vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 3 χρήστες
costasibiza84, manoslykos, Milarepa

Twitter

Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #285 στις: Ιουνίου 29, 2012, 20:02 »
Τον βάλατε σε ego μπαταρία και σας έβγαλε καμένο;  :nope:
Βάλτε την 1,8 αντίσταση στα 3,5 Volts ή
βάλτε την 2,4 αντίσταση στα 4,0 Volts ή
βάλτε την 2,8 αντίσταση στα 4.2 Volts... και άμα σας βγάλει καμένο, σας τους αγοράζω εγώ!
Αν έχετε μάθει να ατμίζετε στα 856846858 Watts, να πάρετε μια Πηνελόπη  ή έναν Οδυσσέα  :dontknow:

Πανω στο vmax το δοκιμαζω με 2,8 αντισταση και ξεκινησα απο 3 volt φτανοντας μέχρι τα 4.5.
Καμμενο συνεχεια απο την 1η τζουρα.
Καλα η 2η ηταν σκετη ποντικιλα. Οτι χειροτερο μπορει να σου τυχει
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 29, 2012, 20:40 από sothoms »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #286 στις: Ιουνίου 29, 2012, 20:38 »
Μηπως εχουν και αυτοι δευτερο φυτιλακι χυμα φορεμενο πανω απο την αντισταση? Αν ναι, ειδικα με πολύ vg εχει προβλημα τροφοδοσιας και βγαζει καμμενο (το ρωτω γιατι οι νεοι αυτοι ατμο με αποσπωμενη κεφαλη το βαζουνε το φυτιλακι το εξτρα, μουτυχε με καμενο και σε Ε1 και σε CE4+Crystal, εβγαλα το εξτρα φυτιλακι και εστρωσε.)

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #287 στις: Ιουνίου 29, 2012, 20:41 »
Ειναι κανονικα το φιτιλι και απο πανω με σπειρες η αντισταση.
Δεν καταλαβα ακριβως αυτο το 2ο φιτιλι που λες

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #288 στις: Ιουνίου 29, 2012, 20:49 »
Δεν εχει δευτερο φυτιλακι λοιπον (καποιοι άλλοι ατμο ιδιας νοοτροπιας εχουν, γιαυτο η παρεμβαση, ξεχνα το).

Αλλη λυση για καλυτερη τροφοδοσια ειναι κοψιμο τα φυτιλακια οσο πιο κοντα γινεται στην οπη τροφοδοσιας (μου εχει δουλεψει καλα στους ce3). Χανεις το "μακρυφυτιλο" ετσι, αλλά εμενα οσους μακρυφυτιλους διάφορα μοντελα εχω δοκιμασει, δεν εχω δει διαφορα, αν τους αφησω ωρα ορθιους φερνουν το καμμενάκι τους...

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #289 στις: Ιουνίου 29, 2012, 21:54 »
Πανω στο vmax το δοκιμαζω με 2,8 αντισταση και ξεκινησα απο 3 volt φτανοντας μέχρι τα 4.5.
Καμμενο συνεχεια απο την 1η τζουρα.
Καλα η 2η ηταν σκετη ποντικιλα. Οτι χειροτερο μπορει να σου τυχει

Δοκιμασε το και σε μια κανονικη μπαταρια EGO... το vmax δεν το εμπιστευομαι....
Αν και στην EGO σου βγαζει καμενο, μαλλον θα ειναι πνηγμενο το φυτιλι και εδω θα μπορουσες να του βαλεις λιγο χερι...

Αλλη λυση για καλυτερη τροφοδοσια ειναι κοψιμο τα φυτιλακια οσο πιο κοντα γινεται στην οπη τροφοδοσιας (μου εχει δουλεψει καλα στους ce3).

Πολυκράτη γιατι θα εχει καλυτερη τροφοδοσια με το κοψιμο??

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #290 στις: Ιουνίου 29, 2012, 22:02 »
Αν είναι ο Vivi Nova V1 με μακριά φιτίλια βγάζει συνέχεια καμένο και αυτό οφείλετε σε κακής
ποιότητας φιτίλι. Στον V2 με κοντά φιτίλια δεν φέρνει ποτέ καμένο ειδικά με eGo μπαταρία
ότι αντίσταση και να βάλεις. Αν χρησιμοποιείς VV με την αντίσταση των 1.8 Ω καλό είναι να
πηγαίνεις στα 3.6-3.8 Volts για να έχεις ατμό πλούσιο και γεύση, αν έχεις ατμό 2.8 όπως εγώ
που χρησιμοποιώ με το provari πας άνετα ως τα 5 Volts αν και για να μην ζορίζω τις μπαταρίες
μου στα 4.5 Volts το έχω συνέχεια για ... ξεγνοιασιά  8)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #291 στις: Ιουνίου 29, 2012, 22:28 »
Κοβοντας το φυτιλι σχεδον συριζα με τις οπες (οσο περισσευει δλδ) διευκολυνεται η ροη του υγρου μεσα στο φυτιλι προς το κεντρο (οπου βρισκεται η αντισταση).
Με ελαχιστη ισως διαφορα στη ροη, αλλά πολλες φορες οι ελαχιστες διαφορες κανουν την ...διαφορά! Ειδικα σε παχυρευστα υγρα.
(Δεν το εχω κανει σε τετοιου τυπου ατμο οπως ειπα και πιο πανω, αλλά στον ιδιο CE3 που μου εβγαζε συνεχως καμμενο, μετα το ξυρισμα των φυτιλιων, με το ιδιο υγρο, επαιξε - και παιζει τελεια).

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #292 στις: Ιουνίου 29, 2012, 22:56 »
Εχω την version 2 με τα κοντα φιτιλια.
Και με την ego μπαταρια την ιδια ποντικιλα-βρωμα εχω.
Ντουμανι εχει αρκετο, αλλα αυτη η βρωμα δεν παιζεται.
Εκανα λοιπον τα εξης:
Εβγαλα την φιτιλοαντισταση και την εκαψα. Την ξαναεβαλα και παλι μια απο τα ιδια.
Εβγαλα μετα το θερμικο μονωτικο το λευκο που εχεις, αλλα παλι τα ιδια.
Μετα αλλαξα μονο το φιτιλι. Το δικο του βγηκε ευκολα γιατι δεν ηταν σφιχρο με την αντισταση, αλλα και παλι τρελη βρωμα.
Φτιαχνω λοιπον μια καινουργια φιτιλοαντισταση στα γρηγορα (2,2 μου βγηκε) και αφησα λιγο πιο μακρυες τις ακρες.
Το βαζω πανω στο vmax κι ενω ειχα πολυ ντουμανι, οπως και πριν απο γευση ημουν εντελως flat. Σαν να καπνιζα σκετη vg. Επαιξα απο 3 volt μεχρι 4 και δεν αλλαξε τιποτα.
Την εβαλα χωρις το θερμομονωτικο υλικο που ειχε γιατι δεν χωραγε και ακουμπουσαν οι σπειρες πανω του.

Πραγματικα εχω απογοητευτει. Πιστευα τουλαχιστον με την ολοκληρωτικη αλλαγη να επαιζε κανονικα.
Τωρα το παρατησα προς στιγμην για να μην φυγει απο το μπαλκονι.

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #293 στις: Ιουνίου 29, 2012, 23:12 »
Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά!  :))
Μπας και σού'χει πέσει τίποτα μέσα στο κεντρικό σωληνάκι ; Καμιά κάλτσα τίποτα;  :laugh1:
Πάντως αφού βγάζει ντουμάνι εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.  :dontknow:
Θα σου έλεγα να κοιτάξεις μήπως ακουμπάει η αντίσταση στι μονωτικό που την περιβάλλει, αλλά είπες οτι την άλλαξες και αυτή.  :dontknow:

 :sign_lypamai:

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #294 στις: Ιουνίου 29, 2012, 23:15 »
Το βαζω πανω στο vmax κι ενω ειχα πολυ ντουμανι, οπως και πριν απο γευση ημουν εντελως flat. Σαν να καπνιζα σκετη vg. Επαιξα απο 3 volt μεχρι 4 και δεν αλλαξε τιποτα.

Αν ατμίζεις με το V Max και στο 3 Volt να βάλεις το V max πάλι καμένο παίρνεις το ίδιο είχα και εγώ
δεν είναι για εμπορίου ατμοποιητές  :nope: αυτήν την εμπειρία έχω και εγώ αλλά και άλλοι :yes:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #295 στις: Ιουνίου 29, 2012, 23:20 »
Αν λυθηκε το θεμα του καμμενου, και το προβλημα ειναι μονο η γευση, ή εχεις υγρο με λίγο άρωμα (δοκιμασε το ιδιο υγρο σε αλλον ατμο), ή εχεις "μπουκωσει" (αν πηρες και πολύ καμμενο πριν, ευκολο να συμβει).

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #296 στις: Ιουνίου 29, 2012, 23:24 »
Στα 3 volt παιζω με τον rcamizer και με τον steam machine με 1,5 αντισταση και δεν εχω προβλημα. Κανω μικρη αντισταση γιατι οταν βγαινω εξω χρησιμοποιω τις ego μπαταριες και μονο με 1,5 ευχαριστιεμαι την τζουρα.
Ελεγα λοιπον στο σπιτι να εχω το vivinova πανω στο vmax με την 2,8 αντισταση.
Ισως τελικα να εχεις δικιο για τους ατμοποιητες του εμποριου.

Παιδια χωρις πλακα, αυτη η βρωμα δεν ειναι απλα βρωμα καμμενου, αλλα ποντικιλα σκετη, με στιφη γευση.
Αυτην την γευση επαιρνα στην αρχη οταν ασχοληθηκα με το Η.Τ. που δεν γνωριζα οτι επρεπε να καις το φιτιλι πριν το χρησιμοποιησεις.
Τωρα ομως οχι απλα το εχω καψει, εχει πυρωσει κανονικα.

Το θερμικο μονωτικο οπως ανεφερα το εχω βγαλει γιατι με την νεα αντισταση που εβαλα, ακουμπουσε πανω του

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #297 στις: Ιουνίου 29, 2012, 23:25 »
Αν λυθηκε το θεμα του καμμενου, και το προβλημα ειναι μονο η γευση, ή εχεις υγρο με λίγο άρωμα (δοκιμασε το ιδιο υγρο σε αλλον ατμο), ή εχεις "μπουκωσει" (αν πηρες και πολύ καμμενο πριν, ευκολο να συμβει).

Με τους αλλους ατμο που ανεφερα πιο πανω, εχω μια χαρα γευση, οποτε δεν φταιει αυτο

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #298 στις: Ιουνίου 29, 2012, 23:26 »
Βάλε άλλον εμπορίου επάνω να δείς τι σου λέω και θα καταλάβεις  :yes:

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #299 στις: Ιουνίου 29, 2012, 23:32 »
Επειδη με εβαλες στην πριζα δοκιμασα καποιους που ειχα παρει απο health cabin παλια.

http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1079&products_id=7824
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1089&products_id=7911

και οι 2 ειναι στα 1,5.

Στα 3 παιζουν μια χαρα.
Στα 3,5 δεν ειμαι για μεγαλη τζουρα γιατι στεγνωνουν αμεσως

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246382 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572273 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios