vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

216 επισκέπτες, 3 χρήστες
costasibiza84, manoslykos, Milarepa

Twitter

Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #720 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 01:33 »
Υγρό περνάει μόνο από τον κεντρικό άξονα μέσω της αντίστασης και καλά βιδωμένη να είναι
όταν έχεις γεμίσει μέχρι επάνω τη δεξαμενή.
Επίσης αν δεν έχεις σφίξει-βιδώσει καλά το σπείρωμα με τη δεξαμενή- παρόλο που είναι
3,4 στροφές και θεωρώ αδύνατον- μπορεί από κει να χεις διαρροή.
Γέμισε ως τα φιτίλια (τις άκρες) και άφησε τον σε όρθια θέση θα δεις αν σου βγάλει  :nope:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #721 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 01:37 »
Αν λεει ο φιλος κίτρινος οτι τουβγαζει υγρο στο σωμα, κι οχι στον πολο, μαλλον τα καινουρια πουκαμισα δεν βιδωνουν αρκετα στεγανα σε αλλον βιβινοβα...

Αποσυνδεδεμένος kitrinos

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #722 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 01:50 »
Όπως κι αν έχει, θα το ξανά δοκιμάσω όπως μου λες, ακόμα πιο προσεκτικά, αν και δεν γέμιζα με υγρό (μιλάω για μένα, για την φίλη δεν ξέρω τι έκανε με αυτό το θέμα) μέχρι πάνω.
Πάντως όπως λες κι εσύ, είναι αδύνατον κάποιος που προσέχει να μην βιδώσει σωστά την βάση και το καπάκι πάνω στο σώμα, πρέπει να είσαι αλλού ντα λλου για να κάνεις τέτοια πατάτα! Εκτός, αν τα λαστιχάκια έχουν κάποιο πρόβλημα, το οποίο όμως το μάτι δεν το πιάνει!!! Όπως τα βλέπω, μια χαρά είναι πάντως!

@Πολυκράτη
Το σώμα μουσκεύει, δεν βρίσκω υγρό στον πόλο το παρατήρησα αν έχει υγρό στις τρύπες πλάγια η στο κεντρικό αξονάκι, φυσικά ήταν πλαγιαστός ο vivi όταν έμεινε δυο μέρες στην άκρη. Και μένα αυτήν την εντύπωση μου αφήνει, ότι χάνει από τα βιδώματα στο σώμα. Θα το δοκιμάσω πάλι με το μεταλλικό και μετά, αν χάνει, θα βάλω ένα πλαστικό που έχω επιπλέον. Με το μαύρο πλαστικό που είχε αρχικά, δεν είχα πρόβλημα, στο μεταλλικό μου το παρουσίασε
 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2012, 02:00 από kitrinos »

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #723 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 02:32 »
Δεν έχω ξανακούσει για διαρροή σε vivi nova από το tube ! βιδώνει με 3,4 βόλτες είναι αδύνατον!!
μπορεί μόνο από μη καλό βίδωμα-πράγμα που φαίνεται όταν είναι στραβοβιδωμένο-
από τον σωλήνα αερισμού μέσω μη καλά σφιγμένης αντίστασης και από το επιστόμιο
αν δεν βάλεις επιστόμιο !!!
Μήπως είναι αυτό ? μήπως δεν έβαλε το trip tip ?

Αποσυνδεδεμένος kitrinos

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #724 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 02:50 »
 Χωρίς το επιστόμιο; Παράλογο δεν είναι Γιάννη; Δεν το έβγαλα ποτέ το επιστόμιο από το καπάκι, το ίδιο και η φίλη μου και δεν χρειάστηκε να γίνει κάτι τέτοιο, δεν θα μπορούσαμε να ατμίσουμε!
Κοίτα να δεις τώρα! δεν ήξερα ότι ταιριάζουν άλλα trip tip πάνω, μόλις το δοκίμασα! Φαντάσου, δεν ασχολήθηκα καν με το trip tip, είχα την εντύπωση ότι έχει το δικό του και δεν ταιριάζουν άλλα… :eyesplash:
 

Αποσυνδεδεμένος pavlos0160

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #725 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 18:40 »
Παρελαβα σημερα τον Vivi Nova v2 2ml αλλα δεν μπορω να καταλαβω κατι...Ενω με την δικια του αντισταση(2.4) δουλευει κανονικα οταν βαζω την 1.8 δεν δουλευει δηλαδη ρουφαω και δεν βγαζει διγμα καπνου ουτε μου ερχεται γευση. Μπορεις κανεις να βοηθησει?? Τον χρησιμοποιω σε μπαταρια απο Ego-t 1000mah.

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #726 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 18:42 »
κοιτα μηπως δεν την εχεις σφιξει καλα την κεφαλη

Αποσυνδεδεμένος pavlos0160

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #727 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 18:47 »
κοιτα μηπως δεν την εχεις σφιξει καλα την κεφαλη
εκτος απο αυτο υπαρχει περιπτωση να μην δουλευει με την 1.8 Ohm?

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #728 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 18:51 »
καποιες μπαταριες την εχουν αυτη την ιδιοτροπια,οι εγκο τ συνηθως οχι


μαλλον θεμα επαφης ειναι,λυστο και καθαρισε τον πολο της κεφαλης και τον πολο του βιβι κ δοκιμασε

Αποσυνδεδεμένος pavlos0160

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #729 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 19:00 »
καποιες μπαταριες την εχουν αυτη την ιδιοτροπια,οι εγκο τ συνηθως οχι


μαλλον θεμα επαφης ειναι,λυστο και καθαρισε τον πολο της κεφαλης και τον πολο του βιβι κ δοκιμασε
Τελικα ειχε δικαιο δεν ηταν full σφηγμενη, την εσφηξα με μια πενσουλα και τωρα ειναι comple.
Ευχαριστω παντως.

Αποσυνδεδεμένος kitrinos

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #730 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 22:49 »
...
Γέμισε ως τα φιτίλια (τις άκρες) και άφησε τον σε όρθια θέση θα δεις αν σου βγάλει..
Το άφησα όρθιο 10 ώρες+ πάνω σε χαρτομάντιλο και δεν έχασε καθόλου υγρό.
Θα το αφήσω και πλαγιαστό και βλέπουμε…
Κάτι που δεν έκανα, για να είμαι ακριβής, επειδή έγραψα ότι έκανα όλα όσα έχουν γραφτεί, είναι να πλένω το vivi… αν δω ότι χάσει, τώρα που το άφησα πλαγιαστό, πρώτα θα το πλύνω και μετά θα ξανά επανέρθω με τα αποτελέσματα.  8)
 

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #731 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 23:11 »
Να κοιτάξεις να είναι κουμπωμένο καλά το επιστόμιο και το πάνω και κάτω καπάκι  8)
καλά πας πάντως, μάλλον δεν θα χες κουμπώσει καλά ,αν ήταν πάντως θα είχες διαρροές
τώρα ειδικά που ήταν σε όρθια θέση 10 ώρες  :yes:

Αποσυνδεδεμένος makos

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #732 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 00:00 »
Δεν είναι όλες οι κεφαλές ίδιες, διαφέρουν ανάλογα το vivi nova. Την πάτησα και εγώ με τις κεφαλές. Μάλλον στην περιπτωσή σου kitrinos δεν κάνει καλή μόνωση η κεφαλή με την πάνω τάπα και έχεις διαρροές μόνο όταν τον έχεις στο πλάι. Εκτος αν δεν έχεις αλλάξει κεφαλή.

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #733 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 01:35 »
Θα παραμείνω στο troubleshooting πνεύμα της προηγούμενης σελίδας & θ'αναφέρω το δικό μου θεματάκι (το οποίο παρότι δεν είναι σοβαρό πρόβλημα, καταντάει ενοχλητική η καθημερινή επαναλαμβανόμενη εμφάνισή του) :
Έχω στο vivi nova v2 (μακρυφίτιλο 3.5ml με διαγράμμιση στα 2.8 ) την κεφαλή 1.8 & τον σετάρω με απλή μπαταρία ego 900άρα (φρεσκοφορτισμένη σχεδόν πάντα όταν δουλεύει με το vivi nova). Σχεδόν κάθε μέρα υπάρχει ένα 20-30λεπτο διάστημα όπου ο ατμοποιητής μπουκώνει & είτε βγάζει μπουρμπουλήθρες όταν τον ζορίζω με δυνατές τζούρες είτε σε μια μέτρια τζούρα μου βγάζει σχεδόν μηδενικό ντουμάνι-γεύση-χτύπημα. Συνήθως συμβαίνει αυτό όποτε αναπληρώνω με υγρό το tank (προσέχω πάντα η κεφαλή να είναι καλά σφιγμένη, το τανκ καλά βιδωμένο & το γέμισμα να μην ξεπερνάει τη διαγράμμιση των 2.8 ). Μετά το μισάωρο ως διά μαγείας φεύγει το μπούκωμα & επανέρχεται ο ατμοποιητής στη γνωστή του απόδοση. Είναι απλώς ένα κουσούρι του ατμο το οποίο θα πρέπει να συνηθίσω ή μου'χει διαφύγει κάποια λεπτομέρεια που θα μου κάνει τη ζωή πιο εύκολη;

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #734 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 01:40 »
Είναι όπως ακριβώς τα λες  :yes: στην αρχή με το γέμισμα δεν έχει καλή απόδοση αλλά στη πορεία
βελτιώνεται αισθητά και αποδίδει καλή γεύση και τζούρα.
Μάλλον αυτό γίνεται λόγω μείωσης του αέρα στο tank με το γέμισμα  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246381 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572273 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511873 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios