vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

161 επισκέπτες, 8 χρήστες
lagoudakis, danys620, Giannis.B, ZoeM, manoslykos, axilleaspro, Parolos, camber

Twitter

Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο

Αποσυνδεδεμένος maxtor10

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #60 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 06:01 »
σωστος ο gxatzisss
ειναι 2 διαφορετικα πραγματα
vv ή vw --> αυξομειωση αποδοσεις ατμου και διαρκεια μπαταριας
επισκευασιμος ατμοποιητης --> ποιοτητα ατμου

Αποσυνδεδεμένος STAMATISK

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #61 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 11:41 »
Θα συμφωνησω και εγω απολυτα με τον gxatzisss.
Tην ποιοτητα του ατμου (γευση, χτυπημα) ενος καλου επισκευασιμου πολυ δυσκολα θα την βρει κανεις σε εργοστασιακο ατμοποιητη.
Απο την άλλη το VV-VW mod εξασφαλιζει σταθερη ποιοτικη παροχή ρευματος, αυτονομια, προστασια και ευελιξια να ρυθμισεις το ατμισμα σου με το πατημα ενος κουμπιου μεσα σε δευτερολεπτα συμφωνα με την επιθυμια της στιγμης.
Και το ολο πακετο δινει ακομα εντονοτερη την αισθηση του gadget που θα κρατησει το ενδιαφερον του χομπιστα (για οσους απο μας ανηκουμε σε αυτη την κατηγορια) ακομα πιο ζωντανο.

Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 07:56 »
Αν θα έπρεπε να διαλέξει κανείς ένα από τα δυο, θα ήταν μόνο για σύντομο χρονικό διάστημα.
Δεν απολαμβάνεις τίποτα περισσότερο από το συνδυασμό τους. Η συνεργασία των δυο είναι
ενδεδειγμένη.

Μπορείς να έχεις τα volts εκεί που σου αρέσουν για το χτύπημα και πολύ πλούσιο ατμό, αν σου
το επιτρέπουν τα Ohms του ατμοποιητή σου, οπότε και με εργοστασιακό είσαι μια χαρά.

Όμως αν έχεις την ευχέρεια να τροποποιείς και τα Ohms φαντάσου πόσο καλύτερα. :)

Αποσυνδεδεμένος babis70

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 08:57 »
Με εναν αξιοπιστο VV θα ανακαλυψεις παρα πολλα. Με εναν καλο επσκευασιμο επισης παρα πολλα. Ο συνδιασμος και των δυο ειναι καταπληκτικος.

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Re: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 20:52 »
Και τα δύο έχεις έναν ατμο τον σεταρεις στα μέτρα σου και με τον vv κανείς το fine tuning ασε που πάνω του κανείς ανεβοκατεβασματα για να ξεχαρμανιασεις

Sent from my GT-S5839i using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 21:07 »
Φυσικα και τα δυο , αλλα αν καποιος εχει να επιλεξει , ο επισκευασιμος ειναι μονοδρομος .
Την καλυτερη  vv συσκευη να εχεις , αν ο ατμο δεν τα λεει... ενω σε αντιθεση , ενας καλος
επισκευασιμος μπορει με λιγη προσοχη να δουλεψει μια χαρα και με μια e-go .

Αποσυνδεδεμένος nikos.1978

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Νίκος
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 21:11 »
Συμφωνό απόλυτα με τον Νάσσο, αλλά αφού ο τίτλος λέει ή και τα δύο, εννοείται και τα δύο
είναι ο ατμιστικός παράδεισος κάθε ατμιστή.

Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 21:36 »
το ολο θεμα  ειναι το πως βλεπεις το ατμισμα.
Νομιζω απο την στιγμη που θα αρχισεις να το βλεπεις και σαν χομπι εκτος απο υποκαταστατου του τσιγαρου σιγουρα θα περασεις απο επισκευασιμους ανασκευασιμους κατασκευασιμους και ολ τα εις ασιμους :dontknow: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 17, 2013, 11:57 »
Εγώ θα πρότεινα για αρχή έναν επισκευάσιμο
και μετά να ακολουθήσει το VV

Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 17, 2013, 14:03 »
Στον επισκευάσιμο με μικρή μπαταρία πρεπει να φτιάξει μικρή αντίσταση για χτύπημα με μια παραχώρηση στη γεύση. Το ΒΒ με ΑΤΜ ποιητή εμπορίου μπορεί να είναι πολύ καλη λύση και μπορεί να σου βάζει υποψίες οτι υπαρχει και περί θόριο.. ο επιακευασιμος με ΒΒ είναι το καλυτερο διότι μπορείς να βρεις το σου ιτ σποτ...πολλές σπείρες για μεγάλη αντίσταση και πολική τάση για δυνατό ατμό..γεύση και ντουμανι μαζί. Πρωσοπικη αποψη και τίποτα παραπανω.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #70 στις: Ιουνίου 03, 2013, 18:02 »
Βρε παιδιά να με συγχωρείτε αν η ερώτησή μου είναι χαζή αλλά είμαι νέος στο χώρο και θέλω να μαθαίνω. Το vv τι είναι; Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα link να το δω. O CE5 που έχω επισκευάσιμος δε θεωρείται; Με την έννοια ότι του αλλάζω κεφαλή; :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος elpaco33

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #71 στις: Ιουνίου 03, 2013, 18:05 »
VV ειναι μοντακι με επιλογη ρευματος που θα παιζει μπαλλα.


ce5 μπορεις να πεις οτι ειναι μερικως επισκευασιμος


Λινκ με ενα φθηνο και καλο μοντακι vv για να ξεκινησεις [size=78%]http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=12960.0[/size]

Και κατα τη γνωμη μου με αυτον τον επισκευασιμο πρεπει να ξεκινησεις [size=78%]http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=14233.0[/size]

Αυτα για να ξεκινησεις οταν το παρεις αποφαση( αυτα προτεινουν οι περισσοτεροι εδω στο φορουμ)

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #72 στις: Ιουνίου 03, 2013, 18:07 »
Για το δεύτερο, όχι. Θεωρείται με ανταλακτική κεφαλή, επισκευάσιμος εννοούμε πω αγοράζεις φυτίλι και σύρμα και φτιάχνεις την αντίσταση. Το vv είναι το variable voltage. Δεν υπάρχει ένα για να σου δώσω link. Πολλές συσκευές/μπαταρίες/μπαταριοθήκες μπορούν και ρυθμίζουν την τάση εξόδου, κρατώντας συγχρόνως αυτή ν σταθερή άσχετα με την φόρτιση που της απομένει. Επισκευάσιμος υπάρχουν πολλά θέματα εδώ για να ψάξεις, για vv provari, vamo και evic είναι τα πιο εμπορικά επιτυχημένα νομίζω.

Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #73 στις: Ιουνίου 03, 2013, 20:07 »
Βρε παιδιά να με συγχωρείτε αν η ερώτησή μου είναι χαζή αλλά είμαι νέος στο χώρο και θέλω να μαθαίνω. Το vv τι είναι; Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα link να το δω. O CE5 που έχω επισκευάσιμος δε θεωρείται; Με την έννοια ότι του αλλάζω κεφαλή; :tongue_smilie:

vv σημαίνει : Variable Voltage
Όσες συσκευές που περιέχουν μπαταρία μπορούν να ρυθμίζουν τα Volts με οποιονδήποτε τρόπο αυξομειώνοντας + -
Συνήθως εκτός από μπαταριοθήκες με πρόσθετο εξοπλισμό το κάνουν συσκευές που περιέχουν πλακέτα. Ρίξε μια ματιά στον πίνακα του φόρουμ με τα ηλεκτρονικά mods και θα καταλάβεις.
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,197.0.html

Ο ατμοποιητής C5 δεν είναι επισκευάσιμος, είναι εργοστασιακός. Δηλαδή μπορείς να αλλάζεις έτοιμα μέρη που είναι διασπώμενα αλλά δεν μπορείς να επέμβεις στον ατμοποιητή τροποποιώντας τον.
Τα clearomizers όπου ανήκει και ο Ce5 είναι εμπορίου-εργοστασιακοί ατμοποιητές που έχουν παραχθεί για χρήση όπως είναι και έχουν "ημερομηνία λήξεως" στα μέρη τους. Δηλαδή μια αντίσταση θα σου κρατήσει από λίγες μέρες μέχρι μήνα.

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #74 στις: Ιουνίου 03, 2013, 21:15 »
Καλησπέρα,

Συμφωνώ κι εγώ με πολλούς από τους συν-forumίτες και "γέρνω" προς τον επισκευάσιμο.
Δεν ξέρω αν φταίει το ότι ξεκίνησα από κει, αλλά δεν έχω καταφέρει να βρώ την απόδοση και την ποιότητα του ατμού ενός επισκευάσιμου σε κανέναν εργοστασιακό, όσο καλός κι αν είναι, κι έχω δοκιμάσει πολλούς, καλούς και κακούς.

Έχω δοκιμάσει και vv, αλλά προτιμώ μηχανικό mod με επισκευάσιμο.

ΘΕΤΙΚΑ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΜΕ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟ:
- Ποιότητα/ποσότητα ατμού
- Δεν χαλάει (Τί να χαλάσει; Αφού δεν έχει ηλεκτρονικά μέρη)
- Κάνεις αμέτρητα σεταρίσματα όλως των λογιών, παίζοντας με σύρματα, φυτίλια και συνδυασμούς

ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ MOD:
- Κακή διαχείρηση μπαταρίας
- Δεν απολαμβάνεις εργοστασιακούς άνω των 1.8Ω - 2.1Ω
- Χρειάζεται να κατέχεις λίγα πράγματα και να ασχολήσε στο να φτιάχνεις αντιστάσεις (προσωπικά μου αρέσει)
- Απαιτεί καθάρισμα πλυν ορισμένων υλικών όπως τα anodized (αν δεν κάνω λάθος)

ΘΕΤΙΚΑ v.v.:
- Παίζει τα πάντα απο ατμοποιητές χωρίς να σ'απασχολούν τα Ωμ
- Καλή διαχείρηση μπαταρίας (μέχρι να "στεγνώσει")

ΑΡΝΗΤΙΚΑ v.v.:
- Χαλάει
(ασχέτως κόστους ή εγγύησης, θέλω να το Η.Τ. να ΜΗΝ σταματήσει να δουλεύει επειδή κάηκε μια πλακέτα ή μου έπεσα από το τραπέζι. Υπερβολικός; Ίσως...)


Αν και τα αρνητικά που παραθέτω για το μηχανικό mod (προσωπική άποψη πάντα) είναι περισσότερα, κι ενώ έχω δοκιμάσει v.v., σαν το μηχανικό mod με επισκευάσιμο ατμοποιητή.... δεν έχει!

Υ.Γ.
Το v.v. με επισκευάσιμο ακούγεται σαν την χρυσή τομή, αλλά όταν το δοκίμασα, έβγαλα πολύ άγχος και ήθελα να έχω πάντα μαζί μου κι ένα άλλο Η.Τ., πράγμα που δεν μου άρεσε. Έχω 1,5 χρόνο τώρα μηχανικό mod με επισκευάσιμο (GGTS + Οδυσσέα), κι ότι κι αν έχει τραβήξει, είτε από πεσίματα, είτε από ζορίσματα, ποτέ δεν μου δημιουργησε θέματα λειτουργίας και ποτέ δεν σταμάτησε να δουλεύει. Το μόνο που κάνω είναι να γεμίζω υγρό και να αλλάζω μπαταρίες....



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246356 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572256 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122082 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298065 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511840 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios