vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

263 επισκέπτες, 7 χρήστες
Barbapaidi, skoubri, nightdream, zalaros, maprix, djfloor, Buliwyf

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος stafis

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Δεν υπάρχει 10000 18650 για εμάς.Να είσαι σίγουρος ότι όλοι  αυτήν θα είχαμε.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Δεν κάνει λόγω των A αποφόρτισης. Είναι πολύ λίγα. Στις απαιτήσεις του ατμίσματος, που σίγουρα χρειάζεσαι πάνω απο 2Α απο τη μπαταρία, θα ζοριστεί πολύ με ανεπιθύμητα αποτελέσματα.
Δεν είμαι 100% σίγουρος για τα 2Α για τη συγκεκριμένη, αλλά και 4 να δίνει πάλι λίγα είναι.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
στην καλυτερη περιπτωση να εχεις 3500mAh και 5-6Α αποφορτιση το λιγοτερο για ατμισμα
παραπανω θα σου πουν ψεματα και θα ειναι και επικυνδυνο.
διαβασε σε αυτο το νημα καμια 20σελιδες.μιση ωρα υποθεση


Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Τι είπες τώρα...το είχα ξεχάσει τελείως αυτό!!!  :thumpup: Και ήταν και σε εμένα η απάντηση...

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Τυπογραφικό λάθος... ή 10000μAh έπρεπε να γράψουν ή 10mAh   :tongue_smilie:
Φαντάσου εμένα ο πωλητής πήγε να μου βγάλει σκάρτες και τις LG, δεν τις φέρνω λέει γιατί έχουν βγάλει προβλήματα...

μεντιουμ ο τυπος

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Ναι... lol...  :))
Μόνο που δε νομίζω να το είπε τότε μόνο...πρέπει να το λέει απο πάντα αυτός...  :o

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Ειδα και τα υπολοιπα που γραψατε στην προηγουμενη σελιδα , αλλα εχετε ξεχασει ενα πολυ βασικο σημειο....
Η μπαταρια αυτη , δεν ειναι ουτε IMR , ουτε INR/IMR....
Ειναι μια απλη ICR , με σκοπο τον εντυπωσιασμο μεσο των mAh που γραφει στην ετικετα.
Μακρια απο τετοιες κατασκευες παιδες.
Ειναι μαλλον στην ιδια λογικη κατασκευης με τις Ultrafire , που τις περισσοτερες φορες βαζουν μικροτερες μαπταριες μεσα ή απο τις μπαταριες που παίρνουν απο την ανακυκλωση.


Να αγοραζεται μονο απο κατασκευαστες .
Efest , MXJO , EH (Eizfan,Efan) .... και αλλες , ειναι πολυ πιθανο να μην ανταποκρινονται οι μπαταριες που εχουν μεσα , σε οτι φραφει το ταμπελακι.


Υπαρχει μεγαλη ζητηση για LG HG2 (ενω θα μπορουσε ανετα να καλυψει το κενο η Samsung 30Q) , με αποτελεσμα οι ''μαγκες'' , να δωσουν στην αγορα αλλες μπαταριες , αλλα με το καλυμα των LG HG2.
Συχνα θα δουμε μικροτερη διαρκεια , χαλια αποδοση και το χειροτερο ασχημη συμπεριφορα .... μεχρι και πολυ ασχημα αποτελεσματα που εχουμε δει ολοι μας σε βιντεος.


Καμια IMR και καμια INR/IMR δεν θα κανει εκρηξη.   ΚΑΜΙΑ.

Αν καποια θεωρητηκα (οπως οι περισσοτερες απο τις επανασυσκευασμενες μπαταριες ) IMR ή INR/IMR κανει εκρηξη , τοτε να ειστε σιγουροι 10000000% , οτι δεν ηταν IMR ή INR/IMR.

Αν καποιος θελει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ την LG HG2 , η καλυτερη αγορα που μπορει να κανει ωστε να ειναι σιγουρος οτι εχει αυτη τη μπαταρια στα χερια του , ειναι η αποκτηση μιας AW 3000.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Για αυτό έχουμε εσένα, για να μας εντυπωσιάζεις με τις γνώσεις σου!  :thumpup:
Με συγχωρείς και για το θάρρος αλλά εγώ τουλάχιστον, που οι γνώσεις μου είναι πολύ λίγες για τις μπαταρίες ακόμα, εντυπωσιάζομαι.
Είπα να το ψάξω λίγο και λίγο το θέμα τους με τις χημείες αλλά λέω άσε μη γράψω καμιά μακακία...  ;D

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Και για τις AWT , καλα λογια δεν θα πω.....
Ενω σχεδον μεχρι το καλοκαιρι του '15 ειχα πολυ καλη γνωμη και ηθελα να αγορασω τις 2500 (πολυ καλα στοιχεια της Samsung 25R) , ειδα τις AWT 3000 και εψαξα να τις βρω.
Πριν το '16 ειχα στα χερια μου δυο πολυ καλες μπαταριες και ειδα οτι πραγματι μεσα ειναι η Samsung 30Q μεσα.


Ειχα πολυ καλη γνωμη και ημουν πολυ ευχαριστημενος απο τις μπαταριες αυτες.


Σημερα και μετα απο αρκετο καιρο πλεον στην αγορα , ειδα οτι ξεκινησε κι αυτη να κανει τις ιδιες κινησεις με αλλες εταιριες τετοιου τυπου....
Η AWT των 35Α δηλαδη , θα ειναι οι 5 απο τις 10 μπαταριες σωστες.
Η μια θα κανει κοιλια και θα εχει πολυ μεγαλη πτωση τασης και η αλλη θα ειναι ακομα και απο την αυθεντικη μπαταρια καλυτερη....   Πραγμα που σημαινει οτι μπορει να μπήκε χερι και να εχει αφαιρεθεί καποια απο τις ασφαλειες της μπαταριας.


Η AWT των 40Α , εχουν καλυτερη αποδοση και ομοιότητα μεταξυ τους.
Ποτε ομως δεν θα εισαι σιγουρος αν ειναι οντως καλο το στοιχειο που εχει μεσα.


Η εμπιστοσυνη μου στην εταιρια χαθηκε , ενω ημουν απο τους υποστηρικτες της.


Λογο της πολυ καλης πορειας που ειχε η εταιρια , καποιοι ''μαγκες'' ξανα , αντεγραψαν το ονομα της και εδωσαν στην αγορα ψευτο aweite (ΑWT).


Oι σημερινες AWT 3000 40A  (χωρις να ειμαι σιγουρος) , εχω την εντυπωση οτι ειναι μπαταρια της LG κατω απο την ταμπελα , αλλα δεν ξερω αν ειναι η HG2.


Για 'μενα πλεον  η εταιρια ανηκει στις  '' δευτερες ''  εταιριες......... , παρα το οτι στην αρχη ομολογω οτι με ειχε κερδισει.
Ειχα γραψει και σε ενα ξενο φορουμ , οτι θα ηταν σωστο η εταιρια να κρατησει τη σωστη ποιοτητα που ειχε τοτε , γιατι πολυ απλα θα φτασει στο σημειο να μπει στην ομαδα κατωτερων εταιριων.
Αυτο που εγραψα τοτε , το ειχε δει και η εταιρια , γιατι παρακολουθουσε το φορουμ και απαντουσε σε καποιες ερωτησεις που της καναμε.
Το πρωτο κακο σημειο που εδειξε η εταιρια  και παρα τις επανειλημμένες ερωτησεις που καναμε στην εταιρια αυτη , για να μας πει ποιο στοιχειο εχουν κατω απο την ταμπελα των 2500mAh , η εταιρια επέμενε οτι ειναι δικο της στοιχειο , ενω εμεις ολοι ξεραμε , ειχαμε ''ανοιξει'' το καλυμμα και ειχαμε στα χερια μας τους κωδικους και βλεπαμε οτι ηταν η θαλασσί Samsung 25R.
Εγραψα στο φορουμ αυτο , με σκοπο να το διαβασει και η AWT , οτι δεν ειναι κακο να βαζεις κατω απο την ταμπελα σου σωστα στοιχεια μεγαλων κατασκευαστων και να τα πουλας για δικα σου , αλλα ειναι σωστο επισης  , να λες και την αληθεια αμα καποιος ρωτησει ποια μπαταρια ειναι απο κατω.


Για 'μενα αυτη η εταιρια πλεον , επεσε στην ομαδα των εταιριων δευτερης κατηγοριας και δε νομιζω να μπορεσει ποτε να ανεβει.

Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ξέρω αν είναι κατάλληλο το thread , αγορασα κάτι μπαταρίες lg τις καφέ , όμως από βλακεία μου καθαρά και από το βασε βγάλε στον φορτιστη και στο mod ξεφλουδισανε και έχουν γίνει ένα χαλι μαύρο , τι μπορώ να κάνω για να της σώσω ? Είναι 2 μηνών και είναι κρίμα να της πετάξω

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
Άρχοντας , ευχαριστώ αδερφέ

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6260 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117282 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825414 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508521 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155328 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569415 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244452 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294892 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1972 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog