vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 6 χρήστες
george kotsopoulos, Doubt, giorgosp, tsoutseki, truckman, npaolo

GG Τηλέμαχος Armed

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #165 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 12:52 »
Συμφωνω για τον todd, γι αυτό και δεν τους τσουβάλιασα όλους.

Επίσης, συμφωνώ για την ποιότητα του βίντεο και των αγγλικών και θα ήθελα κι εγώ να δω ένα ποιοτικό βίντεο με 'οδηγίες χρήσης'. Αυτό είναι διαφορετικό από 'review' όμως

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #166 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 15:34 »
εγω παλι θα ηθελα να τα λεει μονο ελληνικα...μονο ελληνικα και οποιος θελει μεταφραση στα αγγλικα να τα λεει μονος του....
το τι θελει ομως ο καθενας ειναι μεγαλη συζητηση....

το αν πει ο καθε ριβγιουερ καλη η κακη κριτικη παγερα αδιαφορο με αφηνει οποιος και αν ειναι αυτος...χρηματα βγαζουν δοκιμαζοντας δωρεαν προιοντα....,και πολλα κολπα παιζονται που δεν παει ο νους μας....

τωρα το οτι ειναι απροβληματιστος και γευστικος ειναι δεδομενο...το οτι εχει παρα πολλες επιλογες και παιχνιδια επισης....(και στα γραφω εγω που ουκ ολιγες φορες κατηγορησα τηλεμαχο ν2,ν2+,σαν αποτυχια και δεν ειναι ενθουσιασμος ,εχω παψει να ενθουσιαζομαι μετα τα πρωτα 2 χρονια ατμισματος.... :hmmm:)
Ε επειδη το ξερει και ο κατασκευαστης το υπερασπιστηκε....εκτος αν εδω κρινουμε τον χαρακτηρα του κατασκευαστη και οχι το προιον...αν καποιος θελει κριτικη για ενα προιον ας στειλει κοματια να του πουν την αποψη τους....ο κατασκευαστης δεν γουσταρει να ακουσει κριτικη απο τον μενελαο στην αλλη ακρη της γης και μπορει να μην θελει να του στειλει κοματι τσαμπε...(και κανενα χαρτζιλικακι ισως)...θα τον δικασουμε γιαυτο?
και αν πει ο τοντ η ο παρασκευας οτι δεν ειναι καλος ,αλλα εσενα σου καθεται τι θα γινει?η το αντιθετο?λιγο εγκρατεια με τους ριβγιουερ παρακαλω δεν ειναι δα και η αρχη και το τελος και ας σχολιασουμε το προιον...

Δεν εννοώ ότι πάω τυφλά σε αγορά με ότι πουν αν είναι δυνατόν .  Ούτε κανά πρόβατο είμαι να πιστεύω ότι το προϊόν αυτό είναι το καλύτερο επειδή το λέει ο κατασκευαστής  :laugh1:   :offtopictelos:
αν το δοκιμασες και δεν σου κανει η γευση η ο ατμος του μαζι σου αδελφε...αν ειδες οτι εχει καποιο προβλημα ο ατμο μαζι σου...γραψτο εδω να γλυτωσεις απο εξοδα και τους υπολοιπους....μην αφαιρεις το δικαιωμα ομως απο τον κατασκευαστη να υπερασπιζεται το προιον του....ειναι δικαιωμα του με οποιον τροπο και αν το κανει..
ας επικεντρωθουμε στο προιον και οχι στον χαρακτηρα και το προμοταρισμα αυτου...ετσι θα διευκολυνθουν πολλοι ατμιστες...

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2016, 22:34 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #167 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 15:45 »
Εγω πάλι νομίζω, οτι δε στέλνει σε REWIUERS, γιατί δεν αντέχει τη κριτική, και δε μιλάω για τον ατμοποιητη, ο armed μια χαρά ειναι, και αντέχει οποιαδήποτε κριτική, το αφεντικό του δεν την αντέχει. Το άλλο πάλι, αλλάζοντας τα oring μπορείς να ρυθμίσεις το airflow, το sleeve, κλπ. Τέτοια μελέτη ο Θεός;
Οχι ρε παιδια δεν ειναι ετσι ! Γινονται και παραγινονται reviews .
Στον τελευταιο του ατμοποιητη, τον Τηλεμαχο X1 (springomizer) εκανε review ο Busardo και πολλοι αλλοι ακομη. Και δε μιλαω για πιο παληα, που γινοταν της κακομοιρας! 
Για να μην αναφερθει καποιος και στα reviews των κλωνων, των ατμοποιητων του.
Αλλα και στον Armed πρεπει να εχουν γινει ήδη 2-3 reviews.
Μια μικρη αναζητηση στο youtube μπορει να πεισει τον οποιονδηποτε.
Τωρα για το θεμα της κριτικης, εγω το βλεπω καπως διαφορετικα, χωρις βεβαια να αρνουμαι τις αντιθετες γνωμες.
Προσπαθω να το δω πιο φιλοσοφημενα, ας πουμε και εχω καταληξει στο εξης.
Ποιος πραγματικα εξυπνος ανθρωπος  -που τυγχανει να το ξερει κι ο ιδιος, αν δεν του το υπενθυμιζουν οι αλλοι συνεχως-  δεχεται την κριτικη?
Ο,τι και να λεμε, ο ΙΜΕΟ εχει προσφερει τοσα στον ατμιστικο χωρο, αν μή τί άλλο με τις ιδεες του,
ωστε πολλοι απο τους φανατικους των προίόντων του  -σ'αυτους και γω- ειναι διατεθειμενοι να παραβλεψουν, τίς όποιες γωνίες τού χαρακτήρα του.
Καπως ετσι το βλεπω εγω κι αυτη ειναι η οπτικη μου, οσον αφορα το ατομο.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #168 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 15:55 »
Δεν καταλαβαίνομαστε έφυγα τα φιλιά μου :-)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #169 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 15:58 »
παιδες ειναι πολυ απλα τα πραγματα.....ακουω την αποψη του καθενος αλλα μεχρι εκει,αν δεν δοκιμασω προσωπικα δεν μιλαω,κατι που κανει σε εμενα δεν κανει σε καποιους αλλους και τουμπαλιν,φυσικα ο καθε κατασκευαστης θα πει τα καλα του προιοντος,γιατι αλλιως δεν θα πουλησει οποτε δεν θα παρει χρηματα,ο χαρακτηρας του καθε ανθρωπου δεν με αφορα γιατι δεν θα τον ζητησω σε γαμο,φυσικα και εχει ελλατωματα οπως εχω και εγω και ο καθενας μας,την καλησπερα μου και καλο μηνα σε ολους

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #170 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 16:12 »
Δεν καταλαβαίνομαστε έφυγα τα φιλιά μου :-)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
ντυσου καλα...κανει κρυο... :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #171 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 16:33 »
Ήρθες χθες ο ατμοποιητης και στα δικα μου χέρια...

Τη αλλο να ζήτηση ένας έμπειρος ατμιστης απο ενα ατμοποιητη?
Έχει τα πάντα σε ενα κομμάτι και σε τιμή απίστευτα καλή (σε σχέση με άλλους που σου πουλάνε το αρχικό κομμάτι και έχει άλλα 10 κομμάτια για να τον φέρεις στα μέτρα σου για να σου πάρουν τα διπλάσια χρήματα)

Ο ατμοποιητης ειναι κόσμημα αισθητικά , σε πολυ καλή τιμή , και με όλα τα καλούδια στο αρχικό πακέτο για να τον φτιάξεις στα μέτρα σου

Ο ιμεο χρειάζεται  ριβιου για να πούληση τα προϊόντα του?
Χωρις ριβιου η πρωτη παρτίδα εξαντλήθηκε σε 24 ωρες

Εγω πρωτη φορά αγόρασα  δικιά του κατασκευή αλλά εχω δοκιμάσει απο συνατμιστες, Ε πλέων έιμαι φαν του. 

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #172 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 16:43 »
Για να μη παρεξηγούμαστε, έχω απο τον iatty μέχρι νεότερα προϊόντα του Θανασση, ξέρω τι εχει προσφέρει αυτός ο άνθρωπος, και δε κρίνω το προϊόν του. Το συγκεκριμένο δε το έχω αλλα είμαι σίγουρος οτι θα παίζει καλά. 
Ούτε θέλω να υπερασπιστώ κανένα rewiuer, οποιος θέλει να τα σκάσει για να αγοράσει το προϊόν και να το παρουσιάσει. 
Ο χαρακτήρας του κατασκευαστή επισης, ούτε με αφορά, ούτε θα έπρεπε να το ξέρω.
Αυτό που με λυπεί ειναι, τόσα χρόνια μετά, τόσες συγκρούσεις με μερίδα της ελληνικής αλλα και και της παγκόσμιας ατμιστικης κοινότητας, συνεχίζει να προκαλεί με τις δηλώσεις του. 
Εντάξει δε το ´χει, με τις δημόσιες σχέσεις, τόσο δύσκολο ειναι να αφήσει κάποιον άλλο να το κάνει; Οι φανατικοί οπαδοί του, δε μπορούν να τον βοηθήσουν;
Δεν καταλαβαίνετε επιτέλους οτι ειναι κρίμα για ενα Έλληνα, κορυφαίο κατασκευαστή, να μην έχουν τα προϊόντα του την αίγλη που τους ανήκει, λόγω του παράξενου χαρακτήρα του;
Ο svoemesto και οι υπόλοιποι, ειναι χαζοί που προωθούν επαγγελματικά τη δουλειά τους;

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #173 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 16:49 »
Δε μπορω να μη συμφωνησω με οσα λες, σ'αυτη εδω την παραθεση.  :)

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #174 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 17:11 »
Ε...μπορουμε να τον δωσουμε επιχειρηματικες συμβουλες τον ανθρωπο...να τον στειλουμε για σεμιναρια επικοινωνιακης πολιτικης και δημοσιων σχεσεων-μαρκετιν....εχετε σκεφτει οτι ισως να μην τα γουσταρει αυτα?
να μετονομαστει εαν ειναι το τοπικ σε "σωσε τον ιμεο απο την καταστροφη"

αμα φυσα το προιον ....το κορδονι το κανουμε τριχιά.....

για τον ατμο κανενα σχολιο καμια ιδεα-κανενα στησιμο-τρικ-προβλημα?να ερθουμε και στο θεμα μας?

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #175 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 17:58 »
Έχω τον Armed 2 εβδομάδες περίπου και παρακολουθώ ανελλιπώς το νήμα. Είναι το πρώτο προϊόν GG που απέκτησα (να είναι καλά το καρντάσι μου που μου τον έκανε δώρο), μετά από πολλή σκέψη, καθώς ήμουν μεταξύ αυτού και του skyline. Τον τηλέμαχο σαν ατμοποιητή από προηγούμενες εκδόσεις τον μελετάω εδώ και 1,5 χρόνο περίπου, όταν και αποφάσισα να μπω στον χώρο των επισκεύασιμων με την αγορά ενός Phenomenon τελικά.
Στα του Armed, αν και δεν τον έχω δουλέψει πολύ ως τώρα, μπορώ να πω ότι:
α) Αν τον δεις σαν μηχανική κατασκευή - τρόπο λειτουργίας είναι όντως "full atomizer". Και ο πιο άσχετος μπορεί να καταλάβει ότι έχει πέσει μελέτη και δουλειά σε κάθε κομμάτι του ατμοποιητή. Από το χτήσιμο του ντεκ, τα πιν εισαγωγής αέρα και το δαχτυλίδι αέρα, τη  ρύθμιση υγρών, τη δυνατότητα επέμβασης στην αντίσταση χωρίς να αδειάζουν τα υγρά και την πανοπλία του τανκ για να μην σπάει εύκολα...
β) Από πλευράς εμφάνισης τα λόγια είναι περιττά. Πανέμορφος και με δυνατότητα αλλαγής κοστουμιού ανά πάσα ώρα και στιγμή.
γ) Χτύπημα φοβερό, ίσως και πιο δυνατό από του Fodi F2.
δ) Ντουμάνι άφθονο, όρεξη να έχεις να παίζεις με στησίματα.
ε) Η ροή του αέρα στην αντίσταση υπέροχη. Ιδιοφυής η σκέψη να τροποποιείς την εισαγωγή του αέρα με μια αλλαγή του πιν και δουλεύει όντως απροβλημάτιστα. Ο άτμο είναι σχεδόν αθόρυβος με το 1,5 mm πιν.
στ) Κατανάλωση: Τα πίνει τα ζουμάκια του, τρώει όλο το φαϊ του, κλπ.
ζ) Γεύση? :hmmm: Εδώ δεν μπορώ να εκφέρω αντικειμενική άποψη καθόσον τον δούλεψα λίγο μέχρι στιγμής. Μετά από τις πρώτες δοκιμές δείχνει να αγαπάει περισσότερο τις καπνικές και φρουτένιες γεύσεις. Οι γλυκές νότες (μπισκοτοκρεμοβανίλιες) χάνονται τουλάχιστον με τα δικά μου στησίματα. Εδώ βέβαια να πω ότι ως μέτρο σύγκρισης για τη γεύση έχω τον Phenomenon οπότε μάλλον έχω μεγάλες προσδοκίες από τον Armed.
Όσον αφορά στην απόφαση του κατασκευαστή να μην προωθήσει τον ατμοποιητή μέσω των ριβιουερς, αν θα πουλήσει στο εσωτερικό-εξωτερικό ή τυχόν ιδιοτροπίες του Imeo ως άνθρωπος, ουδόλως με απασχολούν. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η λειτουργικότητα του προϊόντος, το οποίο κόστισε 129 €, έστω κι αν δεν τα πλήρωσα από την τσέπη μου. Ε λοιπόν το προϊόν είναι πλήρως λειτουργικό και καλύπτει, αν όχι όλες, τις περισσότερες απαιτήσεις ενός μέσου ατμιστή. Από εκεί και πέρα μπαίνουν τα προσωπικά γούστα του καθενός.
Το μόνο σοβαρό μειονέκτημα του ατμοποιητή για μένα είναι ότι: εν μέσω κρίσης δεν υπάρχει η δυνατότητα δοκιμής ενός ακριβού ελληνικού προϊόντος, από Έλληνα κατασκευαστή, σε φυσικό ελληνικό κατάστημα. 
Όλα τα παραπάνω είναι απολύτως προσωπικές απόψεις, χωρίς κανένα σκοπό αντιπαράθεσης.

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #176 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 19:11 »
έρχεται παρουσίαση από τον kostas44

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #177 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 20:21 »
να βαλουν και υποτιτλους στα αγγλικα...αλλος ριβγιουερ δεν υπαρχει?μπορει να μην αρεσει σε ορισμενους ο κωστας....?να ψηφισουμε ακουω προτασεις...και προτεινω η παρουσιαση να γινει στους θρακομακεδονες κατω απο την σημαια της αεκ...(σαρκασμος γενικα)

το ξαναποσταρα αλλα θα το ξαναγραψω μπας και ενδιαφερθει κανεις στα του ατμοποιητη...ειναι η ιδεα μου η αρπαζουν καλυτερα τα συρματα χωρις βιδες...με τα σπρινγκ..... ειτε ειναι κανθαλ ειτε οποιοδηποτε υλικο?
αυτην την αισθηση εχω αν εχουν και αλλοι 5 τοτε κανουμε την 6η αισθηση.... :wall:

Αποσυνδεδεμένος konmac

  • **
  • 405
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #178 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 20:56 »
Αν αρπάζει καλύτερα από ποιο σύρμα ; με ποια αντίσταση ;

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #179 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 20:58 »
με ολα αυτην την εντυπωση εχω...μπορει να ειναι και λαθος μου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343609 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207402 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542753 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31775 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50953 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598341 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359017 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12134 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193919 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1669 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1745 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595329 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios