vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 4 χρήστες
chkontog, 2Fdeal, mathimatikos1966, bloodlessz

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος Colton50

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
Ισως δεν προσεξες οτι εδωσα και την μετρηση του φιλου (Γιωργου Μανιατακη) που εχει παρομοιο η ισως πιο ενεργοβορο στησιμο απο το δικο σου :)

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Το πρόσεξα, φίλε μου... Αλλά δεν σχολίασα γιατί έχει άλλη λειτουργία στο TC και άλλη στο power mode με ό,τι αυτό συνεπάγεται...


Αν ανατρέξεις σε παλαιότερες σελίδες στο νήμα του VTC Mini, θα δείς τι χρόνους μου είχε βγάλει κι εμένα στο TC η εν λόγω μπαταρία...


Εδώ μίλησα καθαρά για power mode (watt) λειτουργία και καθαρά για μέτρηση ως προς την γνησιότητά της...

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Δεν έχει πιο ενεργοβόρο στήσιμο.
Στα 15w και 215C καταναλώνει σαφώς λιγότερο από τα 17w χωρίς έλεγχο θερμοκρασίας του thorin

Αποσυνδεδεμένος knikol

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Σήμερα θυμήθηκα οτι είχα 2 μπαταρίες 18650 από τους φακούς του ποδηλάτου, όπως επίσης και ένα φορτιστή εξωτερικό.. (διάβασα που λέτε καλό είναι να φορτίζουμε σε εξωτερικό φορτιστή και όχι πάνω στο μοντάκι, γιατί αυτό?)
Οι μπαταρίες είναι ultrafire brc 18650 4.000 mah 3,7 volt li-ion
Είναι κατάλληλες για το evic μου? Ξέρει κανείς πόσα amperes αποδίδει το μοντέλο αυτό? Έψαξα αλλά δεν το βρήκα.. Η Samsung που έχω επάνω αποδίδει 25Α..


Υ.Γ. Αν κάποιος δεί και το προηγούμενο post μου και το απαντήσει??? Ίσως..? Μην ξανακάνω παράθεση δλδ και γεμίζω το θέμα...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Αν γράφουν στο κάτω μέρος Ultrafire, όπως στη φωτο, είναι γνήσιες αλλά και πάλι δεν κάνουν για το vtc mini.
Αν δεν γράφουν...http://budgetlightforum.com/node/2619


Αποσυνδεδεμένος knikol

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Γράφουν, ναι.. Αλλά γιατί δεν κάνουν? Λόγω amperes? Για την ιστορία, ξέρουμε τα Α τους?

Αποσυνδεδεμένος marios-arv

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
http://m.banggood.com/1PC-Keeppower-LG-Chem-INR-18650-HG2-3_7v-3000mah-Li-ion-Battery-p-995424.html έχετε να πείτε κάτι για αυτές και το συγκεκριμένο κατάστημα;
Τόλμησα και έκανα την παραγγελία

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Σήμερα θυμήθηκα οτι είχα 2 μπαταρίες 18650 από τους φακούς του ποδηλάτου, όπως επίσης και ένα φορτιστή εξωτερικό.. (διάβασα που λέτε καλό είναι να φορτίζουμε σε εξωτερικό φορτιστή και όχι πάνω στο μοντάκι, γιατί αυτό?)
Οι μπαταρίες είναι ultrafire brc 18650 4.000 mah 3,7 volt li-ion
Είναι κατάλληλες για το evic μου? Ξέρει κανείς πόσα amperes αποδίδει το μοντέλο αυτό? Έψαξα αλλά δεν το βρήκα.. Η Samsung που έχω επάνω αποδίδει 25Α..


Υ.Γ. Αν κάποιος δεί και το προηγούμενο post μου και το απαντήσει??? Ίσως..? Μην ξανακάνω παράθεση δλδ και γεμίζω το θέμα...  :thumpup:

Τις μπαταρίες ultrafire και γενικά ότι γράφει σε fire μην τις εμπιστεύεσαι για άτμισμα.
Για φακό και πολύ είναι. Τα mAh που γράφουν πάνω τους δεν ανταποκρίνονται ποτέ στην πραγματικότητα.
Έχω ultrafire (κόκκινες) μπαταρίες που ήρθαν μαζί με τον φακό led και γράφουν πάνω τους 5.300 mAh.
Μετά από τεστ έδειξαν χωρητικότητα 1250 mAh.
Σε συμβουλεύω να αγοράσεις επώνυμες Samsung 25R, Samsung 30Q, LG HE4, LG HG2, Sony VTC5 κλπ.
Κατά την γνώμη μου κράτα τες μόνο για τον φακό.
Μην κάνεις πειράματα με την ασφάλειά σου.
Αν δεν έχεις επώνυμο εξωτερικό φορτιστή, το VTC mini μια χαρά φορτίζει την μπαταρία του με φορτιστή τοίχου USB που χρησιμοποιούμε για τα κινητά μας.
Τις περισσότερες φορές εγώ έτσι φορτίζω.

Για το προηγούμενο ποστ σου δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί μπορεί να φταίνε αρκετά πράγματα και δεν μπορώ να ξέρω τί ακριβώς έκανες (στήσιμο, ατμοποιητής, σύρμα κλπ).
Πάντως οι μικροδιαφορές στις τιμές της αντίστασης δεν είναι μεγάλες και ανησυχητικές, οπότε παίξε λίγο με την θερμοκρασία προς τα πάνω ή προς τα κάτω αν το στήσιμο και όλα τα άλλα είναι σωστά. :)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
http://m.banggood.com/1PC-Keeppower-LG-Chem-INR-18650-HG2-3_7v-3000mah-Li-ion-Battery-p-995424.html έχετε να πείτε κάτι για αυτές και το συγκεκριμένο κατάστημα;
Τόλμησα και έκανα την παραγγελία

Αυτή είναι rewrapped. Αν έχει μέσα την LgHg2 θα είναι μια χαρά. Θα είναι όμως το καλό στοιχείο ή θα είναι από καμιά παρτίδα διαλογής?
Αυτό δεν μπορεί να στο απαντήσει κανείς! :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος marios-arv

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Τι εννοείς φίλε μου;γιατί πριν κάνω την παραγγελία μίλησα μαζί τους στο online chat και μου διαβεβαίωσαν ότι είναι γνήσια lg hg2

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Διαγραφη αμεσης παραθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2016, 23:16 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος dimiΚ

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
http://m.banggood.com/1PC-Keeppower-LG-Chem-INR-18650-HG2-3_7v-3000mah-Li-ion-Battery-p-995424.html έχετε να πείτε κάτι για αυτές και το συγκεκριμένο κατάστημα;
Τόλμησα και έκανα την παραγγελία

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάριε το banggood  είναι μιά χαρά. Εχει πάρει αρκετά πράγματα φίλος μου όχι ατμιστικά αλλά δίαφορα ηλεκτρονικά και δεν είχε ποτέ θέμα.
Off topic όμως υπάρχει νήμα για αγορές.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Είχε βγει μια παρτίδα πρόσφατα που είχε το πλαστικό από την lg hg2 και μέσα είχε άλλη μπαταρία .παρέλαβα μέσα στην εβδομάδα την lg hg2 από το banggod και ήταν κομπλε κανονική .ήρθε και σχετικά γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
http://m.banggood.com/1PC-Keeppower-LG-Chem-INR-18650-HG2-3_7v-3000mah-Li-ion-Battery-p-995424.html έχετε να πείτε κάτι για αυτές και το συγκεκριμένο κατάστημα;
Τόλμησα και έκανα την παραγγελία

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aφού ήδη την έκανες την παραγγελία........ :dontknow:

Για την ιστορία και μόνο να σου πω και χωρίς να θέλω να σε τρομάξω ότι έχει αναφερθεί και στο δικό μας το φόρουμ αλλά και σε εξωτερικού ότι οι τελευταίες παρτίδες ήταν ελλατωματικές και επίσης δυστυχώς κυκλοφόρησαν και μαιμού LG HG2.
Πολλοί συνατμιστές εδώ μέσα είχαν προβλήματα με τις συγκεκριμένες και μάλιστα αναφέρθηκαν και αριθμοί παρτίδων.

Αν δεν προλάβαινες να παραγγείλεις θα σου πρότεινα αυτές που με την έκπτωση 20% με το κουπόνι KUNGHEI θα σου έβγαιναν λιγότερο από 5 ευρώ η μία:

https://www.fasttech.com/search?30Q

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Τι εννοείς φίλε μου;γιατί πριν κάνω την παραγγελία μίλησα μαζί τους στο online chat και μου διαβεβαίωσαν ότι είναι γνήσια lg hg2

Ίσως έκανα λάθος, γιατί βλέποντας τη φωτο έχει τη γνωστή καφέ LgHg2 αλλά διαβάζοντας Keeppower, θεώρησα ότι είναι ανασυσκευασμένη LG από την keeppower η οποία δεν βγάζει μπαταρίες αλλά κάνει rewrapped, όπως η efest δηλαδή.

Αποσυνδεδεμένος marios-arv

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Είχε βγει μια παρτίδα πρόσφατα που είχε το πλαστικό από την lg hg2 και μέσα είχε άλλη μπαταρία .παρέλαβα μέσα στην εβδομάδα την lg hg2 από το banggod και ήταν κομπλε κανονική .ήρθε και σχετικά γρήγορα.
Ευτυχώς ησύχασα τώρα....δεν τις βρίσκεις και πουθενά αλλού έχουν εξαφανιστεί

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8829 1115128 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 07:09
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823835 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506885 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8869 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154502 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568449 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243537 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1670 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762520 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1055 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3965 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem