vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 2 χρήστες
gfilip, lionor

GG Τηλέμαχος Armed

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #135 στις: Νοεμβρίου 29, 2016, 08:19 »
Τα έχει. Έχει ένα μικρό "παλάτζο" όμως και μερικές φορές κάθεται λίιιιιιγο στραβά  ;D

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #136 στις: Νοεμβρίου 29, 2016, 11:01 »
Καλημέρα. Σήμερα παρέλαβα τον Armed, πρώτο μου GG προϊόν. Εντυπώσεις σε καμία εβδομάδα, προς το παρόν έχω 2 ερωτήσεις για όποιον έχει όρεξη:

1. Μπορείς να τσεκάρεις αντίσταση χωρίς να αδειάζεις υγρά;
2. Πόσες στροφές γύρισμα την καμπάνα με 50/50 υγρό; Προς το παρόν χρησιμοποιώ το 1.5mm
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2016, 11:07 από iPant »

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #137 στις: Νοεμβρίου 29, 2016, 11:06 »
  • Όχι. Εκτός κι αν καταφέρεις να ξεβιδώσεις τανκ και καμπάνα μαζί που το βλέπω δύσκολο.
  • 1.5 στροφή με 70VG/30PG έχω τέλεια τροφοδοσία.

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #138 στις: Νοεμβρίου 29, 2016, 11:13 »
Με 'γειες παιδιά, καλοάτμιστοι.

@gipsy εμένα το δαχτυλίδι του αέρα είναι όσο σφικτό χρειάζεται. Μπορείς να βάλεις και 2ο oring αν θές ψηλά ψηλά πριν το χείλος έχει εκεί θέση για 2ο oring. Υπάρχει ανταλλακτικό μέσα στο σακουλάκι.

Η κατανάλωση με τέτοιο στήσιμο είναι πολύ πολύ μικρότερη μιας και ρίχνεις και τα watt. Και με το springomizer μπορείς να ρίξεις την κατανάλωση αν βάλεις 11-12Watt και preheat 15-16Watt για 0.2/0.3secs αν έχεις mod με τέτοιο χαρακτηριστικό. Το spring μιας και έχει αρκετές σπείρες και σύρμα 0.35 θέλει 15-20Watt για να παίξει ωραία.

@iPant Ναι μπορείς χωρίς καν να ξεβιδώσεις τον ατμοποιητή από το mod. Το γυρνάς ανάποδα, πιάνεις το plexi tank και το πουκάμισο και το ξεβιδώνεις αφού έχεις δώσει και 1-2 στροφές στην καμπάνα να ξεβιδώσει. Μετά μπορείς να ελέγξεις, και με τον ίδιο τρόπο πάλι μπορείς να βιδώσεις καμπάνα/τανκ και να συνεχίσεις το άτμισμα

Εγώ με 70VG/30 δεν μετράω, ανοίγω 2-3 στροφές αλλά ατμίζω και σε χαμηλά watt. με 2-3 στροφές θα είσαι καλυμμένος με τα 50/50. Αν χρησιμοποιείς τον "αέρα" 3.5mm και πολλά Watt (40 και πάνω) μάλλον θα χρειαστεί να ανοίξεις και άλλο.

@Gipsy ναι γίνεται και πανεύκολα όπως και στους V2/V2+/X1. Σήμερα το πρωί πριν φύγω για δουλειά σε 3 λεπτά άλλαξα βαμβάκι και ψιλοκαθάρισα το coil χωρίς να χάσω σταγόνα υγρό.

Αποσυνδεδεμένος lefos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #139 στις: Νοεμβρίου 29, 2016, 12:09 »
  • Όχι. Εκτός κι αν καταφέρεις να ξεβιδώσεις τανκ και καμπάνα μαζί που το βλέπω δύσκολο.
  • 1.5 στροφή με 70VG/30PG έχω τέλεια τροφοδοσία.
Μια χαρα τσεκαρεις αντισταση και βαμβακι απλα να μην πολυ πιεζεις  το ντριπ  μη φυγει μαζι με την καμπανα μεσα στο τανκ

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #140 στις: Νοεμβρίου 29, 2016, 12:23 »
Καλημέρα. Σήμερα παρέλαβα τον Armed, πρώτο μου GG προϊόν. Εντυπώσεις σε καμία εβδομάδα, προς το παρόν έχω 2 ερωτήσεις για όποιον έχει όρεξη:

1. Μπορείς να τσεκάρεις αντίσταση χωρίς να αδειάζεις υγρά;
2. Πόσες στροφές γύρισμα την καμπάνα με 50/50 υγρό; Προς το παρόν χρησιμοποιώ το 1.5mm
1. Γίνεται.Πανευκολα. Με τον τρόπο που σου περιέγραψε ο Tzifos και ο lefos.
2.Δεν υπάρχει τυφλοσούρτης για το γύρισμα της καμπάνας.
Γυρίζεις μεχρι εκει που δε θα παίρνεις καμμενο, η μεχρι εκει που δε θα εχεις υπερτροφοδοσια!
Σχετικό το ποσο γυρίζεις την καμπανα,επομενως.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2016, 12:29 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #141 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 17:36 »
Λατρης ιαττυ
Πολέμιος (απογοητευμενος) του τηλεμαχου v2, v2+..
ξυνόμουν ιδιαιτερα οταν ειδα- διαβασα -ακουσα για τον αρμεντ...

απο την μια η λογικη μου ελεγε:αφου εχει ιδιο σουλουπι με τον v2 ,v2+ τι καλυτερο μπορει να σου προσφερει?ασε που εχεις και τον αλφα και γευστικα μαμαει...στρατιωτης και αυτος και πιστος
απο την αλλη το ενστικτο:δεν γινεται ο ιμεο να πεσει εξω, και να χασει ποντους στην γευση που θα δινει ο ατμο ξανα....ασε που μου αρεσε εξωτερικα το κουστουμι

πουλησα ενα ματι(το χαλασμενο πουλησα) εδωσα και τον αστραγαλο μου και τον πηρα και εγω....
παρολο που ειχα ανησυχία για το σουλούπι του και θα μου θύμιζε τον v2 διαψευτικα...
(σαν ατμιστης με ενδιαφερει η γευση...και το χτυπημα και φυσικα προτιμω τα τριμπεκοειδη υγρα....)τον δοκιμασα σε αρκετα συρματα και κολπα....32 αρι,45αρι,ss316l,zirkonio,νικελιο....απεδωσε εξαιρετικα...
Αμεσως επιασε την γευση που αναζητω και ενα κλικ παραπανω μπονους,στα περισσοτερα στησιματα....
Να πω οτι το ανωτερο που τον δουλεψα ειναι στα 18 watt...δεν μου ανεβασε θερμοκρασια τρελη...σε ανεκτα επιπεδα....
χωρις το σπλιτ προτεκτορ ....το δουλευω, και δεν ειχα και θεματα με πιτσιλισματα...

και γευση και η τζουρα του στο μεσαιο πιν με ικανοποιησαν απολυτα και τωρα γνωριζω οτι δεν πηγε χαμενο το ματι μου...
ειναι υψηλου επιπεδου ατμοποιητης με πολλες επιλογες και πολλα παιχνιδια (προσπαθω να του σφηνωσω κεραμικο...θα βρω τροπο που θα παει)...αξιζει τα χρηματα που εδωσα και απεδωσε το υγρο που κανω αψογα και οπως εγω το θελω

τι με απογοητευσε
1. το κουστουμι με το πουλακι που γυρνα σαν παλαβο μολις ξεβιδωνω τον ατμο....χαθηκε να βαλουν ενα στοπ πανω στο πλαστικο τανκ...η εστω να εφαρμοσουν το πλαστικο τανκ με αλλο τροπο πχ στιλ squape rs....
2.to pin 1,5το θεωρω αποτυχια αφου αν και μου αρεσουν οι τσιγαρισιες τζουρες πιστευω δεν λειτουργει σωστα στην ροη του αερα(αποψη μου)...το 3,5 δεν το ακουμπησα...ειμαι στο 2,5 με κλειστο τον αερα πανω απο την μεση
τι με ικανοποιησε
1.Η γευση του στα δικα υγρα μου...υψηλα στανταρ και σε διαφορετικα συρματα και στησιματα ανταποκρινοταν αψογα
2.Οι πολλες επιλογες που εχει σαν ατμο....πολλα παιχνιδα ,πολλα +..... ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΥΓΡΩΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ...
για τυχον διαρροες σφυριγματα κτλπ...δεν εχει τετοια αυτος ο ατμο ειναι ....κυριος και καθαρος...
Γενικα ειναι πολυ καλη επιλογη και για καθε ατμιστη...αξιζει τα χρηματα του στο ακεραιο ....ομως τωρα πως θα πληρωσουμε τα τελη?????
υγ..χρησιμοποιω το συστημα χωρις τα βιδακια με τα spring...αρπαζουν καλυτερα(ποιο γρηγορα) τα συρματα η ιδεα μου ειναι?

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #142 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 18:46 »
Για το πουκαμισο που γυρνα σα παλαβο (!) βαλε ενα οριγκ.
Απ'εξω απο το πλαστικο τανκ, εκει που τερματιζει, θα δεις ενα οριγκ. Ειναι εξωτερικο οριγκ. Μεσα στο σακκουλι υπαρχουν οριγκ. Καποιο απο αυτα, ταιριαζει για το σημειο που σου περιεγραψα.
Βρες το και βαλτο, πανω απο το αλλο. Εξωτερικα μπαινει. Θυμησου.

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #143 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 19:08 »
πάνω από το άλλο εννοείς να βγάλει εκείνο και να βάλει άλλο που έχει μέσα πιο χοντρό, και ναι ισχύει αυτό γίνεται σφιχτό πολύ και δεν γυρνάει και επίσης μπορείς να βάλεις και στο δαχτυλίδι δεύτερο ορινγκ, έχει ένα τωρα, να είναι και αυτό πιο σφιχτό.



Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2016, 10:31 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #144 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 19:41 »
Κι αυτο που λες γινεται.
Εννοουσα ομως να το αφησει αυτο που εχει, ως εχει. Και να βαλει το 2ο ιδιο, πανω απ'αυτο.
Εμενα στο σακκουλακι ειχε ολα τα ανταλλακτικα οριγκ του Armed.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2016, 10:33 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #145 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 19:48 »
εγώ έβαλα ένα πιο μεγάλο που είχε μέσα και είναι σφιχτό, λες να ήταν για το δαχτυλίδι εκείνο; :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #146 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 19:59 »
Κατα πασα πιθανοτητα. Αλλα αφου εκανες δουλεια δε πειραζει. Θα το κοιταζα τωρα, αλλα τον ατμιζει φιλος για λιγο!! Για πολυ λιγο !

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #147 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 20:11 »
ναι ναι μάλλον, δοκίμασε το είναι πολύ σταθερο έτσι, ο ιμέο το είπε στο φέισ και το έκανα, αυτό είδα πιο μεγάλο και το έβαλα. :))

  • Όχι. Εκτός κι αν καταφέρεις να ξεβιδώσεις τανκ και καμπάνα μαζί που το βλέπω δύσκολο.
  • 1.5 στροφή με 70VG/30PG έχω τέλεια τροφοδοσία.
μπορείς άνετα δες και το βίντεο.


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2016, 10:39 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #148 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 20:17 »
τηλέμαχος armed doesn't need a review because is a full atomiser. (κανω quote τα λόγια του imeo) ασχέτως αν τα αγγλικά δεν είναι καλά είναι προφανές αυτό που λέει ο κατασκευαστης. ότι το προϊόν του δεν χρειάζεται κριτική γιατι είναι ολοκληρωμένο.... τι λες τώρα χαχαχαχα ποιο πρόβατο θα το πιστέψει αυτό? αν δεν σε κρίνουν όλοι αυτοί εκεί έξω(αγοραστές και reviewers) ποιος θα σε κρίνει; ο εαυτός σου ; φάουλ για μένα.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #149 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 20:27 »
Αν και κάτοχος του V2+ και ευχαριστημένος, αυτή την ατάκα δεν την λες με τίποτα. Δηλ. άλλοι ατμο ίδιας ποιότητας και απόδοσης ή καλύτερης ακόμα, έχουν όλοι έστω κι ένα μικρό ψεγάδι που τους κάνει ελλειπείς? Και με τι κριτήρια? Δεν υπάρχει αντικειμενικότητα στα γούστα του καθενός, λάθος θέση για μένα η άποψη του κατασκευαστή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343576 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207364 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542709 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31756 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50926 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12116 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193873 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1648 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1710 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595274 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios