vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, george kotsopoulos, Doubt, giorgosp, tsoutseki, truckman

GG Τηλέμαχος Armed

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #120 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 23:58 »
@ billythekid

Που διαφωνεις σ'αυτα που εβαλες ως παραθεση?
''Ξερει κανεις καποιον,οποιονδήποτε, κατασκευαστη στον κοσμο -συμπεριλαμβανομενου του Svoemesto- που βγαζει συσκευες και ανταλλακτικα με τη σεσουλα??
Να τον πειτε εδω και τωρα, να τον μαθουμε και μεις που δεν ξερουμε !

Δεν κατεχω κανενα νημα. Το νημα ανηκει στον ατμοποιητη. Και ολοι οι ατμοποιητες τελειωνουν ως διαθεσιμοτητα καποια στιγμη. Μεχρι να ξαναβγουν.
Τι διαφορετικο εγινε εδω και δεν το καταλαβα?
Ποσες φορες ηταν σε ελλειψη ακομη κι ο K L Plus? Εκει δεν ειδα ποτε να γινεται κανενα μανουριασμα.
Οσον αφορα τα υπολοιπα, να'χαμε να λεγαμε.
Και επειδη μιλας για το νημα σα να ειναι δικο μου, κλικαρε στο προφιλ μου, για να δεις με ποσους κατασκευαστες ατμιζω και πιθανον να καταλαβεις.
Αν και δε ειμαι σιγουρος !
Και γω το σταματαω εδω.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #121 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 00:09 »
Ο ιμεο ξέρουμε ότι μέχρι τώρα δεν έβγαλε στην αγορά κάτι που δεν θα δουλευει, όποτε ήταν αναμενόμενο να εξαντληθη μέσα σε δυο ο ατμοποιητης , τώρα αν κάποιος για ενα τέτοιο κομμάτι περίμενε να δει εντυπώσεις για να το πάρει , έχασε... Στην επόμενη παρτίδα

Τα υπόλοιπα δε νομίζω ότι χρειαζονται

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #122 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 00:24 »
Καλά δεν έχασε ακόμη έχει κάτι λίγα κομμάτια ο Ιταλός GG seller. Απλά υπολογίζει +10Ε μεταφορικά. 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #123 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 13:28 »
Το μόνο που μένει είναι να δοκιμάσω τις επόμενες μέρες και το springomiser, ώστε να σχηματίσω μια γνώμη και γι' αυτό και να πάει ο ατμοποιητής να συναντήσει τον νέο του κάτοχο, στον οποίο εύχομαι να τον ευχαριστηθεί.
Δεύτερη μέρα δοκιμών, αυτή τη φορά με το springomiser. Το πέρασα σ' ένα τρυπανάκι και το κούμπωσα στο ντεκ, όσο κάτω μπορεί να χωθεί. Αντίσταση 0,57Ω. Πέρασα cotton bacon και το έκοψα σύριζα στα λούκια. Ξεκίνησα από τα 17watt και έφτασα στα 25, με το pin των 2,5mm και φουλ τον αέρα. Η τροφοδοσία είναι τέλεια, με το ίδιο πάντα υγρό 70vg/30pg και το εργαλείο πάει τρένο, ενώ η τζούρα του έσφιξε ελαφρώς αλλά παραμένει άνετη τσιγαρίσια. Η γεύση είναι λίγο καλύτερη και ο ατμός ζεστούτσικος. Σ' αυτά τα watt το τανκάκι αδειάζει σε χρόνο μηδέν. Το γνωστό απαίσιο ντριπάκι ζεσταίνεται αρκετά, αλλά όπως ξαναείπα είναι για κλείδωμα σε ντουλάπι και πέταμα του κλειδιού. Αν κλείσω έστω και λίγο τον αέρα, η τζούρα γίνεται θορυβώδης.
Προσωπικό συμπέρασμα. Πάρα πολύ καλός ατμοποιητής, ξεκάθαρα καλύτερος από τους προηγούμενους Τηλέμαχους. Θεωρώ δεδομένο ότι οι κάτοχοι θα τον απολαύσουν πλήρως, ανακαλύπτοντας περισσότερα μυστικά του, απ' όσα πρόλαβα εγώ σε λίγες μέρες χρήσης. Θα τον αγόραζα αν:
1) δεν είχα αγοράσει τον skyline, τον οποίο θεωρώ καλύτερη επιλογή συνολικά, αλλά έμεινα ρέστος
2) ήταν διαθέσιμος. Σε δυο μήνες που αναμένεται νέο batch, ποιος ζει ποιος πεθαίνει!

Υ.Γ. Παρακαλούνται τα γνωστά παπαγαλάκια και ταλιμπανάκια του κατασκευαστή και του κάθε κατασκευαστή να συνεχίσουν να ποστάρουν στο fb τα σχόλια που κάνω εδώ. Τιμούν κι εμένα και το φόρουμ. ;)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #124 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 13:34 »
Εγώ τώρα πως είχα την εντύπωση ότι ΔΕΝ έχεις φεισμπουκ? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #125 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 13:44 »
Δεν είχα κι εδώ και 3 μήνες που απέκτησα, τα έχω δει όλα Γιώργο με τους κάλους που κυκλοφορούν και πυροβολούν αδιακρίτως με όποια λαλακία τους κατεβάζει η κούτρα! :o

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #126 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 13:51 »
Έτσι είναι στα μη ελεγχόμενα περιβάλοντα... ζούγκλα. Να τη χαίρεστε.

Και μην ακούσω τίποτα για οφτόπικ >:( ... εδώ είναι σωστά ελεγχόμενος χώρος 8) :palios:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #127 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 15:12 »

Αποσυνδεδεμένος konmac

  • **
  • 405
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #128 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 22:02 »
N 200, 0,30 σύρμα σε 3αρι πυρήνα. 
Ενεργοβορο,  και μεγάλη κατανάλωση. 
Ωραία γεύση ,πλούσιος και πυκνός ατμός. 

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #129 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 08:47 »
Δωράκι από FabVape

Ανταλακτικούλια, να υπάρχουν (όλα τα ψιλά και εύθραυστα πήρα)


Brass air ring:


:D :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #130 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 22:35 »
Άρχισα το sub-1.5-Ohm  :))  :))

Καλά πάει, πολύ ωραίος με το χοντροτερο σύρμα. Στήνω δ'αεί πολλά διδασκόμενος

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #131 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 23:31 »
Στησε και με 0,35 να δεις !!
Αλλα να κανεις πραγματικο Sub-ohm !!
Η περασιά ομως, οσον αφορα στο ύψος, σε αντισταση και λουκι, ειναι ετσι οπως πρεπει να ειναι!

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #132 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 23:40 »
Σιγά σιγά Απόστολε. Δεν είμαι προετοιμασμένος για κάτω από 1.2Ω ακόμα!  :))  :))
  
  
  
Ούτε η κοκακόλα δεν πάει με όλα, Ο Armed πάει!!! 



Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #133 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 23:33 »
Ήρθα κι εγώ με τον ματ...
Κατασκευαστικά πολύ προσεγμένος. Μεγάλη ευκολία να αλλάζει το πιν του αέρα από κάτω. Σπειρώματα τέλεια!
Πολύ πιο γεμάτη τζούρα σε σχέση με τον v2+ και αθόρυβος!
Ξεκίνησα με το springomiser, μεγάλη ευκολία. βάζεις, περνάς βαμπάκι κόβεις, έτοιμος.
Λίγο μπέρδεμα σε όσες σελίδες έχουν τις έτοιμες ζιρκονίου, κάποιος πρέπει να τους πει να βάλουν το ίδιο TCR παντού, δεν είναι όλοι σε κάποιο φόρουμ για να βλέπουν τι είναι σωστό.
Με το ζιρκόνιο ρουφάει αβέρτα  :yes: Όταν στήσω τις κλασικές μου Kanthal 30GA 6 σπείρες σε 2ρι τρυπανάκι θα δω πως πάει κι εκεί η κατανάλωση.

Το drip tip δεν το κράτησε ο Γιώργος κι ας του το χάρισα  :laugh1:

Μια προσοχή στο γέμισμα θα την θέλει. Μην στάξει καμιά σταγόνα απ' έξω περάσει ενδιάμεσα στο άρμορ και τον τανκ και γίνει χαμός.
Δεν ξέρω αν κάνουν τα μάτια μου, αλλά το Cap μου φαίνεται λίγο πιο σκούρο από το υπόλοιπο σώμα.  :hmmm:
Επειδή είμαι λίγο (?) ψείρας μπορεί να ζητούσα λίγο πιο σφιχτό το δαχτυλίδι του αέρα, αλλά μόνο επειδή είμαι ψείρας  ;D

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #134 στις: Νοεμβρίου 29, 2016, 08:05 »
An βάλεις και τα 2 O rings στην βάση το δαχτυλίδι γίνεται αρκετά σφιχτό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343609 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207402 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542754 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31775 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50953 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598341 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359017 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12135 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193919 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1669 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1745 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595329 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios