vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

285 επισκέπτες, 0 χρήστες

Απορίες - ερωτήσεις για DCT system atomisers

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Απορίες - ερωτήσεις για DCT system atomisers
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 29, 2012, 18:04 »
αν και δεν ειμαι τοσο στο θεμα για να μην ανοιγω καινουργιο νημα μηπως ξερει κανεις βρε παιδια απο που μπορω να παρω φιμε τανκακι 3.5μλ απο θεσσαλονικη αμεσα αλλα χωρις επιγραφη εταιριας?σκετο δηλαδη.  :)

Αποσυνδεδεμένος IVANN

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμισμα βλαπτει σοβαρα τις καπνοβιομηχανιες
    • σελιδα FB των αρειανων στη ΛΕΡΟ
Απ: Απορίες - ερωτήσεις για DCT system atomisers
« Απάντηση #61 στις: Ιουνίου 11, 2012, 20:16 »
Καλησπερα απο γερμανια συνατμιστες μου.εχω παραλαβει απο προχτεσ το DCT k μου βγαζει συνεχως γευση καμμενου.εχω δοκιμασει διαφορα υγρα αλλα παλι το καψιμο στο λαιμο παραμενει.που μπορει να οφειλεται αυτο?ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απορίες - ερωτήσεις για DCT system atomisers
« Απάντηση #62 στις: Ιουνίου 11, 2012, 20:18 »
Τσεκαρε αν εχει τρυπα το καρτο και εννοειται αν το δουλευεις μεσα σε τανκ

Αποσυνδεδεμένος IVANN

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμισμα βλαπτει σοβαρα τις καπνοβιομηχανιες
    • σελιδα FB των αρειανων στη ΛΕΡΟ
Απ: Απορίες - ερωτήσεις για DCT system atomisers
« Απάντηση #63 στις: Ιουνίου 11, 2012, 21:08 »
εχει κανονικη τρυπα.ειδα τωρα ενα βντεακι γεμισματος κ μαλλον εγω εκανα λαθοσ στο γεμισμα.θελει να ριξεις 10-20 σταΓΟΝΕς  κ μεσα στο σφουγγαρακι.ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: Απορίες - ερωτήσεις για DCT system atomisers
« Απάντηση #64 στις: Ιουνίου 11, 2012, 21:42 »
εχει κανονικη τρυπα.ειδα τωρα ενα βντεακι γεμισματος κ μαλλον εγω εκανα λαθοσ στο γεμισμα.θελει να ριξεις 10-20 σταΓΟΝΕς  κ μεσα στο σφουγγαρακι.ευχαριστω

Oι 20 σταγονες ειναι πολυ θεωρητικο φιλε μου 8)  Κανονικα λενε πρεπει να ριξεις μεχρι να αρχιζει να σταζει απο το κατω μερος του carto. Εγω οποτε το κανω μετραω περιπου 80 σταγονες!!!! Ρουφηχτρα σκετη, αλλα τι να κανουμε. Και προσοχη, περιμετρικα του σφουγγαριου, οχι κατευθεθαν στο σωληνακι γιατι τοτε το κατεστρεψες τελειως :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • atmiste giati xanomaste
Απ: Απορίες - ερωτήσεις για DCT system atomisers
« Απάντηση #65 στις: Ιουνίου 11, 2012, 21:47 »

Oι 20 σταγονες ειναι πολυ θεωρητικο φιλε μου 8)  Κανονικα λενε πρεπει να ριξεις μεχρι να αρχιζει να σταζει απο το κατω μερος του carto. Εγω οποτε το κανω μετραω περιπου 80 σταγονες!!!! Ρουφηχτρα σκετη, αλλα τι να κανουμε. Και προσοχη, περιμετρικα του σφουγγαριου, οχι κατευθεθαν στο σωληνακι γιατι τοτε το κατεστρεψες τελειως :thumpdown:
και να τυχη να πεσουν κανα δυο σταγονες μεσα δεν παθενει τιποτα ,του πατα ενα φυσημα και στανιαρει αμεσως ;)

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απορίες - ερωτήσεις για DCT system atomisers
« Απάντηση #66 στις: Ιουνίου 11, 2012, 21:47 »
Και στο τέλος το φυσάς ελαφριά από πάνω για να φύγουν τυχόν υγρά από την αντίσταση
Εγώ τα γεμίζω με μπουκαλάκια με βελόνα μεχρι να στάξει από κάτω και με δουλεύουνε άριστα!!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απορίες - ερωτήσεις για DCT system atomisers
« Απάντηση #67 στις: Ιουνίου 12, 2012, 15:30 »
Καλησπερα απο γερμανια συνατμιστες μου.εχω παραλαβει απο προχτεσ το DCT k μου βγαζει συνεχως γευση καμμενου.εχω δοκιμασει διαφορα υγρα αλλα παλι το καψιμο στο λαιμο παραμενει.που μπορει να οφειλεται αυτο?ευχαριστω πολυ

Και μόλις ετοιμαζόμουν να σου πω ότι κάποιο λάθος πρέπει να έκανες στο γέμισμα. Μην μετράς σταγόνες με νούμερα. Βάζε περιμετρικά, αργά μέχρι να σταματήσει να απορροφάει το σφουγγαράκι. Και θα είσαι μια χαρά! 8)

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απορίες - ερωτήσεις για DCT system atomisers
« Απάντηση #68 στις: Ιουνίου 30, 2012, 18:45 »
εχω κι εγω το DCT 3.5 στα 1.5 ohm και ειναι απαιχτο! :thumpup:γενικα χρησιμοποιω υγρα  στα 18 mg ,που σε αλλα carto δεν μου εδινε τοσο χτυπημα,αλλα σε αυτο φοβερο χτυπημα στο λαιμο και δυνατη γευση,πολυ καλο!θα κατεβασω τα mg τωρα γιατι δεν με βλεπω καλα :o

Απ: Απορίες - ερωτήσεις για DCT system atomisers
« Απάντηση #69 στις: Ιουνίου 30, 2012, 19:47 »
Όσο σου αρέσει να τον ευχαριστηθείς και μείνε σταθερή στη νικοτίνη γιατί το απότομο ειδικά
κατέβασμα να το προσέξεις μην σε παρασύρει και πας αλλού μετά  ;) προσοχή!!

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απορίες - ερωτήσεις για DCT system atomisers
« Απάντηση #70 στις: Ιουνίου 30, 2012, 20:05 »
γιαννη εννοεις μηπως μετα  ανεβασω ακομα mg? μπα δεν νομιζω,απλα κοιταω να δω αναλογα με τα mg τι αποδοση εχει ::)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απορίες - ερωτήσεις για DCT system atomisers
« Απάντηση #71 στις: Ιουλίου 02, 2012, 18:12 »
Δήμητρα, δεν υπάρχει λόγος βιασύνης. Το πρώτο βήμα, το πέταμα του κτ δηλαδή, το έκανες. Σιγά σιγά τώρα. Μείνε στα 18 μέχρι να νιώσεις έτοιμη να κατέβεις, και μετά κατέβα σιγά. Μετά από 6 μήνες κατέβηκα από 18-24 στα 15. Και θα περάσει καιρός μέχρι να πάω 12.

Προφανώς ο Γιάννης εννοεί ότι αν κατέβεις απότομα, θα ατμίζεις περισότερο. Αυτό μπορεί να οδηγήσει σε πιο γρήγορο άδειασμα μπαταρίας, και σε μεγαλύτερη κατανάλωση υγρού. Καλοκαίρι έχουμε, δεν είναι και ότι καλύτερο να παραδώσει πνεύμα η τελευταία σου μπαταρία πάνω στο 3ο Mojito και με το ρολόι να δείχνει μόλις 12 το βράδυ! :(

Απ: Απορίες - ερωτήσεις για DCT system atomisers
« Απάντηση #72 στις: Ιουλίου 02, 2012, 18:58 »
για να κατεβάσεις mg γρήγορα μόνο μία λύση υπάρχει ανώδυνη.
καλός επισκευάσιμος και vv 3a+.
σε 4 μήνες κατέβηκα απο 18 στα 6.
ατμίζω πιο πολύ αλλά λόγω γεύσεων και όχι ανάγκης.
επειδή η γυναίκα μου ξεκινά δειλά-δειλά το ητ και έμεινε ικανοποιημένη απο το χτύπημα του άτμο μου, για να πετύχω το  ίδιο σε ego-c με του sm μου,της έφτιαξα 20άρι υγρό :yes:
Τώρα αν δεν σου αρέσει να έχεις "μεγάλο" μοντ,ξεκίνα με μια ego twist αλλά για να δουλέψει σωστά πρέπει να χρησιμοποιείς κάρτο 2-2,5Ω.
Θα δεις διαφορά μεγάλη και θα μειώσεις νικοτίνη,αλλά οπωσδήποτε δεύτερη μαζί
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2012, 19:05 από ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ_13 »

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απορίες - ερωτήσεις για DCT system atomisers
« Απάντηση #73 στις: Ιουλίου 02, 2012, 19:05 »
παντως δεν ξερω το dct που πηρα τωρα(πρωτη φορα το δοκιμασα) με κραταει μια χαρα αυτες τις 5 μερες.εχει ολα αυτα που ζηταω,πιο σημαντικο για εμενα το χτυπημα και λιγοτερο η γευση! μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα τα γνωστα τανκ και ce4 και παντα επαιρνα υγρα στα 18mg γιατι δεν με ικανοποιουσε το χτυπημα. τωρα εκανα παραγγελιες 6 μπουκαλακια σε 12αρια και βλεπουμε ::)με μπαταρια 650αρα καλα τα παει παντως το dct! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απορίες - ερωτήσεις για DCT system atomisers
« Απάντηση #74 στις: Ιουλίου 02, 2012, 19:34 »
Λοιπόν παιδιά θα σας πω το δικό μου σύστημα κατεβάσματος νικοτίνης.

Ξεκίνησα από 18mg πριν 6  1/2 μήνες και βρίσκομαι στα 0-3 mg
Ατμίζω πάντα με εργοστασιακούς ατμοποιητές  κα απλές μπαταρίες ego.
Στην αρχή προσπαθούσα να κατεβάσω απότομα από 18 π.χ στο 9 ή 12 αλλά δυσκολευόμουνα.

Έτσι εφάρμοσα το εξής σύστημα.

Στον έναν ατμοποιητή 18mg στον άλλον 9-12 mg .Άτμιζα όσο μπορούσα περισσότερες ώρες από 9-12 mg και όταν έβλεπα ότι δεν με
κάλυπτε έκανα μερικές τζούρες μέχρι να χαρμανιάσω από το 18αρι.

Στην συνέχεια γύριζα και πάλι στο 9-12 και πάλι άτμιζα όσο περισσότερο διάστημα μπορούσα.

Μετά από λίγες μέρες κατέβαζα σιγά -σιγά το 18mg μέχρι να το φτάσω στο 9-12.

Στην συνέχεια κατέβαζα το άλλο τσιγάρο π.χ. στο 6  και άρχιζα και πάλι την ίδια διαδικασία.

Αυτή τη στιγμή ατμίζω στο ένα τσιγάρο 0 νικοτίνη και στο άλλο 3mg και ελπίζω μέχρι να βγει το καλοκαίρι να ατμίζω και στα δύο
τσιγάρα 0 νικοτίνη. :bye: :bye:

Λοιπόν το ανωτέρω σύστημα προτείνω να ονομαστεί "Σύστημα κατάργησης νικοτίνης  p a p o y s" :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Μή χάσω και την πατέντα. :o :o :o

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206480 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541430 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31055 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50166 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597229 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357752 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11514 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193057 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1305 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591887 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios