vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

527 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, tony1976, dkostas, bloodlessz, giorgos1999, Tazz, manoslykos

Twitter

Nextiny Genesis Atomizer by VWM

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 20:58 »
Ο νεος ατμοποιητης της ομαδας Vape Ware Mods , ακουει στο ονομα Nextiny και ειναι στα χναρια του NextGen , αλλα με καποιες διαφορες.

H τιμη του ειναι στα 170€ με αποδειξη και καρτα εγυησης και γνησιότητας.

• 22mm width
• 27mm height
• net capacity : ~3.4ml ss tank / ~3.3ml PC tank
• Adjustable AFC ring through 4 twin vertical holes @ (1.0 - 1.2 - 1.4 - 1.6)
• Polycarbonate drip tip and tank (Quadrant® PC 1000)
• 304 SS tank included
• Deck with juice well and recessed negative screw
• 304 SS ultra-fine brushed finish
• Positive post insulator from ketron®1000 peek
• Center positioned mesh wicking
• Reduced evaporation chamber
• Spares bag and ss rod included








[youtube]GHX-vzMKa5Y[/youtube][/color][youtube]iMWX4uJkYuM[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος SpSP

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 07:15 »
Μπράβο στα παιδιά, κάποια σχόλια και ερωτήσεις


Ερώτηση - έχει γίνει αυλάκι στην βίδα, που εξυπηρετεί αυτό?
Ερώτηση - πότε θα είναι διαθέσιμο?


Σχόλιο - Είμαι απο αυτούς που ποτέ δεν σχολιάζω τιμή και πάντα υπερασπίζομαι τους κατασκευαστές στην τιμολογιακή τους πολιτική, θεωρώ όμως για το Ελληνικό κοινό ο κατασκευαστής θα μπορούσε να κάνει κάτι καλύτερο. Όπως και να έχει είμαι απο αυτούς που θα το ψάξουν να το πάρουν το iny

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 08:02 »
Ναι εχει ενα αυλακι και με τον τροπο αυτο μπορει να εκμεταλλεύεται το υγρο που λιμναζει στο deck και να το σπρωχνει προς το mesh.
Ετσι θα εχει ακομα κλυτερη τροφοδοσια , εστω και για λιγο. 
Το mesh θα ειναι πιο δυσκολο τωρα να στεγνωσει με τον τροπο αυτο.


Θα γινει ενημερωση για το πότε θα ειναι διαθέσιμο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2015, 20:31 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος sn1

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 01:29 »
Που τον βρίσκουμε;

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 21:01 »
https://www.facebook.com/groups/VapeWareMods/


Μεσω του γκρουπ της ομαδας στο facebook & οταν ξαναβγει λιστα.
Νομιζω αλλη μια ειναι να βγει (not 100% sure).


Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 21:16 »
πρεπει και για αυτο να εχεις βισμα νατον αποκτησεις ?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 05:07 »
Θα ηθελα να ευχηθω στην οικογενεια του Κωστα να εχει δυναμη αυτη τη δυσκολη στιγμη.


Δυναμη Κωστη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2015, 09:19 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος SpSP

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 21:19 »
Εξοργισμένος, βγαίνει η διάσημη λίστα, 10 στον αριθμό για τις 20 00, βγαίνουν και λένε συγνώμη θα καθυστερήσουμε πάμε να ξαναμπούμε και γίνεται το μαγικό, η λίστα κλειστή (3λεπτά μετά πρέπει να είσαι πολύ περήφανος ε?). Αγαπητέ κατασκευαστή εμείς φταίμε που σε κάνουμε κατασκευαστή γιατί στο τέλος της ημέρας ο τρόπος που έχεις επιλέξει να κυκλοφορείς το προϊόν σου είναι απλά η αδυναμία σου να είσαι επαγγελματίας και να βγάλεις έναν αξιοπρεπή αριθμό (Γάλλοι 1050 κομμάτια και τέλος, σαν παράδειγμα) και όχι 10 κομμάτια και λίστα, αυτό είναι αδυναμία διανομής του προϊόντος σου μέσα απο φυσικά καταστήματα γιατί απλά θέλεις να κάνεις τον κατασκευαστή μόνος, τον πωλητή μόνος σου, τον αποθηκάριο μόνος σου, μπορεί να παραδίνεις και μόνος σου ποιος ξέρει, όχι εμείς και αν αυτό υπάρχει σαν περίπτωση πες το μας να το ξέρουμε εξαρχής.
Αποτέλεσμα, αύριο παω να πάρω Ιταλικό προϊόν ίδιο με το δικό σου σε χαμηλότερη τιμή, απο φυσικό κατάστημα (γιατί δεν θα πληρώσω ΦΠΑ και μεταφορικά), επίσης σκέφτομαι να ανοίξω δικιά μου λίστα, οι 10 πρώτοι θα τους δώσω 300ευρώ έκαστος για να διαλύσουν το προϊόν σου και να μου το στείλουν φωτό, γιατί απλά θεωρώ οτι μετά τα 3 τινάγματα θεωρείτε λαλακία ρε φίλε κατασκευαστή, Α και γιατί μπορώ, Α και όσο αναφορά το nextgen τον δικό μου τον διαλύω τώρα, πες μου να σου στείλω φωτό. Α και τώρα που το σκέφτομαι αυτοί που θα τον διαλύσουν θα τους χορηγήσω και απο έναν nextgen κλώνο !!!


Προκαταβολικά απολογούμαι προς τα μέλη και τους διαχειριστές για την επιθετικότητα μου και ενδεχομένως για το απρεπές ύφος μου. Επίσης ενημερώνω απο τώρα πως αν και εφόσον ο κατασκευαστής βγει και μας αναφέρει τους λόγους που δημιουργεί ζήτηση και βγάζει μια λίστα 10 atomizer τότε με την σειρά μου θα αποσύρω και το post μου αλλά και την προσφορά μου.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 21:27 »
Διαβασε την πολυ προσφατη συνεντευξη του κατασκευαστη εδω http://thevapesnob.com/interviews/interview-vape-differently-with-costas/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork
 
κ θα καταλαβεις οτι δεν απευθυνεται σε ΟΛΟΥΣ. Καλως ή κακως.


Παραθετω κ ενα αποσμασμα της συνεντευξης για να μη χαραμισεις αλλη φαια ουσια.
...When we started the Company we decided to target high-end vapers worldwide...

Αποσυνδεδεμένος SpSP

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 22:27 »
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου mantos. Βέβαια το high end product με την διάθεσή του αλλά και το δούλεμα δημιουργώ ζήτηση και βγάζω 10 κομμάτια δεν έχει καμία σχέση μεταξύ τους.


Και ποιος λέει πως απο την στιγμή που είμαι διατεθειμένος να δώσω 185 ευρώ δεν είμαι high end. Αν θέλει να στοχεύσει high end vapers τότε βρίσκεις high end κανάλια διανομής, βγάζεις εξ αρχής limited edition batches διάφανα πάντα και όχι 15 λεπτά πριν το άνοιγμα λίστας να λες 10 κομμάτια όταν την προηγούμενη ημέρα 24 ώρες countdown δεν λες τίποτα.


Και μη τρελαθώ high end 185ευρώ paypal fees και μεταφορικά included όταν άλλοι μη high end έχουνε 150 ευρώ. Το high end ιλίκι δεν έχει να κάνει με την τιμή, έχει να κάνει με παρουσίαση, αμπαλάρισμα, διανομή, εξυπηρέτηση κοκ, η τιμή είναι το αποτέλεσμα που είναι διατεθειμένος ο αγοραστής να ξοδέψει. Απλά όταν το κάνεις όλο το παραπάνω τότε θα πρέπει να μοιράσεις κέρδος και τότε θα πρέπει να βγεις στα 250 ευρώ αλλά πίπερμαν !!!
Η σωστή διατύπωση θα έπρεπε να είναι όχι ...When we started the Company we decided to target high end vapers worldwide... θα έπρεπε να είναι ...When we started the Company we decided to have no production schedule, no BOM's, no distribution strategy thus we manufacture products that a handfull of people will be able to vape... and to be precise the ones that WE DECIDE !!!


Ο κατασκευαστής μπορεί να το χρησιμοποιήσει royalty free αν το επιθυμεί για να λέμε και τα πράγματα όπως είναι. Κλείνοντας, η προσφορά μου ισχύει!!!


Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 10:55 »
Yπαρχουν αλλοι που βγαζουν κομματια ανα διαστηματα σε καταστηματα κ παλι δεν προλαβαινεις να τα αγορασεις.
Κρασαρουν τα sites με το που ανακοινωθει.


Δε μπορω να ξερω για ποιο λογο επελεξαν αυτου του ειδους τη διανομη.
Φαινεται ομως οτι τα πανε καλα. Εστω κ με αυτο τον τροπο.


Το high-end δεν εχει να κανει μονο με την τιμη του προϊοντος, αλλα κ με τη μοναδικοτητα (ας το πουμε ετσι).
Αν δλδ υπαρχουν μονο 1000 κομματια στην παραγωγη αυτοματα γινεται high-end. Φυσικα, θα πρεπει να υπαρχει η
αναλογη ζητηση απο πισω για να δημιουργηθει αυτο το hype.


Τεσπα. Σε καταλαβαινω απολυτα, αλλα δεν ειναι στο χερι μας το πως θα κινηθει ο καθε κατασκευαστης.
Αλλοι βγαζουν συγκεκριμενα κομματια κ τελος, αλλοι βγαζουν γραμμη παραγωγης για ολο τον κοσμο.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 11:14 »
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί παρακαλάτε κάποιον να του δώσετε 200 ευρώ. Συγνώμη αλλά εκ του αποτελέσματος καλά κάνουν, αφού υπάρχουν κάποιοι που αντιδρούν σαν τον φίλτατο spsp. Ατμοποιητης είναι, όχι το γάλα του μωρού. Αν δε θέλει να του δώσεις 200 ευρώ πήγαινε στον επόμενο που θα σε παρακαλεσει να του δώσεις 150...

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος SpSP

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 13:43 »
@mantos - δεν υπέδειξα αλλά και ούτε έχω σκοπό να υποδείξω πως θα κινηθεί ο κάθε κατασκευαστής άλλωστε εγώ είμαι αυτός που γράφει και δικαιολογεί τους Έλληνες κατασκευαστές όταν τρώνε το κράξιμο για την τιμή κλπ ΑΛΛΑ δεν μπορώ το δούλεμα των 10 κομματιών, πες το απο την αρχή όχι 15 λεπτά πριν το άνοιγμα της λίστας


@tsabasid - με όλο το σεβασμό δεν είναι αντίδραση αλλά άποψη και κατάθεση αυτής και εξ αρχής ανέφερα πως δεν είναι θέμα τιμής σε καμία περίπτωση φίλε συνατμιστή είναι το δούλεμα, τώρα αν θα πάω στον παρακάτω εννοείτε πως πήγα


Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 17:58 »
Να ρωτησω κατι? Ο ατμοποιητης  βγηκε ολα κι'ολα σε 10 κομματια ή η λιστα βγηκε για 10 ατομα απο Ελλαδα να τον παρουν με την εκπτωση που τους κανει?
 :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 18:13 »
     High End προϊόν σημαίνει κάτι εξαιρετικής ποιότητος.
Συνήθως έχει και High τιμή αλλά δεν είναι απαραίτητο να βγαίνει σε λίγα κομμάτια.
Τρανταχτό παράδειγμα τα κινητά τηλέφωνα της Apple, τα iphones.
   Το τρίκ να δημιουργούμε τεχνητή υπεραξία ονομάζοντας κάτι ως high και να το κυκλοφορούμε σε κλειστό κύκλο μασονικού τύπου είναι γνωστό.
  Να θυμίσω πως High End άτμο είναι και οι GG (απαξάπαντες), τα Phenomenon, τα atmistique series, τα Leo και πολλά άλλα που ξεχνώ, αλλά είναι διαθέσιμα στον κάθε έναν.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536096 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085282 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10221 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12