vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

424 επισκέπτες, 2 χρήστες
maprix, mathimatikos1966

Nobacco Black Line.

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #120 στις: Ιουλίου 10, 2009, 09:50 »
Έτσι είναι. Για να γεμίσεις το φίλτρο, βγάζεις τον πολυεστέρα έξω και στάζεις μέσα. Μετά κουμπώνεις τον πολυεστέρα και στάζεις από πάνω κι άλλο υγρό, έως λίγο πριν ξεχειλίσει. Μετά 2-3 σταγόνες στο ατομάιζερ και τελείωσες.

Στο επόμενο γέμισμα στάζεις ή στο ατομάιζερ ή στο φίλτρο χωρίς να βγάζεις τον πολυεστέρα (από πάνω)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #121 στις: Ιουλίου 10, 2009, 10:08 »
Sorry ια το double post αλλά νύσταζα  :)) :)) :))τόσο που δεν έβλεπα μπροστα μου,sorry Lights.
Και θέλω πάρα πολύ να ευχαριστήσω την Nobacco για την άμεση εξυπηρέτηση,παρόλο που είμαι επαρχία  τη μία μέρα μιλάω στο τηλ. και την άλλη μέρα τα έχω στα χέρια μου,και είναι και ευγενικότατοι τέτοια εξυπηρέτηση ούτε στα καλύτερα μαγαζιά,μπράβο και ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #122 στις: Ιουλίου 10, 2009, 10:13 »
Sorry ια το double post αλλά νύσταζα  :)) :)) :))τόσο που δεν έβλεπα μπροστα μου,sorry Lights.

Εννοούσα πως έκανα εγώ double post

Συγνώμη δεκτή όμως  ;)

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #123 στις: Ιουλίου 10, 2009, 12:04 »
Για την έντονη μυρωδιά που αναφέρθηκε, η λύσεις είναι οι εξής:
Α) Συχνό γέμισμα του φίλτρου: Το BL είναι απαιτητικό από κατανάλωση υγρού (λογικό για τον ατμό που βγάζει) οπότε όσο πιο συχνά, τοσο πιο καλά.
Β) Αντικατάσταση του πολυεστέρα με άλλο. Αυτό είναι καθαρά προσωπική εκτίμηση. Θεωρώ πως ο πολυεστέρας του BL είναι κάπως πιο "τραχύς", με αποτέλεσμα να μην κυκλοφορεί ευκολα το υγρό. Αν δεν έχετε πολυεστέρα από κάποιο άλλο e-cig, μια καλή λύση βρίσκεται εδω: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,119.0.html

Και θέλω πάρα πολύ να ευχαριστήσω την Nobacco για την άμεση εξυπηρέτηση,παρόλο που είμαι επαρχία  τη μία μέρα μιλάω στο τηλ. και την άλλη μέρα τα έχω στα χέρια μου,και είναι και ευγενικότατοι τέτοια εξυπηρέτηση ούτε στα καλύτερα μαγαζιά,μπράβο και ευχαριστώ.

...και επαυξάνω! Πραγματικά πολύ καλη εξυπηρέτηση και αντιμετώπιση.

Αποσυνδεδεμένος reflector

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #124 στις: Ιουλίου 10, 2009, 15:02 »
Για την έντονη μυρωδιά που αναφέρθηκε, η λύσεις είναι οι εξής:
Α) Συχνό γέμισμα του φίλτρου: Το BL είναι απαιτητικό από κατανάλωση υγρού (λογικό για τον ατμό που βγάζει) οπότε όσο πιο συχνά, τοσο πιο καλά.
Β) Αντικατάσταση του πολυεστέρα με άλλο. Αυτό είναι καθαρά προσωπική εκτίμηση. Θεωρώ πως ο πολυεστέρας του BL είναι κάπως πιο "τραχύς", με αποτέλεσμα να μην κυκλοφορεί ευκολα το υγρό. Αν δεν έχετε πολυεστέρα από κάποιο άλλο e-cig, μια καλή λύση βρίσκεται εδω: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,119.0.html

...και επαυξάνω! Πραγματικά πολύ καλη εξυπηρέτηση και αντιμετώπιση.
Στο  (Α)  συμφωνώ απόλυτα   :thumbup_move_3:
για το (Β) επειδή δοκίμασα το χαρτί απο σακουλάκια τσαγιού , (και με λίγο χαρτί και με περισσότερο ) δεν " δινει " εύκολα το υγρό στο atomizer   καποια αλλη λυση εχουμε  ;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #125 στις: Ιουλίου 10, 2009, 15:05 »
Στο  (Α)  συμφωνώ απόλυτα   :thumbup_move_3:
για το (Β) επειδή δοκίμασα το χαρτί απο σακουλάκια τσαγιού , (και με λίγο χαρτί και με περισσότερο ) δεν " δινει " εύκολα το υγρό στο atomizer   καποια αλλη λυση εχουμε  ;  :confused1:

Κοίτα, εγω είχα κάτι φιλτράκια από την Mini pipe Μου, που δουλεύουν άψογα με το BL. Αν έχεις άλλο ΗΤ, δοκίμασε τα μηπως και σου κάνουν....

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #126 στις: Ιουλίου 10, 2009, 18:49 »
Εχω παρατηρήσει ότι όταν ατμίζω με υγρό nobacco όλα είναι μια χαρά,όταν όμως βάλω το ecopure τότε δεν περνάει εύκολα το υγρό,πιστεύω δηλαδή ότι παίζει ρόλο και η σύσταση του υγρού.

Αποσυνδεδεμένος petros65sm

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάπνισμα = Θάνατος
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #127 στις: Ιουλίου 12, 2009, 02:33 »
Σας είχα υποσχεθεί πως θα επανέλθω για εντυπώσεις.
Και ως συνήθως, μου πήρε μερικές μέρες αλλά ήθελα να έχω μια
ολοκληρωμένη όσο το δυνατόν άποψη για το Η.Τ.
Πρώτα απ’ όλα θα αναφερθώ στα αρνητικά κατά την άποψή μου και σε αυτά
που  δεν μου άρεσαν.
Αγόρασα δύο ολοκληρωμένα πακέτα, ένα prestige μέσω Internet από την ίδια τη
Nobacco και ένα black line από το κατάστημα του Παπασωτηρίου.
Πρώτη ψυχρολουσία. (Μάλλον αναμενόμενη): Και από τις δύο συσκευασίες
δεν λειτουργούσε το ένα από τα δύο atomizer.!!   
Δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το σκεπτικό της εταιρείας…
Δεύτερη ψυχρολουσία. (Δεν το περίμενα): Στο κατάστημα του Παπασωτηρίου
δεν είχαν ούτε ένα πακέτο ανταλλακτικά Φίλτρα, ενώ στην Ηλεκτρονική
δεν είχαν καθόλου NONE.
Και εδώ δεν μπορώ να καταλάβω την ελλιπή υποστήριξη από την εταιρεία…
Και μια προσωπική παρατήρηση, Θα προτιμούσα τη συσκευασία του prestige
από τον Κύβο στο black line. (Στον κύβο θα ταίριαζε μάλλον ένα ρολόι )

Αυτά όσον αφορά τα αρνητικά, γιατί τα θετικά είναι πολύ περισσότερα.
Πρώτο και κυριότερο είναι πως, εκεί που έκανα (60) Κ.Τ, έχω πέσει στα (8)
συν ένα φιλτράκι ΝΟΝΕ, με σκοπό να το κόψω τελείως.
Και αυτό από την πρώτη κιόλας μέρα ξεπερνώντας μάλλον γρήγορα τα
μικροπροβλήματα που έχουν να κάνουν με την προσαρμογή και που το
αντιμετωπίζουμε σε πολλά νέα προϊόντα.   
Δοκίμασα και τις δύο συσκευές και κατέληξα στο black line. Δείχνει στιβαρό
με καλή αίσθηση και από την πρώτη στιγμή μπορώ να πω πως με ικανοποίησε
απόλυτα. Φυσικά πρέπει να βελτιωθεί κι άλλο όπως έχει επισημανθεί  και από
άλλα παιδιά και δεν χρειάζεται να επεκταθώ.
Πρέπει να πω πως, έπειτα από έστω και αυτό το λίγο διάστημα που χρησιμοποιώ,
το black line, όταν ανάβω ένα κανονικό τσιγάρο, με την πρώτη ρουφηξιά μου έρχεται
να το πετάξω αμέσως, τόσο άσχημα μου φαίνετε.
Για το prestige έχω να πω πως αν και με προβλημάτισε περισσότερο από το black line
στην αρχή, είναι πολύ καλό και εύχρηστο και μάλιστα το χρησιμοποιεί η γυναίκα μου
από την πρώτη μέρα, μιας και η ιδέα για να ατμίσουμε  ήταν δικιά της και το συγκεκριμένο
ήταν επιλογή της (Λόγω του ότι  φέρνει  περισσότερο προς Κ.Τ).
Όμως  και οι δύο συμφωνούμε πως το black line είναι καλύτερο από το prestige στα σημεία.
Ευκολία στη χρήση (ας έχει το κουμπάκι που πρέπει να το πατάς για να κάνεις τζούρα)
με καλύτερη αίσθηση και γεύση ακόμα και με τα φίλτρα ΝΟΝΕ.
Αυτά για την ώρα και θα επανέλθω.

Αποσυνδεδεμένος akis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #128 στις: Ιουλίου 12, 2009, 10:50 »
καλημερα
εγω παραγγηλα απο το σαιτ της nobacco.φιλτρακια/υγρο ενα passthrough και ενα e-case
στο e-case που εναι και το πιο ακριβο (35euro) δεν μου βαλανε το φορτιστη 220v
κατι που πρεπει να κοιταξει η nobacco ειναι οτι στα φιλτρακια και στα  υγρα υπαρχουν  7 διαφορετικες γευσεις.
για να δουμε ποιο μας ταιριαζει καλυτερα ομως πρεπει να αγορασουμε 7 διαφορετικα πακετα φιλτρακια 7Χ8=56 ευρω....μπορουνε να κανουν ενα ολοκληρομενο πακετο με ολες της γευσεις ετσι που να περνουμε ενα πακετο και να εχει 1 απο ολες της γευσεις.
κατα τα αλλα το Black Line ειναι απο τα καλυτερα e-cig.

Αποσυνδεδεμένος petros65sm

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάπνισμα = Θάνατος
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #129 στις: Ιουλίου 12, 2009, 17:07 »
μπορουνε να κανουν ενα ολοκληρομενο πακετο με ολες της γευσεις ετσι που να περνουμε ενα πακετο και να εχει 1 απο ολες της γευσεις.
κατα τα αλλα το Black Line ειναι απο τα καλυτερα e-cig.

Θα συμφωνήσω απόλυτα.

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #130 στις: Ιουλίου 17, 2009, 03:16 »
Έτσι είναι. Για να γεμίσεις το φίλτρο, βγάζεις τον πολυεστέρα έξω και στάζεις μέσα. Μετά κουμπώνεις τον πολυεστέρα και στάζεις από πάνω κι άλλο υγρό, έως λίγο πριν ξεχειλίσει. Μετά 2-3 σταγόνες στο ατομάιζερ και τελείωσες.

Στο επόμενο γέμισμα στάζεις ή στο ατομάιζερ ή στο φίλτρο χωρίς να βγάζεις τον πολυεστέρα (από πάνω)

και μετά?
Δηλ. πως συνηθιζετε τις εναλλαγές απλού κ full γεμίσματος?
Καθάρισμα του υαλοβάμβακα κάθε πότε κάνετε?
(προσωπικά αδυνατώ κάθε βράδυ κ απλά γεμίζω αλλά δεν έχω δοκιμάσω ακόμη κάτι άλλο)

Εχω διαβασει αρκετά γενικά αλλά πιο συγκεκριμένα για το BL με ενδιαφερουν περισσότερες πρακτικές.

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #131 στις: Ιουλίου 17, 2009, 08:57 »
Και μετά στάζεις από πάνω από τον πολυεστέρα για να μην λερώνεσαι, μέχρι το βράδυ που θα τον πλείνεις. Το πλύσιμο που αδυνατείς να κάνεις κάθε βράδυ, δεν είναι τίποτα. Βγάζεις τον πολυεστέρα, τον βάζεις κάτω απο τη βρύση για 30 δευτερόλεπτα (μέχρι να ασπρίσει τελείως) και τον πιέζεις με ένα χαρτομάντιλο για άλλα 30, μέχρι να στεγνώσει τελείως. Άρα το επόμενο γέμισμα θα είναι full.

Επίσης άμα θες αντί για "απλό" γέμισμα, μπορείς να στάζεις 2-3 σταγόνες πάνω στο ατομάιζερ μόνο (όχι στο φίλτρο)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #132 στις: Ιουλίου 17, 2009, 13:28 »
Τις περισσότερες φορές την  ημέρα απλά σταζω 2-3 σταγόνες πάνω στο φίλτρο,όταν καθίσω για καφέ ή  έχω χρόνο τότε γεμίζω κανονικά βγάζοντας δλδ τον πολυεστέρα,όσο για το πλύσιμο και βραδιά παρά βραδιά να το κάνεις δεν χάλασε και ο κόσμος απλά καλό είναι να το κάνεις για να καθαρίζει,εγώ στην αρχή το είχα αφήσει για καμιά βδομάδα και είχε "μαυρίσει" οπότε το πέταξα. :)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #133 στις: Ιουλίου 17, 2009, 21:53 »
μάλλον έχει ειπωθεί ξανά αλλά θα το επαναλάβω.
Μιλάμε για Ττεράστια ευκολία το passthrough.
Πρώτη φορά σήμερα το χρησιμοποιήσα και ενθουσιάστηκα!
Σε όσους δουλεύουν πολλές ώρες μπροστά σε υπολογιστή το προτείνω με βεβαιότητα ότι θα τους βολέψει.

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #134 στις: Ιουλίου 18, 2009, 02:17 »
Ρε παιδιά μια χαρά το passthrough άλλα μου φαίνεται πιο "αδύναμο" από τις μπαταρίες...λέτε να φταίει  μπαταρία του?
Εννοώ η μπαταρία που έχει το passthrough το δικό μου και όχι όλα τα passthrough . :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 18, 2009, 02:26 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206319 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541055 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50017 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357514 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192877 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios