vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

302 επισκέπτες, 4 χρήστες
gfilip, Chris66, grag, Tem

Nobacco Black Line.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #300 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2009, 22:03 »
Κώστα και Alfisti έχετε δίκιο.
Σκεφτόμουν ότι εμείς, αφού γνωρίζουμε ότι οι ατμοποιητές χαλάνε, θα’ταν σαν να «εκμεταλλευόμαστε» την καλή προαίρεση του εμπόρου.
Αλλά σαφώς και δεν είναι έτσι. Μα σε τι κόσμο ζω;
Όπως λέει ο Alfisti οι έμποροι έχουν υπολογίσει τη ζημιά και βρίσκεται μέσα στην τιμή.
Οπότε δεν μας χαρίζουν, έτσι λειτουργούν.
Πάντως, επειδή και οι επιστροφές  προϊόντων με  τη χρήση της εγγύησης έχουν κάποια διαδικασία, προτιμώ τα φτηνά 5pack με μικρή εγγύηση :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #301 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2009, 03:32 »
όλοι κάνουν την δουλειά τους καί είναι καιρός οί καταναλωτές να κάνουν την δική τους !
θεωρώ σίγουρο πως ο έμπορος έχει κάνει τούς πολλαπλασιασμούς του, έχει υπολογίσει τις αντικαταστάσεις καί τις φθορές, οί οποίες είναι πληρωμένες από όλους μας.

Επίσης έχουν υπολογίσει και τις... ντροπές της επιστροφής προϊόντων. Αν αρχίσουν όλοι και κάνουν χρήση - στο έπακρο όμως - του δικαιώματος, να δεις για πότε αλλάζει η πολιτική πωλήσεων. Κάπως έτσι πρέπει να 'γινε και με μερικούς έξω οπότε σου λέει: φτηνά και ένα μήνα το πολύ εγγύηση ή πάμφθηνα και μόνο εγγύηση DOA 3 ημερών παρά να μου 'ρχεσαι μετά από ένα χρόνο και να θέλεις αλλαγή στο ατομάιζερ. Ποιο θα κρατήσει τόσο δηλαδή αλλά τρόπος του λέγειν.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #302 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2009, 14:44 »
Τελικά με αυτή την άχημη γεύση του "καμμένου" που βγάζει το BL, τι γίνεται? Επιβεβαιώνεται απ' όλους ή απλώς έτυχε σ' έναν?
Να το πάρω ρε παιδιά το BL ως αρχάριος ή θα απογοητευτώ? 

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #303 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2009, 14:57 »
Τελικά με αυτή την άχημη γεύση του "καμμένου" που βγάζει το BL, τι γίνεται? Επιβεβαιώνεται απ' όλους ή απλώς έτυχε σ' έναν?
Να το πάρω ρε παιδιά το BL ως αρχάριος ή θα απογοητευτώ?

H γευση του καμένου βγαίνει για 2 λόγους:
Α) Στην αρχή μέχρι να "στρώσει" το ατομάιζερ, και να αποβάλλει το αρχικό εργοστασιακό υγρό του. Συνήθως μετα από μερικές ώρες (αντε μέρα στην χειρότερη) χρήσης έρχεται στην κανονική του κατάσταση
Β) Οταν τελειώνει το υγρό από τα φιλτράκια. Αυτό γίνεται σε ολα τα ΗΤ, απλά στο BL ίσως να φαίνεται κάπως πιο συχνά, μιας και το BL είναι πιο "απαιτητικό" στο υγρό του.

Το αν θα απογοητευτείς ή όχι είναι σχετικό. Σε άλλους αρέσει, σε άλλους όχι.
Είναι όμως ενα e-cig με δυνατό χτύπημα στο λαιμό και ελαφριά τζούρα (αρα θυμίζει αναλογικό τσιγάρο), που "χάνει" λίγο σε διαρκεια μπαταρίας (διορθώνεται με τις μεγάλες μπαταρίες ή την e-case).

Αποσυνδεδεμένος librarian

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #304 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2009, 14:59 »
Όσον αφορά τη δική μου εμπειρία, η αίσθηση του καμμένου παρουσιάζεται
όταν τελειώνει το υγρό (και τελειώνει γρήγορα) και επιμένω να ατμίζω. Είμαι και εγώ
αρχάριος και το για το bl θεωρώ ότι ισχύει ότι έχει γραφεί στο forum. Τουλάχιστο αυτά
που διάβασα, αυτά συνάντησα και κατά τη χρήση του. Σε γενικές γραμμές όχι απογοητευμένος.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #305 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2009, 18:19 »
σήμερα με έχουν πιάσει τα διαόλια μου :D
θα γίνω κακός!! αλλά αληθινός -με την δικιά μου αλήθεια.

κοντεύει μήνας με το black line καί μπαίνει όλο καί πιό πολύ στην άκρη. γιά ρεζέρβα. γιά μικρή αλλαγή.
τα φιλτράκια τελειώνουν γιά πλάκα, τα υγρά ... επίσης, ο καλύτερος τρόπος είναι να στάζεις στον ατμ, αρκεί να τον πετύχεις. αν όχι την πάτησες. όλο το υγρό θα φύγει από τις τρυπούλες εισαγωγης τού αέρα καί τρέχεις στον νιπτήρα. πολύ καλό χτύπημα εντάξει, αλλά έχω καί στο άλλο -μπορεί να μην είναι ίδιο, αλλά ... συνηθίζεις -καλό χτύπημα μας έδινε το marlboro light αρκεί να μην το κάπνιζες μετά από άφιλτρο γκουλουάζ   :)
γεύση το άλλο δίνει πολύ καλυτερη, πιό "ευγενική".

black line. ο μόνος τρόπος γιά να το χρησιμοποιήσω, είναι με φίλτρο janty dura -πολύ καλύτερη εφαρμογή καί μηδέν απώλεια υγρού τουλάχιστον από αυτό το σημείο- καί με υαλοβάμβακα evo -πολύ καλύτερη διάρκεια.

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 18, 2009, 19:27 από alfisti »

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #306 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2009, 23:06 »
Αααααα!!!!όλα κι όλα ......δεν θα δεχτώ να μας βγάλεις νοκ-άουτ :)) :)) :))
Ναι τα φιλτρα μπορεί να τελειώνουν πιο γρήγορα αλλά η γεύση είναι απίστευτη και παραμένει και δεν έχω στάξει ποτέ τον ατμο. οπότε δεν χρειάστηκε να τρέξω ποτέ για "πρώτες βοήθειες" ;D ;D
Το χτύπημα του ασυναγώνιστο(άμα θες πες όχι) :)) :))
Η τζούρα του ????απαλή............ σαν μετάξι,όχι να τραβάς και να σου πιάνονται οι μύες του λαιμού λες  και είσαι στην προσπάθεια για άλμα επι κοντό

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #307 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2009, 23:18 »
το εύκολο:
η γεύση είναι κάτι πολύ προσωπικό καί εμένα μού αρέσει στο "άλλο"   ;)

γιά το χτύπημα τά 'πα!

τζούρα απαλή σύμφωνοι, αλλά δεν βλέπω τοοοόση διαφορά καί στο "άλλο". απλά πρέπει να αποφασίσεις την απαλή τζούρα καί εκεί. δεν χρειάζεται ... βία, κι ας δείχνει έτσι.

το υγρό είναι μεγάλη ιστορία. θα φύγει. ή από την ένωση ατμ-μπαταρίας, ή αλλοιώς από το ίδιο το φιλτράκι. πόσο υγρό είναι πάνω στα πλαινά τού φίλτρου όταν το βγάζεις? πόσο είναι μέσα στο φίλτρο αν αφαιρέσεις το πίσω καπάκι?

το έχω καί το χρησιμοποιώ.
αν είχα ξεκινησει με αυτό, δεν θα γινότανε να μείνω μόνο σε αυτό.
με το "άλλο" θα γινότανε.

θυμάσαι πού είχα πεί πως ο νικητής κρίνεται στα σημεία.
δεν είναι μόνο σημεία. είναι σαρωτική η νίκη. (άποψή μου καί ξέρω πόσοι θα με δείρετε   :D :D  )

α! μην ξεχάσω την υπογραφή:
ένας ΣΚΛΗΡΟΣ καπνιστής     :)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #308 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2009, 23:25 »
Μαζί σου Fairy, πές τα ! :))
Θα ανοίξει flame στο forum! :)) :))
Αστειεύομαι, στην πραγματικότητα κι εγώ πιστεύω ότι το BL έχει τα μειονεκτήματα του,
ένα σημαντικό είναι ότι λερώνεσαι εύκολα. Αλλά λερώνεσαι όταν γίνεσαι αχόρταγος.
Όταν με πιάνει και θέλω ντουμάνια και χτύπημα, στάζω στο ατμ., στάζω στο φιλτράκι στάζω όπου βρω και μετά γίνομαι μούσκεμα :))
Το BL αρκείται σε ένα απλό γέμισμα του φίλτου, άντε και καμιά σταγόνα και γίνεται ...ηλεκτρονικός ναργιλές!
Βγάζει εύκολα αφθονο ντουμάνι και έχει χτύπημα που ικανοποιεί απόλυτα τους πρώην βαρείς καπνιστές.
Είναι τίμια συσκευή και παραμένει μεταξύ των κορυφαίων.
Πιστεύω πως με αυτό το τσιγάρο πήγε ένα βήμα μπροστά η τεχνολογία, τη manual μπαταρία του, την εζήλεψαν πολλοί! :)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #309 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2009, 23:32 »
βλέπετε πού δεν διαφωνούμε εντελώς?  (μαλάκωσα από το μεσημέρι πού είχα κάνει τα χέρια μου υγροδοχείο).

φυσικά καί είναι πολύ καλή συσκευή, αλλά έχει καί τα μείον της.
καί προτιμώ να φωνάζω γιά τα μείον -γιά να τα βλέπουν καί οί υποψήφιοι, γιατί μετά θα μας πούν "@@@γηηυ#@"

καί να μην ξεχάσω καί την μικρή μπαταρία πού πωλείται ακόμη με το πακέτο καί είναι επιεικώς απαράδεκτη.

 :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 18, 2009, 23:50 από alfisti »

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #310 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2009, 23:56 »
καί να μην ξεχάσω καί την μικρή μπαταρία πού πωλείται ακόμη με το πακέτο καί είναι επιεικώς απαράδεκτη.:)

ναι αλλά είχε pcc όταν οι άλλοι δέν ήξεραν καν τι είναι!..

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #311 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2009, 00:01 »
η έμφαση είναι στο "ακόμη"   :)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #312 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2009, 00:23 »
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δοκιμάσει άλλο τσιγάρο. Ελάχιστα το prestige.
Γι'αυτό και δεν συμμετέχω σε πολλά "συγκρητικά" τεστ. Απλά δεν έχω σύγκριση.
Μπορώ να σταθώ μόνον στα καθαρά δικά του μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα.
Το αγάπησα τόσο πολύ για τα πλεονεκτήματα του, αλλά άλλο τόσο για μειονεκτήματα που δεν ξέρω αν χρειάζομαι άλλο mini cig,
Και τα άλλα βλέπω πως έχουν ίσης "ποσότητας" αλλά διαφορετικά υπέρ και κατά. Αλλού τα υπέρ αλλού τα κατά.
Μόνον ένα mod θα ζήλευα.
Αυτή η γεύση, το χτύπημα, η όψη και η ποσότητα του ατμού, το σχέδιο του με κρατάνε σε αυτό.

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #313 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2009, 00:29 »
Alfisti το Black Line να μή το πιάνεις στο στόμα σου.Που να σου καεί το Linux. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #314 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2009, 10:08 »


θυμάσαι πού είχα πεί πως ο νικητής κρίνεται στα σημεία.
δεν είναι μόνο σημεία. είναι σαρωτική η νίκη. (άποψή μου καί ξέρω πόσοι θα με δείρετε   :D :D  )

α! μην ξεχάσω την υπογραφή:
ένας ΣΚΛΗΡΟΣ καπνιστής     :)
Την νίκη που την είδες????? :)) :)) :))
Δεν ήμουν ποτέ αχόρταγη και έτσι ποτέ δεν είχα διαρροές,πάντα το γεμίζω όσο χρειάζεται,και έτσι το απολαμβάνω περισσότερο.Αλλά και στα άλλα e-cig λίγο δύσκολο να αποφύγεις "να βραχείς" ;D ;D Να λέμε και του στραβού το δίκιο.
Τα πλεονεκτήματα  του υπερτερούν από τα μειονεκτήματα και συνήθως έτσι κρίνεις ένα προιόν,έτσι δεν είναι ??? ζυγίζεις τα υπέρ και τα κατά.
Για μένα το μόνο του ελλάτωμα ήταν η διάρκεια της μπαταρίας που και αυτό λύθηκε κατα τη γνώμη μου με την μεγάλη.
Συμφωνώ με τον skortis θα το άλλαζα μόνο με ένα mod.
Α!!!! και αν θες να είσαι δίκαιος πρέπει να λες και τα μειονεκτήματα και των άλλων e-cig. 8) 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2009, 18:42 από fairy »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342099 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541256 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597074 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357591 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1226 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1202 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591615 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios