συμφέροντά μας"; Εγώ έχω άλλα!"
  • "Τι σημαίνει είσαι πρόεδρος; Οτι θα κάνεις του κεφαλιού σου; Όοοοοχι αγόρι μου!"
  • "Διαφωνώ με όλα! Να κάνουμε συνέδριο!"
  • "Και πού ξέρω εγώ ότι δεν τα έχετε κάνει πλακάκια με τους εμπόρους;"
  • "Αχ... ας ήμουνα για μέρα πρόεδρος του συλλόγου και θα σου έλεγα εγώ!"

Και άλλα τέτοια ωραία στη χώρα της φαιδράς πορτοκαλέας.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #316 στις: Απριλίου 11, 2016, 15:25 »
Ετσι όπως τα λες είναι φίλε big
γι αυτό έχεις φάει τόσα στο κεφάλι τόσα χρόνια, για να μην αναφέρω το (με συγχωρείτε αλλά δεν εκφράζεται αλλιώς) ξέσκισμα
τα τελευταία έξι χρόνια.....ακριβώς γιατί δεν έχουμε συλλόγους / συνδικαλιστές / φόρουμ / think tanks  και τόσα άλλα.....
Πλάκα νομίζω κάνουμε τώρα....δεν γίνεται αλλιώς....μάλλον αστειευόμαστε....  το άτμισμα θα φοβηθούν....


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Και να προσθέσω σε αυτά που πολύ σωστά αναφέρει ο e-spy που προσυπογράφω και με τα 2 χέρια....όλα ξεκινούν
απο την έλειψη παιδείας η οποία προάγει εκτός των άλλων και την συλλογική συνείδηση....
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 11, 2016, 15:30 από nikosallos »

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #317 στις: Απριλίου 11, 2016, 15:29 »
Νικο δεν χρειαζεται να φοβηθουν τιποτα, ο φοβος ειναι περιεργος συμβουλος , χρειαζεται μονο να σε (μας) παιρνουν στα σοβαρα. και με μεμονομενες φωνες - αντιδρασεις καμμια κρατικη δομη δεν προκειται να σε (μας) παρει στα σοβαρα

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #318 στις: Απριλίου 11, 2016, 15:33 »
Κανείς δεν θα μας πάρει σοβαρά και για τίποτα αν δεν υφίσταται μέσα μας αυτό ακριβώς που ανέφερε ο κατάσκοπος πιο πάνω.
Ωραία να τα λεμε αλλά.........  πολλά αλλά......

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
...ανθρώπους σαν τον Κο Φαρσαλινό χρειαζόμαστε περισσότερο σε αυτή την φάση, που να μπορούν να επηρεάσουν καταστάσεις
παρά συλλόγους. Δυστυχώς; Ναι...δυστυχώς... Δεν θα έπρεπε να είναι ΜΟΝΟ έτσι....αλλά η πραγματικότητα αυτή είναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 11, 2016, 15:39 από nikosallos »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #319 στις: Απριλίου 11, 2016, 16:01 »
@nikosallos
Ο ίδιος ο Φαρσαλινός θα σε διαβεβαίωνε πως δεν έχει την διάθεση να κάνει κανενός τον "μπαμπά" και κανενός άλλου την δουλειά: κάνει την δικιά του και την κάνει άψογα. Αν δεν το ξέρεις, ασφαλώς και συμμετέχει σε ιατρικό οργανισμό υπέρ του ατμίσματος!
Μόνο η δική μας φωνή λείπει.
Και φυσικά δεν υπάρχει εγγύηση για το αποτέλεσμα (αν "θα μας φοβηθούν"). Αν χρειάζεται και εγγύηση για να ξεκουνηθεί κάποιος ας κάτσει στα αυγά του. Και κάθεται. Και γι αυτό δεν υπάρχει -και μάλλον δεν θα υπάρξει σύλλογος στην Ελλάδα.

Όσο για τα άλλα, αναφέρεσαι σε πράγματα άσχετα με το άτμισμα και σε πράγματα που δεν είπα. Ούτε "επειδή", ούτε "γιατί", ούτε το φάρμακο για κάθε σεισμό και καταποντισμό έγραψα, ούτε για κρίση, ούτε για συνδικαλισμό, ούτε για think tank -μα πού κολλάνε όλα αυτά; :confused1:

Αν έχεις να σχολιάσεις κάτι σχετικό με αυτά που έγραψα ευχαρίστως να σε ακούσω.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 11, 2016, 16:44 από BigSur »

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #320 στις: Απριλίου 11, 2016, 16:03 »
δεν φταίω εγώ αν σου φαινονται ασχετα φίλε big

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #321 στις: Απριλίου 11, 2016, 16:11 »
Δεν φταίω κι εγώ αν βολεύει να τα βλέπεις σχετικά.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #322 στις: Απριλίου 11, 2016, 17:17 »
Sorry που θα το ξαναπώ και θα σας στεναχωρήσω, αλλά το να μην ενοχλείς τον διπλανό σου όπως δεν θα ήθελες να σε ενοχλεί αυτός, δεν χρειάζεται συλλογική συνείδηση.. Απλά συνείδηση χρειάζεται..

 Δλδ να μαζευτούμε πολλοί , να πούμε πως επειδή είμαστε πολλοί θα σας φυσάμε τον ατμό στα μούτρα και δεν θα λέτε κουβέντα, εκτός αν θέλετε να εκθειάσετε το θεσπέσιο άρωμα που αφήνουμε στον χώρο..?? Γιατί είμαστε σύλλογος και έχουμε και πρόεδρο και γραμματέα και κόβουμε και πίτα κάθε χρόνο στα μπουζούκια..

Και η χώρα δεν πάει μπροστά όχι γιατί δεν έχουμε αρκετούς συλλόγους και συνδικαλιστές.. Ίσα ίσα έχουμε και περισσευούμενους να δανείσουμε και στους διπλανούς..
Σεβασμό δεν έχουμε για τους διπλανούς.. Ο καθένας για την πάρτη του και μόνο..


Να σας θυμίσω λοιπόν πως τα δικαιώματα μας , σταματάνε εκεί που αρχίζουν τα δικαιώματα των άλλων.. Αλλιώς ζούγκλα.. Όπως εκεί έξω από το παράθυρο μας..

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #323 στις: Απριλίου 11, 2016, 17:43 »
Οσο αφορα το θεμα του συλλογου των ατμιστων δεν εχω να πω τιποτε περισσοτερο απο αυτα που ειπε ο BigSur και με καλυψε πληρως. Να κανω μονο μια προφητικη προβλεψη: Ο συλλογος ατμιστων θα δημιουργηθει τη μερα που καποιος/οι θα μπορουν βγαλουν φραγκα απο αυτον. Αυτοι ειμαστε. Τελος.
Τωρα για το θεμα των συλλογων εν γενει, κανετε καποιες παρανοησεις. Ναι εχουμε απειρους συλλογους και συνδικαλιστες. Μονο που ουτε συλλογοι ειναι, ουτε συνδικαλιστες. Γιατι και οι δυο εννοιες προϋποθετουν τη ενεργο συμμετοχη των μελων στις αποφασεις και δρασεις του συλλογου. Ειναι σαν τη δημοκρατια ενα πραγμα, νομιζουμε οτι την εχουμε, επειδη... ετσι. Το οτι δεν ψηφιζουν οι μισοι κατοικοι αυτης της χωρας και οι αλλοι μισοι που ψηφιζουν, νομιζουν οτι εκπληρωνουν τα δημοκρατικα τους καθηκοντα και εχουν καθαρισει για μια τετραετια, ειναι πραγματικα για γελια και για κλαματα. Δε λειτουργει ομως ετσι η δημοκρατια, ουτε και οι συλλογοι. Γι΄αυτο δεν εχουμε ουτε το ενα, ουτε και το αλλο.

Υ.Γ. Βγαινουμε (και εγω μαζι) λιγο off topic (λιγο βεβαια, οχι πολυ). Να το μαζευουμε σιγα σιγα.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #324 στις: Απριλίου 11, 2016, 17:49 »
Όταν σκεφτόμαστε "ελα μωρέ, τι τους πειράζει ο ατμός μου, μόνος μου ατμιζω στο νοσοκομείο/λεωφορείο/σινεμά/μετρό/ταβέρνα", ας σκεφτόμαστε πως θα ήταν η κατάσταση αν ατμιζαμε ταυτόχρονα 20-30-50 στον ίδιο χώρο. Δεν θα άρεσε ούτε σε εμάς το συνοθύλευμα σύννεφων ατμού και μυρωδιών

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #325 στις: Απριλίου 11, 2016, 17:50 »
Εγώ ντρέπομαι πάντως να ατμίσω έκει που δεν μπορούν να καπνίσουν, απλά και με σεβασμό.  
Αν όμως βρίσκομαι ανάμεσα σε καπνιστές, εκεί μετατρέπομαι στο φουγάρο του Νήσος Μύκονος!!

Υ.Γ. Προτείνω ο σύλλογος να χωριστεί σε αρμοδιότητες και διαφορετικά καθήκοντα.
 Sub-ohm και μη, εργοστασιακοί -επισκεύασιμοι  κλπ.
Επίτιμος πρόεδρος ο Ρένος φυσικά. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #326 στις: Απριλίου 11, 2016, 18:06 »
@savo έχω φάει τη θάλασσα με το κουτάλι με το Νήσος Μύκονος (και όχι μόνο) όσο ήμουν φοιτητής στη Χίο. ;D  

Συμφωνώ με τη νοοτροπία του να μην ατμίζεις εκεί που δεν κάπνιζες, για λόγους σεβασμού (άσχετα που ο υπόλοιπος κόσμος δεν μας σέβεται). Αν αρχίσουμε όλοι να ατμίζουμε σε supermarket (το χω δει πολλάκις), μέσα μαζικής μεταφοράς, τράπεζες, εφορίες, ΙΚΑ, μαγαζιά που απαγορεύεται εντελώς το τσιγάρο (κι όμως υπάρχουν λίγα) δεν θα πετύχουμε τίποτα θετικό για κανέναν μας.  :respect_hat:

ΥΓ. Το σκεπτικό κάνω κάτι επειδή μπορώ δεν βοήθησε ποτέ κανέναν...

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #327 στις: Απριλίου 11, 2016, 20:38 »
δύσκολο...πολύ δύσκολο... να εξηγείς το αυτονόητο...

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #328 στις: Απριλίου 11, 2016, 21:22 »
Ο τιτλος του θεματος ειναι *Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους* οποτε....σε κλειστους δημοσιους  χωρους ΟΧΙ δεν ατμιζω. Τι παει να πει δεν απαγορευεται; Και η πορδη δεν απαγορευεται, αλλα δε νομιζω σε ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ δημοσιους χωρους κανεις να *τις αφηνει* η εστω να *τις αφηνει* στην αναγκη (ανθρωποι ειμαστε)   και να μη νιωθει (εστω και λιγο)  γαιδουρι. Να εβγαζαν οξυγονο τα ρημαδια μας ναι.. αλλα να ντουμανιασω αναμεσα σε κοσμο σε κλειστο χωρο (και ΕΙΔΙΚΑ σε δημοσιες υπηρεσιες, νοσοκομεια και σχετικα) , επειδη απλα δε μου λεει κανεις οτι απαγορευεται, ε ειναι λιγο καπως νομιζω. 

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #329 στις: Απριλίου 11, 2016, 22:59 »
Εδω θελουμε συλλόγους να μας πουν τα αυτονόητα. Προσωπικά την εχω πει, οπως και θα την ξαναπώ σε όποιον ατμιζει σε τέτοιους χώρους βλέπε σουπερμαρκετ, τράπεζες, ΜΜΜ καλα δεν συζητάμε για νοσοκομεία...


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115782 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824243 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507291 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8914 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154718 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568718 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243792 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294123 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1733 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762689 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3998 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem