vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

185 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Milarepa, lagoudakis

Twitter

Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #495 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 14:14 »
Αν έχεις Ιάκωβε παρακολουθήσει την "πορεία μου" εδώ στο φόρουμ  :laugh1: (το έκλεψα απ'τον papoy αυτό), θα δεις οτι δεν έχω ασχοληθεί και δεν θέλω να ασχοληθώ με σύρματα, ψαλιδάκια και τέτοια!
Αλλιώς θα είχα και επισκευάσιμο.

Στο κάτω-κάτω δεν είναι παλιό προϊόν το VISION ViVi NOVA!!!!!!!!
Θέλω τις κεφαλές που τον πρωτοπήρα και απλά σταμάτησαν να τις φέρνουν! :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος zakis

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #496 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 14:27 »
οκ........αν παντως δεν βρεις, και επισκευασεις αυτη που εχεις, σου παραθετω ενα κατατοπιστικο βιντεακι, η διαδικασια ειναι ακριβως η ιδια  ;)



Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #497 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 14:31 »
και μετα θα πρεπει να ψαχνει για καλο φυτιλι.. για καταλληλης διατομης συρμα, να κανει καλο σεταπ κλπ..
ο ανθρωπος θελει απλα να το βιδωνει..
ακολουθωντας ακριβως το τροπο λειτουργιας του βιβι.. κανοντας αυτο για το οποιο φτιαχτηκε ο ατμο

Αποσυνδεδεμένος zakis

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #498 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 14:36 »
1mm φυτιλι και 0.15mm συρμα με αντισταση........βιντεακι.......ετοιμος  :thumpup:


Απλο  :D

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #499 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 14:51 »
Κατ'αρχάς θα επανέλθω στο θέμα των μακρυφύτιλων κεφαλών που δοκίμασα και θα σας πω οτι δοκιμάζοντας αυτή με τα 4 μακριά φυτίλια... απλά με πέθανε στο καμένο... την πέταξα την τρίτη μέρα.
Είχα φτάσει να έχω πέσει στα 3.4V με την 1.8Ωμ και ακόμα καμένο μου έβγαζε!
Έκοψα τα φυτίλια μήπως γίνει κάτι, αλλά... :nope:

Συνεπώς:

Έψαξα 5-6 καταστήματα-sites εδώ στην Ελλάδα και δεν ασχολήθηκα καθόλου με το εξωτερικό, γιατί βλέπω να μου στέλνουν ο,τι έχουν και όχι ο,τι θέλω.  ;)

Ανφόρτσουνατλυ ;D δεν τις βρήκα πουθενά!

Αν ξέρετε λοιπόν Ελληνικό κατάστημα να πάρω καμιά 40αριά κομάτια, πείτε μου... αλλά πρώτα δείτε τις φωτογραφίες, γιατί έχουν βγει 3-4 τύποι κεφαλών με κοντά φυτίλια.



Ψάχνω αυτήν που βλέπετε στις τρείς φωτογραφίες.
Στη τελευταία φωτογραφία η σωστή είναι αυτή που κρατάω στο χέρι μου, γιατί οι άλλες έχουν διαφορετική βάση  ;)

Αν τις βρει κάποιος...  :dontknow:
    μαλλον εεχεις την πρωτη εκδοση το vivi nova 1    ετσι εχεις καμμενο   ,     στις  φωτο το ανταλλακτικο που βλεπω ειναι απο το vivi nova 2  κ αυτο δουλευει  τελεια αλλα ....δεν ταιριαζει  στην πρωτη εκδοση 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 14:57 από djakisnikolaidis »

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #500 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 15:46 »
εγω απο το atmo-vape που πηρα αυτες τις κεφαλές εχει που θελεις ;)


για ρωτα τους...

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #501 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 16:20 »
Τελικά αν θα έχεις στο ViVi Nova καμένο ή όχι ανεξάρτητα από το αν οι δύο αντικριστές τρύπες εισαγωγής αέρα είναι εξωτερικά στο σαγρέ του κάτω καπάκιού της βάσης του tank (V1) και όχι πάνω στο 510 thread (V2) εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο από την ποιότητα των κεφαλών -η οποία δυστυχώς διαφέρει πολύ από προμηθευτή σε προμηθευτή- είτε είναι με μακρύ φυτίλι είτε είναι με κοντό φυτίλι ...

Αποσυνδεδεμένος thanosp

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #502 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 19:02 »
1mm φυτιλι και 0.15mm συρμα με αντισταση........βιντεακι.......ετοιμος  :thumpup:


Απλο  :D
Πόσο φυτίλι βάζετε συνολικά; 3χ1mm;

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #503 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 21:42 »
    μαλλον εεχεις την πρωτη εκδοση το vivi nova 1    ετσι εχεις καμμενο   ,     στις  φωτο το ανταλλακτικο που βλεπω ειναι απο το vivi nova 2  κ αυτο δουλευει  τελεια αλλα ....δεν ταιριαζει  στην πρωτη εκδοση 

 :nope: :nope: :nope: :nope: V2 έχω. Αυτό που δείχνω στις φωτογραφίες έχω και αυτό ζητάω.

εγω απο το atmo-vape που πηρα αυτες τις κεφαλές εχει που θελεις ;)


για ρωτα τους...

Τους ρώτησα Ηλία και είπαν θα φέρουν!!!!!!!!!! Ίδωμεν. Ευχαριστώ πολύ. :thumpup:

Τελικά αν θα έχεις στο ViVi Nova καμένο ή όχι ανεξάρτητα από το αν οι δύο αντικριστές τρύπες εισαγωγής αέρα είναι εξωτερικά στο σαγρέ του κάτω καπάκιού της βάσης του tank (V1) και όχι πάνω στο 510 thread (V2) εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο από την ποιότητα των κεφαλών -η οποία δυστυχώς διαφέρει πολύ από προμηθευτή σε προμηθευτή- είτε είναι με μακρύ φυτίλι είτε είναι με κοντό φυτίλι ...

Νομίζω με κάλυψες πλήρως!!!  :thumpup:
Τελικά και οι παλιοί οι V1 μπορεί να είχαν πρόβλημα τα φυτίλια στις κεφαλές τους. Ποτέ κανένας δεν θα μάθει, γιατί δεν τους προλάβαμε σε Ελληνικά καταστήματα. :dontknow:
Και οι καινούριοι που έρχονται, πάλι με τις 2 τρύπες στο πλάϊ είναι.

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #504 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 21:51 »
1mm φυτιλι και 0.15mm συρμα με αντισταση........βιντεακι.......ετοιμος  :thumpup:
Απλο  :D

Πόσο φυτίλι βάζετε συνολικά; 3χ1mm;


Από το συντονισμό:
Παρακαλώ τα μέλη που γράφουν σ' αυτό εδώ το νήμα να μην αρχίσουν συμβουλές και συζητήσεις για σεταρίσματα φιτιλιών, σπείρες αντιστάσεων, σύρματα και άλλα τέτοια σχετικά.
Κάποιοι από τους ατμοποιητές αυτούς δεν είναι φτιαγμένοι να ανοίγουν καν ενώ κάποιοι έχουν έτοιμα ανταλλακτικά σετ του εσωτερικού τους. Δεν φτιάχτηκαν για να βάζουν οι χρήστες δικές τους αντιστάσεις και φιτίλια. Είναι μιας χρήσης και όσο αντέξουν ολόκληροι ή τα ανταλλακτικά τους τα οποία μπαίνουν πανεύκολα με ένα βίδωμα.
Διαβάζοντας ένα νέο μέλος τέτοια μηνύματα με συμβουλές για σεταρίσματα, νομίζει ότι αγοράζοντας έναν τέτοιο ατμοποιητή θα πρέπει να εφοδιαστεί με σύρματα, φιτίλια, φλόγιστρα, πένσες, πολύμετρα και χίλια δυο πράγματα ακόμα και... φεύγει τρέχοντας. Ας μη δημιουργούμε λάθος εντυπώσεις λοιπόν.


 :OnTopicPlease:

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #505 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 10:09 »
Ήρθαν οι απόκριες !!!!!!
Τα χρώματα των ατμοποιητών είναι μια χαρά πάντως  :yes:




Αποσυνδεδεμένος nmand

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari mini, Vmax, Lavatube 1.5
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #506 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 10:18 »

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #507 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 12:18 »
Ευχαριστώ πολύ nmand, μίλησα και με τα παιδιά και έτρεξαν να με εξυπηρετήσουν, αλλά έχουν τελειώσει.

Ήρθαν οι απόκριες !!!!!!
Τα χρώματα των ατμοποιητών είναι μια χαρά πάντως  :yes:

(Image removed from quote.)



Μια χαρά τα χρωματάκια αλλά... μακριά φυτίλια παντού  :hmmm: :hmmm:



Αποσυνδεδεμένος nmand

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari mini, Vmax, Lavatube 1.5
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #508 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 12:21 »
κρίμα, μέχρι χτές το απόγευμα είχαν στα 2,4ωμ.


Πάνω σε τι Mod δουλεύεις το ViVi;

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #509 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 12:28 »
εγω αυτο που παρατηρω ειναι οτι ο πρωτος, ο τελευταιος και ο τεταρτος εχουν κατι σαν ποδια για να μην δειχνει ασχημο σε εγκο μπαταρια...
Καλοοο....
εχετε δει που παιζουν αυτες οι ποδιες?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246381 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572266 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122104 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511873 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios