vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

310 επισκέπτες, 3 χρήστες
lagoudakis, costasibiza84, manoslykos

Twitter

Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #735 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 01:48 »
Θα παρατηρησετε εξ αλλου (καθως και σε άλλα κληαρομαιζερς τετοιου τυπου), οτι υπαρχει μια "βελτιστη" στιγμη, συνηθως οταν το υγρο ειναι πια λιγο λιγοτερο απο το μισο, οπου - υποθετω -  λογω του ακριβη ογκου αερα που χρειαζεται για να γινει σωστη ατμοποιηση, το ντουμανι και η υφη του ατμου απογειωνονται.

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #736 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 02:07 »
Thnx για τις γρήγορες απαντήσεις! Όντως οι τζούρες που κάνω όταν το υγρό στο τανκ είναι λίγο πάνω απ'το 1.4 αγγίζουν την τελειότητα. Αποδίδει δε τόσο καλά τις γεύσεις των ντεμί καπνικών & μη καπνικών που ακόμα τόσες μέρες που τον έχω δεν έχω τολμήσει να τον γεμίσω με κάποια καθαρά καπνική γεύση ή σκέτη βάση!  Αφήνω για τα boge αυτή τη δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος kitrinos

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #737 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 17:35 »
 Τι να πω! δεν έχασε υγρό!!! Το στριφογύριζα κιόλας σαν τα σουβλάκια (καλαμάκια), όταν το θυμόμουν!
@makos, έχω αλλάξει μια κεφαλή, από αυτές που δίνουν μαζί με το vivi στο αρχικό πακέτο, δεν ήταν κεφαλή αγορασμένη εκ των υστέρων.
 
Γιάννη; Υπάρχει περίπτωση, βιδώνοντας το καπάκι με το επιστόμιο στο σώμα, να μετακινεί το πλαστικό της κεφαλής; Η καμιά σχέση;
Το βλέπω και δεν το πιστεύω δηλαδή! Στο μάτι τουλάχιστον όλα φαινόταν καλά βιδωμένα, αφού είχα διαβάσει πρώτα για το πρόβλημα και ακολούθησα τις οδηγίες προσεκτικά, δεν νομίζω να έκανα κάτι περισσότερο αυτήν την φορά. Εκτός, αν το επιστόμιο δεν ήταν καλά κουμπωμένο πάνω, γιατί όπως είχα πει, δεν το πείραξα καθόλου από το κουτί του. Μήπως βγάζοντας το, για να δοκιμάσω άλλο και ξανά βάζοντας το κούμπωσε κανονικά;  :dontknow: 

 
Τέλος πάντων, φαίνεται να έχει λυθεί το πρόβλημα στο δικό μου, θα περάσω και από την φίλη μου να δω τι έκανε κι εκείνη.
 
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας!
 

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #738 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 21:35 »
Γιάννη; Υπάρχει περίπτωση, βιδώνοντας το καπάκι με το επιστόμιο στο σώμα, να μετακινεί το πλαστικό της κεφαλής; Η καμιά σχέση;
Μπορεί να μην ήταν καλά βιδωμένη η κεφαλή που στο πάνω τμήμα έχει το σιλικονένιο προστατευτικό με αποτέλεσμα να περνάει από κει υγρό. Επίσης αν το πάνω καπάκι που περιλαμβάνει το επιστόμιο δεν είχε βιδωθεί σωστά ή είχε πάρει λάθος "βόλτες" τότε μπορεί και από κει.
Στο συμπέρασμα θα βοηθούσε να μας έλεγες σε ποιο ακριβώς σημείο είδες τα περισσότερα υγρά της διαρροής, αλλά τώρα που δεν ξαναβλέπεις κάποιο θέμα μάλλον θα σου μείνει η απορία  :)) :)) όλα καλά λοιπόν και καλά ατμίσματα
 :bye: 

Αποσυνδεδεμένος pavlos0160

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #739 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 23:53 »
Εχω βαλει τον Vivi Nova v2 σε μπαταρια ego-t 1000mah απλα δεν μου αρεσει που ειναι σαν να λειπει κατι εκει που βιδωνει ο ατμοποιητης, που μπορω να βρω αυτο που λειπει να το αγορασω?


Αποσυνδεδεμένος kitrinos

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #741 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 21:33 »
...
Στο συμπέρασμα θα βοηθούσε να μας έλεγες σε ποιο ακριβώς σημείο είδες τα περισσότερα υγρά της διαρροής, αλλά τώρα που δεν ξαναβλέπεις κάποιο θέμα μάλλον θα σου μείνει η απορία  :)) :)) όλα καλά λοιπόν και καλά ατμίσματα
 :bye:
Όταν έβλεπα τα υγρά στο σώμα του vivi, δεν μπορούσα να προσδιορίσω από πού έχει τις διαρροές, γιατί όλο το σώμα από το πάνω καπάκι μέχρι την βάση είχε υγρά. Τώρα που το πήρα στα χέρια μου, είδα μια ελαχιστότατη ποσότητα υγρού ανάμεσα στο καπάκι (με το επιστόμιο) και το σώμα! δεν αξίζει καν συζήτηση αυτό!
Στη φίλη που πήγα, άλλαξε σώμα, έβαλε το πλαστικό πάλι, το έσφιξε λέει με τον “καρυδοσπάστη” :eyesplash: :laugh1: και πλέον όλα καλά, καμιά διαρροή!!!
 Το κοίταξα καλά καλά και όντως, όσο ήμουν εκεί, δεν έβγαλε τίποτα.
 
Λίγο γκρίνιαξε για την γεύση όταν το γεμίζει, της εξήγησα όμως αυτά που γράφατε πιο πάνω, ότι δηλαδή θέλει τον χρόνο και τον χώρο για τον αερισμό… κι ότι κατάλαβε κατάλαβε!!! Πάντως το ευχαριστιέται γενικότερα κι αυτό έχει σημασία, αφού γι αυτήν είναι ο βασικός της ατμοποιητής.
 
Όλα καλά λοιπόν!  :thumpup:
 
 

Αποσυνδεδεμένος manner

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #742 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 21:23 »
Θα παρατηρησετε εξ αλλου (καθως και σε άλλα κληαρομαιζερς τετοιου τυπου), οτι υπαρχει μια "βελτιστη" στιγμη, συνηθως οταν το υγρο ειναι πια λιγο λιγοτερο απο το μισο, οπου - υποθετω -  λογω του ακριβη ογκου αερα που χρειαζεται για να γινει σωστη ατμοποιηση, το ντουμανι και η υφη του ατμου απογειωνονται.

Nα 'σαι καλα Πολυκρατη την ειχα παρατησει τη βιβι...ακολουθησα την συμβουλη σου η αποδοση της απογειωθηκε.
Δεν θελει γεμισμα τελικα,μεχρι τη μεση την συμπληρωνω και πεταει.... :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #743 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 21:22 »

Επίσης κατά την γνώμη μου είναι καλύτερα, να ατμίζουμε πάντα σχεδόν όλο το υγρό (δηλαδή κοντά στα 0.3 - 0.2 ml)  και να αδειάζουμε το υπόλοιπο πριν ξαναγεμίσουμε (απλά τον γυρίζουμε ανάποδα στο νεροχύτη και μετά σε μία χαρτοπετσέτα) και μετά γέμισμα ξανά από την αρχή.


Με αυτό τον τρόπο το υγρό καραμελώνει δυσκολότερα και η κεφαλή λειτουργεί περισσότερο καιρό καλύτερα.


Τα πλυσίματα των φιτιλιών/αντίστασης και το στέγνωμα στο ήλιο ή με σεσουάρ προσωπικά μου δίνουν μία "νερουλίλα" στην γεύση που δεν μου αρέσει.




Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #744 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 18:30 »
ναι αλλα ειναι πολυ "μανουρα" ολο αυτο..
και σιγουρα δεν μπορεις να το κανεις εξω..

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #745 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 20:21 »
Μια βοήθεια βρε παιδιά. Τελικά ο V2 που έχει τις τρύπες? Στο σπείρωμα που βιδώνει ή στη στεφάνη της βάσης του?

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #746 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 20:31 »
Στο σπείρωμα που βιδώνει.

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #747 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 00:51 »
ναι αλλα ειναι πολυ "μανουρα" ολο αυτο..
και σιγουρα δεν μπορεις να το κανεις εξω..


ανοίγεις το καπάκι, αδειάζεις το ελάχιστο υγρό που έχει μείνει, το τινάζεις μια-δυο φορές, ξαναγεμίζεις με υγρό!


θα δεις σημαντική διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος stratos660

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #748 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 10:15 »
Μια βοήθεια βρε παιδιά. Τελικά ο V2 που έχει τις τρύπες? Στο σπείρωμα που βιδώνει ή στη στεφάνη της βάσης του?

Αν και τα εχουμε ξαναπει η διαφορες του vision vivi nova v1 και v2 ειναι  3


Ο v1 εχει τι τρυπες πανω στην στεφανη της βασης ενο ο v2 της εχει στο σπειρωμα


Ο v1 εχει πιο κοντο κορμο και η ανταλλακτικη κεφαλη ειναι πιο χαμηλα με αποτελεσμα να παιρνει λιγοτερο υγρο σε σχεση με τον v2 που η κεφαλη ειναι πιο ψηλα


Και 3 επειδη η κεφαλη του v1 ειναι πιο χαμηλα το καπακι ειναι φλατ ενο του v2 επειδη η κεφαλη ειναι πιο ψηλα το καπακι κανει μια εσοχη προς τα μεσα


Πιστευω να σε βοήθησα

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #749 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 10:31 »
-έχω vivi nova που αγόρασα πρόσφατα με τρυπες στο σπείρωμα,τανκ με διαγράμμιση μέχρι 3ml και σετ με κεφαλές ψηλές με πλαστικό καπάκι με σωληνάκι προς τα πάνω.
- επίσης από παλιότερη αγορά του καλοκαιριού, vivi nova με επίσης τρύπες στο σπείρωμα, τανκ με διαγράμμιση 2.8ml και σετ με κεφαλές  κοντές με πλαστικό καπάκι με "πιατάκι" επάνω.
    Και τα δύο υποτίθεται ότι είναι V2 όπως μου τα πούλησαν τα καταστήματα. Οι κεφαλές όμως του ενός δεν κάνουν στο άλλο...!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246382 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572274 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122106 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios