vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, treloneritis, Tem, ZoeM, bloodlessz, manoslykos

Twitter

Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1940
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1860 στις: Φεβρουαρίου 08, 2024, 08:23 »
Το πρόβλημα φαίνεται να επανέρχεται. Αυτή τη φορά όχι με δημοσίευση spam μηνυμάτων από παλιούς λογαριασμούς αλλά με τη δημιουργία νέων λογαριασμών. Τις τελευταίες ημέρες έχω αποκλείσει περίπου 25 τέτοιες περιπτώσεις. Όμως το φαινόμενο είναι καθημερινό.


Αντέξαμε ένα χρόνο!!!!

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9609
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1861 στις: Φεβρουαρίου 19, 2024, 01:14 »
Αντέξαμε όντως.....αλλά από την 1η Φεβρουαρίου μέχρι αυτή τη στιγμή έχουμε 80 εγγραφές νέων μελών. Mεγάλος αριθμός για ένα forum σε παρακμή. Με τη διαφορά βέβαια ότι από τις 80 εγγραφές μόνο οι 4 ήταν κανονικές. Οι υπόλοιπες 76 ήταν εγγραφές από όλα τα μέρη του κόσμου για δημοσίευση spam μηνυμάτων. Αποκλείστηκαν 76 "νέα" μέλη μέχρι στιγμής.....και συνεχίζουμε !!!

update: μόλις προστέθηκαν δύο ακόμα "νέα" μέλη, αυτή τη φορά από ΗΑΕ και Ρωσία, ανεβάζοντας τον συνολικό αριθμό. Μέχρι το τέλος του μήνα μπορεί να φτάσουμε τις 150 νέες εγγραφές.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2024, 07:29 από Tem »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9609
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1862 στις: Φεβρουαρίου 26, 2024, 13:22 »
Από χθες μέχρι σήμερα έχω αποκλείσει 99 ψεύτικους λογαριασμούς. Η κατάσταση έχει ξεφύγει.

update: 66 εγγραφές χθες και 39 σήμερα μέχρι το μεσημέρι....105 συνολικά μέσα σε λιγότερο από δύο ημέρες. Απέκλεισα όλο το εύρος των IP που χρησιμοποιήθηκαν για τις ψευτοεγγραφές και επιτέλους μπήκε τέλος στο ενοχλητικό αυτό φαινόμενο.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 26, 2024, 20:42 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος tapantari

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1863 στις: Ιουνίου 25, 2024, 13:34 »

Καλησπέρα


ξέρει κάποιος γιατί με firefox βλέπω το μήνυμα που ακολουθεί;
Με opera που γράφω τώρα, όλα καλά.



Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9609
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1864 στις: Ιουνίου 26, 2024, 03:26 »
Η αλήθεια είναι ότι έχει αποκλειστεί ένα μεγάλο πλήθος IP προκειμένου να αντιμετωπιστεί το φαινόμενο εγγραφής μελών που έχουν ως στόχο τη δημοσίευση spam μηνυμάτων. Η αιτιολογία που εμφανίζεται στο μήνυμα που παραθέτεις, δεν έχει κάποια σχέση με την IP που έχεις χρησιμοποιήσει πρόσφατα. Υπάρχει όντως αποκλεισμός με τα στοιχεία που αναφέρονται στο μήνυμα αλλά αφορά άλλη IP και άλλο όνομα χρήστη. Αποκλεισμός στο όνομα χρήστη που χρησιμοποιείς, δεν υπάρχει. Δεν ξέρω, όμως δύσκολα αντιμετωπίζεται η κατάσταση. 

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1865 στις: Ιουνίου 26, 2024, 10:02 »
H κατάσταση αντιμετωπίζεται εύκολα Θέμη αρκεί ο admin να ασχοληθεί 5 λεπτά με το forum.
1. Επαλήθευση ότι το e-mail του νέου χρήστη ανήκει πραγματικά σ' αυτόν.
2. Συμπλήρωση captcha κατά την εγγραφή.


Δυστυχώς όμως σ' έχουν αφήσει να παλεύεις μόνος σου με τα κύματα.

Αποσυνδεδεμένος tapantari

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1866 στις: Ιουνίου 26, 2024, 10:48 »
Για όποιον μπορεί  να φανεί χρήσιμο ...
Το πρόβλημα λύθηκε αφού διέγραψα στον firefox τα "μπισκοτάκια" που υπήρχαν και αφορούσαν το vaping.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1940
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1867 στις: Ιουνίου 26, 2024, 14:05 »


Δυστυχώς όμως σ' έχουν αφήσει να παλεύεις μόνος σου με τα κύματα.


Ναι, αλλά αποδεικνύεται καλός καραβοκύρης!!!

Συνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2312
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1868 στις: Ιουνίου 26, 2024, 23:00 »
Μακάρι να ήταν ο Θέμης ο καραβοκύρης, Λιάκο μ. Η έστω & αν οι απόντες καραβοκύρηδες, του έδιναν το τιμόνι & την επιλογή να φτιάξει πλήρωμα. Ατυχώς, όσο & αν ένα παιδί για όλα τα θελήματα πασχίζει μόνο του, το παπόρο θα πάει στον πάτο. Προσωπικά, θέλω να είμαι πραγματιστής, δεν μου αρέσει να ωραιοποιώ καταστάσεις ούτε & να αφήνω πράγματα να γίνονται για μένα, χωρίς εμένα. Φοβάμαι για όλα αυτά...
"Μήνες τώρα που `χουμε κινήσει
 και με τη βοήθεια του καιρού
 όσο που να πάμε στο Περού
 το φορτίο θα το έχουμε ατμίσει".
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2024, 23:28 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 607
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1869 στις: Ιουνίου 27, 2024, 17:29 »
Επειδή η πραγματικότητα δημιουργείται από την αντίληψη
καί επειδή αυτοί πού πραγματικά ενδιαφέρονται, αντιλαμβάνονται
πλήρως την προσπάθεια του @Tem καί τον στηρίζουν όπως ο @Buliwyf.

Συνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2312
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1870 στις: Ιουνίου 27, 2024, 21:07 »
Καλέ μου aoratix, λάθος κατάλαβες (δυστυχώς). Η παραπάνω συζήτηση (που έχει ξαναγίνει επανειλημμένα στο παρελθόν & προβλέπω ότι θα ξαναγίνει στο μέλλον) δεν αφορούσε ΚΑΘΟΛΟΥ την επάρκεια του Θέμη, ούτε την στήριξή του σε αυτόν. Αυτά είναι ΔΕΔΟΜΕΝΑ & δεν τα διαπραγματεύεται καμία "πραγματικότητα" & καμία "αντιληπτικότητα".
Ο Θέμης είναι απλά συντονιστής, με τις αρμοδιότητες & τις δυνατότητες που έχει ένας συντονιστής.Την προβληματική την εκφράζουμε απέναντι στον (ή στους) διαχειριστή/ές, που είναι παντελώς ανύπαρκτοι &...aoratix.  :)   Αριστος στα καθήκοντά του ο Θέμης, μοναχικός λύκος, το forum θα είχε προ πολλού πέσει χωρίς αυτόν. Ελπίζω να μπόρεσα να σου δώσω να καταλάβεις την μόνη ουσιαστική "πραγματικότητα" που έχει δημιουργηθεί από την "αντίληψη" κάποιων που "πραγματικά ενδιαφέρονται" & που θεωρούν πως καλά τα μπράβο & τα χειροκροτήματα & η στήριξη σε έναν ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΑΦΟΡΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.Να πω & γω λοιπόν 'συγχαρητήρια Θέμη" & "στηρίζω Θέμη" & το'λυσα το πρόβλημα;  Θα´ναι τόσο ψέμα όσο το ότι οι στρουθοκάμηλοι κρύβουν το κεφάλι τους στην άμμο όταν κινδυνεύουν.  :dontknow: :bye:

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 607
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1871 στις: Ιουνίου 28, 2024, 15:33 »
Μάλλον εσύ έχεις μεταφράσει λάθος τα γραφόμενά μου.
Καί γιά να γίνω πιό σαφής, η αντίληψη αυτών πού πραγματικά ενδιαφέρονται,
δεν θα τούς ωθούσε ποτέ να γράψουν ότι " το παπόρο θα πάει στον πάτο ", αλλά
αντιθέτως, θα κινούσαν διαδικασίες ενίσχυσης του χώρου.

Συνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2312
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1872 στις: Ιουνίου 28, 2024, 16:16 »
... η αντίληψη αυτών πού πραγματικά ενδιαφέρονται,
δεν θα τούς ωθούσε ποτέ να γράψουν ότι " το παπόρο θα πάει στον πάτο ", αλλά
αντιθέτως, θα κινούσαν διαδικασίες ενίσχυσης του χώρου.
Προφανώς έχεις χάσει επεισόδια. Τόσο εγώ όσο & άλλοι έχουμε εκφράσει τις ανησυχίες μας. Εχουμε προσφερθεί να δώσουμε όποια βοήθεια ζητηθεί. Επανειλημένα. Σε διάστημα κάπου δύο ετών & όχι τώρα που ίσως να έπεσε στην αντίληψή σου. Και τότε, όπως & τώρα, όπως βλέπεις φωνή βοώντος εν τη ερήμω. Από την διαχείρηση εννοώ, όχι τον ένα & μοναδικό συντονιστή.

* Μπορεί, ίσως, να σου έκαναν εντύπωση τα γραφόμενά μου επειδή ήταν αιχμηρά. Ε, έχοντας φάει την απόλυτη σιωπή σε αρκετές προηγούμενες προσπάθειες προσέγγισης, ε, δεν θα μπορούσα παρά να είμαι αιχμηρός, περιμένοντας ανήμπορος "το παπόρο να πάει στον πάτο". Απλά μας βολεύει όλους ότι ο Θέμης τραβάει μόνος του όλο το κουπί για πάρτη μας. Κι όταν βαρεθεί & αυτός; Ε; ε; ε;

** Πρόβλεψη που την κάνω ειδικά για σένα. ΟΥΤΕ ΤΩΡΑ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ. Πάρε ποπ κορν & stay tuned να το διαπιστώσεις & μόνος σου.  :bye: 

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 607
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1873 στις: Ιουνίου 28, 2024, 21:37 »
Σίγουρα είναι πιό εύκολο να προεξοφλείς την έκβαση βασιζόμενος
στις υπάρχουσες συνθήκες, από το να δρομολογήσεις μία κατάσταση
πού θα ανατρέψει την παρούσα. Εάν δεν είναι στο χέρι σου, τουλάχιστον
μην την στιγματίζεις αρνητικά με δυσοίωνες προβλέψεις, γιατί έτσι ενισχύεις
αυτό πού απευχόμαστε. Δεν έχω χάσει επεισόδια καί είναι δικαιολογημένη
η αγανάκτησή σου, αλλά μην την καταθέτεις εδώ. Δεν βοηθάει. Το αντίθετο.

Συνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2312
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1874 στις: Ιουνίου 28, 2024, 22:29 »
Και πού να την καταθέσω, δηλαδή, αν όχι εδώ; Στο φόρουμ των ανυπάνδρων & απόρων κορασίδων;
Είμαι μέλος ενός ατμιστικού φόρουμ, αναφέρω θέμα εγκατάλειψής του από την Διαχείρηση. Προσφέρομαι (όχι μόνο εγώ) για στήριξη & βοήθεια & εσύ....μου προτείνεις σαν λύση την βολική απάθεια. Δε βαριέσαι, δεν πειράζει,αφού έχουμε πιάσει κώτσο τον Θέμη & βολευόμαστε όλοι, άσε μην κάνεις καμιά ζημιά.

Στο avatar σου κράτησες αυτό από Neil Young:
"Once you`re gone , you can`t come back . . . . ."
Ξεκινάει έτσι, όμως, που με χαρακτηρίζει καλύτερα:

"It's better to burn out than to fade away
My my, hey hey"

Συμπάθα με, αλλά καταλαβαίνεις πως έχουμε διαμετρικά αντίθετες προσεγγίσεις αναφορικά με την στάση μας απέναντι στα προβλήματα. Οπότενες & δεν πρόκειται να υπάρξει κοινός τόπος για να μας βγάλει κάπου η κουβέντα. Να´σαι καλά.  :thumpup: :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1414 180991 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:38
από Tem
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 166 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 154 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247601 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572742 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2129 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8252 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122825 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 805 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 513 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327421 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8902 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis