vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

149 επισκέπτες, 7 χρήστες
maprix, mathimatikos1966, kurtz, ZoeM, lagoudakis, Doubt, grag

Nobacco Black Line.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #285 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2009, 00:20 »
πρόχειρος υπολογισμός:

 κάθε 20 μέρες (μέσος όρος)  Χ 15 γιούρο Χ διάρκεια εγγύησης  = κόστος ατμ.

μήπως είναι καλύτερη η αγορά πακέτου, άρα καί εγγύησης (καί καινούριες μπαταρίες κλπ)


EDIT: στα πακέτα, οί ατμ. έχουν εγγύηση. όταν τούς αγοράζουμε καινούριους σαν αξεσουάρ, γιατί να μην έχουν? ιδού η απορία. (ξέρω την απάντηση, αλλά λέω τώρα)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #286 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2009, 17:36 »
Η αγορά πακέτου σημαίνει αυτόματα και χαμηλότερη τιμή,θα ήταν ότι καλύτερο και για μας αλλά και για την Nobacco πιστεύω,γιατί θα ήταν και μεγαλύτερη η κατανάλωση.(τουλάχιστον στους ατμοποιητές)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #287 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2009, 18:44 »
Η αγορά πακέτου σημαίνει αυτόματα και χαμηλότερη τιμή,θα ήταν ότι καλύτερο και για μας αλλά και για την Nobacco πιστεύω,γιατί θα ήταν και μεγαλύτερη η κατανάλωση.(τουλάχιστον στους ατμοποιητές)

μπορεί να φταίω εγώ, αλλά δεν σε κατάλαβα. sorry   :'(
συμφωνείς δηλαδή ότι μάλλον μετά το τέλος της εγγύησης, ίσως συμφέρει αγορά νέου πακέτου καί νέας εγγύησης?

(αν βέβαια χαλάνε με αυτην την συχνότητα οί ατμ. γιατί γιά τους δικούς μου τάχω ξαναπεί, μην επαναλαμβάνομαι!)

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #288 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2009, 20:25 »
EDIT: στα πακέτα, οί ατμ. έχουν εγγύηση. όταν τούς αγοράζουμε καινούριους σαν αξεσουάρ, γιατί να μην έχουν? ιδού η απορία. (ξέρω την απάντηση, αλλά λέω τώρα)
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, οι ατμοποιητές που έχουν αγοραστεί σαν αξεσουάρ και φέρουν το λογότυπο της NOBACCO, καλύπτονται απο ένα χρόνο εγγύηση.

Με εκτίμηση
www.nobacco.gr

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #289 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2009, 20:50 »
 :D :D

φροντίζεται κάθε φορά να μας αποστομώνεται !!! :)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #290 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2009, 20:56 »
Καταρχήν ευχαριστούμε πάραπολύ τη Nobacco για άλλη μια φορά για την διευκρίνηση που φυσικά είναι υπέρ μας,πολύ υπέρ μας θα έλεγα.
Αυτό που ήθελα να πω φίλε alfisti είναι ότι αφού θα τελείωνε κάποια στιγμή η εγγύηση του starter kit και θα έπρεπε να πληρώνουμε για τους ατομ. θα ήταν πιο οικονομικό να υπήρχαν πακέτα ατομ,
Από τη στιγμή όμως που υπάρχει εγγύηση και στα αξεσουάρ λύνεται ένα σημαντικό πρόβλημα.
Thanks Nobacco.

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #291 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2009, 20:58 »
Είναι το ίδιο, με το να έχετε αγοράσει ένα ανταλλακτικό για την μηχανή σας, από την επίσημη αντιπροσωπεία.
Σαφώς, έχετε δικαίωμα χρήσης, της όποιας εγγύησης δίνει ο κατασκευαστής, για το ανταλλακτικό αυτό.

Με εκτίμηση
www.nobacco.gr

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #292 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 00:32 »
Είναι καταπληκτικό αυτό που κάνουν οι Ελληνικές εταιρίες Η.Τ. με τις εγγυήσεις.
Πολλές εταιρίες, στην Ευρώπη ,που γνωρίζω καλύτερα,  σου δίνουν εγγύηση για πολύ μικρό χρονικό διάστημα.
Στην προκείμενη περίπτωση λοιπόν, μπράβο στη Nobacco για την υποστήριξη του προιόντος της.
Το διάστημα του ενός χρόνου που σου δίνει είναι τόσο μεγάλο που στις περισσότερες φορές ντρέπεσαι να το εκμεταλευτείς. :)
Δεν ξέρω δηλαδή αν θα άλλαζα 2 μηνών ατομάιζερ...τί λέτε;

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #293 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 01:00 »
εγω που το ζεματαω κι ολη μερα :) να εισαι σιγουρος ως ΌΧΙ!

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #294 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 01:12 »
Πονεμένη ιστορία,κάποιες φορές δεν θέλω να τη χρησιμοποιήσω και δεν το κάνω αλλά κάποιες φορές ας όψεται το οικονομικό :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #295 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 02:29 »
Aν η τιμη των ατμο ηταν ας πουμε στην μιση τιμη απο οτι ειναι τωρα, μονο πονεμενη ιστορια δεν θα τανε. Και πιο ευκολα θα αγοραζαμε και δεν θα μπαιναμε στο διλλημα στης...εγγυησης. Ας το δει αυτο ο αντιπροσωπος :)

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #296 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 09:08 »
Aν η τιμη των ατμο ηταν ας πουμε στην μιση τιμη απο οτι ειναι τωρα, μονο πονεμενη ιστορια δεν θα τανε. Και πιο ευκολα θα αγοραζαμε και δεν θα μπαιναμε στο διλλημα στης...εγγυησης. Ας το δει αυτο ο αντιπροσωπος :)

Η ας γίνει κάτι σαν αυτό που κάνει η Janty: TAWA (Throw-AWAy) Ατομάιζερ σε μισή τιμή αλλά με DOA εγγύηση.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #297 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 13:42 »
Εγω παλι θα προτιμουσα να υπηρχαν multipacks και σε ατμ και σε μπαταριες.
Και καποιο πακετο με PCC με τσιγαρο μαζι

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #298 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2009, 19:01 »
Είναι καταπληκτικό αυτό που κάνουν οι Ελληνικές εταιρίες Η.Τ. με τις εγγυήσεις.
Πολλές εταιρίες, στην Ευρώπη ,που γνωρίζω καλύτερα,  σου δίνουν εγγύηση για πολύ μικρό χρονικό διάστημα.
Χωρίς να θέλω να μειώσω τους Έλληνες εμπόρους εδώ κάνεις λάθος...
Εγώ στην Γερμανία ξέρω για εγγυήσεις από 1 έως 2 χρόνια.
Επιστροφή χρημάτων μέσα σε 14 ημέρες χωρίς αναφορά του λόγου αλλαγής...
Και μη μου πείτε ότι άλλο η Γερμανία και άλλο εδώ, γιατί το ίδιο ισχύει και στις online αγορές.
Αυτές οι εταιρίες που δίνουν εγγύηση για πολύ μικρό χρονικό διάστημα, έχουν πολύ χαμηλές τιμές...
Κάτω από 6 ευρώ ο ατμοποιητής.
Μακάρι να ήταν και εδώ έτσι...

Το διάστημα του ενός χρόνου που σου δίνει είναι τόσο μεγάλο που στις περισσότερες φορές ντρέπεσαι να το εκμεταλευτείς. :)
Δεν ξέρω δηλαδή αν θα άλλαζα 2 μηνών ατομάιζερ...τί λέτε;
Και το λες για καλό αυτό?
Κανονικά όσο υπάρχει εγγύηση πρέπει να χρησιμοποιείται.
Αλλά μετά από λίγο καιρό μας πιάνουν οι ντροπές και δεν αλλάζουμε...
Άλλαξα από 3 φορές δύο ηλετρονικά τσιμπούκια που τα αγόρασα στην Γερμανία..
Την τέταρτη ντράπηκα.. Και έχω εδώ τώρα και τα 2 χαλασμένα μετά από 7 μήνες...

Και σκέψου ότι εμείς εδώ στο φόρουμ είμαστε και κάπως πιο ενημερωμένοι.
Που να δεις και αυτοί που αγοράζουν νομίζοντας ότι θα κρατήσει αιώνια και μετά από 1 μήνα το αργότερο το πετάνε γιατί χάλασε ή γιατί δεν βγάζει πια ικανοποιητικό ατμο. Νομίζουν δε ότι για κάποιο λόγο φταίνε οι ίδιοι τους και δεν χρησιμοποιούν καν την εγγύηση...

Αυτή η πολιτική πωλήσεων που στηρίζεται ακριβώς σε αυτό το πράγμα δεν με βρίσκει καθόλου σύμφωνο...
Ποιός βγαίνει τελικά κερδισμένος???
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 16, 2009, 19:09 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #299 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2009, 19:10 »
όλοι κάνουν την δουλειά τους καί είναι καιρός οί καταναλωτές να κάνουν την δική τους !
θεωρώ σίγουρο πως ο έμπορος έχει κάνει τούς πολλαπλασιασμούς του, έχει υπολογίσει τις αντικαταστάσεις καί τις φθορές, οί οποίες είναι πληρωμένες από όλους μας.

(παρατήρηση: οί αντιπρόσωποι "είναι σίγουροι γιά το προιόν πού μας πουλάνε καί δίνουν τόσο μεγάλη εγγύηση". τόσο σίγουροι πού στούς δύο ατμοποιητές έχει εγγύηση ο ένας!!)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342060 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206325 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541077 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30935 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50023 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597042 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357527 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11397 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192887 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1214 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1177 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591547 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios