vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

225 επισκέπτες, 5 χρήστες
Ribot, pngtszs1976, Mimhsdr, Milarepa, maraki1308

Nobacco Black Line.

Αποσυνδεδεμένος akis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #225 στις: Αυγούστου 20, 2009, 00:54 »
καλησπερες!
κατι επαθε η μπαταρια του BL και αναβε το λαμπακι μονο του..καποιο βραχυκυκλωμα μαλλον ηταν.
το service βεβαια της NOBACCO ειναι τελειο!!εγινε αμεση αντικατασταση!respect στο service της NOBACCO!!
πηρα και μερικα υγρα να εχω,δεν ξερω αν εχετε δοκιμαση το cappuccino.απιστευτο αρωμα και γευση στο στομα!το εκανα και κοκτειλ με λιγη μεντα και εγινε κολαση!!ωραια γευση,δροσιστικη και τρελα ντουμανια!

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #226 στις: Αυγούστου 20, 2009, 03:02 »
πηρα και μερικα υγρα να εχω,δεν ξερω αν εχετε δοκιμαση το cappuccino.απιστευτο αρωμα και γευση στο στομα!το εκανα και κοκτειλ με λιγη μεντα και εγινε κολαση!!ωραια γευση,δροσιστικη και τρελα ντουμανια!

Και η μέντα και το capuccino είναι παρα πολύ καλά. Εγω τα χρησιμοποιώ κατα κόρον τωρα που προσπαθώ να γυρίσω σιγα-σιγα σε non νικοτίνη (παρεπιτώντως, ξεκίνησα από high, επεσα στο medium, μετα στο low και τωρα είμαι non με διαλλείματα low όταν μου την βαράει, αυτα για όσους θέλουν να με πείσουν για το πόσο..... κακό θα μου κάνει το ΗΤ  :idiot1:), και εχουν βοηθήσει πολύ...
Εχω επισης δοκιμάσει και τον καφέ, αλλά δεν με ενθουσίασε.

Την αλχημεία που λες δεν την εχω κάνει, αλλά με εβαλες στην πρίζα, οπότε θα δοκιμάσω...

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #227 στις: Αυγούστου 20, 2009, 12:42 »
Έχω πάρει και capuccino,βανίλια και μέντα από μια πεντάδα να δοκιμάσω.΄Μέντα μάλιστα πήρα και 10 ml να υπάρχουν. Ωραίες γεύσεις όντως. Το μόνο που με χάλασε ήταν οτι ο οργανισμός μου δεν αντέδρασε καλά στις γεύσεις εκτός από τη μέντα. Τρελάθηκα στη καταρροή κ το φτέρνισμα. Κάτι σαν αλλεργία. Βέβαια αυτό είναι τελείως προσωπικό γιατί η συντροφός μου που έκανε κάποιες τζούρες δεν είχε πρόβλημα... Από την άλλη κάποιοι υποστηρίζουν πως όλα αυτά τα "αλλεργικά" συμπτώματα έχουν άμεση σχέση με τη διακοπή του καπνίσματος....Είδωμεν....
Θα πάρω κι εγώ ένα τηλ την εταιρεία γιατί το θέμα με τον διακόπτη του passthrough μου έχει πια σπάσει τα νεύρα. Να πάρω κ καμια extra "προμήθεια"...

Αποσυνδεδεμένος akis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #228 στις: Αυγούστου 20, 2009, 23:16 »
Και η μέντα και το capuccino είναι παρα πολύ καλά. Εγω τα χρησιμοποιώ κατα κόρον τωρα που προσπαθώ να γυρίσω σιγα-σιγα σε non νικοτίνη (παρεπιτώντως, ξεκίνησα από high, επεσα στο medium, μετα στο low και τωρα είμαι non με διαλλείματα low όταν μου την βαράει, αυτα για όσους θέλουν να με πείσουν για το πόσο..... κακό θα μου κάνει το ΗΤ  :idiot1:), και εχουν βοηθήσει πολύ...
Εχω επισης δοκιμάσει και τον καφέ, αλλά δεν με ενθουσίασε.

Την αλχημεία που λες δεν την εχω κάνει, αλλά με εβαλες στην πρίζα, οπότε θα δοκιμάσω...

αν δοκιμασεις βαλε ιδια ποσοτητα απο μεντα και capuccino πχ για δοκιμη 5 σταγονες μεντα 5 σταγονες capuccino.και λιγο παραπανω μεντα αν βαλεις παλι θα ειναι ενταξει

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #229 στις: Αυγούστου 24, 2009, 22:17 »
Σας έχει τύχει το pass through να κάνει διακοπές???
Το πρώτο που είχα δούλευε ασταμάτητα μέχρι που κατέληξε.
Τώρα αυτό δουλεύει αλλά με διακοπές,μέχρι να ζεσταθει ο ατμο. αυτό σταματά.Νόμιζα ότι έφταιγε ο ατμο. αλλά τον έβαλα στην μπαταρία την κανονική και δουλεύει. :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #230 στις: Αυγούστου 24, 2009, 22:30 »
μήπως φταίει η μπαταρία του passthrough. Ίσως αν είναι πεσμένη να δημιουργεί αυτά τα προβλήματα.
Μήπως να πας για καινούρια, η Nobacco δίνει εγγύηση και γι'αυτή.
Σε μένα συμβαίνει κάτι άλλο. Το passthrough απέκτησε cut-off, ενώ δεν είχε. Τώρα στα 9-10 sec σταματάει, το βλέπω όταν ψήνω τα ατομάιζερ

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #231 στις: Αυγούστου 25, 2009, 10:29 »
Σ οτι αφορά το passthrough έχω αναφέρει 2-3 post πιο πάνω οτι είχα πρόβλημα. Οι άνθρωποι της nobacco μου το άλλαξαν αλλά κ το νέο την επόμενη μέρα έβγαλε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Εντός της ημέρας περιμένω το τρίτο.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #232 στις: Αυγούστου 25, 2009, 16:28 »
μήπως φταίει η μπαταρία του passthrough. Ίσως αν είναι πεσμένη να δημιουργεί αυτά τα προβλήματα.
Μήπως να πας για καινούρια, η Nobacco δίνει εγγύηση και γι'αυτή.
Σε μένα συμβαίνει κάτι άλλο. Το passthrough απέκτησε cut-off, ενώ δεν είχε. Τώρα στα 9-10 sec σταματάει, το βλέπω όταν ψήνω τα ατομάιζερ
Αυτό συμβαίνει και σε μένα απλά δεν το περιέγραψα καλά,και είναι αυτό που άλλαξα με την εγγύηση.Να τους ξαναπάρω δηλαδή???Θα το αλλάξουν κι αυτό πάλι με την εγγύηση???
Μήπως είναι η κανονική του λειτουργία αυτή και απλά στο πρώτο ήμουν τυχερή????

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #233 στις: Αυγούστου 25, 2009, 21:09 »
δε νομίζω να είναι αυτή η κανονική του λειτουργία Fairy.
Κανονικά δεν πρέπει να κάνει cut-off το passthrough, τουλάχιστον σε μένα στην αρχή δεν έκανε, έκανε μετά.
Αλλά ας ρωτήσουμε και την  ίδια τη nobacco, θα πάρω τηλ.
Αυτό που συμβαίνει βέβαια δεν ενοχλεί στο άτμισμα, δύσκολα παίρνεις τζούρα πάνω από 5-6 sec και χρειάζεται παραπάνω για να σβήσει.
Ενοχλεί μόνο στο...ψήσιμο! :)
Πάντως αν είναι πρόβλημα του passthrough η nobacco δε θα έχει πρόβλημα να στο αλλάξει.
Την τελευταία φορά που μου άλλαξαν το ατομάιζερ μου είπαν χαρακτηριστικά: "Μην διστάζετε" :) Εννοώντας να απευθύνομαι σε εκείνους για οποιοδήποτε πρόβλημα του BL


Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #234 στις: Αυγούστου 25, 2009, 22:12 »
Όχι παιδιά. Το ρώτησα κ η απάντηση ήταν αρνητική. Γι αυτό άλλωστε μου στέλνουν τρίτο κομμάτι να δοκιμάσω.Κάποιο πρόβλημα έχουν.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #235 στις: Αυγούστου 25, 2009, 23:34 »
Eλπίζω να το λύσουν ........
αύριο θα τους πάρω κι εγώ τηλέφωνο.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #236 στις: Αυγούστου 26, 2009, 13:05 »
Πήρα τηλ.όπως πάντα εξυπηρετικότατοι,θα μου το αλλάξουν ευτυχώς.
Είναι για μένα ακρως απαραίτητο εξάρτημα,και παράγγειλα και την καινούρια μπαταρία :hapy_jump: :hapy_jump: :hapy_jump:
ανυπομονώ για ακόμη μεγαλύτερη διάρκεια.
Και τη γεύση βανίλια αν και είναι non  αλλά μου αρέσει η μυρωδιά της βανίλιας,αν δεν μου κάνει θα κάνω μίξη,τι το έχουμε το μίξερ ;D ;D :)) :))

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #237 στις: Αυγούστου 26, 2009, 13:09 »
Πόσο χρεώνουν τη νέα μπαταρία;
Άκυρο.Δεν είχα προσέξει οτι την έχουν βάλει στο site. Πολύ κρίμα. Δεν είναι ούτε εβδομάδα που πήρα τρίτη μπαταρία. Δε μου είπαν κάτι για τη νέα  ???
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 26, 2009, 13:16 από redvw74 »

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #238 στις: Αυγούστου 26, 2009, 13:46 »
Κι εγώ δεν έχει καιρό που πήρα καινούρια αλλά δεν μπόρεσα να αντισταθώ,όλο οικονομικές θυσίες είμαι τελευταία αλλά χαλάλι ....και μόνο που μυρίζω τον καπνό των  άλλων  επιμένω ακόμη πιο πολύ.
Σε ότι με βοηθάει με το ηλεκ. είμαι μέσα.

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #239 στις: Αυγούστου 26, 2009, 18:15 »
Κι εγώ όσο διάστημα έχω περάσει μαζί με το B.L. τόσο το έχω λατρέψει!  :thumpup:
Δεν έχω την παραμικρή διάθεση να ανάψω Κ.Τ.
Μόνο το Σ/Κ που μας πέρασε είχα μια άσχημη εμπειρία κ αναγκάστικα μέχρι κ τη Δευτέρα το πρωί να "πισωγυρίσω". Ξαφνικά κι ενώ δεν έχω παρά ελάχιστες μέρες που το δουλεύω, με "άφησαν" όλα τα atomizer που είχα. Δύο της αρχικής συσκευασίας (με το ένα μόνο να έχει χρησιμοποιηθει γύρω στις 12-14 μέρες και άλλα δυο ολοκαίνουργια, που επειδή το είχα "μυριστεί" πλήρωσα και παρέλαβα την Παρασκευή! Δεν "συνεργαζόταν κανένα!! Είχα κάνει τα πάντα! (είχα χαλάσει ένα κάρο ολοκαίνουργια φιλτράκια, είχα "στάξει", είχα "ψήσει" τίποτα! Δευτέρα πρωί απελπισμένος πήρα τηλ. στη Nobbacco ζητώντας βοήθεια. Ένιωσα οτι όλη η προσπάθεια που είχα κάνει, για να μη βάλω ξανά τσιγάρο στο στόμα μου, πήγε στράφι...
Με άκουσαν, με ανέκτηκαν, με κατάλαβαν, με αποτέλεσμα σήμερα να έχω αλλάξει 3 από τα 4 atomizers κι για 2η φορά passthrough. Μετά απ όλη αυτή τη συμπεριφορά δε μπορώ παρά να παραμείνω πιστός τους πελάτης...

@ Fairy: Δοκιμάζω εδώ και μια ώρα το καινούργιο passthrough. Ακόμα κ στην αίσθηση που σου δίνει το πάτημα του διακόπτη είναι διαφορετικό! Παρατήρησε αν το δικό σου έχει ασημί ή μαύρη βίδα στο κουτάκι της μπαταρίας. Τα δυο προηγούμενα που είχα δοκιμάσει είχαν ασημί πάντως. Τώρα έχει μαύρη.
Αυτά .... sorry για το μεγάλο post σε όλους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342006 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206291 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541017 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30890 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49979 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11365 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192841 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1157 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591419 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios